Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:38 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Разменените бебета в "Шейново"нови  
Автор MilaO6 ()
Публикувано22.12.22 08:40



Премествам темата

, защото се очертава продължителна и тягостна "сага" по случая.

В живота си съм чувала за 2-3 такива случая и то открити след много години, когато бебетата вече са възрастни пораснали хора. Тук случаят се раздухва от медиите сега, 2-3 месеца след като е станала размяната още в болницата през септември. И като че ли няма, конкретен текст в закона, който да е приложим точно за такива случаи - естествено, щото това са толкова редки и безпрецедентни случаи, поне би трябвало да са такива...

Знае ли някой за други подобни случаи?

Редактирано от MilaO6 на 22.12.22 09:11.



Тема Re: Разменените бебета в "Шейново"нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано22.12.22 08:46



Премествам тук.

Една психоложка току-що разказа, как бебето (което и да е от двете) през тези месеци е обичано, гушкано, кърмено от жената, но то ЗНАЕЛО, че това не е истинската му майка...

Съгласна ли си (сте) с това?

А, и още... през цялото време се говори за майката, бащите се споменават някак бегло, почти не, мненията и желанията им никой не обсъжда...като че ли говорим за некви осеменители! Абе ей!

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Разменените бебета в "Шейново"нови [re: MilaO6]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано22.12.22 08:56



Всеки е чувал за такива неща, като градска легенда е, но официално разследван не сме май. Иначе това е кошмарът на всяка майка, да не й сменят детето. При носене на детето за кървене се е случвало, дори на мен са ми носили друго дете, та се изпокараха със сестрата, че отказах да го взема, а тя крещеше, че е синът ми. Е, за 5 мин старшата изясни случая, но месеци наред ми беше кошмар и не можех да спя.
Това обаче е трагедия, първо за майките, особено за тази, която "не иска да си дава детето". После е кошмар за бебетата, отдавна разпознават близките си, сега нови хора, нов режим, нова къща..... страхотна трагедия. Като чета и слушам, няма ясен начин за размяна, ще има дела, страхове, стрес.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Разменените бебета в "Шейново"нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано22.12.22 08:58



Може би съм го споделяла тук - аз също съм била разменена при раждането. При първото разнасяне на бебетата за първата кърма майка ми поела детето, накърмила го, но самата тя разказва как някак “Не го чувствам това дете като мое!!”

Ровнала в пеленките, където се съхранявало номерчето по правило, сравнила го с номера на ръката си и писнала, та проглушила отделението!

“Къде ми е дететоооо!”

Намерили грешката и разменили бебетата. Онова било момче. После ходили да се питат една друга двете майка дали са злояди, щото се знаело - при първата кърма злоядство се предавало от майката към бебето!

Майка ми ползваше тая случка да се майтапи, когато не можеше да излезе на глава с мен: ”Що ли не си запазих момченцето!”

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Разменените бебета в "Шейново"нови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано22.12.22 09:03



Доста се работи и доста информация има вече за развитието на детето преди раждане. Твърдят, че познава гласа не само на майка си, а и на останалите близки хора, шумове на къщата, ритъм на сърцето на майката. После два месеца привикване с една жена и сега пак отначало.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Разменените бебета в "Шейново"нови [re: MilaO6]  
Автор 741 ()
Публикувано22.12.22 09:03



Знае ли някой за други подобни случаи?

Знам, цяла сага имаше, "Откраднат живот", до латино сериал го бяха докарали :)



Тема Re: Разменените бебета в "Шейново"нови [re: 741]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано22.12.22 09:11



Това съм го пропуснала. Ама то все пак е художествена измислица:-)



Тема Re: Разменените бебета в "Шейново"нови [re: MilaO6]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано22.12.22 09:09



Малко съм пропуснала съобщените детайли, но как изобщо се се стигнало до разбирането за разменените деца?

Защо едната майка не иска да върне и да вземе своето дете. И двете ли са здрави?

Току що, директорът на Шейново обясняваше, как в гривничките за ръце на майките и децата не може да стане размяна, защото се слагат в първия момент на раждането, ние жените знаем, че те не могат да се свалят самоволно, така са направени. Размяната била възможна тогава, когато децата се извеждат от родилната зала и се слагат в кошчетата. Номерът обаче на креватчетата трябва да отговаря на номерът от гривничката. Колко души са минали на смяна през всичките дни на престоя в болницата, и нито един от тях ли не обръща внимание на разликата в номерата?



Воювайки, загърбваме смирението, а Бог ни гледа отстрани. И отвътре.Glastar

Редактирано от Vtasahme q на 22.12.22 09:16.



Тема Re: Разменените бебета в "Шейново"нови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано22.12.22 09:22



Дори да има някакви подобни индикации, едва ли е проведено мащабно психофизиологическо изследване с валидизирани резултати, за да се твърди категорично каквото и да е.

Иначе да, психолозите имат интерес да твърдят за всякакви потенциални и реални бъдещи травми на изоставени и лишени от майчина и родителска любов и грижа деца. Случаят обаче не е точно такъв. А и не се говори нищо за компенсаторните механизми на психиката, които я защитават и помагат индивидът да съзрее и да води напълно нормален живот.

И ако беше точно така, както твърдяла въпросната психоложка, какво щеше да е обяснението за осиновените в ранна възраст деца, които стават напълно нормални хора



Тема Re: Разменените бебета в "Шейново"нови [re: MilaO6]  
Автор 741 ()
Публикувано22.12.22 09:26



И аз го бях позабравил, ама тез дни го припомниха, покрай скандала със забравих и името, дето извадила Вергов от релси и той я ошамарил на снимките.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.