Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: пък London's best restaurantнови [re: parvaty]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано17.09.22 14:22



Да и кучешкото е добре угоено.





Тема Re: пък London's best restaurantнови [re: Metropolis]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано17.09.22 14:29



Човече, ти си пълен с някви фантасмагории. Никой не ти слага кучешко в Кентъкито. Не знам дали правиш разлика между пилешки и кучешки скелет.

Освен това тук няма бездомни кучета по улиците.

Забрана от Уникалната и ~@!$^%*amp;()_+



Тема Re:нови [re: parvaty]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано17.09.22 14:34



И аз съм участвала като ученичка в две манифестации пред другаря Тодор Живков.
Едната беше на Първи май в поройния дъжд след аварията в Чернобил на 26-ти април.

Предишния път дори не беше манифестация, а танцова композиция, която много репетирахме. Имаше отбелязани бели точки пред Мавзолея, всеки знаеше своята; всъщност самият танц ми беше интересен, носехме ансамбълчета с шарени къси поли, не плисираните ученически, държахме в ръка по едно голямо цвете от плат, което движехме в зависимост от хореографията.

На споменатата първомайска манифестация едно момче близо до мен викаше ,,С БКП назад", аз се разсмях, но слава богу, никой не го чу, защото думите му бяха заглушени от мощното скандиране ,,С БКП напред", което се носеше от всички посоки.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: пък London's best restaurantнови [re: parvaty]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано17.09.22 14:38



виетнамската кухня.

Е значи нищо не знаеш за вълшебствата на Шегувам се бе, споко.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано17.09.22 14:41



Ох, Чернобил …

В България нали може да си ловиш риба както и където ти харесва, баща ми е запален рибар. От дете. И ми е разказвал, точно 86-та се прибирали с вуйчо ми от някакъв язовир и там някъде край някакъв път имало камари изхвърлени марули. Те много се чудели на гледката. Та, явно е имало хора, които са знаели. Злите езици твърдят, че целият висш ешалон на БКП още същият ден е минал на йодни добавки, барабар с домашните. А ние хрупахме джанки като луди..

Иначе тихо ся, щи издърпат и на тебе учите как е било невъзможно да имаш собствено мнение.



Забрана от Уникалната и ~@!$^%*amp;()_+

Тема Re:нови [re: parvaty]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.22 14:48



По Свободна Европа, BBC, Гласът на Америка, както и югославските радиостанции казаха веднага за Чернобил.



Тема Re:нови [re: tuzlija-179435]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано17.09.22 15:03



Може, ние разбрахме по-късно ..

Забрана от Уникалната и ~@!$^%*amp;()_+



Тема Re: пък London's best restaurantнови [re: Metropolis]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано17.09.22 15:04



Окей



Забрана от Уникалната и ~@!$^%*amp;()_+

Тема Re:нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано17.09.22 15:44



Благодарете на Горбачов, че се опита да скрие аварията. А след това пък дезинформацията за щетите.



Тема Re:нови [re: Asia.]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.22 16:08



Горбачов обяви гласността и переестройката 9 месеца след Чернобил и тогава почнах да чета "Огонек", "Спутник", "Московские новости"...Според мнозина Чернобил е важен катализатор на процесите.
А радиото ми по това време беше закотвено на радио Свободна Европа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.