Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 25.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Тема Лесовъдсканови  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.11.22 15:28



Казах ви преди време, че ще трябва да режем леската, защото подкопава къщата. Е, вече е факт

Мъчно ни е, нооо трябваше да избираме между леска и къща, избрахме къщата.


За сметка на това и от мерак посадихме нормандска ела и сребърен смърч


Другата седмица искаме да посадим още иглолистни, на първо време бял бор Това дърво за мен е вълшебно. Израснала съм в горите на биорезерват с бял бор, където и да отида в иглолистни гори-веднага усещам аромата на белия бор, който е несравним с други иглолистни. Не на последно място-боров мед. Да бе, няма да го дочакам аз, но наследниците. Направих клипове с послания към наследниците, да се знае кога са садени иглолистните.

ТА, какво друго да посадим ... така, по-бързо да порасте, да дочакаме и ние. Да, знам, колкото по-голямо толкова вероятността да не се захване е по-голяма, но все пак?

Да, нямам туи, но те са скъпи за мен



Тема Re: Лесовъдска [re: RujaKaramfilova]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано28.11.22 15:31



Каква е разликата да речем между белия и черния бор - щото хич представа си нямам?

Иначе и аз много тача миризмата на бор - най-любимото нещо в коледната вечер е миризмата у дома. Тъй като малкото идва у дома и няма как - подготвям елха.





Тема Re: Лесовъдсканови [re: osvoboden pich]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.11.22 15:35



На черния бор кората е сивкава, листата са по-дълги и по тъмно зелени. Освен това няма аромата на белия бор. Поне не и в моето обоняние



Тема Re: Лесовъдсканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.11.22 15:47



Сребристият ми смърч расте доста бавно, има-няма 20 см за пет години.

Като имате място, посадете и брезички, магнолии...



Тема Re: Лесовъдсканови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.11.22 15:59



Брези- мислехме, но се отказахме. Най-вече заради онези нещица, които падат и много цапат. Като погледнеш-череши, сливи, брези... и то цяла година нещо цапа. Много искахме брези, но близки приятели ни уверяват, че ще си сложим таралеж в гащите. Още то мислим де.

Магнолии задължително. Не сме достигнали консенсус за мястото. Най-малкото да се снимаме с магнолията, не само бате Бойко. Е, аз имам снимка до магнолията на мама, ама не е моя.
Миналата година освен плодните дръвчета садихме и люляк. Специално ходихме до старата ми вила за един тъмно лилав, та чак черен, много готин.

Любимо дърво на Карамфилов е чинара. Благоговее пред това дърво. Но и тук го мислим-далеч от кладенец, далеч от къщи, далеч от друга инфраструктура... абе, не е лесно





Тема Re: Лесовъдсканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано28.11.22 16:06



Нар? Имам на балкона 5-6 годишно растение от издънка. Тази пролет за първи път се появиха цветове, но не ги задържа. Нищо, те и лимоните така започнаха. Аз бих опитала с лешник на друго място. Не съм садила никога, но моя роднина е опитала с ядки и се е получило.



Тема Re: Лесовъдсканови [re: Asia.]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.11.22 16:27



Да, мислехме си за леската на друго място. Нарът не е за нашите условия, той е сухолюбиво, а нашата почва е много влажна. вода имаме на 3 метра, осмен това минералните извори. Пък и какво да го правя този нар? Да го ям, тц, преди години питах тук как се яде, щото ми бяха дали нарове.

Много искам ядлив кестен, обожавам кестени с червено вино. Снощи това сервирах на мъжа ми като предвестие за лягане




Две са местата в България известни с ядливите кестени : село Брежани - над 600 метра, познавам го прекрасно, Петрич-също познато, малко над сто метра. Две различни надморски височини, какво ли ги свързва? Това разучавам тия дни. Явно е състава на почвата, вятърни течения, знам ли?

Събирам идеи, благодарна съм на всяко предложение.



Тема Re: Лесовъдсканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано30.11.22 20:16



иди питай в лесотехтическия, катедра горско стопанство или озеленяване - с удоволствие ще ти отговорят



Тема Re: Лесовъдсканови [re: vozac]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано30.11.22 21:15



Четеш ми мислите
Лесото са ми клиенти, знам, че с кеф ще ми помогнат, че и дръвчета ще ми дарят. Ама съм проста, не искам да смесвам лично и служебно, хеле да не си платя.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.