Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:58 19.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: MupaM]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано04.09.22 12:43



И изоквам тук, като "Цар Траян има кози уши": много ме сърбят ръцете, ама не смея, бе - възпитание ли му викат на тва, или друго?

когато касае обществена дейност, давам директно.
това, ако човекът наистина ми е близък...ако не е нещо много фрапиращо, което отвращава ачик, ачик, шегата върши добра работа...
ако ми е само познат, не се обяснявам...в дискусия бих казала какво мисля спокойно...

не е много различно от останалите ми познати, имащи различни професии и занимания.

в строго личен план(любов и приятелство), надделява субективизма...
затваряш си очите, искаш да пошадиш, да не нараниш и т.н.
дори понякога ти да си нараненият...но това е друго.

вече ако са смесени, не знам как би било.
субектът е субективен...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: MilaO6]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано04.09.22 13:01



Ако обичаш, въздържай се от онова, което в твоите очи е "жулене със словесна коприва", по отношение на мен. Да не напомням колко пъти в тоя форум си се излагала като кифладжийка, благодарение на излишното си самочувствие. Знам, че злобееш и искаш да си върнеш, но въздържай се.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: MupaM]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано04.09.22 13:41



Въздържай се ти, излагациите ти не са по-малко от моите. Също и злобеенето, може да не схващаш, но си в челните редици на клубните злобарки. Често не ти обръщам внимание и пропускам да ти натрия с копривата надутия нос, но няма как да е винаги. Така че, ако ти се вижда болезнено да те наритват, както си заслужаваш, въздържай се, колкото и да ти е трудно да си преглъщаш грубоватите недодялани изблици.



Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: MilaO6]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано04.09.22 13:54



О, болезнено било да ме жулят със словесната коприва!


Досадно е, като конска муха. Никой не харесва конски мухи.
Всички помним за дришльото, помня и когато те затапих за "вопиющите глупости", които според теб говоря - оказали се правило на книжовния бг изговор, за което ти, проникновената филоложка, не знаеш. Аз по такъв начин засега не съм се излагала. Когато греша, имам достатъчно акъл да го установя и достатъчно честност да го призная, докато ти се проваляш още на първото, установяването, макар че безкрайното тръшкане за дришльото беше плод и на второто.
Фината, духовно издигната интелектуалка тя, вечно демонстрираща дълбок усет към изкуството и нАучни интереси и познания от психология и социология през физика и генетика (сещам се и там за едни поп-научни обяснения) до космически технологии, дето се връзва на жълтини като поредното "сериозно" разследване за тайния живот на Никола Гешев като всяка средностистическа махленска лелка! Но иначе си позволяваме от висотата на интелектуалната си изтънчена оригиналност да определяме другия като грубоват, недодялан, безинтересен и разбира се, заслужено и безапелационно нажулен със словесната коприва и наритан със словесния ботуш.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 04.09.22 14:25.



Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано04.09.22 18:29



Женски търкал ли надушвам?



Пуканкитееее!!!

Ама не спирайте де!

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано04.09.22 20:12



сега, но не пък и баш точно в тази тема, примерно да речеш, но определено и ясно се усеща липсата на Сашо Селянинът, в клуба!
Умееше да кътка кокошките, Човекът му с Човек!
Лека му пръст, че го споменавам.



Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор 2biri ()
Публикувано04.09.22 22:35



Аз не го разбирам това. Всяка община реве "да направим велоалеи и да стимулираме велосипедите и да намалим емисиите" и после се правят едни малки, тайни паркинги да бъдат спокойни жителите и да гласуват за тях, щото "ама много е необходимо баш тук"

Какво значи някой да прецени? Има си устройствен правилник - площите за паркове и площадки не бива да стават паркинги без значение кой какво е преценил и кой какъв откуп е дал. Като си купуваш жилище - правиш сметка къде ще паркираш. Като нямаш пари за отделно паркомясто или гараж - купуваш на по-евтино място. Ако имаш наследствен гараж, който е станал магазин във времето - подаваш жалба. Това не е за сметка на някоя градинка с люлка. Не, не, не...

Ти например и Безсънна основно седите вкъщи. Не ходите да поддържате ранчо за реколта ката ден, щото чакате на реколтата с чушки и нямате болни родители, доколкото сте споделяли. Спокойно можете да отидете на пазар с градския транспорт и ти да занесеш торбите вкъщи пеша. Аз така ги нося - да, тежат. Детската площадка е по-важна! Вие си купете велосипеди или ходете с такси, щом обитавате подобно жилище.

Същото е и с паметниците на културата. Живеят хора, които смятат, че трябва някой да им ги поддържа. Сменяш жилището и се радваш на нова фасада в краен квартал. Но не искат, искат си общинското без пари.

Защо имате жилище без гараж? Така го купихте? Някой ви обеща, че утре ще има паркинг?

Но няма как някой тепърва да преценява кое е редно. Преценено е на етап проектиране. И вие сте се съгласили. Паркове в екстра няма. Всяко зелено и празно е екстра. Станахме сгради и паркинги навсякъде.



Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано05.09.22 00:05



Аман от зелени пешеходи!

Живеем в 21 век. 4 членно семейство - 4 автомобила, или 5 - един резервен. Ово е стАндарт! За какъв " по гараж на апартамент" ми говориш изобщо???

Колко лева плащаш годишно, за да има улици и паркинги ти, пешеходката? Нула. А нас ни скубят отвсякъде - данъци, глоби, паяци, цветни зони... и защо? Защото някой не може да вдене, че ТРЯБВА ДА СЕ СТРОЯТ ПАРКИНГИ!!! Не детски площадки. Защото децата ги возим С КОЛИ. До близкия парк, където да си поиграят. Ако изобщо вдигнат очи от телефона и таблета.

Баба ти все детски площадки е имала!

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: 2biri]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано05.09.22 00:15



Каквото написах беше по повод на следното изказване от грийн:
В момента в България няма начин да получиш входящ номер и да останеш без отговор. А ако искането е основателно отново - няма начин да не получиш удовлетворение или да остане някой ненаказан.
Което ако беше написано от някой друг щях директно да му кажа че нашият опит с държавната администрация е живо доказателство че тези думи са булшит. Дадох в кратце пример без да споменавам близо двегодишната му административна предистория която не ми се разгръща. Накрая не останахме без отговор, да, но се постараха в последния си отговор да ни отнемат инициативата и да останем да чакаме на тях. Вече чакаме на тях толкова за колкото жените успявате да забременеете и да родите. Чиновническата бременност ще да е като слонската.

Сметки затова как да протича ежедневието ни правиш, благодаря, щото ние сме прости. То направо държавата да ни отнеме автомобилите щото ти пазаруваш с градския транспорт, а що не и две трети от доходите след като ще се оправим с една трета. Когато е купено това жилище в целия блок е имало 15 автомобила.

Ако някой иска това да е детска площадка да го направи такава защото в момента е обстрелян байконур. Градинка с люлка, ти въобще какво прочете и каква картина ти се роди в главата!?!
Всички се подписаха за паркинг, всички, и тия с децата, с изключение на една жена която няма ни мъж ни дете.

Имало било устройствен правилник. Ти такъв правилник ли щеше да направиш хората да са с велосипеди и таксита? В момента с безсънна координираме чужбинска 29 етажна жилищна сграда. Първите седем етажа са на 2,5 пъти по-голяма площ и са паркинги. Това е устройствен правилник, който задължава предприемача да осигури транспорта на тия дето ще си купят кутишките нагоре по етажите.

Редактирано от h1685614@trbvm.com на 05.09.22 00:13.



Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор 2biri ()
Публикувано05.09.22 00:42



В едно управление има приоритети. Ако приоритет на общината е да сипе пари за велоалеи и зелени зони - всичките нови паркинги са в противоречие. Ако общината има приоритет мобилност - нека да има паркинг до всеки блок, но моля да не дава за зелено, шото е фарс. Двете се бият все пак - знаеш.

Нищо лично. Знам, че е е по-лесно да гледаш себе си. Естествено, че е по-удобно да пазаруваш с автомобил. И естествено, че няма как да си осигуриш паркомясто на всеки член от семейството - просто няма къде. Инак чудесно си мислиш как всяка свободна площ ще стане паркинг, но не бива. Хората освен да шофират, и дишат в тоя град.

Всяка европейска столица има сериозен проблем с паркирането и той се решава с рестрикции или такси. В някакъв момент сините/зелени зони са буфер. После вече няма накъде.

Не може всичко да е сгради и паркинги. Това не е работнически комплекс в ерата на Димитровград. Трябват си тъпите люлки и пързалки и дървета. Така се обособява функционално една територия. С много непечеливши територии, които са задължителни. Това застрояване на всяка градинка не е ок, нищо че на теб ти е удобно.

Що не утре - кооперация? Ти няма да си щастлив нали? А що държавата да им отнема правото?

Това е тъпо. Ти реално искаш чиновническата бременна да те припознае за баща на детето й. Ама тя има много деца. И ако ти не си й много приоритетен, не бива да я съдиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.