Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 02.07.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано05.03.23 14:13



Познавам доста починали от Ковид. Най- младата беше на 32.





Тема Re:нови [re: MupaM]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано05.03.23 14:17



Ми не е само до бананите. И полети до Сидни нямаше, и мерцедеси като този на Поручика (иронията), и метро, и магистрала до морето, и от сегашната вкусна лютеница... За сметка на това обаче е имало манифестации, БГ чадъри и Белене. Както и

.





Тема Re:нови [re: tuzlija-179435]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.03.23 14:24



Падна ни покрай ковида средната, очакваната, или както там се нарича, продължителност на живота с толкова, че бяхме на първите места в Европа, не знам за света, по тоя показател, намаляването. Беше нещо от порядъка на близо две години, така ми се върти, при нас в някакъв момент, обхващащ пандемията, спрямо 2019, срещу няколко месеца за същия период в по-западната и блага Европа за същия период (и там падна, но не толкова).

Бай дъ уей, затова минахме непосредствено зад Сърбия и Албания (те заеха местата точно преди нас) по индекс на човешко развитие, дето Метрополиса тука го коментира като: "те са далеч пред нас". Там средната продължителност на живота също падна по-малко, отколкото при нас, а тя е показател със значение за индекса.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 05.03.23 14:28.



Тема Re:нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано05.03.23 14:30



Беше ли ваксинирана?





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано05.03.23 14:49



баща ми беше с всички дози, плюс някаква противогрипна
въпреки че ревах и се тръшках, пулмологът го вкара в ковид отделение във военна болница
не може човек да се пребори със системата
в епикризата пише сърдечна и бъбречна недостатъчност
вече няма да се страхува от ковид, излекуваха го




Тема Re:нови [re: snowprincess]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано05.03.23 15:27



Че то не е ли доброволно влизането в ковид отделение? Почина ли?





Тема Re: Излизане от ЕС и НАТОнови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано05.03.23 15:47



Хубу де, грешка. (правилно е, ма хич не ми звучи, неговата кожа съгласувана).
Ама пък поне те ощастливих





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Аз се чудя..нови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано05.03.23 15:50



Кажи кой де, ти трябва да знаеш.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Аз се чудя..нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано05.03.23 16:15



доста детайли от развитието на държавата и битието на хората бяха по-качествени.

Примерно.

Извънкласните занятия на децата бяха многобройни и безплатни. Хорове, танцови състави, спортни занимания, кръжоци, всякакви читалищни групи и състави и куп още. Децата се занимаваха безплатно и родителите не се тресяха какво правят през свободното си време.

За пръв път това ме впечатли веднъж в Швейцария при разговор с наши познати, които се оплакваха, че синът им иска да тренира футбол, а им идвало твърде скъпо да го пратят на такива занимания. Честно, тогава ченето ми падна от изненада. Средно швейцарско семейство. Беше преди 89, естествено.

Друго, което отчитам за предимство е, че навсякъде във ВУЗ се влизаше ТРУДНО. В СУ изпитите май бяха 2 бр, приятелките ми, отличничките на класа, влязоха всичките ВТОРАТА ГОДИНА. Съответно и общото образование беше много по-качествено, но това всички го знаят, публично се признава, въпреки това ултрасите ще се опитат да спорят, затова не наблягам на него и моля, нека не спорим.

Нямам много време сега, вероятно ще добавям. Друг ако се сеща нещо - да напише.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Аз се чудя..нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано05.03.23 16:25



Кажи кой де, ти трябва да знаеш.

Защо пък? Аз установявам факти - след 89 година селското ни стопанство е още по-“изядено”, отколкото по соца, когато беше “общо”. Ти твърдиш, че общото го ядат вълци, математическата логика говори че сега, като вече не е “общо” - нещо друго го яде. Ти трябва да кажеш какво, щото твърдението за яденето е твое, не мое.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!




Страници по тази тема: << 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.