Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 02.07.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | (покажи всички)
Тема Re: Аз се чудя..нови [re: tartarianeyes]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано06.03.23 11:50



Ставаше въпрос колко произвеждаме


Щото иначе всякакви неща произвеждаме и ананаси произвежда киро във видинско, а тузлията с още десетина човека в кюстендилско заливат българия с ябълки. Колко произвежда българия и колко е произвеждала, за това е спорът ви с уника.



Тема Re: Аз се чудя..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано06.03.23 12:01



Нека да е твоето, ама наистина, как не ви мързи





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: полковник Николай Марковнови [re: snowprincess]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано06.03.23 12:01



аз ли да казвам какъв е
За него знам, че преди 20 години е бил служител на НСО. Какъв е сега не знам, затова те попитах. Предполагах, че знаеш, след като твърдиш, че работи за държавната сигурност.



като го слушаш, не разбираш ли, че такива хора като него са разузнавачи, агенти, шпиони... както искаш, така ги наричай знаят всичко за всеки

След като знае всичко за всеки, не му е необходимо да говори с недомлъвки. А той го прави. И освен това послъгва на дребно. Наскоро твърдеше, че:

Военни академии имало само в САЩ, Франция и Русия

Само дето не е вярно. Това са неща, които би трябвало да знае или да го провери, след като го казва в ефир. Лесно се проверява.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Аз се чудя..нови [re: tartarianeyes]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано06.03.23 12:05



Аз с 15 постинга в темата - как не ме мързи да дрънкам толкоз много в защита на не знам какво, но изглежда е нещо което ти недолюбваш. А ти с 47 постинга само минаваш ей така небрежно. Самото олицетворение на обективността си ти тарти





Тема Re: Аз се чудя..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано06.03.23 12:29



Донка сочи като аргумент селския магазин, на което Тарти отговаря съвсем съответно с хасковския пазар. И от двете некак си не може много точно да се прецени, нали, кой с какво залива България.

Аз и за други неща така се чудя: слушам, че нищо не произвеждаме, дори храни; гледам - намират се в магазина български стоки, та и пари явно изкарваме някакви, да си купим поне някоя стока. На "факти" тип "с очите си виждам" се отговаря пак с такива.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Аз се чудя..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано06.03.23 12:40



Пак не схвана, еееее.
Карай сега.
Какво всъщност искаш да кажеш, не разбрах- произвеждаме, не произвеждаме, много, малко.

Че не сме конкурентноспособни, да, но според мен нашето е по-качествено.
За селскостопанска продукция говорим още, нали?

А кой е виновен - според мен нещата тръгват от 1944, когато решават да превърнат България от изостанала селскостопанска държавица в съвременна индустриална държава.
И никой не ще да поправи тази грешка.

Ми тва е.
Щото никой от тъй наречените управляващи не го е еня.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: полковник Николай Марковнови [re: ad miral]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано06.03.23 12:40



Национална сигурност е вече, не държавна


За кого си хортувате със снежната принцеса?



върнете ни архивите, идиоти

Тема роднотонови [re: tartarianeyes]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.03.23 12:41



В отговор на:

Е, моето не е



И моето (домате не е пластмасово)

Веднъж си играх да му смятам себестойността, беше още 2018 или 2019 г. - към 15 лв / кг го докарвах към бране през август Труда си го смятах по минимална заплата.
Кеф цена няма, както казват. На толкова малко количество, 30 корена, разходът за единица готова продукция е много по-голям от 2 000 корена, колкото средно гледат на декар.

Това едно на ръка, обемите, другото също е добре известно в сравнение с вносното: субсидиите другаде, технологиите другаде (напр. дори складовото съхранение на картофите, доматите, също и оранжериите), митническите игрички (!), дори сдружаването и кооперирането (нашите са по-трудни в това отношение, има разни асоциации като тази на производителите на оранжерийни продукти и др., но не работят с особен резултат), дори подбор на сортове и т.н. Банките имат значение, транспортът има значение, какво ли не още. Цялостният маркетинг е подценен, нали не е "наука"... като си гледал домати 2-3 години и айде, знаеш всичко и без 5 години здраво учене и езици - и то си личи, накрая стигат до простото протестиране и демонстративно изсипване на домати по пътищата.

В тази ситуация опираме до това, дето казва Кума Лиса: да предпочетеш като потребител българското. Два мотива - че е родно и че е по-вкусно. Все пак в сезона като че стоим ценово добре спрямо вноса, ама е за кратко.



Тема Re: полковник Николай Марковнови [re: ad miral]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано06.03.23 12:46



със сигурност има някакви степени на различие между академиите, които ние не разбираме, а той знае
все пак това му е професия




Тема Re: полковник Николай Марковнови [re: tartarianeyes]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано06.03.23 12:53



така е
за полковник Николай Марков





Страници по тази тема: << 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.