Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:19 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: alisalisa]  
Автор hypey (ентусиаст)
Публикувано07.11.22 15:26



Амчи ако тръбите на отоплителната система са от мед, то тогава отпада и най-големият минус на медните радиатори:) Иначе за цената си права...



Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: tartarianeyes]  
Автор hypey (ентусиаст)
Публикувано07.11.22 15:30



Като каза "вий там български не говорите ли", се сетих как наскоро търсих етимологията на "чувен". Така казваше баба ми на един чугунен съд с обло дъно, който точно се слагаше на туча, махаха се един или два пръстена от печката, в зависимост колко е диаметърът на чувена. В него обикновено се правеше мамалига (качамак). Оказа се, че думата е хем препратка към турския, хем към румънския език и не съм сигурна съвсем откъде е дошло. Вие казвате ли "чувен" на юг?



Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: hypey]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано07.11.22 15:59



При нас "чувен" е трева, билка, от корените на която слагат при приготвяне на бялото сладко.

Chenopodium bonus-henricus L., това му е названието на латински.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: pravil_nick]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано07.11.22 16:08



Мммм... Като магаре на крив мост, дето се вика. Хем хабер си няма, ама да е на неговото.



Дето викаше Чудомир май, леко перефразирано - аз ги знам от оня край, кротки хора, богобоязливи... баща ми беше родим от там. Туй не е от от там ша знаеш, от нейде другаде е.



Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: hypey]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано07.11.22 16:10





Нали си виждала забавния опит, дето във фокусите на две параболични огледала има термометър и буца лед? Ей тва е "лъха студ".



Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано07.11.22 16:23



Една подобна имахме в лятната кухня, проби се и я измяткахме отвън, за циганите. Да ама малкият си я хареса, бае й там, маже я отвътре, пали огън в нея и не дава да да я хвърлим.


От емайлираните 3 имам, от които само едната се използва, в кухнята на първия етаж, майка ми на нея се топли зиме.
От другите две едната е комбинирана - и на ток. Седи в лятната кухня и се използва като плот към мивката, а фурната, с онова под нея дето като малка фурна - за шкафчета.
Абе, нищо не се изхвърля на село.



Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано07.11.22 16:25



Изпарител тъй като гледам...
Не знам струва ли си, освен ако не правиш битов, ретро кът "60-70".





Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: hypey]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано07.11.22 16:27



Виж някой антиквариат.
Или ако са ползваеми неща - пускай в олх-а.



Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: alisalisa]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано07.11.22 16:26



Поздравления! Образова се рязко.

Корекцията се приема - не топлоотделя, топлоотдава.




Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано07.11.22 16:29



Тва като се махнеха обръчите, баба ми имаше един полуобъл бакърен, калайдисан тиган с вертикална дръжка, много хубаво се пържеше в него.
И една тенджерка, пак бакърена, с тънки стени, там пък страхотни пуканки ставаха.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.