Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:56 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: e ta]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано17.09.22 13:27



що, ети, аз също съм казвала "не искам", хем моите първи години в даскалото бяха, както казва парвати, през "суровия социализъм".
според мен суровият е бил през петдесетте, а от средата на шейсетте е било по-мекичко, без печати по краката и т. н.
оттървали сме суровия



получавала съм едно дърпане на косата, и " тука няма не искам, лигло"
пък моя първи другар фикрет направо казваше "няма", без значение за какво става въпрос, и отнасяше доста плесници.
това като 7-8 годишни.

по-нататък те третираха като саботьор, и следваха досадни разправии, нравоучения от класната, разговор визави с дружинната, и най-гадното - "утре да дойдеш с майка си и баща си",
но това вече крайна мярка, те трябваше да полагат честен труд за благото на социалистическата ни родина и не биваше да ги откъсват от трудовия процес.



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: пък London's best restaurantнови [re: tuzlija-179435]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано17.09.22 13:29



Ммм.. Панираните филета са много хубави. В София при това са по-хубави, щото тука стандарта в друг и не слагат толкова сол в храната.



Забрана от Уникалната и ~@!$^%*amp;()_+

Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: e ta]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.09.22 13:27



Аве, някак така се получава през последните десетилетия, че всичко живо, дето е ходило право под масата, дори още не е било родено, когато вятърът на промяната първо задуха откъм Горбачов, а през 1989г. и при нас, най-по-добре го разбира, тълкува и преживява социализъма от нас.



Пък асам само на 58 и на няма и 26, когато почна да се сменя водата на рибките в България. Доволно пълнолетна и за единия строй, и за прехода.

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: tartarianeyes]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано17.09.22 13:30



Не, мила, Ета има личен проблем с мен. Каквото и да напиша, все щеше да последва подобен коментар. Не се впечатлявай.



Забрана от Уникалната и ~@!$^%*amp;()_+

Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: tartarianeyes]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано17.09.22 13:53



Абе, де да знам ...


То и аз като бях на есенната бригада, преди девети клас през 85-та, с три приятелки "избягахме" сутринта на стоп до града и се върнахме по тъмно малко преди вечерната проверка ... Вместо да се шмугнем незабелязано в строя, за ужас ни чакаха батковците комсомолци. Разните му закапечета ни устроиха другарски съд и ни заизключваха от комсомола, обещаха ни сбогом вишо и най-много да стигнем до началник смяна в кариерата.
На сутринта пристигна някакъв плешив чичак с една лада Нива и след като ни поразпита, разбра, че от келешлък, лиготия и хормони няма никакъв шанс да сме правили опит да саботираме зрелия социализъм, наказа ни с тройна норма за деня и приключихме.

Карай ...
Аз и друг път тук съм писала, че единият ми дядо беше абпфк, а на другия през петдесетте му бяха конфискували манифактурата за обувки.
Отгледана съм между двете семейства.
Винаги е шарено, тарти. И многопластово.я

Само ме досмеша класовата осъзнатост на десет ...



Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: parvaty]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано17.09.22 13:57



На 52 съм, ве


Ама щом ти изглеждам по-зряла и мъдра, така да е.

Нищо лично.
Айде, пишете си ...



Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: alisalisa]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано17.09.22 14:04



Няма да съм жива, но ще ми е много интересно да видя, как нашите внуци ще разказват един ден за годините, в които са били на десет, на петнайсет и на двайсет.
Сигурно ще е много интересно.

Едно, обаче няма да се промени. Способността на човека да хиперболизира, да донаслагва и донагажда, тъй, щото на него да му пасва на натюрела, възпитанието и да оправдава гледната точка.
Субективизъм, с една дума.
Тъй си възпитаваме децата, тъй си пишем историята, тъй я и четем после.

Както и да е ... Някакъв вирус се опитва да ме бори трети ден. Идват ми разни философии в главата. Може и от температурата да е

Ще взема да легна малко. Пак.



Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: e ta]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано17.09.22 14:05



Е, ивинявай, не съм искала да те обидя. Значи не си толкова по-голяма.



Забрана от Уникалната и ~@!$^%*amp;()_+

Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: e ta]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано17.09.22 14:07



на десет няма класова осъзнатост, а инат, еле някои го имаме в излишък


има и друго - на тази възраст инстинктът за самосъхранение в социума не е развит, та си позволяваш да приказваш разни работи.

десет е много даже, на седем, максимум на осем години.



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Вкусно и точка!нови [re: parvaty]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано17.09.22 14:10



Всеки има мокри сънища




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.