Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:23 25.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема не е празнично, но... (за бойлер)нови  
Автор tova sam az Ljo Kler (Злата стрина)
Публикувано24.12.22 10:49



Моля за мнение, защото точно преди празниците ме "сюрпризира" бойлерът и ще трябва да го сменям.
Оказа се, че предишният ни Теси е бил доста компактен (вис.110-ш.35), а сега такива не правят от тази фирма и дори техните Slim са по-високи и по-широки (вис.120) - а на мен не ми се иска да е толкова "смъкнат" надолу.

Та, ако може за помощ - някакви предложения за марка? Гледах някакви на Елдом, но май се обърках още повече. Предпочитанията са ми за без екстри от сорта на дисплеи и т.н., и да са на по-ниска цена - докъм 400.
Не съм от Сф и водата ни е страшно варовита, а това май имало значение при избора.

...я чувствую себя одной из тех скульптур, которые сварганил Генри Мур...


Тема Re: не е празнично, но... (за бойлер)нови [re: tova sam az Ljo Kler]  
Автор 741 ()
Публикувано24.12.22 13:00



Влез в сайта на технополис, там са много марки на едно място и отстрани има филтър и се търси лесно. За 80л питаш предполагам, с твоите размери няма, но има близки на елдом, 113 на 39см. Като си харесаш модел, виж след това за него и на сайта на елдом или при другите търговци къде цената и срока на доставка са най-добри.

За 400-те лева цена, аз лично все пак гледам да е неръждаем. По-скъпи са, но пък те занимават по-рядко със себе си и дългосрочно вероятно излиза по-евтино.

За варовика, щом имате много, не е зле от време на време да се отваря и да се изгребва натрупаното. Ако го чуваш да шуми като го включиш, значи му трябва чистене.



Тема Re: не е празнично, но... (за бойлер)нови [re: 741]  
Автор tova sam az Ljo Kler (Злата стрина)
Публикувано24.12.22 13:21



благодаря, и аз така търся по сайтовете, но се замотах нещо
За неръждаемите някъде четох, че не били добри за варовикова вода?

...я чувствую себя одной из тех скульптур, которые сварганил Генри Мур...


Тема Re: не е празнично, но... (за бойлер)нови [re: tova sam az Ljo Kler]  
Автор 741 ()
Публикувано24.12.22 13:39



Не знам. Отварял съм неръждаем след години употреба и отвътре беше огледало, все едно е купен предния ден. Обаче при нас няма варовик.



Тема Re: не е празнично, но... (за бойлер)нови [re: tova sam az Ljo Kler]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано24.12.22 22:23



За да нямаш грижи с котленния камък, гледай бойлера да има анодна защита. Същата се износва и трябва да сменя през 2 - 3 години.





Тема Re: не е празнично, но... (за бойлер)нови [re: Noy BG]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано24.12.22 22:37



Хм, май не е било точно срещу котлен камък, а по-скоро срещу корозия.

То и котлен камък не съм имал , но то вероятно е, че в Сф водата не е варовита примерно, като във Варна, дето се пие с "Калгон"! :)





Тема Re: не е празнично, но... (за бойлер)нови [re: tova sam az Ljo Kler]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано26.12.22 18:43



променени са стандартите и каквото е произвеждано преди 10 или 5 години, сега е променено. Най-лесно става със снимка на табелата на стария болйлер и да видите кой от новите става на размерите на стария. Става от сайта на Теси. Мисля, че отговарят и на телефонни обаждания и и-мейли, поне на мен ми отговориха. Дават телефона на оторизирания сервиз за града, хората знаят. Препоръчвам и монтаж, така има гаранция, вие на хамалувате и не избягвате грешки по електрическата част.

Колкото до котрения камък - няма начин да го избегнете. Където водата е варовита, бойлера е по-чест разход. Имам познат, който произвежда нагреватели за бойлери, печки и подобни. Казами, че без варовита вода, да е умрял от глад...



Тема Re: не е празнично, но... (за бойлер)нови [re: vozac]  
Автор tova sam az Ljo Kler (Злата стрина)
Публикувано30.12.22 10:35



Благодаря, старият Теси си беше направо дълголетник, но сега четох неособено добри мнения за тази марка. Пък и на височина не ме устройва, освен това трябвало да шурти вода постоянно (?) от някакъв клапан, което ми се струва странно.
Както ми върви, накрая ще улуча най-скапания

...я чувствую себя одной из тех скульптур, которые сварганил Генри Мур...


Тема Re: не е празнично, но... (за бойлер)нови [re: tova sam az Ljo Kler]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.12.22 11:14



1 седмица без бойлер, ако това ти е едничкият източник на течаща топла вода
е по-голям кошмар, отколкото за 1-2 дни да купиш и ти монтират и най-скапания такъв. Ама всеки с дертовете си.

У нас - варовита вода, та дрънка. Старият бойлер Елдом изкара 10-12г. без профилактика и умря преди 3-4г. Умрялостта я установиха професионални техници от местна фирма. Даже се изненадаха хората, че при наща вода животинката издържала геройски над 10г. без никакви грижи. При подобно неглижиране сегашните на пазара изкарвали 5-6г., преди нещо да им се скапе или да се скапят нацяло. След 24 часа изгубени в ровене по сайтове и магазини, двоумене и триумене какъв точно космически кораб да си купя, ама за не много пари, през туй време се топлят едни тенджери и кофи с вода, щото се случи и върло лято, накрая забърсах един нов Елдом, 80л, 110см висок /ей сега го премерих/ в рамките на 1 работен ден от фирмата цъфнаха и ми го смениха, рахатясах, стои си непрекъснато включен, никва профилактика досега и си работи като змей. Към 280лв цена на бойлера и не помня колко плащанка за демонтаж и монтаж, нещо от порядъка на 30-40лв, после звъннах на една фирма да ми приберат стария, май даже ми платиха 10 лв за него.

И да пукне след някоя и друга година, щото не го чистим от варовик според препоръките поне на 2г., вече си е избил парите откъм удобството да се мия и къпя с топла вода денонощно.

Пак повтарям - у нас топлата вода тече само през ел. бойлер. За мен 1 седмица кумене без бойлер вкъщи е абсурд, дори 1-2 дни ми идват много, ама всеки знае себе си.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: не е празнично, но... (за бойлер) [re: alisalisa]  
Автор tova sam az Ljo Kler (Злата стрина)
Публикувано30.12.22 11:55



ха-ха, то верно космически кораб, но от това ме е страх - да не излетим.
Не че толкова ми се иска да се кумя, но нямам възможност от други задължения. Вашият да не би да е с керамичен нагревател? И капе ли вода от клапана му, защото досега от нашия никога не е, а май трябвало?

...я чувствую себя одной из тех скульптур, которые сварганил Генри Мур...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.