Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 28.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Малко оф топикнови  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.09.22 00:52



Тук пишат и американци - в смисъл българи живеещи в САЩ.
И днес, мой колега ми расказа как в САЩ имало празни магазини?
Не, не изцяло празни - но купища празни рафтове?
Нещо което сме го изживяли, тук, в България?
Някак не го вярвам. Обясняваха ми, как за котешка храна трябвало да обикалят? Щото празни рафтове?

Bеer? Mоre?




Тема мани котешката храна, останахме без гъзпапирнови [re: bira_more]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано27.09.22 01:24



настигнАхме ги американците, ма не щото нещо много напредвахме
американците крачеха с огромни крачки срещу нас



Тема Re: Малко оф топикнови [re: bira_more]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.09.22 01:30



Празни рафтове съм виждал единствено за батерии преди ураган. Изненадан съм че някой все още ходи в магазин да купува котешка храна. Поръчваш от amazon, пристига същия или на следващия ден. Общо взето от момента в който се сетил че ти трябва котешка храна докато отидеш до магазина ще отнеме повече време отколкото ако я поръчаш по amazon.



Тема Re: Малко оф топикнови [re: bira_more]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.09.22 02:14



Обясняваха ми, как за котешка храна трябвало да обикалят? Щото празни рафтове?

Ами сигурно има бейби бум в котешкото възпроизводство. И производители и търговци не могат да насмогнат за изхранването на глутниците гладни котаци.

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Зависи къде и кога и защонови [re: bira_more]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано27.09.22 04:38



Когато наближава ураган... И пътеката му е предсказвана да мине през населено място... Магазините биват опоскани. Всичко! Храна, бутилирани напитки, шперплат, кофи, метли, ток генератори, лед кутий, дори ограда дъски (заместват шперплата). Шперплатът и дървеният материал е за защита на прозорци и врати - за невещите в ураганно дело. Кофите, материалите за миене на подове, парцалите - за почистване на течове от ураганния дъжд. Отделно бензиностанцийте биват пресушени от бензин. И от пропан.

От 2 години, заради ковида - всъщност, заради разюздаността на корпорацийте извинявана с ковид - сума стока изчезна от магазините. За пръв път видяхме празни рафтове ей тъй, без ураган да идва. Получи се като в ялтенска България. Артикулът изчезва. После се появява, в по-малка разфасовки, но пък с по-голяма цена. Същото се получи и при нас. Цената на храната се вдигна с между 40% до 100%, примерно кисело мляко, яйца, месо, брашно, захар. Това защото в бумтящата пазарна икономика, 85% от месото (говеждо, свинско, пилешко) в САЩ бива доставяно / контролирано от 4 (четири) корпораций - които де факто действат като картел. Това като пример който ми идва на ум ей сега, защото тъкмо четох статия по въпроса с монополите в храната в САЩ. Да напомня, защото е редно, че това е в условията на пазарна икономика! Да не би да си помислиш че пазарната икономика е илюзия! А внос на храна в "промишлено количество", значи в повече от колкото вносителят може лично да изяде в срок по усмотрение на митничаря, е забранен! Това заради икономическата свобода в, такова, свободния пазаризъм. Ей миналата седмица една жена внесла 200 кг мексиканско сирене - и то й било конфискувано на границата, защото "явно е в повече от колкото за лична употреба", без пояснение колко точно е разрешената лична употреба, и от къде започва не-личната.

Когато някъде очакват снежна буря - храната също изчезва от магазините. Както и горивата от бензиностанцийте.

Където природното бедствие не може да бъде предсказано, опоскването на магазините следва бедствието: примерно след земетресение, торнадо, наводнение.

Но пак да кажа: опразнените магазини в САЩ, от вида опразване по ялтенски, се явиха за пръв път от много (много!) поколения от миналата година на сам. Сега по Тексас положението е стабилно, и само от време на време липсват специфични храни, примерно кисело мляко, или сладолед, или дадени зеленчуци. Но дори такива временни липси като тези не са се случвали по САЩ от много, много поколения. Интересно е нагаждането ни към тази "нова нормалност": щом "пуснат" храна която ядем в повече (ей примерно пре-споменаваното обикновено пълномаслено кисело мляко), накупуваме в повече, да ни трае през вероятната евентуална липса на храната през идните месец - два. Усещаш ялтенският хвърковат израз "пуснат", да?

Когато разни западняци минаха през руски магазини, след въвеждане на санкцийте, с цел да засвидетелстват сриването на руската потребителска мрежа и въобще икономика, и видяли (чухме тук странично) нормални пълни магазини за храна... Дадени патриотари всред световните водачи газ пикаеха от яд. Вече разбираш защо.



Тема осъзнаваш ли абсурда "запасяване с кисело мляко"нови [re: Santo Modesto]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано27.09.22 06:32



на времето истинското кисело мляко имаше трайност от ТРИ дни
обикновената бира траеше СЕДЕМ дни, специалната ТРИ МЕСЕЦА

сега сичко трае с години

мога да разбера защо неползвани батерии траят 10 години вместо 6 месеца
ама КИСЕЛО МЛЯКО



Тема пак ли бенови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано27.09.22 07:17



не мога да разбера какво магическо има в тая хартия че при всяко вълнение изчезва от западните магазини. подрискват се от страх?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема това с бирата не го разбирамнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано27.09.22 07:30



обикновената бира траеше СЕДЕМ дни
оня ден си отворих едногодишна бира, беше си чудесна, дори по-добра от прясната. бирата е като виното, не се разваля. разпитвал съм хора в какво се изразява "развалянето" на "натуралната" соц бира, и доколкото схващам всъщност е просто образуване на някаква утайка (което е нормално), обаче се твърди че имало и вкусови промени, киселеене и тн, което ме озадачава. бирата може да се вкисне разбира се, но само преди да е напреднала ферментацията, след това алкохола я пази от нарушители. ако бях по-млад щях да търся сложно "научно" обяснение за мистериозни устойчиви на алкохол патогени, но бидейки вече дърт и глупав виждам нещата доста по-просто: всички тия приказки за разваляне на бирата са измислица, породена от промяната във външния и вид. езика дава само 4 елементарни вкуса, обонянието останалите 1000, а консистенцията/очите още толкова.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: това с бирата не го разбирамнови [re: zaphod]  
Автор 741 ()
Публикувано27.09.22 08:23



разпитвал съм хора в какво се изразява "развалянето" на "натуралната" соц бира

Имам спомени, че "развалената" в момента на отварянето изкипяваше като шампанско. За вкус не знам дали е имало промени, аз бира пропих късно и соц бирата вече беше история. Предполагам ферментацията е продължавала в бутилката и затова така. И да е била добра за пиене, кипенето си беше дефект, щото като пие навън без чаша направо от бутилката, това дето изтича на земята е чиста загуба.



Тема ?нови [re: bira_more]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.09.22 09:21



Оф топик на кое? Кой е топикът, на който правиш оф?


Както и да е, опитах се да си представя "купища празни рафтове". Обикновено са в редици, не на купчини... кой си е играл да ги подрежда на купове, тия американци са луди глави.

Сега пък чета за стрелба в някакъв руски град, Ижевск - известен с музея Калашников и с изложбения комплекс за малки оръжия. Някакъв психар избил 17 души и ранил 24 (), направо в американски стил




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.