Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:07 28.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Пост ковид??нови [re: parvaty]  
Автор 2biri ()
Публикувано10.10.22 04:51



Аз го изкарах ей сега за сефте. Без ваксини. Не беше много леко, но като тежък грип. Температура, рентгени, антибиотици. Засега вторият рентген е ок. Още кашлям, но и много пуша. Имам странни вкусови изменения - почти не ми се яде месо, част от манджите ме потрисат, тоест се лигавя

. Ще живея

Изчетох ти темата. Удивена съм колко странични "полезни" неща поемат хората за профилактика и лечение. А мен ме беше срам, че сърбам алое на LR, щото уж и аз нещо да пия и да съм модерна.

Хипохондрията е станала масова болест. Извън всички модерни ваксини, хората обичат да разменят опит за хапчета и лечения за всяка пръдня (извинете френския ми) без дори да имат изследвания, а камо ли диагноза.

Най-логично е да спреш да натоварваш ставите си и да изчакаш "да ти мине" за месец, два. През това време да си пуснеш изследвания. Ако изследванията са ок, почиваш си и все пак те боли - невролог. След ковида са като психолози

Баща ми оперира тазобедрена става. Пи колагени, охлюви, вълшебни прахчета, всичи модерни обезболяващи накрая. Снимката каза "Младеж, за кълцане си. И 18 други да изпиеш - то всичко е изхабено и изтрито, няма какво да подобряваш"

Той още обича да пие поне по 5 таблетки на ден. С едното лекува, другото - за превенция.

Менопаузата е много кофти в началото. Аз имах няколко паник атаки и много, много горещи вълни. Минава. И аз бях ау, мяу - кардиолози, бетаблокери, още 2 хапченца за разкош - едното билково, другото добавка... Като стигнеш до невролога, се сещаш, че после е психиатъра. И ти писва и приключваш.

Не е нормално да се пият добавки освен ако нямаш физиологически недостиг. Витамини, колагени са индустрия. Има кокали, свински крака, има шипки, чесън, лимони. Има нормални достатъчно интензивни движения без фитнес или аеробика в зали със съмнителна вентилация и без чекнене на разни групи мускули с нетипични тежести - хващаш две празни торби и отиваш за лимони и кокали в достатъчно далечен магазин - по най-дългия заобиколен път далеч от прашни пътни артерии. Следващият път отиваш на някой баир за шипки, трънки и глогинки. Третият път - с мотиката на чесъна. Минават всички болежки, ако медицински си ок



Тема Re: Пост ковид??нови [re: pishmangreek]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.10.22 12:04



При всяка жена е различно. Пременопаузата при мен беше неприятна. Около 3-4 години ме мъчи, нередовно идване на цикъла, нервност, огромен бюст със страшни болки в гърдите преди цикъл, после съсиреци, кръвоизлив един път та ми правиха и кюртаж, защото не спираше.

Имах и депресионен период, панически атаки...абе мина.
На 53 години най-накрая ми спря и от тогава съм като новородена!

Вълни имах малко преди да спре и след това около година. Сега нямам, не ми се ебе, спокойно ми е. Аман от хамалогия! Аз съм си отебала у тоА жУвот. Сега е време за хобита, езотерика, готинки преживявания с тоз и онзи, ама когато ми е кеф на МЕН!...някоя стара лИбоФ, е така за сверка на часовника, защо не. С младоци не ми се занимава! Е така с бойни наборни другари, стига да са в час-бива


Свърши тая, еби-учи

Ся си се грижа сама психологически да съм цъфтяща и усмихната, ОК със себе си и нищо повече Аз съм си най-важна! После децата и те така...



Тема Re: Пост ковид??нови [re: Lira Emerald]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.10.22 12:29



Абе, как ги карате тези паузи като тежки болести, че даже до психария!
Аз пък разбрах, че дошла паузата само по това, че от един момент нататък от раз повече не ми потрябваха превръзочни материали. Така ме бяха наплашили разни приятелки какво било страшно, че чак след 3 месеца суша взех да се чудя къде е туй страшното и що не идва. Направо си е различно при всеки.

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Пост ковид??нови [re: alisalisa]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.10.22 12:40



При всеки е различно, да. Пише си го и по учебниците и статиите.

Моята баба. майката на майка ми, навремето също не е усетила нищо, казвала само, че 2-3 пъти се поизпотила в годината, когато и спряло.

Майка ми е на 83 години и досега има вълни-ту топли, ту студени. Ако щеш вярвай. Сама си страда, казвайки, как не я пускат и не знаела какво е това без изпотяване от 50-тата година та досега. Разбира се за нея е напредък, че не са така чести, както преди, но не я отпускат. Нощно време винаги има поне 1 преобличане и до сега. Като прибавим и бабешките болежки, остеопороза, 2 операции на тазобедрени стави, кръвно, холестерол, миниеров синдром, микроинсулт и т.н....абе не е лесно, мани...офффф





Тема Re: Пост ковид??нови [re: Lira Emerald]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано10.10.22 14:52



Около 3-4 години ме мъчи,
Като чуя/ прочета такива изказвания и си викам : аз съм нещо галеник на съдбата : просто спря и толкоз... и се започна един живот


В офиса бяхме 4 жени : 3 в една стая, аз сама в другата стая. Горе долу на една възраст. И едната мине не мине току дойде при мен :
- ще седна при теб, ония двете ще ме уморят от студ
То вълни, то чудесии.
Ние двете от днес-за утре и ТОЧКА.
Много е различно. И като се завайкат женорята-малиии, ко ще праим, менопауза

Слава на Бога, че дойде сравнително рано. Толкова рано, че ми правиха хормонални изследвания, за да се потвърди, щото можеше и друго да е, заболяване. Но.... хормоните долу! Станах нов човек. В положителния смисъл!



Тема Re: Пост ковид??нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.10.22 15:00



Aми, ето и Алиса казва, че и при нея е било от раз и край. Просто при всеки е различно, по-горе го обсъдихме.

Но откакто ми спря, разредиха се и мигренозните кризи постепенно до 1 на 3 месеца, напоследък последните 2 години по една на 6 месеца и то нетежка, а преди при мен беше страшно, понякога и по 2 на месец.
Природа. Всеки трябва да приема неговите си особености



И не е до галеник или не на съдбата. На всеки това, което му е писано. Преодоляваш и продължаваш, докато ...налЕ



Тема Re: Пост ковид??нови [re: Lira Emerald]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано10.10.22 15:17



Темата за менопаузата е добра, да четат младите и да не се плашат


Аз не страдам от главоболие. Преди-точно 3 дни преди цикъл-боли, та ме кине. Дойде ли-край, няма главоболие. От толкова години аз не знам какво е да ме боли глава, нямам хапчета за главоболие, главата ми е лека и "празна"

При мен имаше и друг проблем : имам онкологична операция на гърдата. Мамография? Забрави-твърди, плътни гърди, допир и болка. Мамография: бой на негри в тъмна нощ. И... спряха да ми правят мамографии, нямаше никакъв смисъл.
Сега: пей сърце, Мамография-няма проблем. Допир? Ехаааа... и още как

Абе, рахат съм си, не се плашете младите! Да, има и кофти преживявания за някои. Нооооооооо има и прекрасни години, по -прекрасни от преди!



Тема Re: Пост ковид??нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.10.22 15:30



Ми супер, сега нямаш главоболие, имаш други неща-неясни алергии, хапчета кръвно, нали споделяше тва-онова...некви колагени пиете


Та, едно заминава, друго идва
Никой не е застрахован.

Аз хапчета за кръвно не знам какво са, все още. За съжаление бая по-млади хора отрано са с тях.

Редактирано от Lira Emerald на 10.10.22 15:34.



Тема Re: Пост ковид??нови [re: Lira Emerald]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.10.22 15:55



Не се оплаквайте!
Знаете ли кво е изведнъж да ви се прииска да си купите мотор. Ама мощен!





Тема Re: Пост ковид??нови [re: Lira Emerald]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано10.10.22 15:55




Да, можеш да "отцеждаш", писаното през годините
Алергията ми е неясна, така е. Тези дни, самонаблюдение, установих, че наистина е слънчева. Ще видим.

Кръвно : да ти кажа аз не го усещах. Но... при две операции видяха на ехографии и други разни там изследвания, че има изменения. Сега-можех да си карам без лекарства, щото аз не усещам. Но... семейният съвет реши, да вярваме на изследванията, няма да обяснявам защо.
В крайна сметка смятам, че каквото ми/ни е писано... това ще е

П. П. Под секрет : не ги пия хапчетата за кръвно всеки ден сутрин, както ми е предписано. Даже трябваше началото на септември за ходя на контролен преглед, не съм ходила.

Но............колагени не пия, все още не съм купила. Пиех за ставите друго.
ма то пък не може всички да сме като теб...., Господ здраве да ти дава... още и повече. Но пък някъде четех, че вече не ти се иска секс, това е лошооооооооооо, млада жена си




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.