Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:45 18.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: Asia.]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано02.09.22 17:20



Има парк на 500 м. На 18 апартамента има пет паркоместа. Някой да прецени кое е по-редно.



Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано02.09.22 17:33



Трябва да се заеме някой татко, дето е достатъчно ядосан иосвен това да ее перде. Това е случая с нашите липи(всъщност липи и кестени). Обединени дворове на девет кооперации (ама 5 важат, няма сми от подробности заплетен стандартен софийски казус) и безстопанственост. Като бяха малки моите деца обиколих и събрах подписите на всичките семейства (100%, всички до едно) за ограда от към улицата за да не влизат наркимани, клошари и пикаещи и стана рай.
Ама сега за дърветата не стана, хем опитах. Телефони, домофини, бележки... тцъ.
Но па и моите деца вече не са на двора. Както и да е - кофти работа. Тъпа.
И за млади.



Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано02.09.22 17:45



най-редно е в СФ да спрът всякаво строителство - за пришълци!





Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано02.09.22 17:47



и за мълчанието ни си права.
Да, права съм. Цялата ни мизерия е образец за поговорката за зелника и максимата, че всеки народ си заслужава управлението.

Аз тази Гунчева не я следя отблизо. Просто ме впечатли с това, че докато всички умници се надпреварват да плюят по политиците - тя посочва истинската причина за бедите ни.

Политиците са такива, защото ГИ ТЪРПИМ И ГИ ИЗБИРАМЕ.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Редактирано от UnicaDonna на 02.09.22 17:49.



Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: Crrafterr]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.09.22 17:59



Три са възможните обяснения, както винаги - искрена промяна на възгледите, нагласяне според личния ветропоказател и грешка в Уики. Подозирам, че е комбинация от последното и някое от другите, т.е. че може би не е била чак толкова крайно проамерикански позиционирана. Не помня. По мое общо впечатление открай време е политически заинтересувана (за разлика примерно от мен). В студентско време беше, доколкото помня, член на Радикал-демократическата партия, част от първото СДС. След това не знам, не сме близки. Преди няколко години, тоест вероятно около 2017, пишеше във ФБ едни статуси като сегашните, абсолютно общи, но пламенни приказки (откъм реч умее да се изразява достатъчно добре, съгласна съм), там за родолюбие, за честност, за морал, за образование и отговорност, такива неща, нерядко с голяма доза популистко залитане, от тези, които се харесват на публиката и в частност на някои потребителки тук, но наистина не си спомням за про- или антиамерикански позиции, сигурно има нещо вярно.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!"

Редактирано от MupaM на 02.09.22 18:05.



Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: tartarianeyes]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.09.22 18:32



Това за причините за високата смъртност и "средната възраст" е чиста глупост на някой недоразбрал, сещаш се защо го пиша в пост до теб.

Колкото до покритото и непокритото от касата, там освен лошо разпределяне на разходите и плащанията, поради умисъл или неволно, вероятно нехайно управление на здравни заведения, умишлено отклоняване и всичко от тоя сорт, има и още един доста банален фактор: недостиг на пари чисто "аритметично", заради не само сравнително ниски, ами и недотам събираеми вноски. Предполагам, че това е главният проблем с финансирането на здравеопазването у нас. Не става сур билюк хора да се осигуряват "на минимална" и/или да не внасят, каквото дължат, и да има. Че и за тях самите да има, ама чак като се разболеят и си платят вноските за пет ли последно бяха години назад. Не, изобщо не казвам, че ако внасят надлежно, болниците ще цъфнат и ще вържат, но така - още повече. Не казвам и че изрядните имат някаква вина, не. Но това не се оправя само с протести и отваряне на уста, за съжаление.
То и другото, злоупотребите и нехайството, и то не се оправя толкова лесно, трябва да се захване здраво там; но това пък хич. Парите ако няма откъде да се вземат, ако има за едно, няма да има за друго.

Лично аз повечето неща на такива стойности си ги плащам. Тези дни точно водих детето на два прегледа при офталмолог, общо сто лева. За себе си също не ходя да искам направления. Белким артиса от касата малко за нещо по-нужно за някой друг. Не казвам, че всеки трябва да прави така, не, то и не всеки ще може да си го позволи без затруднение, еле ако редовно има нужда; казвам, че дупките трябва отнякъде да се запушат и по-добре да си платим, стига да можем, сто дребни неща, но да не се налага за нещо важно и голямо да нямаме възможност аз, ти или някой друг. Най-добре да не се доплаща нищо, ама ако не може да е нищо...

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 02.09.22 18:47.



Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.09.22 18:39



Може ли аз, може ли аз да гласувам за площадката!



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: MupaM]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано02.09.22 18:48



когато гледах малката си дъщеря
на всеки 5 блока имаше детска площадка огромна + пясъчник!



Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: NUT]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.09.22 18:52



Аз не съм фенка на замяната на площадките и зелените площи с паркинги хич.
Имам кола, нямам гараж, паркирам на разстояние от блока - не чак толкова, ама почти колкото от блока на Гераско до парка, добре, че са детска градина и училище там едно срещу друго, та все се намира някое място на улицата; нямам идея как да се намерят паркоместа, ама така с махане на полянки и площадки не искам да е. Не че някой ме пита, както не ме питаха и дали да бутат къщите у маалата и да нагъчкат блокове на тяхно място.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 02.09.22 18:57.



Тема Re: Когато познаваш интернет-образа лично...нови [re: MupaM]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано02.09.22 18:58



ама в СФ всички квартални парко места са платени - в ценралните квартали!
дори и нашата скромна уличка е зелена зона!!!
и понеже имаме основен офис в къщата - колата която паркира с документи плаща 100лв на година!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.