Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:44 16.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано29.11.22 19:08



Начиии…

Нямате неплатени НП и/или електронни фишове по Закона за движението по пътищата и/или по Кодекса за застраховането

Имате невръчени НП и/или електронни фишове по Закона за движението по пътищата и/или по Кодекса за застраховането, издадени в качеството Ви на физическо лице или законен представител на юридическо лице.
За връчване на НП е необходимо да посетите лично звеното "Пътна полиция" към областната дирекция на МВР по Вашия постоянен адрес. Електронният фиш може да бъде връчен във всяко районно управление на Министерство на вътрешните работи или в звено "Пътна полиция"


Как да го разбирам това? ДЛЪЖНА ли съм да отида да си потърся невръчените и да ги платя, или може да чакам 5 години да им мине давността? И ако ме спрат за нещо - тогава щели да ми кажат и старите прегрешения плюс новото, а тогава вече длъжна ли съм да ги платя? А колко беше глобата за без винетка?

Уфффф…

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано29.11.22 19:25



Не си длъжна да ходиш да ти го връчат.
Спрат ли те обаче, ти връчват всичко накуп, и тогава тичаш да плащаш. А тичаш, защото в 7-дневен срок ползваш 30% намаление от сумата. До скоро беше обезателно плащането, защото при връчено, но неплатено спрат ли те, прибират документи, свалят номера. Дочух, че май има някакво промяна, но не съм склонна да проверявам е ли вярно или не - връчат ли ми, тичам да си плащам.




Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: pravil_nick]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.11.22 19:33



Мисля, че няма и преди не е имало такова нещо за свалянето на номера и т.н.
Но да, ако така и така ще плащаш, а не разчиташ да се откачиш, по-добре да е с намалението. Двуседмичен беше срокът.
На мен нищо не са ми връчвали, като са ме спирали. Само при подаването на заявление за лична карта ми казаха, че имам нещо си невръчено, не можели да кажат какво.
Толаджиите само връчват, като те спрат, КАТ - не.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 29.11.22 19:36.



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: MupaM]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано29.11.22 19:42



КАТажийските може ли да се проверят
с ПИКа

)!!

Редактирано от spunk на 29.11.22 19:43.



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля.. [re: spunk]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.11.22 19:44



Не знам, според мен не. Може би само ако са изпратени в НАП за събиране, но те тогава ще са и връчени.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 29.11.22 19:45.



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля.. [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано29.11.22 20:06



На мен не ми се вярва ако пътен полицай те "спре за нещо", да има право да ти връчва фишовете за предишни нарушения. Мога да повярвам, че има начин да провери, но как точно на улицата ще ти ги разпечата? Когато ние ходихме да проверим дали имаме глоби, служителката каза, че НЕ СМЕ длъжни да си ги плащаме, можело да изчакаме докато ни ги връчат. Тоест стоим там, казват ни какво имаме, обаче ПИТАТ дали държим сега да ни ги връчат. Изпращали се на адрес. Мисля каза в срок до две години, но може и да бяха пет, не помня. Платихме си, отстъпката беше съществена. Проблемът е да не те спрат на граница заради неплатени постановления, имаше такива обсъждания тук ли, някъде другаде ли, не знам. Ако след случайна проверка някой може да ме задължи да тичам да плащам нещо, което нито ми е връчено, нито знам, че съществува, много ще се учудя.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля.. [re: MupaM]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано29.11.22 20:38



О, има и още как. За неплатен фиш, не акт, на сина ми са му прибирали документите. Изпратиха го пеша в най-близката банка да си плати и му ги върнаха. Мен са ме спирали на пътя рутинно, при проверката ми излезе акт за превишена скорост, връчиха ми го на място, обясниха ми за срока, отстъпката и какво следва, ако не платя - при повторно спиране прибиране на документи. Също и че няма проблем да си карам с невръчени нарушения, но връчат ли ми ги, което вече всеки полицай на пътя може да направи, няма мърдане. Плащаш си, щото инак нали..
Направиха го да няма мърдане. Дочух слух, че са олабили примката, но не ми се рискува да проверявам.




Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля.. [re: Bezsynna]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано29.11.22 20:40



Оборудвани са, имат печатни устройства в колите. Ако случайно не заработи, както се случи при мен, те замъвкат в районното и там ти го връчват.




Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля.. [re: Bezsynna]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано29.11.22 20:48



Мога да повярвам, че има начин да провери, но как точно на улицата ще ти ги разпечата?
Изглежда има начин, защото синът ми разказа за един приятел, който си е направил селфи с катаджия, когато му връчвал цяло тесте разпечатани невръчени глоби!



ОФ - какво значи, когато кихнеш 30 пъти за една минута?

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля.. [re: pravil_nick]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.11.22 20:49



Може, мен са ме спирали полицаи и нищо не са ми връчвали, а жената от личните документи каза, че съм имала нещ за връчване. Винеткаджиите (тол-системата) връчват, това и аз го знам.

За другото трябва да има специален текст в закона, какъвто не знам да има, но може; нямам време за търсене.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.