Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:24 03.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 2biri ()
Публикувано06.11.22 22:07



Ми какво си я оставил да се гърчи? Тя жената и парно не ползва дори. Снимай контактите. Бъди мъж!





Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.11.22 22:15



То, от вътрешната страна на прозоречната стена и зад радиатора по цял ден слънце пече щото.

На третокласника вкъщи да го бях обяснявал, щеше да схване до сега.
Радиаторът в случая ти играе ролята на слънцето.
Без значение колко ти е тънък слоят - нагрява се.
Топлопроводимостта и топлинния капацитет на стената - ако ще да е от тухли, ако ще да е от бетон, ако ще да е от бирени бутилки, са много по-големи от тези на околния въздух и топлината "изтича" през нея. А колкото е по-голяма температурната разлика на вътрешната и външната повърхност, толкова повече топлина изтича. Тая разлика се нарича потенциал и без значение дали става въпрос за топлина, ток или течност, колкото е по-голям, толкова по-голям е (по)токът.
Погледни пак снимката дето съм я дал - ясно се виждат очертанията на радиатора. Ако стената се затопляше от топлия въздух, над него също трябваше да е топла (жълта), ама не е. Защото се затопля от излъчването. Също както слънцето - и то не те топли с конвенкция, а с излъчване.
Земи два бели картона и единият го боядисай черен, след което ги сложи на слънце.
След 15 минути пипни картоните от обратната, неогряна страна.
Ще видиш, че черният е по-топъл от белия и отзад. Пък имат еднакви физични свойства картоните.
Е, същото се случва и с радиатора, и стената.



Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: 2biri]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано06.11.22 22:18



Кво да ти снима бре, 2 контакта е направил





Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 2biri ()
Публикувано06.11.22 22:16



А тя твърди, че не го ползва и кара на тръби само.



Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано06.11.22 22:24



ас си имам емайлирани тунджури и тави - еднакви по размери, по една черна и по една бяла. и като им сипя вода и ги туря на котлона, водата в черната не завира по-бързо, ще знаеш.
от мен кат за третокласници толкоз.



а, да - и още не се е родил интериорният дизайнер, дето няма да си направи цветното решение на стените в стая, както му е най-естетско, ами специално ще ти вапца в бяло зад радиатора под прозореца, щото да не се гътнеш със сметки за отопление, има-няма 2 лефа отгоре. тез тънки цигании са само за хора, дето цепят стотинката и нямат пари за топлоизолация на външните си стени.

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.11.22 22:34



Ми, тя даже ще завира по-бавно, мен ако питаш.
Пък защо ще завира по-бавно ще разбереш, когато разбереш останалото.



Колкото до дизайна, признавам си - от дизайн разбирам толкова, колкото ти от физика. Тоест - никак.




Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: 2biri]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.11.22 22:37



Ми, кога зимата е 15 градуса и си среден апартамент, и си свикнал да живееш на 18 градуса, кво да ползваш, то и щранговете топлят достатъчно.





Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: Albena l]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано06.11.22 22:42



Освен да се намокря с черна вода, друго не ми се еслучвало като съм свалял радиаторите у нас.

WALL·E


Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 2biri ()
Публикувано06.11.22 22:45



Да бе, разпознах се. Тук цяла зима е жега. Аз затова и нямам радиатори. Понякога спя на отворена врата към терасата.

Не бягай от отговорност. Хвани я тая къща и я довърши!



Тема Re: Вижте какъв радиаторнови [re: 2biri]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.11.22 22:46



Ей сега ще си взема година неплатен отпуск и отивам.






Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.