Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:53 17.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Уф, май...  
Автор Liya ()
Публикувано30.09.22 20:49



... ще ходя по доктори...
Не съм ходила досега, освен за появата на детето ми и един припадък, дето ми откриха холестерол - дерде Ямбол, нерде Стамбул, та и затова не ги ща.

Значи от месец някъде съм залепена за компютъра и естествено дясна ръка е постоянно на тъчпад-а, но чак снощи се наложи да спра преждевременно заради болка в дясната ръка. Почнах да правя всичко с лявата, която е по-лява, отколкото някой може да си представи, намери се някакъв Волтарен с изтекъл срок от майка ми сигурно, който май помогна и днес като нова. Да, ама сега привечер пак същото стана... Пак мазах и пак май помага, ама що така ве

, може ли така да ме предава тялото, при положение че беше подложено на цял месец лонг подобно положение и нищо такова, а сега точно на финала да ми създава такива неприятности и да ме кара да ходя по доктори, дет не ща да ги видя...

Намерих повод да ви нагледам, как сте иначе?



Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано30.09.22 21:19



Що не щеш да гледаш , доктори ? Има толкова симпатични млади момчета.

Как да сме инак, били сме и по-добре, ама минала невъзвратимо. С две дума чудно съм си за годинките.



Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.09.22 21:28



Добре съм, ама ще се...

Мен ми боли десен лакът и ляво рамо, десен кръст и ляво стъпало, десен... да не изреждам
Преди малко се видяхме с тъщата, освен буркани ми връчи и подаръци за РД, много мило ми стана. Пижама, три уж работни тениски дето ще ми е кофти да ги цапам, три страхотни чорапа и др., че и една скаричка за самотни виладжийски нощи. Що пари е дала с нейната пенсия, не знам. Глези ме.

В неделя дори мисля да гласувам, нали това е актуално, ще се потрудя и за обществото един вид.



Тема Re: Уф, май...нови [re: Metropolis]  
Автор Liya ()
Публикувано30.09.22 21:37



Ей, перверзник

Кви са тез млади момчета, ти нали беше божи чиляк!
Радвам се, че си си чудно за годинките, но я кажи вервали ли сме някога, че за децата ни ще е по-трудно в сравнение с 90-те... Не е истина просто... от просто по-просто...



Тема Re: Уф, май...нови [re: Crrafterr]  
Автор Liya ()
Публикувано30.09.22 21:39



Ооооо, Крафти, много ме разсмя с тези ляво-дясно

особено десен кръкт, ляво стъпало
Браво на тъщата! Аз мислех, че ти й носиш буркани.
Честито порастване и от мен! Да си ни жив, здрав и със същото свежарско клубно присъствие винаги!
Супер подаръчета ти е направила! Много миличко, че ти познава вкуса и знае, че наистина ще ти харесат!
За изборите нищо няма да кажа и може би без мен този път - то май се самозабравиха и пак до същата ще я докарат, за съжаление...



Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано30.09.22 21:51



Нищо не става в клуба. Сама виждаш-скучна тъпня. Никой не ебава и темата на адмирала, дето уж трябваше да всее вселенско раздвижване. НЕма никой братче, кой баннат, кой в депресия, апатия...абе поликлинична картинка



И проблемът с твоята ръка никой нЕма да трогне. Шти кажат...оправяй се, само до твоите глезотии сме опряли

Погледни ги в къф предизборен размисъл са ...едвам се навих на теб да драсна, щото онези гласуващите са много странни



Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано30.09.22 21:52



Ооо, същият ли много подобен проблем имам и аз с дясно рамо, дясна ръка. Но твоето по описанието ми прилича по-скоро на тендовагинит - възпаление на сухожилията на пръстите на ръката. Получава се при пренапрежение и претоварване на определена мускулна и ставна група, при многократно повторение на монотонни движения и пр., в нета може да се прочете много по въпроса.

Мен пък ме боли дясното рамо и болката стига чак до пръстите на ръката, засегнат ми е и врата и плешката, бе да не кажа и аз като крафтъра целия гръб, кръст и прочее кокалаци



Значи, аз и пих волтарен на талетки, и мазах волтарен, и на три вида физиотерапевтични процедури ходих, и дори на санаториум с минерална вода:-)))))))) Има полза, засега ми мина, да видим до кога ще е...

Така че, сигурно ще се наложи и при теб по ред на номерата процедура и лечение едно след друго - таблетки, мазане, физиотерапия, подходящи минерални басейни. Но ще трябва да ходиш на доктор. Личната ще ти даде направление или за невролог, или за ортопед, или за физиотерапевт. Може би най-добре директно при физиотерапевта. Или пък първо при един от другите двама специалисти, а той от своя страна да те прати на физиотерапевт, който ще ти назначи физиотерапевтичните процедури. А от там може да те прати и на санаториум:-))))))))

Редактирано от MilaO6 на 30.09.22 21:57.



Тема Re: Уф, май...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Liya ()
Публикувано30.09.22 21:56



Я къв детайлно-песимистичен обзор, що тъй?


Ся драскат си, като гледам хората, тук-таме некой изтрещява, ама сме свикнали май, голем прас.
За ръката просто споделих, щото даже ако продължи, не зная на къв доктор да ходя, ама личният, който не познавам, сигурно знае. Да се надяваме, че с няколко дни покой ще го забравя това.
Мани тея избори - това просто не е истина, да ни карат на избори за кой ли път и петкратно да карат по същия сценарий на фона на глобалната криза - тъпанари! И аз няма да ида!



Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано30.09.22 21:55



Ами народа си го е казал от памтивека - човек предполага, а Бог разполага. Всяко поколение си има трудности, които предишните поколения не могат да му спестят. След Маркс има доста идеолози които се занимават със създаване на рая на земята. Християнството обаче казва, че това е невъзможно. Както е невъзможно да се създаде перпетум мобиле. Щем не щем така е устроен материалният свят.



Редактирано от Metropolis на 30.09.22 21:59.



Тема Re: Уф, май...нови [re: MilaO6]  
Автор Liya ()
Публикувано30.09.22 22:07



На финала с този санаториум направо ме уби и разсмя едновременно

Аз на санаториум?
Все се надявам, че утре ще съм си пак като нова, но лошото е, че не мога да намаля дейността, която го докара, до неделя... Ще видим...
Моята болка е по-скоро в горната част на ръката и към рамото.
Не знаех, че има и волтарен на хапчета, утре ще си купя, тенкс, Миле!
Благодаря ти! При картинката, която очерта, просто утре спирам с компютъра с надеждата да мине от само себе си, като не стоя с ръка на пад-а няколко дни.

Сега съм си върнала този последен български филм "С река на сърцето" и гледам, амааа... много разочароващ. Ще погледам още няколко серии, но май не бива.



Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.09.22 22:04



Да ти призная за тъчпада - срам не срам, аз така и не успях да свикна с него, карам си с мишка и шорткъти. Много ми бяга курсорът нещо с тъчпада

Е, като съм забутал някъде мишката, карам на тъчпад, ама се мъча. Мъча се бе!



Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано30.09.22 22:07



Проблемът е, че напоследък, никой не изтрещява и затова е скука



Нищо ти няма на ръката. До десетина дни ще си ок. Мажи с волтарен, пий Упсарин и я остави малко да отпочине, не я претоварвай.



Тема Аз кат бивш докторнови [re: Liya]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.09.22 22:15



да ти кажа - прераждане, ще ти реши всички текущи проблеми, ама ще ти даде нови де.
Иначе - нямаш ли си някой масажист наоколо?
А холестерола - всеки си го има, и е полезен, ако е правилния.
ПП
Мога и други съвети да ти дам, ама на лична среща, а ти с вързани очи, щот нещеш да гледаш доктори, а аз макар и да съм бивш, все пак съм доктор - нещо ала мафията - нема бивши мафиоти!

Bеer? Mоre?




Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано30.09.22 22:13



Е, те те пращат на санаториум, ти иди на СПА, бе, толкова е просто. Но като те прати докторката, по време на престоя си в болничен, лекуваш се един вид:-))

Значи, и на мен основно болката ми беше в рамото. За волтарена искат рецепрта, ама ако кажеш, че си я забравила/ загубила и пр. ще ти го дадат ако не в едната аптека, в другата. Определено ще ти облекчи положението. После трябва да се наблюдаваш, Ако след време пак се появи подобна болка, значи почва да се хронифицира и щеш- не щеш ще ходиш при доктора. Понякога болката е толкова силна, че тичаш до спешното и бият инжекции. Не е по-добрият вариант и аз специално го отказах. Така че, пробвай с това-онова, виж какво ще стане и ако не - марш на доктор

Почивката помага, но зависи колко е напреднало възпалението и пр...

И аз сега отивам да се тръшна и да се приспя или с "Криминалните случаи на Мърдок", или с мис Марпъл, или с "Мистериите на Франки Дрейк", може и с "Имението Даунтън" Това са филмета за приспиване:-))

Редактирано от MilaO6 на 30.09.22 22:16.



Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано30.09.22 22:17



Забрави въобще за Волтарен на хапчета! Ще ти раздразни стомаха, та после в чудо ще се видиш! Ще попаднеш в омагьосан кръг.

Мани я Мила. Гледа подло да те шашне, а в същото време самодоволно се кефи как те вкарва умишлено в обърквация.

Сигурна съм, че и Мила не пие Волтарена/или е пила 1-2 хапчета само/, ама обилно го предлага та барем му стане гадно на нЕкой друг!



А ако го е пила Волтарена редовно и дисциплинирано, значи е много го е закъсала и не знам...ама не е на добре



Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано30.09.22 22:17



Тъчпада -- в коша! (Тоест, disable от настройките на Windows или macOS)
И ползвай нормална, удобна тебе ти мишка.


(С калпава или неподходяща мишка ще имаш същите проблеми, или даже по-зле..)


Редактирано от Naki на 30.09.22 22:59.



Тема Re: Уф, май...нови [re: Crrafterr]  
Автор Liya ()
Публикувано30.09.22 22:20



Всичко е въпрос на навик. Аз съм му свикнала на тъчпада и всъщност като си представя колко джунджурии нося в компютърната чантичка, само една мишка ми липсва

Имам освен зарядно, един хъб - това на Мак-овете най-новите е допълнително едно за всички изводи, които не са сложили на компютъра като за мултимедия, флашки, допълнителни карти и външни хардове и си е обемисто, нося и безжична колонка, тя е малка, и външен хард диск мъкна и чантичката се издува, та само една мишчица ми липсва. Но в случая с тази тъпа болка в ръката май щеше да е същото и с безжична мишка. Просто трябва да спра за няколко дни явно и даа помоля за отсрочка по проекта, коййто трябваше да предаам до неделя... Мноо тъпо - не обичам такива неща от някой друг, камо ли от себе си.



Тема Re: Уф, май...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Liya ()
Публикувано30.09.22 22:24



Викаш, нема сеир

Аз мернах нещо май
Поздрави Маринката от мен за успехите, ако ме помни - имахме си личен контакт с нея на едно събиране някъде в края на Витошка беше през памтивека.



Тема Re: Уф, май...нови [re: Lira Emerald]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано30.09.22 22:21



Пила съм по 10, колкото са в опаковката. И то не веднъж, но през няколко месеца по един 10-дневен курс. Вярно, че последният път ми пораздразни стомаха, но веднага взех пробиотици и мина. Ако е инцидентен случай, волтаренът върши много добра работа и не дразни стомаха от първия път. Ако проблемът стане хроничен, има други решения.

И не дрънкай глупости като пияна, споделям си моя опит, не злорадствам и не навреждам. Абе, тя Лия добре знае с кого си има работа и кой и наврежда и кой не. Хеле пък да се кефя на болката на другарче от клуба. Но виж, ти злорадстваш и ти личи





Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано30.09.22 22:27



Вземи листо от зеле и настържи морков върху него и го залепи на мястото и превържи! Ако щеш вярвай, но преди три години имах страшни болки в рамото и от това ми мина и до ден днешен не ме боли повече. Около 3-4 дни го правих това. Преди да го направя, ме болеше около 15 дни.

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Тема Re: Аз кат бивш докторнови [re: bira_more]  
Автор Liya ()
Публикувано30.09.22 22:28




Ти си голям екземпляр!
Надявам се тази болка да я забравя много скоро, просто ме изненадА
Холестерола е лош, но беше 6.70-80, не кой знае колко висок, после го свалих до 6.10 с яка рибна диета и забравих за него. Явно е наследствено, защото съм слабичка, вече не толкова, ама съм си в норма и с нищо никога не съм злоупотребявала.
Тази ръка от вчера ме тормози, но се надяявам да се оправи и един ден да си умра здрава
Ти как я караш?



Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано30.09.22 22:34



... та само една мишчица ми липсва. Но в случая с тази тъпа болка в ръката май щеше да е същото и с безжична мишка.

Гаранция, ммне - нямаше да е същото.



Движенията при ползване на мишка са съвсем различни от тези с тъч-пада.

НО, мишката трябва да те е удобна, и да не е евтин ментак!

Калпава или неудобна пак ще предизвика болки, или пък изтръпване.
Под удобна значи - не прекалено тясна, нито много широка.
Не прекалено дълга, нито къса.
И не прекалено обемиста, нито малка, а по/за ръката ти.

Ако не си знаеш "мишия" размер, може да се наложи да пробваш 3-4 различни мишки, че да го "нацелиш".
Ако си на Мак, разбира се това променя маалко нещата - търсиш мишки, дето са изрично "за Мак" или "и за Мак".


Редактирано от Naki на 30.09.22 22:36.



Тема Re: Аз кат бивш докторнови [re: Liya]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.09.22 22:34



Само имай предвид едно - от личен опит, не от образование.
При грешна стойка (стол на неправилна височина, бюро на неправилна височина, грешно положение на ръката), в гръбнака получаваш дребнички размествания, които водят до болки според нивото на което са.
Може да те боли предмишница - и болката да се оправи от обикновено стръскване - направено дори от някой като мен.
И в никакъв случай, никой не трябва да мре здрав!

Bеer? Mоre?




Тема Re: Уф, май...нови [re: MilaO6]  
Автор Liya ()
Публикувано30.09.22 22:36



Нямам как да ходя по спа-та извън ваканциите, които свършиха, ама да видим как ще се развие това. Сега съм сложила компито на дивана в скута ми на една страна и имам упора на дясна ръка на хълбока, ама май най-добре да ви кажа чао и да се отдам на ТиВи-то.
Тенкс, Миле!
Приятно приспиване с филмчетата и до скоро





Тема Re: Уф, май...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Liya ()
Публикувано30.09.22 22:36



Абе ще взема, да има, ако я окъсам, защото тази болка ми е непозната дос4га.

Не се заяждаааай!



Тема Re: Уф, май...нови [re: Naki]  
Автор Liya ()
Публикувано30.09.22 22:41



Тенкс за съвета, но не съм готова да се откажа от тъчпада си, харесвам си го.
Тенкс ениуей, Наки

Зная, че го казваш добронамерено, но все си мисля, че ще мине тва. Принципно досега не съм стояла толкова дълго на компито и като свърша тая работа, се надявам да мине и това.



Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.09.22 22:41



Аз се влачих по физиотерапевт с тая ръка, било заради мишката. Трийсетина години и хоп, някакви мускули се увредили около лакътя. Искаха да ми бият някакви инжекции, 3 бр. в някаква последователност, но не се явих и карах с някакво ортопедична стойка (забравих му името) и сгряващи мазила. Повече от година де, и още при усукване ме наболява.
Бели кахъри.



Тема Re: Уф, май...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Liya ()
Публикувано30.09.22 22:41



Благодаря, Лъки! Това непременно ще го направя още утре

дори и да не ме боли, както днес до късен следобед ми даде надежда, че е било еднократно снощи.



Тема Re: Уф, май...нови [re: Lucky Eva]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано30.09.22 22:46



+1 за зелето!

ПП: може и без морков.

ПП1: Прясно зеле, Ли, не кисело от бидоня


Понамачкай го, поначукай го, да стане мекичко и сочно, и спи с него.

Редактирано от e ta на 30.09.22 22:52.



Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано30.09.22 22:50



Не се заяждам, гледам да ги посръчкам пенсиите, белким се раздвижат

...Милето вече взе да проявява рефлекси, може и да стане лаф



Тема Re: Уф, май...нови [re: MilaO6]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано30.09.22 22:58



Не се оправдавай! Радвам се, че живна, защото с предишния болнично пасторален пост направо ми развали вечерта

Сега пишеш по в твпй стил, вече съм спокойна и блажено заспивам с инспектор Мърдок, Поаро, Франки Дрейк, Мис Фишер и въобще с подобни



Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано30.09.22 22:58



Не мирише и изобщо не е гадно, явно тази комбинация съдържа някакви минерали. Както каза детето - "мамо, и зайците ги ядат много" и може да не е случайно. Дано ти помогне, поне няма да ти навреди.

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано30.09.22 23:01



и аз имах болки, работех с трекбол, уж по-добре, ама.
"рефригеранс" мазило от ветеринарна аптека.
хуманен доктор ми го каза.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Уф, май...нови [re: e ta]  
Автор Liya ()
Публикувано30.09.22 23:03



Таз салата за тази вечер дали става







Тема Re: Уф, май...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Liya ()
Публикувано30.09.22 23:05



Отново тенкс, Лъки!

Ти защо не се появяваш по-често? Или може би аз съм те пропуснала.
Утре ще се наложа, нямам зеле сега и се чудя как ще го задържа на ръката си в горната част, може би с бинт...



Тема Re: Уф, май...нови [re: tartarianeyes]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано30.09.22 23:06



Точно преди малко си говорихме с мама за рефригеранс ...
Купила си е днес за 12 лева. Беше стотинки! 50-60 ... Айде, лев ...

Другото от ветеринарите е антифлегмин, има камфор, много добре действа. И то така ...



Тема Re: Уф, май...нови [re: tartarianeyes]  
Автор Liya ()
Публикувано30.09.22 23:06



Благодаря, Тарти!
Аз се извинявам, че ще ви оставя, не че не ми е навик, но в случая имам и извинителна причина


Гуш за теб и чао засега на всички!



Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано30.09.22 23:09



Тая салата си я изяж на мезе с ракия или узо


На ръчичката сложи цяло листо.



Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано30.09.22 23:16



Аз го сложих върху найлон и тогава го бинтовах, но беше зима и загрях мястото добре. Сега не е зима, може би само да го бинтоваш, не знам. Мисля, че се получи болката от волана като беше колата на ремонт, някой беше сменил положението на волана и сигурно за това ме болеше, беше режеща, на моменти непоносима болка.

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Тема Re: Уф, май...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано30.09.22 23:23



Листото се лепи само върху мястото като постои, а морковът - настърган - но рехаво, така че и листото от зеле да има съприкосновение.

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано01.10.22 01:20



Почивката помага много. Ден-два по-кротко и ще ти олекне. Последния път пих Милгама, но май е само с рецепта. Като му гледам съдържанието - витамин Б. В други случаи съм пила и други неща, но не ги помня. Надали е нещо трайно, ако за първи път така те боли. Нервите се възпаляват понякога от претоварване.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано01.10.22 08:18



Ох, тютър, това е от компютъра. При хората с професия на компютър болката в задната плешка е константна.

просто свикваш с нея..

Има упражнения за фасция, много помагат. Аз ги правя като част от пилатеса, но има в тубата и само тренировки за фасция. Мога да ти кажа две-три упражнения - лежиш по корем. Краката на широчината на раменете. Ръцете встрани, сгънати в лактите на 90 градуса. Вдишваш и вдигаш ръцете с торсът нагоре, краката също, колкото можеш. (Отначало ще можеш малко), отпускаш на постелката. Погледнато отстрани тялото ти е като скоба нагоре. Повтаряш серията 8-10 пъти. След това пускаш ръцете нагоре, покрай главата, прави. Повдигаш ги от пода, дланите навътре, ръцете изпънати, палците сочат тавана, и започваш бавно да вдигаш ръцете с амплитуда не-повече от 10 см. нагоре и надолу. Движейки така ръцете започваш да ги сваляш постепенно покрай тялото, докато стигнеш таза. Изглежда всякаш сваляш ръцете покрай тялото, но не с кръгово движение, а “насичайки” въздуха покрай теб на малки парченца. Краката тук са статични. Когато стигнеш до долу, връщаш ръцете по същият начин горе до главата, отново с насечени движения и без да докосваш пода. Горе можеш да починеш, броейки до три, и отново 8-10 повторения. Третото упражнение е “плуване” - ръцете пак са горе, дланите навътре, палците към тавана, и започваш да “плуваш”, като ръцете и краката са в решим като при крис-крос (коремните преси) - вдигаш лява ръка и десен крак нагоре, в ритъм ги сваляш надолу, вдигайки дясна ръка и ляв крак. 12 повторения на страна, или 24 общо, минимум. Аз правя 30. Всичките 3 упражнения в 3 или 4 серии е достатъчно. Прави ги няколко дни и ще ти мине. Ако постоянно работиш на компютър, ще трябва да ги правиш постоянно

Или пък си харесай други упражнения в мрежата

Забрана от Уникалната и ~@!$^%*amp;()_+

Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано01.10.22 09:57



Какво да кажем ние с гайдите, дето сме по 10-12 часа на компютъра и така от повече от четвърт век?

Ами... свиква се, сменяш с лява ръка, купуваш си мишка за лява ръка и си ги менкаш

.
Тъч пад-така и не се научих, тракпад-също не ми е удобно. Мишката си е мишка, докато Карамфилов пък мишка да не види.

Да се оплача и аз-от три дни лежа и съм на 4 вида лекарства. Мускулен спазъм от седенето с часове и години наред. Е няма такива болки, първоначално реших, че е бъбречна криза, ама нее. Като в менгеме съм.
Тази година какво ли не ми мина през "главата". От януари почти всеки месец нещо ми има-то вирус неизвестен, после ковид, после скъсах сухожилие, айде операция, после егати алергиите два пъти в болница, сега пък това чуда. Вселената крещи вече да почивам, да си взема отпуск. Може би ще я послушам, ама друг път.
Сега си лежа и си работя. Имам си поза, нацелих я.

А ти, бачкай повече на компютъра и ще свикнеш, няма да те боли от един момент насетне То е като аз като хвана мотика и веднага мазоли, пък хората копат по цял ден и нищо им няма.

Бързо да ти мине, поздрави!



Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано01.10.22 12:32



... пренапрежение се нарича тва и си трябва покой, за да мине... топлина или лед, Волтарен гел ... Ибупрофен 600 мг, като половин час преди това вземеш 40 мг Пантопрацол или Пантопразол, за да не стане беля със стомаха... обездвижване също помага... а другата интифа е да диктуваш на клавиатурата и тя да ти пище сама... е, ще трябва да коригираш грепки, ама...по малко е натоварването

Редактирано от sladunka medunka на 01.10.22 12:32.



Тема Re:нови [re: Liya]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано01.10.22 13:34



Здравей, Лийче!



Принудителната поза и натоварване на ръката могат да способстват за поява на болезненост, за каквато говориш. Понякога се касае за т.нар. периартрит на раменната става, което е вид възпаление на меки тъкани там – бурси, ставни връзки, сухожилия и др.
Или пък е плод на дегенеративни процеси, примерно ошипяване.

Разбира се, не мога да посоча конкретно какъв е проблемът, но какво можеш да сториш без да навреди:

– осигури покой на дясната ръка, като спестяваш движенията, провокирали болката; не носи тежести с нея.

– избягвай пряко надухване на крайника и раменния пояс от климатик, отворен прозорец в стая, превозно средство.

– не прилагай загряващи процедури на рамото, докато не се установи за какво става дума с точност, защото понякога е точно обратното – ледените помагат

– вземи НСПВС (нестероидно противовъзпалително средство) като диклофенак (волтарен, фелоран, алмирал, което е едно и също), мовалис или друго

Две главни условия за приема:
– да не си алергична към медикамента
– да нямаш гастрит, язва, кръвоизливи от стомашно-чревния тракт в миналото

Аз ползвам за себе си Диклофенак дуо 75 мг, защото той е стомашно-устойчив, преминава бързо през стомаха, по-малко дразни стомашната лигавица. Взимам го по време на хранене или след, именно за да редуцирам възможния ефект върху стомаха.
По 1 дневно или 2 пъти по 1 таблетка. Максималната дневна доза е 150 мг.
Ако човекът е с по-чувствителен стомах включваме гастропротектор (за предпазване на стомаха)– фамотидин или някакъв омепразол.

Както Мила е посочила консултация с ортопед или невролог ще изясни проблема (от структура на раменната става ли е или нерв), но така или иначе, лечението започва с противовъзпалително средство, така въздействаме срещу възпалението и болката.
Не един ден само. Правим кратък курс, в някои случаи инжекционен.

За физиотерапия се преценява след преглед, рентгенова снимка.

Понякога прилагаме КС (кортикостероиди) и витамини от В групата. Просто информативно.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re: Уф, май...нови [re: Bezsynna]  
Автор Liya ()
Публикувано01.10.22 23:04



Благодаря, Безсънна! Дано наистина с покой премине - това правя, макар че проектът ми изостава, но май няма друг начин...



Тема Re: Уф, май...нови [re: parvaty]  
Автор Liya ()
Публикувано01.10.22 23:06



Тенкс, мила! Ако не мине бързо, ще пробвам и това твое предложение, макар да ми прозвуча доста сложно

Благодаря, че си си направила труда да ми го опишеш!



Тема Re: Уф, май...нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Liya ()
Публикувано01.10.22 23:09



Оф, Ружеее... разсмя ме с това То е като аз като хвана мотика и веднага мазоли, пък хората копат по цял ден и нищо им няма.



Айде, дано и при теб се прекъсне тая серия и да изпращаме тази тъпа година викам и на чисто да започнем една нова - вече ставам и суеверна май.



Тема Re: Уф, май...нови [re: sladunka medunka]  
Автор Liya ()
Публикувано01.10.22 23:12



Мерси, Медунка! Пих един Ибупром Синус, вместо Ибуупрофен, защото той ми беше наличен и пак е нещо подобно. И зееле слагах. По-добре е днес болката, но е различна, стрелва ме неочаквано.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Liya ()
Публикувано01.10.22 23:16



Благодаря ти, Саксън! Много подробно си ми описала всичко - истински лекар!
Като прочетох оШИПяване и си викам - айдеееее, само шипове ми липсват - дойде старостта


Айде дано ми мине тва бързо, ще драсна по-нататък.



Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.10.22 23:20



А, ето, точно подобно стрелкане имах и аз, само че нощно време, както си спя, силна, пронизващо-стрелкаща болка, която ме будеше от сън... И това било точно определен симптом - силна, пронизваща или стрелкаща и по време на нощен сън... абе наблюдавай се и ако не минава, не се ослушвай и отивай на доктор - личния, колкото и да ти е сложно...



Тема Re: Уф, май...нови [re: Liya]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано02.10.22 11:31



Ето в това видео е Карин, при която ходех:



Упражненията за гръб започват от 16,22

Спортът е много важен, за всеки един човек, пък след 45 е особено важен. Дори само едно плуване три пъти седмично стига.

В София имате уникалния шанс да ходите на плуване и фитнес срещу еднократно плащане и без двугодишни договори. Използвайте го.

Забрана от Уникалната и ~@!$^%*amp;()_+


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.