Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:03 23.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано29.11.22 19:08



Начиии…

Нямате неплатени НП и/или електронни фишове по Закона за движението по пътищата и/или по Кодекса за застраховането

Имате невръчени НП и/или електронни фишове по Закона за движението по пътищата и/или по Кодекса за застраховането, издадени в качеството Ви на физическо лице или законен представител на юридическо лице.
За връчване на НП е необходимо да посетите лично звеното "Пътна полиция" към областната дирекция на МВР по Вашия постоянен адрес. Електронният фиш може да бъде връчен във всяко районно управление на Министерство на вътрешните работи или в звено "Пътна полиция"


Как да го разбирам това? ДЛЪЖНА ли съм да отида да си потърся невръчените и да ги платя, или може да чакам 5 години да им мине давността? И ако ме спрат за нещо - тогава щели да ми кажат и старите прегрешения плюс новото, а тогава вече длъжна ли съм да ги платя? А колко беше глобата за без винетка?

Уфффф…

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано29.11.22 19:25



Не си длъжна да ходиш да ти го връчат.
Спрат ли те обаче, ти връчват всичко накуп, и тогава тичаш да плащаш. А тичаш, защото в 7-дневен срок ползваш 30% намаление от сумата. До скоро беше обезателно плащането, защото при връчено, но неплатено спрат ли те, прибират документи, свалят номера. Дочух, че май има някакво промяна, но не съм склонна да проверявам е ли вярно или не - връчат ли ми, тичам да си плащам.




Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: pravil_nick]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.11.22 19:33



Мисля, че няма и преди не е имало такова нещо за свалянето на номера и т.н.
Но да, ако така и така ще плащаш, а не разчиташ да се откачиш, по-добре да е с намалението. Двуседмичен беше срокът.
На мен нищо не са ми връчвали, като са ме спирали. Само при подаването на заявление за лична карта ми казаха, че имам нещо си невръчено, не можели да кажат какво.
Толаджиите само връчват, като те спрат, КАТ - не.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 29.11.22 19:36.



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: MupaM]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано29.11.22 19:42



КАТажийските може ли да се проверят
с ПИКа

)!!

Редактирано от spunk на 29.11.22 19:43.



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: spunk]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.11.22 19:44



Не знам, според мен не. Може би само ако са изпратени в НАП за събиране, но те тогава ще са и връчени.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 29.11.22 19:45.



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано29.11.22 20:06



На мен не ми се вярва ако пътен полицай те "спре за нещо", да има право да ти връчва фишовете за предишни нарушения. Мога да повярвам, че има начин да провери, но как точно на улицата ще ти ги разпечата? Когато ние ходихме да проверим дали имаме глоби, служителката каза, че НЕ СМЕ длъжни да си ги плащаме, можело да изчакаме докато ни ги връчат. Тоест стоим там, казват ни какво имаме, обаче ПИТАТ дали държим сега да ни ги връчат. Изпращали се на адрес. Мисля каза в срок до две години, но може и да бяха пет, не помня. Платихме си, отстъпката беше съществена. Проблемът е да не те спрат на граница заради неплатени постановления, имаше такива обсъждания тук ли, някъде другаде ли, не знам. Ако след случайна проверка някой може да ме задължи да тичам да плащам нещо, което нито ми е връчено, нито знам, че съществува, много ще се учудя.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: MupaM]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано29.11.22 20:38



О, има и още как. За неплатен фиш, не акт, на сина ми са му прибирали документите. Изпратиха го пеша в най-близката банка да си плати и му ги върнаха. Мен са ме спирали на пътя рутинно, при проверката ми излезе акт за превишена скорост, връчиха ми го на място, обясниха ми за срока, отстъпката и какво следва, ако не платя - при повторно спиране прибиране на документи. Също и че няма проблем да си карам с невръчени нарушения, но връчат ли ми ги, което вече всеки полицай на пътя може да направи, няма мърдане. Плащаш си, щото инак нали..
Направиха го да няма мърдане. Дочух слух, че са олабили примката, но не ми се рискува да проверявам.




Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: Bezsynna]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано29.11.22 20:40



Оборудвани са, имат печатни устройства в колите. Ако случайно не заработи, както се случи при мен, те замъвкат в районното и там ти го връчват.




Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: Bezsynna]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано29.11.22 20:48



Мога да повярвам, че има начин да провери, но как точно на улицата ще ти ги разпечата?
Изглежда има начин, защото синът ми разказа за един приятел, който си е направил селфи с катаджия, когато му връчвал цяло тесте разпечатани невръчени глоби!



ОФ - какво значи, когато кихнеш 30 пъти за една минута?

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: pravil_nick]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.11.22 20:49



Може, мен са ме спирали полицаи и нищо не са ми връчвали, а жената от личните документи каза, че съм имала нещ за връчване. Винеткаджиите (тол-системата) връчват, това и аз го знам.

За другото трябва да има специален текст в закона, какъвто не знам да има, но може; нямам време за търсене.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: pravil_nick]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано29.11.22 20:49



но връчат ли ми ги, което вече всеки полицай на пътя може да направи

Значи да си връщам съмненията от преди малко.



* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано29.11.22 20:54



Пресипвала си млян черен пипер!



* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано29.11.22 20:55



30 мин след подобна тема, пускаш твоя. Забранила си другия човек ли? Или пак Чукча - само читател?

Може ли да има правило да няма 5 теми за едно и също? И ако има - да се трият?

Няма да ви чета само за неплатените глоби или кой кого забранил, щото му окалял аурата





Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано29.11.22 21:17



Я стига си каканизала, свекърво!!!!



Горко на снаха ти!

Пиша каквото си искам!

Ако искаш да знаеш - темата я писах ПОЛОВИН ЧАС!! Докато чаках за един оглед, на студа в колата, минавайки под некво предупреждение за тол, а според мен там не би трябвало да има винетка, иначе щях да се кача на кола с такава!! Кьорих се в телефона, търсих сайта, търсих си книжката да въведа серийния и номер, очила търсих да го видя, после огледът почна, свърши, свърших темата и я пуснах! Откъде да знам, че точно в тоя момент и друг е пуснал подобна тема?

Я марш от темата ми!!!

Опявачка такава...

Взех да се нервирам вече!

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: 2biri]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано29.11.22 21:20



30 мин след подобна тема, пускаш твоя. Забранила си другия човек ли? Или пак Чукча - само читател?
Може ли да има правило да няма 5 теми за едно и също? И ако има - да се трият?


Чукча - писатель! Чукча не читатель.






Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано29.11.22 21:34



Забранимебе!



Писала, дублирала, ми изтрий се? Ааааа ама твоята по-хубава от на другия? А като те насмотат, пак ти си по-хубава?

Искате да е честно, справедливо, уютно, а ако може да го карате на монолог. Няма как да стане. Има критика, има неписани правила. Това написаното е малоумно.

Снахата ще щрака с пръсти. Нищо не забранявам. Хокам който е в издънка - свой или чужд.

Що се нервираш? Същата тема е, видяла си чуждата, иди там и изтрий твоята. Пусто графомания



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано29.11.22 21:44



Кога да чета ма патицо, докато карам към София ли?

Искате да е честно, справедливо, уютно

Не, не искам такова нещо.

Обаче И ТИ НЕ ГО ИСКАШ! Иначе нямаше да влизаш да ни заливаш ежевечерно с твоите кофи себеутвърждаващи критикарски монолози!

Я си направи труда да си прочетеш последните си 500 вечерни постове? Било ли е вечер да влезеш и да не оплюеш нещо или някого? Има ли случай някого да похвалиш, нещо да одобриш?

Колко теми си пуснала в последните 20 страници, а?

ДВЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!л

От 400 теми ДВЕ са твои!!

Обаче пише, наща, плюе, критикува, дрънчи, каканиже, поучава, клати пръсти и нарежда!

Лесно е да намираш кусури на онези, които пускат теми, за да има по какво да плюеш!!

Да ти таковам уюта, който създаваш.

Айде, бегай в клюкарника.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Редактирано от UnicaDonna на 29.11.22 22:36.



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано29.11.22 21:47



Моля да си редуцирате правилата. Няма такова за минимум теми и гарантирано добро настроение





Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: 2biri]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано29.11.22 22:38



На мен ми изглеждат различни темите на нюк и на уника.



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор 2biri ()
Публикувано29.11.22 22:39



На нея - не





Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано29.11.22 23:33



Точно така! Моята е за разочарованието, което изпитах при плащането на глоба за невключени светлини. Нейната е за нещо друго, доколко разбирам за невръчени фишове и наказателни постановления. Аз просто искам да си платя глобата... Което направих, обаче не ми го отчитат като такова.







Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано30.11.22 09:33



Аз просто искам да си платя глобата... Което направих, обаче не ми го отчитат като такова.

Ти ме стряскаш… ще ида да чета в темата ти. Аз скоро платих 2 фиша, единият точно за светлини, другият за паркирне, но си ги платих в изи-пей и си мисля, че ми ги броят платени… а може и не!



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано30.11.22 10:51



На луд ме направиха с тази глоба.

Превел съм парите, обаче при попълване на бланката в приложението за Интернет банкиране на FiBank, където ми е сметката, не съм попълнил (1) Министерство на вътрешните работи в полето "име на получател" и (2) серия и номер на фиша в полето "номер на документа".

Сега трябва да отида до книжарницата, за да се сдобия с копие на фиша, после до банката, за да се сдобия с копие на платежното нареждане, и накрая до деловодството на КАТ с някаква бланка, която тепърва ми предстои да разбера откъде се взима.

В общи линии се получава като

.





Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано30.11.22 11:13



Първо леко офтопик. Онлайн системата им е леко фалшива, тоест няма 100% синхронизация с това, което виждат ушавите в патрулката. Преди време и банковите извлечения нямаха 100% синхронизация, та имаше леко скандалче, щото хората си плащат, ама глобата си седи.

Една колежка я беше правила тая система, та я скъсах от бъзици.
Тоест, ако си проверявате глобите на това сайтче, може да не излязат някои.
Иначе не, не си длъжна. Но ако те спре милиционера ще ти я разпечата и връчи (чуден технически прогрес, вече имат принтери). Тук е интересен казуса ако се правиш на разсеян и откажеш да я вземеш. Най-вероятно нищо няма да стане.
Бърза справка показва давност за административни нарушения 3 год. с явната тенденция да станат в един момент 24 ч. и свободата и демокрацията окончателно да победят на тая територия.

Z

Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано30.11.22 12:07



Аз сега премислям ходове.. дали да ида в КАТ (опашкиии!!!) и да питам АНОНИМНО лелята на гишето - какво се случва, ако си дам данните и се окаже, че имам глоби - ДЛЪЖНА ли съм да ги взема, или мога само да се информирам...

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано30.11.22 12:38



Не знам. Предполагам, че можеш само да се информираш

(въвеждаш номер на СУМПС и ЕГН), но не знам какво означава "да ги вземеш". Струва ми се, че ако отидеш на крак в КАТ и имаш неплатени глоби, ще те карат да ги плащаш, като най-добре това е уредено в портала за електронни административни услуги на МВР... Когато работи.

От моя случай научих единствено, че ако не се плати фиша в 7-дневен срок, става наказателно постановление... Както и как да си попълвам платежното нареждане, ако ми се наложи в бъдеще да плащам глоби чрез банков превод пак.





Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано30.11.22 12:43



Онлайн системата им е леко фалшива

Че тя къде не е фалшива онлайн системата??? Поне в България е пълно с ай-ти специалисти, които лапат огромните заплати и ВЪРШАТ КУПИЩА ГЛУПОСТИ...

Тези дни се разправям с едни идиоти от един сайт - по 10 мейла си разменихме и още не могат за разберат къде са сгафили...

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано01.12.22 16:03



Навлизам в глупости и несъразмерности в наказанията...

Уникалното снощи са го "обръснали" с 50 лв и ДЕСЕТ ТОЧКИ! Че тръгнал от едно място, без да си запаше колана, а те били на 2 крачки от него... Той ВИНАГИ кара с колан и даже му се подигравам, защото пък аз НИКОГА не слагам... и имаХ златен талон...(и още имам де, ама нали имам невръчени постановления...

)

Акцентът ми е всъщност, че:
-- за каране без винетка глобата е ТРИСТА ЛЕВА,
--за каране без колан - 50 ЛЕВА и отнемане на 10 точки
-- за превишена скорост от 21 до 30 км/ч - глобата е 100 лв и отнемане на 2 контролни точки;
--Превоз на деца в нарушение на изискванията - глоба 50 лева

Е как ги категоризирате като опасности тия нарушения? Дали ако карам с 80 км при ограничение 50 в града, или си оставя детето да се метлее из колата необезопасено - е по-малко опасно от карането без винетка? И защо за превишена С 30 КМ В ЧАС скорост отнемат само 2 точки, а за некъф си колан - ДЕСЕТ от 32??? Това с колана не си ли е все пак най-вече - твоята лична безопасност, а не безопасността на околните?

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.12.22 20:26



Тц-тц-тц... И сега тези 10 точки кога ще се въстановят? Ако не се лъжа, максималният брой беше 30?





Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано01.12.22 21:26



И сега тези 10 точки кога ще се въстановят? Ако не се лъжа, максималният брой беше 30?

Нещо за 32 ми се върти в главата... ами кога - нямам идея. Като му се свършат всичкиге - ще ходи на изпит!

Той много се подразни, защото претендира уж да е дисциплиниран, и винаги като се сети, че АЗ имам златен талон, като знае какъв нарушител съм - много се ядосва...

Имам спомен за разни автомобили, шетащи из София, на които ачик пише "Възстановявам точки"... Ама май скоро не съм виждала.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано01.12.22 21:59



"за превишена скорост от 21 до 30 км/ч - глобата е 100 лв и отнемане на 2 контролни точки"


Хм. Гледам

и не виждам никъде споменато да се отнемат ДВЕ точки. От друга страна - на нас едната ни глоба беше по-голяма от тая на сина ти, а никой нищо не каза за отнемане на точки. Предполага ли се, че отнемането на точки /и какъв да е броят/ става по някаква лична преценка?

Просто ми стана интересно. Не че се натискам да ми пипат точките!!

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: Bezsynna]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано01.12.22 22:07





Вашето кога е било?

Съвпада с реалното наказание на малкия... 50 лв и 10 точки.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано01.12.22 22:20



Скоро платихме, но кое кога се е случило обсъждахме като разглеждахме глобите, сега вече не помня. Ти явно четеш по-актуално

- само от водача ли се взимат точки? Нашите глоби са само от камери, може би затова никой нищо не каза за точки, не се знае кой е шофирал.

Малко се уморих да питам, повече няма да питам! Пу-пу!

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: Bezsynna]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано01.12.22 22:34



Нямам идея. Такава бъркотия е, че не ми се мисли. Не само бъркотия, ами и ТЪПОТИЯ, която цари навсякъде. Пълно е с хора, които НЕ ЗНАЯТ КАКВО ПРАВЯТ, какви закони и правила измислят...

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано01.12.22 22:54



Хората са там да вземат едни пари, а не да работят някому.

WALL·E


Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.12.22 23:03



26 точки в първите 2 години след придобиване на СУМПС, после стават 39. Могат да се възстановяват в автошкола или чрез шофиране 2 години без никакви нарушения.

Оттук:



Блазе ти за златния талон... Да те попитам, като горд притежател на такъв – сега, след като ме глобиха за невключени фарове, мога ли да се надявам за златен талон след 4 години, ако дотогава не допусна никакви нарушения, или броячът на 6-те години вече ми е нулиран? пише, че водачът не трябва да има наказания за нарушение на правилата за движение по пътищата, обаче аз не знам дали чинно платената ми глоба с фиш се счита за "наказание", или като такова се брои от наказателно постановление и нагоре. Питам, понеже пък , че "не се броя за наказан и ако полицаят ми е написал акт, но не ми е издадено наказателно постановление..."). Аз за поправката на грешката ми при плащането на глобата ходих специално да чакам на опашка, че да не ми се издава наказателно постановление, този златен талон го сънувам от ден 1, откакто съм шофьор.



Редактирано от Nuke Dukem на 01.12.22 23:04.



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано01.12.22 23:46



Баси, кви работи ви вълнуват...



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: MupaM]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.12.22 23:58



Що бе, гъзарийка си е.







Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано02.12.22 03:00



За родината ни си е колосално постижение. Тук на всеки километър дебнат да ни ебнат





Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано02.12.22 06:43



Блазе ти за златния талон... Да те попитам, като горд притежател на такъв



Ти ми направи деня... Егати гордостта! И за какво ти е туй картонче с цвят на ...нечист бебешки памперс?

Аз лично се сдобих с него съвършено случайно! Като ходих да си сменям изтеклата книжка, лелята на гишето просто ме попита - "Искате ли златен талон". Аз казвам - "Ми що не".... И те така.

А си признавам без бой, че ИЗОБЩО не го заслужавам. Пък и да го заслужавах - какво?

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано02.12.22 07:11



За нашата родина си е







Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано02.12.22 07:16



Па яко си е, освен това те предпазва от отнемане на точки, освен ако не се впуснеш в алкохолно-наркотични подвизи.

Защо да не го заслужаваш, какви нарушения вършиш?





Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано02.12.22 07:32



Па яко си е, освен това те предпазва от отнемане на точки

Тва сигурно ли е? Къде го чете?

Нарушения? Ежедневно. НИКОГА не слагам колан. Говоря по телефона и решавам судоку. Превишена скорост - има 15 места в София, на които НИКОЙ не кара с 50 км в час. Паркирам къдет ми падне - градската ми кола е малка и се пъха навсякъде. Клаксонирам НЕПРЕКЪСНАТО. На разни, дет си въобразяват, че са излезли на разходка из Борисовата градина, а не са участници в движение, в което хората БЪРЗАТ. Или чакат да светне зелено и тогава почват да си търсят лоста за скоростите и да се чудят къде да го ръгнат, за да тръгнат, а през това време зеленото свършИло...

Още трябва ли ти?



А, като казах Борисовата градина - ЗАБЕЛЯЗАХТЕ ЛИ, че напоследък прекрасните ни медии я наименоват КНЯЖЕВСКА, а не БОРИСОВА? УМИРАМ СИ ОТ СМЯХ!!! Разпоредба ли е излязла за смяна на името, или получават уртикария от всяко нещо, свързано с името "Борисов"???

Още малко да се порадват. Щото пак ще има управление на ГЕРБ.

Хич не ми се ще, ама при вида на останалите боклуци...

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.12.22 07:42



Няма как да отговоря на умното изказване на Донка пряко.
Щях да умра от смях, че викали според нея КняжеВска на Борисовата градина, и то, ти да видиш, щото избягвали името Борисово.
Аз па забелязах, че Княжеска, без В, журналистите напоследък викат на малката градинка до СУ.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 02.12.22 07:48.



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: MupaM]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.12.22 08:41



Аз па забелязах, че Княжеска, без В, журналистите напоследък викат на малката градинка до СУ.

Не, тя е Докторската градинка. От време оно. Не знам кое селянчи може и да ги е объркало двата щата по тиливизията.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано02.12.22 08:58



Сега разбра ли смисъла на забраните към змиите?



Нормален човек, а не съскащо влечуго, би написал, със или без забрана: “Княжеската градина не е идентична на Борисовата, в грешка си”.

А съскащото си съска от всякаква позиция. Поради това получава забрани. И не вдява, че именно начинът му на комуникация е причината.

А грешката е налице, макар че аз не съм много наясно дали градинката “в центъра на град София, България. Намира се между кръстовището при Ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски“, булевард „Цар Освободител“, Орлов мост, бул. „Евлоги и Христо Георгиеви“, улица „Ген. Йосиф В. Гурко“ и бул. „Васил Левски“ е цели 4 декара… както се рекламира площта на пързалката. И понеже досега ледената пързалка е била върху езерото Ариана - помислих, че просто я разширяват. Да, в грешка съм очевидно.

ПП Да не говорим, че поставям под огромно съмнение адекватността на идеята ТОЧНО В ПЪПА НА ПЪПА НА СОФИЯ да пльоснат това съоръжение… мръсен въздух, липса на места за паркиране на желаещите да се пързалят, навалици около нещастните живущи по бул Левски, Аксаков и пр неудобства…

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Редактирано от UnicaDonna на 02.12.22 09:49.



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: alisalisa]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.12.22 09:19



И аз първо си помислих да нямат предвид Докторската, защото не бях чувала за Княжеска, но според Уики това била площта на брега на бул. "Евлоги Георгиев" до СУ, ако не греша. Не е Б.гр. определено, нито Д.гр.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 02.12.22 09:20.



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: MupaM]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.12.22 09:50



хахаха! ей сега ровнах в гугъл мапс, за да ти покажа коя е Докторската градинка и коя - Борисовата градина. И какво да видя - кръстили са парк Княжеска градина онази озеленена градинка около паметника на Съветската армия, дето е срещу СУ и стига до Орлов мост - от другата страна на булеварда, който я отделя от Борисовата градина.
Ей го на:



То, и аз не бях чувала за Княжеска градина досега, май и софянци не са чували. Едно време, до към началото на 80-те, освен прословутия паметник на съветската армия, там беше софийския градски зоопарк. Като го затвориха и преместиха, на негово място направиха озеленено паркче. Как се е наричало това каре преди соца, не знам - стаааарите софянци да кажат. Но сега тихомълком са го кръстили Княжеска градина. Нищо общо с Борисовата градина, обаче. На нея соц името и беше Паркът на свободата.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: alisalisa]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.12.22 12:00



Точно така, някъде там се пада по описаното, пО към университета. Няма бан на Борисовото име.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано02.12.22 12:49



Божееее, аз пък даже не паля колата преди да съм си сложила колана. Връзвай се бе жена! В смисъл - за теб си е важно, пука му на някой дали ще те хванат да те глобят. И тия джигити по улиците.

п.п. Със судокуто ме уби. Аз като видя някой да си блее в телефона, ми иде ей тъй нарочно да се забия в него, да се чуди откъде му е дошло. Може и теб да съм те благословила някой път...

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: Bezsynna]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано02.12.22 13:00



Аз решавам судоку на светофарите. И разчитай, че съм тръгнала почти още на жълто. Няма за какво да ме блъскаш. Последният човек съм, който може да забави движението с блеене.

А колана… искаш да “изглеждам като жива”, когато загина при катастрофа ли? Мерси, не.



Притеснява ме и ми пристъргва едно кокалче на ключицата…(ако това е ключица)

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re:нови [re: MupaM]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано02.12.22 13:07



Княжеската градина е много популярно място в София. През топлото време е лудница. С фитнес уреди на открито, пълно е с деца и млади хора; има заведение ,,Баба Яга" и едно друго наблизо, в които ходих последно през септември, заради сядането отвън и хубавото време.
Винаги съм казвала ,,Княжеската градина", примерно, като искам да обясня къде да се разходим с някого, да се видим и т.н.

Но не се чудя или упреквам, че някой не знае, защото аз се питам понякога къде се намира еди-кое си място или как се нарича. Дето викаше един познат от друг град ,,Леле, да не ти обяснява софиянка как да стигнеш донякъде в София".



Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.12.22 13:35



Може. Аз например за пръв път чух за "Цар-Симеоновата градина" (в Пловдив) след 90-та и ми звучеше като някакво ново и нагласено като останалите преименувания. За мен винаги е била Градската, макар че има и още една Градска (до Дома на младоженците), или просто Градината, така я наричаше най-често майка ми накратко. После други хора приблизително моя възраст са ми казвали, че старите пловдивчани винаги са я знаели така (Симеоновата). Мен са ме водили редовно в нея като дете, родителите ми са родени преди 1944, семейството на майка ми е от Пловдив, ама на - никога не бях чула да се употребява това име.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 02.12.22 15:05.



Тема Re:нови [re: MupaM]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано02.12.22 13:47



Хубави спомени.

Моя братовчедка като малка казваше за паметника на Съветската армия ,,ще ходим при чичкото с пушката". Когато са я водили на разходка.
И сега като се виждаме в околността, понякога се шегуваме ,,дай да минем покрай чичкото с пушката".

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re: Княжевската градинканови [re: alisalisa]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано02.12.22 13:49



Tия дни разбрах, че Княжевска градинка казват на градината пред паметника на съветската армия отстрани на СУ.
Вчера го разбрах случайно от новините, когато съобщиха, че в Княжевската градинка изтипосали на 4 декара ледена пързалка и била най-голямата на Балканския полуостров.

Докторската градина е от другата страна на СУ, между Шипка и Оборище.
Упс сега чета, че вече сте се изяснили по въпроса



Редактирано от Lira Emerald на 02.12.22 13:52.



Тема Re: Олеле, спешно!...помгайте, колеги шофьоринови [re: UnicaDonna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано02.12.22 13:56



Заради тази тема, се присетих да си погледна шофьорската книжка и гледам ми тя изтекла декември 2021г....а сег ае декември 2022г.
Аз и досега си карам с нея...леле, добре, че не са ме спирали



Кажете моля, ако знаете като ида да си я подменям в КАТ ще ме глобят ли?...или въобще какво ще стане егати
Да не ме пратят на изпити?

Имате ли представа?

Иначе до сега от 1990г. нямам нарушенния...ама сега тази история е ужас

В понеделник съм първа писта в КАТ...оффф, как мразя да ходя там...

Редактирано от Lira Emerald на 02.12.22 14:02.



Тема Re: Олеле, спешно!...помгайте, колеги шофьоринови [re: Lira Emerald]  
Автор konstr-109815 (европейче)
Публикувано02.12.22 14:36



Не знам, какво точно пише в закона, но по моята логика не би трябвало да те глобят. Освен ако имат доказателство, че си карала през тази година.



П.П. Но ти трябва медицинско за пред КАТ.

Щастието идва при веселите!

Редактирано от konstr-109815 на 02.12.22 14:35.



Тема Re: Олеле, спешно!...помгайте, колеги шофьоринови [re: konstr-109815]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.12.22 15:05



И аз така мисля - ако не си карал, не си длъжен да имаш валидна книжка.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Благодаря!нови [re: konstr-109815]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано02.12.22 15:27



Разузнах! То се оказа, че и на съпруга също му изтекла преди година


Караме си ние и въобще не сме се усетили...мани. В понеделник взема отпуска и сме първи писти пред лекарката и РПУ-то...оффф.

Добре, че нямаме глоби през изминалото време...

Тичах сега да купувам бланки за медицинските-платени са.
Експресните поръчки за 3 дни са по 75лв, на калпак.
Има и държавни такси...въобще си е Коледно приключение

Не мога да се свържа с РПУ-то да ги питам извършват ли експресни поръчки или трябва в КАТ. РПУ-то въобще не си вдигат телефона...красота в БГ ъфкорс



Тема Re: Олеле, спешно!...помгайте, колеги шофьоринови [re: MupaM]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано02.12.22 15:31



Прочетох закона. Така е. Книжка с изтекъл срок се сменя между 1 и 5 години, но не бива да си карал и да са те спирали.
Ако са те спряли катаджии и видят, че не си редовен, става неприятноооо...глоба от 100 до 300лв.



Редактирано от Lira Emerald на 02.12.22 16:20.



Тема Re: Благодаря!нови [re: Lira Emerald]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано02.12.22 15:50



За глобите ще разберете окончателно в КАТ. Освен ако нямате друг сигурен източник на тази информация.
Дано да нямате глоби, де...

Щастието идва при веселите!

Редактирано от Шило на 02.12.22 15:51.



Тема Re: Благодаря!нови [re: Lira Emerald]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано02.12.22 16:36



Лира, да те помоля за услуга?



Така и така ще ходиш в КАТ за ДРУГО, може ли като трето лице, а не потърпевш, да попиташ ей така, уж “само информативно”, какво се случва с невръчените наказателни постановления? Обаче съвсем конкретни въпроси:

1. Може ли шофьор да попита на гише просто КАТО ИНФОРМАЦИЯ има ли някакви невръчени глоби
2. Ако му кажат, че има - ще му кажат ли точно колко, какви и на каква стойност са?
3. Ако му отговорят на предишните въпроси - това означава ли, че тези постановления официално са му ВРЪЧЕНИ?
4. Ако е така - какъв е срока за плащане, за да получи отстъпка и каква?
5. Ако не ги плати - има ли давност, след която, ако не са платени, отпадат?

Тежка задачка ти поставих…

Апропо - ти ПРОВЕРИ ли в сайта за себе си дали имаш невръчени постановления? Щото ако имаш някъде снимки в периода, в който книжката ти е изтекла…

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Благодаря!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано02.12.22 16:53



Преснимах си въпросите ти да питам доколкото ми позволят



Не съм проверявала за глоби, обаче ако са направили само снимки-ок, то може и друг да е карал колата...ще плащам.
Но не са ме спирали за проверки в този период физически.

Абе ще видим в понеделник
п.с. Значи, ако не бе пуснала темата можеше и още година да си караме с невалидни книжки...та, тенкс!

Редактирано от Lira Emerald на 02.12.22 16:57.



Тема Re: Проверих в сайтанови [re: UnicaDonna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано02.12.22 17:03



Въведох данните и ми излезе:

Нямате неплатени НП и/или електронни фишове по Закона за движението по пътищата и/или по Кодекса за застраховането

Нямате невръчени НП и/или електронни фишове по Закона за движението по пътищата и/или по Кодекса за застраховането


Демек, аз съм ПОЛУлегална! Крия се, но никой не ме търси





Тема Re: Проверих в сайтанови [re: Lira Emerald]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано02.12.22 17:03



Ше черпиш!



А в кой сайт провери?

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Редактирано от UnicaDonna на 02.12.22 17:09.



Тема Re: Проверих в сайтанови [re: UnicaDonna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано02.12.22 17:09



Е в този:Министерство на вътрешните работи

Портал за електронни административни услуги на МВР





Тема Re: Олеле, спешно!...помгайте, колеги шофьоринови [re: Lira Emerald]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано02.12.22 17:49



Прочетох закона. Така е. Книжка с изтекъл срок се сменя между 1 и 5 години
Кой закон?
Досега четох здп, нищо не намерих. Виж в твоя закон какво пише за изтекла книжка над пет години, даже над 10, абе над 15 направо.





Тема Re: Олеле, спешно!...помгайте, колеги шофьоринови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано02.12.22 17:57



Четох в сайта на МВР, там и цитират дословно нещата.
Въобщене е страшно, ако ти е изтекъл срока на книжката.
Проблемът е ако в този период те Фанат:)))
Ние сме имали късмет!
Затова в понеделник кротко с градския транспорт или такси до КАТ и те така



Въобще, като изпишеш в Гугъл за изтекли книжки, се отварят официални сайтове. Там го пише.



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано02.12.22 18:01









Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано02.12.22 18:11



Значи за мен - никакъв кяр. Аз принципно “пия” само бонбони с алкохолен пълнеж, камо ли да карам след употреба на алкохол…

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано02.12.22 20:43



Как ги ядеш тия бонбони?! Отвратителни са, аз обичам само фин млечен шоколад, евентуално от онзи с целите лешници.





Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано02.12.22 21:33



Божествени! И шоколади такива има.

И аз ям само фин-млечен шоколад, натурален не обичам. Особено любими са ми такива с уиски-крем... В БИЛЛА ги продават.



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Уфф… шофьорите може ли пак да ми разясните, моля..нови [re: UnicaDonna]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано02.12.22 21:52



Най-гадният шоколад е на нутела в стъклените буркани... То това шоколад ли е изобщо!





Тема Re: Отговорите от КАТнови [re: UnicaDonna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.12.22 12:46



1. Може ли шофьор да попита на гише просто КАТО ИНФОРМАЦИЯ има ли някакви невръчени глоби

Да, може.

2. Ако му кажат, че има - ще му кажат ли точно колко, какви и на каква стойност са?

Да

3. Ако му отговорят на предишните въпроси - това означава ли, че тези постановления официално са му ВРЪЧЕНИ?

При заставане на гишето подаваш лична карта. Тоест ти си пред тях. В този момент на инфото, което получаваш за глобите се считат за връчени! Честито



4. Ако е така - какъв е срока за плащане, за да получи отстъпка и каква?
Отговориха ми, като дойде вашата приятелка ще и кажем, различни са ...

5. Ако не ги плати - има ли давност, след която, ако не са платени, отпадат
Казаха,че само на питащия с глобите отговарят на този въпрос.



Тема Re: Отговорите от КАТнови [re: Lira Emerald]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано05.12.22 13:01



Благодаря!

Спести ми едно ходене. Хич няма и да им се явявам.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Отговорите от КАТнови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано05.12.22 13:14



Смятам че е правилното. Ние малко ще почувствахме глупендери след като излязохме от кат с 600 лв по-малко, още повече че ни намекнаха за давностите и да се позабавим. Вече се приучавам на това което синът ми забеляза - така са ви устроени нещата че вие се принуждавате да бъдете нарушители дори несъзнателно, след което свиквате че сте нарушители, и накрая започвате съвсем съзнателно да правите нарушения.



Тема Re: Отговорите от КАТнови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано05.12.22 14:28



Относно глобите и данъка на автомобила - да взема да ти кажа нещо, може и за някой друг да е полезно. Как разбрахме изобщо, че имаме глоби - майката на Гераско отишла да си плати данъка на колата и решила да плати и данъците на нашите. За нашите обаче й казали, че не може, понеже имаме глоби, първо да си платим глобите. Гераско мисля още на същия ден плати данъците онлайн. Тоест - на гише сакън данък не може, понеже имало глоби, обаче през интернет нищо не те спира да си го платиш /данъка/. Ние за глобите после все пак отидохме, за да не ни спрат на граница, ако тръгнем нанякъде, но смисълът на обяснението ми е - не е нужно някой да търчи да плаща глоби веднага, ако го спрат да си плати данъка. Просто да го внесе онлайн, а глобите - когато му ги връчат или когато той си реши.


/Така погледнато, си мисля - който не знае дали има глоби, може би може да провери на каса изипей за по-безопасно. Явно имат достъп до информацията, но надали могат да връчват каквото и да било.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Отговорите от КАТнови [re: Bezsynna]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано05.12.22 14:45



Благодаря, ще ми бъде адски полезно! Аз винаги си плащам данъците в данъчното на общината на каса, и сигурно щях да се стресна и да търча да платя веднага като вас! Добре, че ми каза… а може би и в Изипей може да се плати данъка, без закачки с глоби… ще питам специално.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Отговорите от КАТнови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано05.12.22 16:10



Не сме търчали де

, данъците си минаха онлайн, а глобите проверихме два-три месеца по-късно.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Отговорите от КАТнови [re: Bezsynna]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано05.12.22 16:30



Пак нещо не съм доразбрала…



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Отговорите от КАТнови [re: UnicaDonna]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано05.12.22 21:03



Недей проверява. Вече е проверено. В Изипей можеш да си платиш данъка, без да плащаш глоби. Дори не ги споменават.
Мен обаче друго ме изненадаха тази година. Не можах да си платя данъка на колата, преди да платя данъка на кола, която съм бракувала преди 4-5 години. Системата се закучи и казА - плащай първо онова, няма не искам, няма недей. Дори не знаех, че имам такъв, а и до миналата година проблем нямаше. Та тъй.. пълни сме с изненади.




Тема Re: Отговорите от КАТнови [re: pravil_nick]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано05.12.22 22:55



Не можах да си платя данъка на колата, преди да платя данъка на кола, която съм бракувала преди 4-5 години.

Това съм го играла, в по-стар вариант. Бяха блажени години, в които можеше да си избираш на кои от колите си да плащаш данък и на кои - не. Една я бяхме бракували, и всяка година казвах на гишето “тази не я плащам”. Ама отведнъж вече не можеше. Казах, че бракувана, отговориха, че това трябва да се обяви официално с разни бумащини, търчах, търсих, обявих, но платих около 700 лв за миналите години…

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.