Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:33 15.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Ликувай народе! Детронацията е близо!нови [re: UnicaDonna]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано08.03.23 11:21



Не. Русофилството няма нищо общо с руската душевност, а с руското управление. Погледни и сега.. колко народ одобрява действията на Путин, а дали това е добро за руският народ..
Всяка нация има култура, изкуство, душевност.. но много малко народи са имали трагедията на попадат на хора като чичко Ленин, Сталин и сега Путин. Истинският политик е дипломат, а не агресор.. Било го страх Путин, ми да си пие хапчетата.. Нямам нищо против руският народ, против съм управниците му.. и тяхната политика.. Американците същата работа.. избиха коренното население - индианците, за да направят държава от сбирщильок.. те па и култура нямат и изкуство и най-важното - история..

Новак, я!..



Тема Re: Ликувай народе! Детронацията е близо!нови [re: ShokoLada]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано08.03.23 11:30



Не. Русофилството няма нищо общо с руската душевност, а с руското управление.

Е, щом казваш…



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Ликувай народе! Детронацията е близо!нови [re: UnicaDonna]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано08.03.23 11:32



Не аз го казвам.. Погледни навсякъде какво се коментира.. да си видяла коментар за обикновения руски човек, за културата, изкуството.. Навсякъде е подкрепа за Путин.. от 10 кладенци вода носят, за да оправдаят малоумните му действия. Той изправи наистина братски народи един срещу друг.. И защо? Страх го било. Предпазвал. Това ли е начина?
В работата идват и украинци и руснаци, никой от тях не подкрепя тази война..

Новак, я!..



Тема Re: Ликувай народе! Детронацията е близо!нови [re: ShokoLada]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано08.03.23 11:44



Русофилството няма нищо общо с руската душевност, а с руското управление. Погледни и сега.. колко народ одобрява действията на Путин,

Русофили е имало и преди Путин, права е Уникалната.



Тема Re: Ликувай народе! Детронацията е близо!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано08.03.23 11:48



А къде съм казала, че са от сега. Русофилите имат очи само да подкрепят, без дори да се замислят какво подкрепят.. но пак казвам, поне моите наблюдения са, че те подкрепят политиката на Русия, в лицето на управляващите.. а управляващите не са народа..

Новак, я!..



Тема Re: Ликувайнови [re: ShokoLada]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.03.23 11:50



Русофилството е още преди Освоождението 1878 - имаш предвид по-скоро русофобството, което възниква почти веднага след него, особено след 1886 г. (Стамболов, Захари Стоянов и т.н.)

Второто има изразен политически характер и само привидно е антоним на първото, заради филия / фобия, но всъщност са две съвсем различни явления - не противоположни. Може да си едновременно русофил и русофоб. Едва в днешни дни в "русофилия" се влага политически нюанс, което обаче е некоректно. Но е факт де. Ще е временно, случвало се е няколко пъти и преди, когато има война, и не само около Русия... (имам предвид разпространението на "фобията" към всички сфери извън политиката и войната, съответно "филия" като едва ли не синоним на предателство и т.н.).

Редактирано от Crrafterr на 08.03.23 11:51.



Тема Re: Ликувай народе! Детронацията е близо!нови [re: snowprincess]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.03.23 11:56



Разбира се, и педофилията е любов.



Тема Re: Ликувайнови [re: Crrafterr]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано08.03.23 11:58



Ми и тези разделения са неточни.. принципно. Стамболов и З. Стоянов са били Българи и ги е интересувала България.
Аз не се приемам за русофоб.. макар, че не мога да се съглася с политиката на Русия. Просто тази държава ни е нанесла такива щети, за които дълго ще плащаме.. и не народа им, а управляващите.. и нашите и техните.

Новак, я!..



Тема Re: Ликувайнови [re: ShokoLada]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.03.23 12:05



Принципно са асолютно точни. Това са образците на русофобията в България.



Тема Re: Ликувайнови [re: Crrafterr]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано08.03.23 12:25



Няма абсолютно точно нещо. Бях русофил по времето на Горбачов. Изключително интелигентен дипломат, без агресия и кръв свали един прогнил строй. В работата идват руснаци, които ми говорят на английски, а помежду си на руски. Страшно се забавлявам от изненадата им, когато и аз проговоря на руски. И ми е кеф.. даже имам покана да посетя Москва, когато целият този цирк свърши.. и някога може и да стане.. ще ми е интересно..

Новак, я!..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.