Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:39 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Вкусно и точка!нови  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано17.09.22 09:46



Така се казват новите заведения за бързо хранене, отворени в ресторантите на Макдоналдс, след като веригата напусна Русия. Даже логото на Макдоналдс е запазено, новите собственици нищо не са променяли. Напомни ми таз новина за манифестациите едно време. Била съм 10-11 годишна, когато за първи път ме изпратиха на манифестация за 9-ти май. Правехме репетиции, вееехме знамена.. чудо. Викам на другарката ми класна (за мен Вий сте другар

, сори, асоциация) “ама, аз не искам да ходя да вея знамена”, там, поредния път в който ни повеждат към жълтите павета, за поредната репетиция. И тя “Парвати, как не искаш? Не може да не искаш!! Ние се радваме на празника!!” И аз “ама аз не се радвам..”, така, откровено, а тя “радваш се и точка!”.. явно това с точката е било някакво общо кратно за мотивация по онова време и в онзи строй. Предполагам, че жената същото си го е казвала всяка сутрин, освен ако не й е бил вече безвъзвратно промит мозъка. Може би тогава за първи път си казах, че има нещо нередно в система, в която те карат насила да се радваш за нещо. И тия дни, като чух новината, и някак веднага си спомних този момент с манифестацията .. нещо, което бях забравила с години. Представяте ли си събитие, което връща историята с 37 години в миналото..

А, след като Старбъкс се изнесоха също, много се учудих, че новите собственици не кръстиха новите си кафетерии в помещенията на фирмата “Пиеш и точка”…

Забрана от Уникалната и ~@!$^%*amp;()_+

Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: parvaty]  
Автор crimble ((ex. Карлсон))
Публикувано17.09.22 10:17



Хех! Спомени...

Аз пък помня, как през далечната 1979 ни организираха по подобен начин да протестираме пред китайското посолство. Обаче, с невъобразим кеф хвърляхме яйца, осигурени незнайно от кого по ей тази сграда:





Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: parvaty]  
Автор Reverend Harry Butz ()
Публикувано17.09.22 10:32



Следващата верига за бързо хранене в Русия ще се казва "Вкусно и абзац". (абзац = отстъп).



Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: crimble]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано17.09.22 10:34



Верно? За първи път чувам .. пък сега са първи дружки Русия и Китай.. и какъв е бил повода за тоз вандализъм?? (1979 съм била на 4).

Забрана от Уникалната и ~@!$^%*amp;()_+



Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано17.09.22 10:34



Не знам защо не могат тия лидери на тази държава да бъдат едни нормални хора с напредничаво мислене.. замислял ли си се, че териториите с най-много ресурси на планетата са окупирани от шайка комунета, изостанали с 200 години от останалия свят? .. не знам защо така..

Забрана от Уникалната и ~@!$^%*amp;()_+



Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: parvaty]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано17.09.22 10:50




Това беше готино. "Радваш се и точка!" - като жест и отношение - точно равносилно на "Вкусно и точка!".
По руски.




Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: parvaty]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.22 11:01



Поводът беше въоръжен сблъсък между Китай и Виетнам.
На снимки от тази, естествено организирана от властта демонстрация пред китайското посолство най-много се ме изкефи надписът на един плакат
"ЖЪЛТИ МАЙМУНИ, ВЪН ОТ ВИЕТНАМ!"
Ако китайците са жълти маймуни, то виетнамците какви, аджеба, биха били ?





Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: parvaty]  
Автор crimble ((ex. Карлсон))
Публикувано17.09.22 11:04



повода за тоз вандализъм

Китайците нещо се бяха отклонили от правата вяра и нападнаха Виетнам. Не знам, кой партиен секретар в 38-мо основно училище го беше решил да ни организира, но си беше факт.

Ех, какъв кеф пък си беше да ходим на Орлов мост да посрещаме делегации, вместо да учим!



Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано17.09.22 11:07







Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: parvaty]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.22 11:24



Бил съм на 9 септември 1980 в Петрич и ми направи впечатление, че на манифестацията за носене на знаме или плакат даваха по някой лев.Това от АПК или Консервния комбинат.За училищата не знам.
Между другото на 9 септември 1944 Петричкият партизански отряд се е състоял от ТРИМА (3) души - командир, заместник-командир и политкомисар.
Командирът е бил с интересната фамилия Разбойников...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.