Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:00 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: alisalisa]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано07.11.22 13:04



Абе, ква е тая страст да спориш до откат? Ш'те заболи ли много, ако се окажеш некомпетентна? Дори аз знам, че черното топлопоглъща, а бялото топлоотделя. А щом аз го знам.. смятай, колко е просто.






Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: pravil_nick]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано07.11.22 13:07



Добре де, ама белия радиатор, тя жегата отвътре като се удари в бялата боя не са ли връща обратно в радиатора?



Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано07.11.22 13:09



да ви имам споровете и размислите
Ако производителите на радиатори чакаха от вас да са умрели от глад, а ние от студ


Има ли радиатор-има, грее ли-грее. Евентуално де, може и да не се включва.

Аз си мечтая да пусна печката на дърва и въглища, която заварих на село. Ама не е реставрирана още. Леле като я тунинговам



Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано07.11.22 13:57



Баба имаше пернишка фурня, бяла отвън черна отвътре, но тогава човечеството беше разхитително и никой не се съобразяваше с термични загуби пък и нямаше толкова стиропор да си облепим къщите. Боядисваше и туча с една графитена боя щъркел (освен ако го бъркам с боя за обувки), а кюнците ги боядисваше в цвят на алуминиево фолио. Имаше километраж на вратата на долапа. Чиста радиация, дали има 10 15% конвекция. Като казах за туча, намазах си веднъж гетите с тая боя. Като ги лъснах сдобиха вид на оловни.



Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано07.11.22 14:13



Какво е туча? Предполагам външния дизайн


Не знам колко са били разхайтени, но на едната къща бутнахме всичко, без спалнята и две каменни стени. Егати изолациите, егати чудото. Лятото спим с леко юрганче, хладничко е, трябва си гушкане. Зимата-пускаме една конвекторна печка. Докато вечеряме и легнем-не се търпи от жега. Да бе, плет и говежди лайна, предполагам, но една от стените на спалнята е камък.

Като гледам какъв радиатор сме заложили за тази спалня... ще свалям кожата преди да легна, а Карамфилов дано се стопли най-после. За всеки случай ми построи моя спалня, съвременни материали... студ или хлад, според както си го направя
Обаче аз съм йезуит, Ке умрам от жега, но там... при него



Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор hypey (ентусиаст)
Публикувано07.11.22 14:20



Радиация, конвекция, топлопроводимост:) Имах преподавател по топлотехника, който ни казваше "Само да съм чул някой, присъставщ в тази зала, да използва израза в случай на топлопренасяне "лъха студ", да знае, че съм го скъсал на изпита".



Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано07.11.22 14:25



Тучата му викат, некои му викат и " бронзата". Туч е турцизъм за бронз. Всъщност си е чист чугун. Откритата част.Другото е покрито с емайлирана ламарина.
Вероятно , когато преди 2 века в нашите земи навлизали промишлени изделия от лят чугун по липса на нарочна дума, първоначално са го наричали с думата за бронз.



Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: pravil_nick]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.11.22 14:26



А ти що се навираш неподготвена?
За осезаеми топлозагуби иде реч през цялото време, а не за това кой цвят колко поглъща.
А бялото топлоотделя само в болната ти фантазия.



ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: Albena l]  
Автор hypey (ентусиаст)
Публикувано07.11.22 14:27



Тва дизайнерските радиатори са голям хит напоследък:) Ей такива, например:



Аз с кеф бих си сложила



Тема Re: Вижте какъв радиатор [re: tuzlija-179435]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано07.11.22 14:29



Хм, нашето наследство не виждам емайлирана ламарина.. Кофти снимка но това намирам в телефона си сега






Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.