Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:35 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: Albena l]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано06.11.22 14:38



E, ще купя една къща, за да сложа черни радиатори, то се е видяло


Прозорците на другата къща са ми по-готини. Свивам на 2-3 хармоники и хоп-на поляната. Е вече не е поляна, сега е така, но ще стане поляна




Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: Albena l]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано06.11.22 14:43



Скумрия... Цаца и торба картофи ш'ти пратя. Да си ги пържиш.






Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: pravil_nick]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.11.22 14:48



Тя не яде скумрия, прати я на мен.





Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано06.11.22 14:50



или стената зад радиатора се боядиса в черно.

Предполагам подобна инициатива би имала място, под надслов нещо като "Да дадем шанс на топлинните загуби".


Ама поне няма да е грозно, та дрънка. и възможно най-евтиният вариант да се спаси донякъде положението откъм естетика с тез черни бутури, поръчани незнайно защо в тоз крайно неуместен цвят от авторката, дето неизменно се заявява като клубния диктатор на красотата, модата и естетиката.



Значи, черна боя на малка площ от външна стена с вратопрозорец е сигурна топлозагуба, но четвърт черна стена от черен радиатор, лепнат за стената, не е. Чудничко!

По правило, боядисана изцяло или частично в черно стена в стая дава джесток естетичен визуален ефект, когато е добре премислено какво обзавеждане, топлоуреди, картини и аксесоари да са експонирани пред нея и това НЕ Е стената с прозорците - заради осветлението, а не поради топлинни показатели. Ама, когато някой си е пляснал няколко кв.м. мебелна/отоплителна тънка плоска повърхност в дюс черно пред бялата стена с бяла пластмасова дограма на стената с основния източник на естествено осветление без грам мисъл за основните правила за осветеност и хармонични зрителни илюзии, които да подчертят най-доброто от пространството, а не да го съсипят, само нестандартно решение може да замаже положението от дефекта към ефекта.

Приеми това като упражнение по стил - така, както ми го подсказва усетът и опитът. И в никакъв случай като груба намеса в решенията и кефовете на авторката. Аз с толкова много и усърдни деликатни съвети не успях да я предпазя от груби естетични грешки, та сега ли - след дъжд качулка!

Отделно - правихме си обсъждане снощи със Спунк на интериорни снимки, постнати тук, ей така, като наблюдателки. Чии са - няма никакво значение.

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано06.11.22 14:53



Много ти се радвам, обаче знаеш ли с тия снимки по коя глава тропаш





Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано06.11.22 14:52



Ква скумрия, бе?! Паламуд пращам, будало.






Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: pravil_nick]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано06.11.22 14:56



Цацата ще е изчистена, нали





Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: Albena l]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано06.11.22 15:03



Ако искаш, мога да ти я опържа и да ти я изям?!




Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.11.22 15:02



Значи, черна боя на малка площ от външна стена с вратопрозорец е сигурна топлозагуба, но четвърт черна стена от черен радиатор, лепнат за стената, не е.

Нещо не ти разбрах мисълта, но то топлотехниката принципно има малко общо с рисуването.





Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: pravil_nick]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.11.22 15:05



Начи, аз тия мурафети не ги разбирам много, сигурно щото не съм морски, ама скумрията и паламудът са ми еднакви като вкусови предпочитания.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.