Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:16 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: Naki]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано17.09.22 21:04



Онези гадните, дето са без яйца, с извара и могат да се ползват като ортопедични стелки за обувки.

Иначе и аз не съм фен на макдоналдс, хесбургер са по-добри. KFC-то си е перфектно, не ги разбирам онези с полезните манджи.





Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: Naki]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано17.09.22 21:07



С тиква се казва тиквеник.

Ся, аз съм последния човек в тоя клуб, който може да бъде обвинен в "софийски, локален шовинизъм" и винаги съм твърдял, че този град не ми харесва, обаче има едно нещо, което няма аналог в цяла България и това е софийската баничка. Крехка, с кори по-тънки от цигарена хартия, топяща се в устата... И все още, на много места в града се прави именно със сирене.
Купувал съм си банички в цяла България - никъде не успяват да ги направят такива.



Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано17.09.22 21:08



Аз не казвам, че не е вкусно, а че е по-гадно от макдоналдс... И точка!



Но пък е по-евтино.

При нас в Добрич правят много хубави рогчета за по 2 кинта, вървят перфектно с прясно мляко за закуска. Обаче накрая все свършвам в хесбургера за вечеря. Ми по-вкусно ми е. Ама по-скъпо.





Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано17.09.22 21:11



Тц.
И с риск да прозвуча непатриотично - Хепиту също не ми харесва.
Единственото място, където съм ял Макдоналдс с облекчение и примирение е дойчланда. Да бе, надениците и саламите им са хубави, ама човек не може да яде един месец само вурстове.

И да - немалка част от руската кухня също не е "нашенска" като вкус. Е, пирожките им са страхотни.



Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: Nuke Dukem]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано17.09.22 21:14



По-гадно от Макдоналдс е както казах зелева салата със захар.
Всичко останало е по-добре.
Баничките в София са страхотни.
Сега, ако теб те е домързяло да намериш добра баничарница в региона, е друг въпрос.



Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано17.09.22 21:36



Сещам се, че по горните етажи на моловете може да се хапне вкусно, освен че бързо. Много си падам по японската кухня, дай ми на мен водорасли и ми гледай сеира


Но всъщност от fast food-овете като че най- си падам по дюнерите. Нещо в София ги поизгубих, само за един се сещам на Красно село... препоръчай някой.



Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: tuzlija-179435]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано17.09.22 21:36



Тогава през 1985 им е дошло извънредно махане на байрячета на 9 май между традиционните на 1 и 24 май.
Така става.


Щото аз нямам спомен за училищни манифестации на 9 май. На 1-ви и на 24-ти — да, помня ги много добре, понеже свирех в училищния духов оркестър.

Имаше една архивна кръчма в София на "Иван Асен II" - "Мизия" или Базата, която според градската легенда е била сборен пункт за манифестации още от онова време.
Ей, благодарско, научих нещо ново за старата си махала.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано17.09.22 21:43



Ас фтия храмове на Мамона не стъпвам!



Дюнери и аз обичах, до преди да хапна гирос.



Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: ad miral]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.09.22 21:43



Имаше една архивна кръчма в София на "Иван Асен II" - "Мизия" или Базата, която според градската легенда е била сборен пункт за манифестации още от онова време.
Ей, благодарско, научих нещо ново за старата си махала.


През 1982-84 живеех в кооперацията точно до кръчмата Мизия - беше си сборен пункт, ама на кварталните пияници. Манифестираха посряд нощ на улицата с високопатриотични песни и речи, когато ги изгонваха от кръчмата поради затваряне. И редовно пикаеха във входа ни.

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: Crrafterr]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано17.09.22 21:51



Арабите от "Мимас" не правеха ли дюнери?
На "Попа" имаха обект - по-точно срещу него, близо до релсите на трамвая.
(Между релсите и спирката на тролеите, горе-долу по средата.)

Аз когато бях студент си купувах от тях не дюнери, а хамбургер с яйце.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.