Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:08 03.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Добре денови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано12.03.23 13:56



Едно време всички правеха добри коли, дори французите и италианците правеха сносни. Говориме за сега.

Z


Тема Re: Добре денови [re: Asia.]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.03.23 13:58



Скандинавските криминалета па са едни от най-депресарските криминалета на света.
Чета някои, де. Като няма риба, и ракът е риба. Скандинавски раци в жанра - много. Много криминалета пишат тия 'ора.

То не и точно депресарски, в смисъл на черна мъка и безнадеждност, криминалето е по дефиниция сравнително оптимистичен жанр, поне класическото, ами едно такова странно усещане за умерена тъга или тревога. Героите им такива. Мода някаква.
То въобще сега света на тая литература го тресе и една малко по-друга мода - на психологически драми или трилъри, каквито аз като пораснала с Агата Кристи и подобните на нея мразя (изобщо трилъри мразя, и тях отделно и психологически романи - отделно), ама скандинавците успяват да ти вкарат усещане на безкраен, неспирен студен дъжд и облаци некак си.
"Кестеновият човек" я гледах, ама нещо ме спря да я купя.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 12.03.23 14:04.



Тема Re: Добре денови [re: MupaM]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано12.03.23 14:26



То сега всичките са такива. В момента чета първата книга от една серия Чарли Паркър. Главният герой е бивш полицай и започва с убийствата на съпругата и 3 годишната им дъщеря по особено жесток начин. Е, детето е починало от страх още преди да започнат да го мъчат, ама все пак... Авторът е ирландец, преместил се в САЩ.
В стил Агата Кристи има една поредица за инспектор Гамаш, наскоро качена в читанка, обаче аз пък изгледах сериалчето, та няма да я чета. Няма ужаси, канадска.
А "Кестеновият човек" ако ти се чете, ще се разровя от старите теми и ще намеря линка. Пълно е с грешки, но се свиква.



Тема Re: Добре денови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано12.03.23 16:11



От онзи регион само волво и икеа мога да потребявам.

Аз пък потребявам с огромен кеф поп-музиката им. Винаги е специфична и в голяма степен - неповторима. Уникална, де…



АВВА, Roxette, Ace of Base, даже Aqua… а покъртителните Europe…



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Добре денови [re: Asia.]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.03.23 16:19



Доста са така, да, не само скандинавските. Мода. Намира се и класика, ама рядко, пък и анотациите не винаги помагат. Гамаш го четях до един момент, още не съм го отказала, но направих пауза - многословно и еднообразно, реших да разнообразя. Иначе си е мой тип криминале. Антъни Хоровиц също. И някои други съм си накупила и ми стоят при чакащите. Видя ли нещо приличащо на нормално криминале, купувам. Последно от тоя тип четох една четворка къси романи на двойка съпрузи - арменка и естонец, руски превод от естонски, ама ги бях купила още преди банковите санкции, сега вече не може да мине плащане (щото аз тегля и платени книги ;)).
Кестеновия ако го препоръчваш като не-трилър, да му дам шанс?

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 12.03.23 16:22.



Тема Re: Добре денови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано12.03.23 16:26



На място отбележка, сетих се че и някой друг филм от Скандинавия изгледах с одобрение за разлика от един немски от който още не втриса от неудовлетворение.



Тема Re: Добре денови [re: MupaM]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано12.03.23 16:58



"Кестеновият" си е баш от онези, с ужасите. Имало и тв. поредица. И да ми попадне, няма да я гледам. Книгата ми стига. В едно интервю покойният вече Хениг Манкел (поредицата Валангер) обясняваше на репортера как не може да разбере защо смятат Швеция едва ли не за рай. Според него цялата "мръсотия" е добре прикрита, но е много по-страшна от тази, дето се вижда. Беше гост на фестивал за крими романи тук. Това - северът, не е за мен. Както е казал поетът " но вреден север для меня". Броени дни като турист и хайде пак на юг при "диваците".
От Антъни Хоровиц не съм чела нищо, но го познавам като сценарист. Последно гледах мини сериал по негово произведение и сценарий Magpie murders.



Тема Re: Добре денови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано12.03.23 17:02



Ако ти попадне финландски и го изгледаш докрай - ей тогава вече те признах. Не съм гледала по-големи психарии от техните филми. Не може да е вярно! Как изобщо живеят там! Не знам, не знам.



Тема Re: Добре денови [re: Asia.]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано12.03.23 18:39



Понеже аз класически невежа, всичко там на север го водя скандинавци. Сега Безсънното ме информира че били норвежки тези филми които си спомням с добро чувство, вълната и тунелът. А един исландско-американски (сега го разбрах) е жесток, арктик се казва, препоръчвам над всички жанрове.



Тема Re: Добре денови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано12.03.23 18:45



Аз съм им яла попарата по-отблизо. Свирила съм им. Странни вкусове имат. Харесват си едни типични ритми, малко като суинг, и на тях си танцуват. Хитове не ги трогват особено. Затова много не можахме да се харесаме взаимно и се преместихме по-към Западналата Европа, където ни оцениха по достойнство и там си и останахме.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.