Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:44 16.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Разменените бебета в "Шейново"нови [re: Asia.]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано22.12.22 16:13



Не при всички е така, изобщо не бях нормална от упойката. А и "Шейноно" не казват (И нямат право) за състоянието на майките.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Разменените бебета в "Шейново"нови [re: NUT]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано22.12.22 16:14



Божееее!
Току що прочетох повече за майките, не съм обърнала внимание на детайлите в тая история до сега.
Може би ще се окажеш права.
Кошмар!





Тема Re: Разменените бебета в "Шейново"нови [re: UnicaDonna]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано22.12.22 16:29



В Англия, при една такава масова проверка, са установили че 30% от бебетата не са от законните си бащи!!!

От тези проверки екстраполират резултатите за цялата нация.

\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"

Тема Re: Разменените бебета в "Шейново"нови [re: MilaO6]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано22.12.22 16:51



Мангалска работа. Не видяла различния номер на гривната, но според мен просто не го е разчела, щото е неграмотна. Свиквайте, това е бъдещето на нацията.

Z


Тема Re: Разменените бебета в "Шейново"нови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано22.12.22 17:28



Кой точно не го е видял/разчел номера!?



Тема Re: Разменените бебета в "Шейново"нови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.12.22 17:38



Циганите са 12% от населението на България и раждаемостта и при тях спада.



Тема Re: Разменените бебета в "Шейново"нови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.12.22 17:58



Мъжките мнения за родилния дом - най-компетентни.



Аз не знам колко родилки са в състояние да разчетат номерцата на двете гривни, докато им ги поставят. Те са поне 6-цифрени/по спомен/ и много дребни. Слагат ги буквално минути след раждането пред майката, като преди това тя трябва да фокусира върху номерцата и да потвърди, че са еднакви. Аз, грамотна и с остро зрение, не можах - тъй ми беше размазано пред очите, след 1-2 минути зверене, отрочето се дере с пълно гърло, акушерките вече нервничат, от неудобство потвърдих, че съм ги разчела. Добре, че огледах добре ревящия индивид, тази глава и физиономия не можеше да се сбърка с друга, имаше си яко отличителни белези. За 5 дни в родилното повече не съм оглеждала гривните ни. При изписването ги свалят едновремено и тогава мед. лицето има задължението да ги прочете, за да се увери, че не изписва родилката с чуждо бебе, щото попълва документ и го подписва.

Значи, раждащата нация може да е неграмотна и кьорава, колкото си ще, но работещата в родилен дом нация няма право:
1. Да поставя две гривни с различни номерца
2. Да изписва майка и бебе, които носят гривни с различни номерца.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Разменените бебета в "Шейново"нови [re: e ta]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано22.12.22 17:55



Сега като прочетох тия и още някои, вече започвам да си мисля, че страхът да не ти подменят бебето не е толкова рядко разпространен, колкото ми се струваше преди. Аз си спомням, че специално при раждането на първия ми син, ме беше обхванал някакъв такъв страх, макар и за кратко, въпреки, че във Варненското "ново" АГ това трудно може да стане.

За разлика от "Шейново", явно и много други родилни отделения, във варненското ново АГ още преди 30-40 години, ако раждането е било нормално и в нормална родилна зала, разделена на множество секции, които излизат на общ коридор, но всяка секция е само за една родилка (другите, ако има по същото време раждане са всяко в отделна секция), така че нито виждаш, нито срещаш други родилки, които раждат по същото време евентуално. Детето, веднага след раждането и след като го показват на майката, ако е в състояние и го дават да го погали, целуне, прегърне и го обработват в същата секция пред очите на майката. Едната сестра го мери и на глас съобщава данните, часа на раждане и пр., другата ги записва, после го къпят, мажат, повиват и го слагат на топличко и фуния въздух, който е обогатен с кислород, на около метър -два, обърнато към майката и през цялото време, за 2 -та часа след раждането. След тия 2 часа, бебето, заедно с майката ги качват в стаята, където има две легла за 2 родилки и 2 малки креватчета за бебенцата, всяко до леглото на майката. Ако има човек късмет, може и да не се случи да има втора родилка. На практика, детето е пред очите на майка си още от самото раждане. Има си маса за повиване и там акушерките пак пред очите на майките ги повиват няколко пъти на ден бебчето, педиатърката го преглежда също там и през цялото време можеш да следиш всички манипулации, които му правят, да се интересуваш, да разговаряш и разпитваш за всичко, което му правят или те интересува. На практика, бебето, ако не се налага по някаква причина, не се изнася от стаята по време на целия престой, до изписването. Така погледнато няма как някой да ти го смени, подмени, открадне и пр... Кърмиш си го, когато поискаш, абе уж по режим беше...

Аз специално съм била толкова погълната да го разглеждам с часове и да следя всичко, което му правят, че няма как да го сбъркам с друго бебе, дори и да му сменят по някакъв начин номера и пр... Но имах някакъв атавистичен страх и си спомням, че когато се налагаше да се ходи до сестринската стая за манипулации или в соловата за храна, имах притеснения и не смеех да отделя поглед от вратата:-)))))))))))

Ако можеше да стане някаква обърквация, това е било в момента на изписването. В залата, където ги подготвяха за изписване вече имаше много креватчета едно до друго. Първо ги донасяха и ги слагаха в креватчетата, майките - всяка до креватчето с бебето си, но после ги вземаха и ги отнасяха в съседно помешение, където ги повиваха с пелените, донесени за всяко бебе и готовото вече бебе го дават на майката, Някъде в този момент, явно при последното повиване се маха и гривничката и се оформят документи и в този момент евентуално, когато има повече изписвания в един ден и момент даже, явно чисто технически е възможно да стане някакво объркване, но просто не ми го побира в ума, как ще си сбъркаш бебето, след като си го кърмила, дори повивала 4 дни и си била вече неотлъчно до него...

Но, днес в едно от интервютата, споменаха, че има текст от закона, който оневинява родилка за пресъпление извършено в неадекватно състояние, защото е прието да се смята, че определен процент жени са в състояние, което не им позволява да оценяват реално действителността... Това по повод, ако има някаква умисъл в подмяната или въобще, ако проявяваш някаква параноя след раждане...



Тема Re: Разменените бебета в "Шейново"нови [re: Asia.]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано22.12.22 18:00



Дай линкове да ги видим тия случаи от нета... Филмираните, едва ли всичките са по действителни случаи. А дори и да са, не могат да служат за някакво доказателство за каквото и да е, тъй като са художествена измислица.

Редактирано от MilaO6 на 22.12.22 20:24.



Тема В Шейново винаги е имало проблеминови [re: tia9]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано22.12.22 18:09



То не бяха стафилококови инфекции, интриги, скандали през някоя деуга година.
Неприятна родилна болница е общо взето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.