Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:36 14.07.25 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Селскостопансканови  
Автор Crrafterr ()
Публикувано17.11.22 11:35



Тук сме на първо място по темп на прираст през 2020-2021:



(output value е произведената стойност: физически обем х пазарна цена)

Накратко, "а едно време какво земеделие имаше..."

Коментар от един доцент, директор в Асоциацията на индустриалния капитал:

"България е абсолютен лидер по износ на слънчогледово семе, лавандулово масло и други подобни. Освен това сме водещи по производство на яйца и птиче месо.
Ако това нещо беше станало преди 1989 година, тези факти нямаше да слизат от първа страница на "Работническо дело".

Днес обаче, такива неща не правят впечатление на никого, освен разбира се на тези, които продължават да твърдят, че нямаме селско стопанство. Е, не че не може да е още два - три пъти по-голяма стойността от селското стопанство - ако си оправим зеленчукопроизводството и трайните насаждения, но това е тема за "друга дисертация".

Впрочем, приносът на селското стопанство към БВП е много, много по-голям от този на обявения за национален приоритет туризъм!"



Тема Re: Селскостопансканови [re: Crrafterr]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано17.11.22 11:43



Прав си.
Но в тоя случай не е нужно да се плаче за миналото, а да се види какво още е нужно да се направи.
Прогресът е единствено в "техническите" култури, които се произвеждат доста механизирано и се субсидират още по-ясно и редовно.
Животновъдството и зеленчукопроизводството са далеч от тия постижения, да не говорим за качество там. Вече всички ядем дървени домати, безумен лют китайски чесън с размери на праз, месо от разни мобилизационни резерви на по над 30 години възраст и т.н.
Аз лично веме съм в пълно неведение какво точно да си купувам от щандовете със сирена и колбаси.
Ето тук имаме много да вървим напред.

WALL·E


Тема Re: Селскостопансканови [re: Naglets]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано17.11.22 11:51



О да, проблемите са много и големи...
Все пак е радостно, че се движим не просто по-бързо, а 4 пъти (!) по-бързо от средното за ЕС. И това е през умрелите 2020-2021, преди ценовите шокове да са в наша полза - тази година ще стоим още по-добре.
(наша - средно де, не в моя полза като краен потребител)



Тема Re: Селскостопансканови [re: Crrafterr]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано17.11.22 12:14



0-100 патки растеж е 100% растеж, нали?
2000-2500 патки е доста по-малък процент растеж, но пък се продават 2500, а не 100 патки, което не е конкуренция изобщо.
Тоест, малки сме, можем да се гордеем с постижението, но е добре да не се оливаме. :)
И да, дано постигнем успехи и в други посоки и производства, но така, че всички ние у БГ, да почувстваме добрата промяна, а то това става с по-малко крадене от политиците ни и техните "дружествени" фирми и фондации. Но да не се отклоняваме пак за "краставицата" или царската дъщеря на Мирча Кришан.

WALL·E


Тема Re: Селскостопансканови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.11.22 12:27



Днес обаче, такива неща не правят впечатление на никого, освен разбира се на тези, които продължават да твърдят, че нямаме селско стопанство.

Ми нямаме. Ольото, лавандулата и бройлерите не са селско стопанство в пълноценен смисъл.

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Селскостопансканови [re: Naglets]  
Автор crimble ((ex. Карлсон))
Публикувано17.11.22 12:31



0-100 патки не е 100%



Тема Re: Селскостопансканови [re: crimble]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано17.11.22 12:39





WALL·E

Тема Re: Селскостопансканови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано17.11.22 13:09



Приоритетите на медиите не са да се гордеем, да видим хубавото, светлинката, а гадното, лошото, бедността. Все се чудя, защо никоя медия няма в новините : "Минутка за доброто", че да покажат ето това-износа, друго-селската библиотека в Горно Уйно закупи 20 нови книги, градинката на баба Иванка пред блока... , зелето на Костинброд ....

Пък има и друго : Министерство на селското стопанство - ами да отдели някой лев ако ще за платена публикация.



Тема Re: Селскостопансканови [re: crimble]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано17.11.22 13:15



Определено.


От нула до колкото и да било патки е увеличение с безкраен брой проценти. Поне при патките е така.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 17.11.22 13:16.



Тема Re: Селскостопанска [re: RujaKaramfilova]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано17.11.22 13:19



По-хубаво да няма минутка за доброто, че ако има, непременно ще натъртва на това, че е само една никаква минутка в изтерзаното ни, нещастно всекидневие.

Цялостното поднасяне е коренно различно тогава и сега - не минутките, а абсолютно всичко извън тях, оттам и цялостното впечатление и убеждение, пък нека има "аз нали съм го живял и много добре помня, да не съм глупак".

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 17.11.22 13:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2025 Dir.bg Всички права запазени.