Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:55 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Куриози от новините на дира)))))  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано26.06.22 20:56



Кирил Петков: При следващ мандат на ПП, най-вероятно премиерът ще бъда аз.

Тошко Йорданов: Не е невъзможно ИТН и ПП да се разберат, но без премиер Кирил Петков.

Ха сега де?



—————————————————————————————

Константинова ПП: Кабинетът беше свален, защото се справяше твърде добре с борбата с корупцията

Манолова: "Промяната" се докосна до властта и се превърна в нея
Чадърът върху приближени до властта се предаде от едно управление на друго

Прокуратурата проверява договора на Лена Бориславова с ББР

Хвани единия - удари другия
———————————————————————————
Петима са ранени при ракетния удар в Киев, експлозии разтърсиха Черкаси.

Четирима пострадаха при катастрофа на пътя Велико Търново - Русе

No comment

———————————-

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: UnicaDonna]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано26.06.22 22:08



Четох ги. Особено изказването на Т Йорданов, с тройното отрицание, го четох бавно, три пъти, докато си го избистря.





Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: Koftia]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.06.22 10:56



То и аз ги чета редовно, обаче в случая просто бяха нанизани взаимноизключващи се до комичност претенции и факти от вътрешнополитичиския ни живот, досмеша ме и реагирах.

А що се отнася до приелия вече рутинност в реакциите ни украински въпрос - просто се попитах как става така, че коскоджами ти ракетен удар върху жилищен блок взима само една жертва и четирима ранени, а за нелепо сравнение - в същата таз минута по света се изпотрепват стотици хиляди хора при катастрофи…
Путин ли много внимава да не убива прекалено много хора или има някакви други военни реалности, които не мога до проумея.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.06.22 11:01



Путин ли много внимава да не убива прекалено много хора или има някакви други военни реалности, които не мога до проумея.

Политически коректното заключение е, че е некадърен.



Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.06.22 11:59





Мъж ми тия дни си вайбърставаше с една украинка, позната от Швейцария, работеща в Италия, син ми пък си фейсбукства с нея и казва как в нейния ФБ денонощно се сипят проклятия по адрес на Путин. Пък мъж ми се смее и казва: “Смее ли да напише нещо друго? Нали ще я изритат от Италия на секундата?”

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.06.22 13:26



Путин ли много внимава да не убива прекалено много хора или има някакви други военни реалности, които не мога до проумея.

Политически коректното заключение е, че е некадърен.


То, туй, че е некадърен, все повече избива навръх изпедепцаната политическа коректност и надежди говежди на редовия руски руснак, живеещ в Русия. И хич даже въопще не опира до това коя бомбичка къде паднала и колко изтрепала.

От февруари го чета простолюдието им по форомите. Още са много сдържани и едва примяцващи под сурдинка, ама до декември тъй ще отприщят лайномета, както не сте и очаквали.

Инак, задграничното чуждогражданско русофилство в смисъл на политика, е трогателно. Дай Боже на всеки Путин тъй да му се радват извън държавата му.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Дали го има в дира не знамнови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано27.06.22 15:55



ама е добро
".. другарко Нинова, Румен Радев е ваше отроче, Кирил Петков е отрочето на Радев, значи вие сте баба на Кирил Петков..." - Костадин Паскалев.



Тема Re: Дали го има в дира не знамнови [re: Metropolis]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.06.22 16:20





Това сигурно е от конгреса им… или каквото там беше. Когато Крум Зарков за пореден път й е поискал оставката.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.06.22 16:22



Ти да видиш! Мисирките четат руските форуми! Те сигурно и българските форуми като четат - си правят компетентни изводи за световната полИтика.



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Дали го има в дира не знамнови [re: Metropolis]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.06.22 17:11



Впрочем - забележителен е фактът, че Радев едва изчака подаването на оставката на ПП и се юрна да прави консултации за връчване на мандати!! ПП и БСП не отишли днес, щот заети с бюджета, други две - ГЕРБ и ДПС ги претупа набързо, утре още три…

Имам некъф спомен, че миналата година катилът доста се мота с тези консултации всичките пъти. Закъде се е разбързал?



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Дали го има в дира не знамнови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано27.06.22 17:28



Закъде се е разбързал?

Бърза да си сформира служебното правителство и да управлява еднолично.

Любопитно ми е този път кой ще са пионките.





Тема Re: Дали го има в дира не знамнови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано27.06.22 17:33



Добре знае за къде бърза. Върти се сега им доста партии (предполагам без ИТН и възраждане) да се съберат 180 депутата и да се махне от конституцията възможността на президента да назначава служебно правителство. Да видим.





Тема Re: Дали го има в дира не знамнови [re: pishmangreek]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.06.22 17:35



Между катила и Простото вече има зле прикрита война. Имам чувството, че Радев ще подгони Петков за престъпления и бърза, докато оня не си и прикрил мошиите.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Дали го има в дира не знамнови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано27.06.22 17:52



Чул те Господ!



Тема Re: Дали го има в дира не знамнови [re: pishmangreek]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.06.22 18:44



Аз си превъртам в главата варианти за СЛЕД изборите... Дори и да влязат 1-2-3 по-малки партийки - ВМРО (или некъф сорт обединени патриоти), Янев, Лая Манолова... кой още... Кой ще спечели? ПАК ПП... защото те не престават да врякат мантрата си за мафията, Борисов, кюлчетата и островите, като по този начин продължават да внушават, че КОЙТО посмее да се коалира с ББ - е престъпник. (То не че не е така, ама те всички са такива...) и кво? Взех да имам усещане, че този път може би "в името на евроатлантизма" и още бля-бля, ДПС открито ще се коалират с Бойко...



Миналата година беше "всички срещу Бойко", да не стане сега "всички срещу Простото!"

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Дали го има в дира не знамнови [re: UnicaDonna]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано27.06.22 19:08



A Простото не е ли тотално аут или все още повдига глава, кат пребит смок ?





Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.06.22 19:37



Хубава тема - но изисква усилия, за да продължа куриозите. Твърде много са.





Тема Петков - оставката по куриернови [re: Crrafterr]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.06.22 19:42



А също и как отсвириха президента с неговите конституционни консултации (щото били заети

)



Тема Re: Дали го има в дира не знамнови [re: Koftia]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано27.06.22 19:46



Надява се да управлява с кабинет точно със същия състав на който беше гласувано недоверие.





Тема Re: Дали го има в дира не знамнови [re: Koftia]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано27.06.22 19:50



Простото е вечно тъй. Дали ще стари просто или ново просо, което няма на е Киро за държавата няма значение. Това просто се пръкна от нищото след сделката на РР с разни посланици предимно Мустафа. Сега не е изключено новите лумпени дето ще оглавят държавата да са по избор изцяло на. Митрофанова. Очаквам пак народа да направи същата грешка в търсене на поредният месия. Тъжно, на факт не сме нито като поляците нито като унгарците, като румънците не сме дори





Тема Re: Дали го има в дира не знамнови [re: Koftia]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.06.22 20:01



A Простото не е ли тотално аут или все още повдига глава, кат пребит смок ?

Не си в час. Според днешни проучвания повечето хора не одобряват вота на недоверие и не искат нови избори. Е, разликата е около 3-4-5%, но все пак я има. Толкова им стига, за да спечелят изборите дори.

А още много преди това изследване Агенция "Уникална" прогнозира голяма победа на изборите за Простото.

Така че - ич не си в час.



Него го бива да плямпа и да манипулира, това му го признавам, а сега опряхме точно до това - до манипулиране.

Суверенът е силно манипулируем.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.06.22 20:04



Хубава тема - но изисква усилия, за да продължа куриозите. Твърде много са.


Принципно са много и ежедневни, но мен ме впечатлиха не единични, а взаимноизключващи се факти, и затова реагирах.

Ама това май вече го обясних някому...

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.06.22 20:14



Да, готино си ги съпоставила





Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: UnicaDonna]  
Автор aiumi ()
Публикувано27.06.22 21:01



В отговор на:

просто се попитах как става така, че коскоджами ти ракетен удар върху жилищен блок взима само една жертва и четирима ранени, а за нелепо сравнение - в същата таз минута по света се изпотрепват стотици хиляди хора при катастрофи…




Наистина нелепо сравнение...

за жертвите - не знам дали си забелязала, колко много хора напуснаха домавете си в Украйна...уф, не, не си, то е пропаганда.

другото е, че имат известяване при въздушна атака, по техните телевизии не спират да им повтарят, когато чуят сирените да не се правят на интересни, а да тичат в най-близкото бомбоубежище, предполагам, това спасява доста народ.

Но ето и нещо, което ще те поуспокои - днес има поне 10 убити и 40 ранени само от един ракетен удар по търговски център (а предполагам, ще се окажат много повече, когато успеят да разровят навсякъде),
въпреки че братушките са се постарали да пуснат ракетата много прецизно между рафтовете, където е нямало хора.



Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: UnicaDonna]  
Автор aiumi ()
Публикувано27.06.22 21:08



Хубаво е, че сте се посмяли, то въобще това което се случва си е веселба,

и наистина е неестествено поведение нейното - да намразиш този, който ти унищожава родината и избива сънародниците ти. Сто на сто италианците и държат пистолет опрян в челото, за да пише подобни глупости. Всички обичат Путин, няма как да е иначе - бездомни, сираци, осакатени, с откъснати крака, ръце...ама любов и това е.



Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: aiumi]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано27.06.22 21:31



ми така ще си и мислиш, след като преглъщаш на сухо новината, а не се замисляш чий го дирят пред мола тези, с военните уноформи и десетина военни автомобила.
А от 1000-та цивилни в мола колко са пострадали?


Прочитай и коментарите под "сдъвканите вместо теб новини", та да си сверяваш поне часовника.
Между другото, вчера мисля че беше, укрите показваха кадри от битките на славната си армия, без изобщо да вдянат, че стрелящите украински войници го правят от жилище в цивилна жилищна сграда.
А посл въх, какво ги било пиле Укълвало!

Сега погледнах и линкът - ами видеото от телеграм вече го няма.
Усетиха се, ей - и новината вече "обновена".



Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: Silverado]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.06.22 21:34



Остави, това е кауза пердута.



Това за ракетния удар нарочно го написах - знаех си, че аюмиту ше долети веднага и ще изпонапише сума пост... добре е за темата!

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Редактирано от UnicaDonna на 27.06.22 21:40.



Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.06.22 21:37



Да, готино си ги съпоставила

Ми те си бяха едно под друго, нищо даже не се налагаше да съпоставям!



Ти преди седмица каза, че не можеш да правиш прогнози, без да си видял социологически изследвания.

Ми ей ти ги - Почти 50 на 50... и в двата случая - в полза на ПП.
Абе аз като ви казвам!

На пръв поглед не можах да намеря линк, но по всички телевизии го твърдят.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано27.06.22 22:13



Въпроса е кой е финансирал това проучване на Галъп?
Аз не вярвам, че е по тяхна инициатива и с тяхно финансиране!
Няма да се учудя тати на простото да го е поръчал!





Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: pishmangreek]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.06.22 22:25





Същите числа.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: UnicaDonna]  
Автор aiumi ()
Публикувано27.06.22 22:31



В отговор на:

Остави, това е кауза пердута




Вие сте кауза пердута, но аз няма да ви оставя

ПП истина е, че последно време нямам време за писане и се включвам само когато нещо ме издразни, ама...и това ще мине.



Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: aiumi]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.06.22 22:34



Но ето и нещо, което ще те поуспокои - днес има поне 10 убити и 40 ранени само от един ракетен удар по търговски център (а предполагам, ще се окажат много повече, когато успеят да разровят навсякъде),
въпреки че братушките са се постарали да пуснат ракетата много прецизно между рафтовете, където е нямало хора.


Никакви братушки, украинците сами си избиват гражданите, за да натопят руснаците.

Первый зампостпреда РФ при ООН Дмитрий Полянский предположил, что в украинском Кременчуге, где якобы нанесли удар по торговому центру, произошла украинская провокация в стиле Бучи.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано27.06.22 22:42



Чакам Алфа Рисърч и Боряна Димитрова.



Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.06.22 23:12



Мерсиии, точно такива чаках - сондаж, макар и неособено достоверен (понеже е по телефона). Все е нещо.





Тема Извън новините на диранови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.06.22 00:18



Костадин Паскалев:
Понеже депутати тази седмица се изказваха срещу президента Румен Радев, искам да подчертая – по отношение на Румен Радев, другарко Нинова, Румен Радев е Вашето отроче, Кирил Петков е отрочето на Румен Радев, значи Вие сте баба на Кирил Петков /

/. В този смисъл, поемете ръководството на внучето си и го вкарайте в пътя.

Вас не Ви коментирам, защото ще ме изключите, но в тази връзка – не допускайте този стил на разговор с президента и един съвет – уволнете Калоян Методиев *, незабавно, още утре. Защо Ви го казвам? Такива типове, които са външни за партията, да формират Вашето мнение и мнението на НС на БСП, за мен е абсурдно. Но или всичко на масата, или всичко зад пердето.

____
* политолог, началник на кабинета на икономическия министър (Нинова)



Тема Re: Извън новините на диранови [re: Crrafterr]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано28.06.22 03:24



... защото ще ме изключите...

"Преди 50 години.Летели държавните глави със самолет.Долетял Дяволът и почнал да клати самолета.
- Не клати самолета, ще ти дам много пари! - му рекъл Американецът.
- Имам повече от тебе! - отвърнал Дяволът и продължил да клати...
- Ще те приемем в Партията - му казал Брежнев.
-Ами аз съм си в Партията...
- Тогава ще те изключим от Партията!
- Не можеш, на по-висока длъжност от теб съм!


Тогава Тодор Живков казал нещо тихичко на Дявола, той се уплашил и отлетял.
Какво му рече, Тодоре, та го уплаши?- попитали другите?
- Рекох му :"Курсът, който държим е курс към комунизма!"..."



Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано28.06.22 07:52



Чакам Алфа Рисърч и Боряна Димитрова.

Никога не се различават драстично.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано28.06.22 07:53



Колкото повече мисля - толкова се убеждавам, че опозицията направи ОГРОМНА услуга на харвардите с тоя вот и това сваляне на правителството.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано28.06.22 13:00



Още са много сдържани и едва примяцващи под сурдинка, ама до декември тъй ще отприщят лайномета, както не сте и очаквали.
Нямам очаквания, тревожно незаинтересован съм.



Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано28.06.22 13:06



Жените се интересуват от мнението на руснаците, украинците, света за войната. Мъжете се интересуват от развитието на войната, те мнение си имат





Тема Re: Извън новините на диранови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.06.22 13:55



А ДБ вече са готови на "хигиенно" решение, с участието на ГЕРБ и ДПС, стига последните да не участвали в изпълнителната власт.

Мале как ще ги бъзикам сега всички привърженици на десантирането с лодка по черноморието!





Тема Виктор Димчевнови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано28.06.22 13:59



във фейсбук:

Докато вие се чудите кое е моралното и кое - реформаторското:
- Кирил Петков изпрати по Еконт оставката си в деловодството на НС
- Кирил Петков запали правителствения "Фалкон" и отлетя нанякъде с (не)известна дама
- Кирил Петков не се появи на обявени от държавния глава консултации по темата как сам отново да стане премиер
- Кирил Петков за пореден път потъпка Конституцията на РБ, каквото и да ви пишат платените ПР експерти и дилърите на сегашното управление




Тема Re: Извън новините на диранови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.06.22 14:27



Какво да ти кажа, неведнъж и дваж подхвърлих идеята, че ДБ и ГЕРБ са твърде близки като същност (нещо като идеология); разликата е в говоренето и в по-дългата практика на едните във властта, разбира се и в личностните особености на лицата им. За мен това хигиенно решение е в правилна посока.

Десанта го разглеждам от PR ъгъл. Няма начин да не е вече в учебниците с постигнатия огромен успех (протести, влизане в парламента, участие във властта). Това е минало-заминало и, нормално, бъзиците вече ще са основателни - особено ако са в стил "каква я мислехме, каква стана"

Но! Едно е юли 2020, друго е юли 2022. Влакът мина и замина.



Тема Re: Извън новините на диранови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.06.22 14:45



Е, че той ХрИв си беше в управлението на ГЕРБ.
Мен за ДПС ми е повече питанката.
Обаче, думичката "хигиенно" ми се струва неприложима и към едните, и към другите.



Тема Re: Петков - оставката по куриернови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано28.06.22 15:16



също и как отсвириха президента с неговите конституционни консултации (щото били заети )

Отсвирването се оказа взаимно. Те казаха, че след като се гласува прочутия им сакат бюджет - на спокойствие ще отидат при него на консултации, обаче той днес заяви, че повече консултации НЯМА да има и направо пристъпва след пътуването си, към връчване на мандати.

ПП-то пък почва техни си консултации с проваленото бивше мнозинство за ново правителство. Зъбльото ще ги води.

Той сега е спокоен - изпълни си мисията, за която, допускам, беше платен и поставен на това място, (СМ), ся ше се понапъне да поуправлява още (видно му хареса, а може и да успее) ако не - ше си ходи по канадско да си яде паричките.



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Извън новините на диранови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.06.22 16:51



В момента се въртят множество партенки. На другия полюс, примерно, е тази, че ДБ и ПП ще правят предизборна коалиция. Това са, според мен, проби-грешки, пуска се нещо и се гледа реакцията (дали не и по форумите?

). По-добре да си трая.

... забравих за ДПС - всъщност те са ми терра инкогнита, нищо не мога да кажа. Имат отделни попадения като говорене от хора като Йордан Цонев, Петър Чобанов и др., но като цяло нищо не им разбирам.

Редактирано от Crrafterr на 28.06.22 16:55.



Тема Re: Извън новините на диранови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано28.06.22 18:13



Тази партенка за ПП и ДБ не съм я чула, но няма да се изненадам, в неистовия им стремеж да са на власт. А ДБ може и да не влязат сами, няма да им е за пръв път, бяха далече от хранилката цели 4 години, така че… ако не бяха толкова дребни - щях да кажа, че са ми отвратителни с цялата им хамелеонщина!

За ДПС винаги съм казвала, че ако работеха за България, а не за себе си - държавата ни отдавна щеше да е на върха на ЕС.



Освен двамата, споменати от теб, имат едно младо пиленце, много готин и добре говори. Станислав Атанасов.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано28.06.22 18:25



Чакам Алфа Рисърч и Боряна Димитрова.

Е, дочака.
Алфа рисърч - 52 на 42% НЕ ИСКАТ ПРЕДСРОЧНИ ИЗБОРИ.
Дори и 20% от тях да се отлеят - 32% са за ПП.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Петков - оставката по куриернови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.06.22 19:38



Сега мандата как ли ще му го връчат на Петков - пак с куриер, със sms или по мейла месинджъра / вайбър?





Тема Re: Петков - оставката по куриернови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано28.06.22 19:44





ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Извън новините на диранови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.06.22 19:51



Сега чета, че ПК изгонил 70 служители на руското посолство на изпроводяк.
Туй дали е партенка?



Тема Re: Извън новините на диранови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.06.22 20:00



70??? Тия гарнизон ли държат в туй посолство, бре?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Извън новините на диранови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.06.22 20:07



Е не знам, тъй пишат.



Тема Re: Извън новините на диранови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.06.22 20:13



на танкове ли са си тръгнали?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Извън новините на диранови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.06.22 20:17



От де ша ги вземат?



Тема Re: Извън новините на диранови [re: alisalisa]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано28.06.22 20:23



на танкове ли са си тръгнали?

Е, не, те само "на гости" ходят с танковете, а не когато е "наобратно".


За на връщане си имат други методи.

Иначе, относно танковете - това е руски, типичен "танков туризъм", нали знаеш!?
Война няма, а само се разхождат - ама не пеша, а "верижно".
Както казва Божинката -- това е същото като туризмът пеша, само че не е пешеходен.




Тема Re: Извън новините на диранови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.06.22 20:23



що, в Украйна ли им свършиха танковете?
70 парчета си е цяла казарма, ве.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Извън новините на диранови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано28.06.22 20:26



мисли си про100то, че така прави кал на Радев.


А всъщност, гони електорат.
Ма са не усеща.



Тема Re: Извън новините на диранови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.06.22 20:26



А до Украйна?



Тема Re: Извън новините на диранови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.06.22 20:28



П. С. Стига ма, 70 чиляка са една рота. И то малка. Ква казарма.





Тема Re: Извън новините на диранови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.06.22 20:52



А къв го дири цяла рота руснаци в малко посолство в малка държава?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Извън новините на диранови [re: Silverado]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано28.06.22 21:16



Най- се питам - тия 70 русняци сигурно от чистачките и шофьрите са ги подпукали… и все шпиони бе?

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Извън новините на диранови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.06.22 21:15



Нали не им плащаме ние заплатите - кво ти пука?
Да не мислиш, че у американското са по-малко...
Апропо, предполагам, че 70 човека е огромна част от персонала на посолството.
Това за мен е опит за прекъсване на дипломатическите отношения, заложена мина за следващото управление и най-вече срещу президента.



Тема Re: Извън новините на диранови [re: Silverado]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.06.22 21:17



А, опитва се да привлече русофобски гласове.



Тема Re: Извън новините на диранови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано28.06.22 21:27



от де'т да е, но ще оплеска след себе си тъй, че после няма да има чистене.


Те, нали с кака му Мустафанка си тръгват, та сега наторяват като за последно.

Ма гле'й ти какъв куриоз - щяхя да гонят Митрофанова, пък се окааха май те изгонените.



Тема Re: Извън новините на диранови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано28.06.22 21:36



А, опитва се да привлече русофобски гласове.

От кого - нали с дейбейците заедно щели да играят.
Друго си мислих днеска - Б'ат Ваньо Костов какво ли ще каже сега, след като генерал Гном е в един отбор с Ниновая?


Тотален вертеп!



Тема Re: Извън новините на диранови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.06.22 21:43



Не е до заплатите, бе. То, цял термитник. Частушки ли играят по цял ден?
Или са ги наредили: депутат, руснак, депутат, руснак...

Това за мен е опит за прекъсване на дипломатическите отношения

Че ний не сме в дипломатически отношения с Русия, туриха ни в черния списък на неприятелските държави, забрави ли?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Извън новините на диранови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.06.22 22:03



Ние сме били в тоя списък и 41-44. Но в България е имало работещо съветско посолство.



Тема Re: Извън новините на диранови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.06.22 22:16



Не ги ожалвай чак толкова. Все пак, са изгонени само 70. Тук остават поне още 200.
Пък на заминалите ще им намерят благи местенца при някои африкански приятели на Русия. Що да страдат по вражеските държави горките.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Извън новините на диранови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.06.22 22:41



Предполагам, че ще останат около 50 максимум.
Въпросът е, дали отсреща няма да изгонят цялото наше посолство.
И после да си тръгнат от тук и останалите 50.
След което, при новата делба, изведнъж източна Румелия да се окаже извън България.



Тема Re: Извън новините на диранови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.06.22 22:50



След което, при новата делба, изведнъж източна Румелия да се окаже извън България.

и като се събуди - краката ти отвити.


много обичам вещаенето, забавлява ме.
Турция кога ще напусне НАТО, какво ти казва кристалното кълбо?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Извън новините на диранови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано28.06.22 22:51



Ама ти за това ли си русофил?
Щото ако не си послушко на русията може изведнъж източна Румелия да се окаже извън България!



Виц на деня си!



Тема Re: Извън новините на диранови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.06.22 23:56



Ох, най обичам женски мисли за война и политика.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 28.06.22 23:56.



Тема Re: Извън новините на диранови [re: pishmangreek]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.06.22 23:58



Ич не ми дреме ни за Македония, ни за Източна Румелия.
Та, не съм се изплашил.
България от Видин до Варна, с южна граница Стара планина и столица Велико Търново ми е перфектна!



Тема Re: Извън новините на диранови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.06.22 00:09



Че Митрофанова да не е мъж?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Извън новините на диранови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.06.22 00:14



България от Видин до Варна, с южна граница Стара планина и столица Велико Търново ми е перфектна!

да, ама е по-студено и зимата вапи на джоба.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Извън новините на диранови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.06.22 00:15



Е да не би да ти прилича на жена па?!



Апропо, точно сега чета.
Броят на руските дипломати в София е 32-ма души. Още 8 имало в консулствата в Русе и Варна.
Значи, гонят и секретарките, шофьорите и готвачките.
Не, честно, не съм вярвал, че ще съжалявам за Бойко.



Тема Re: Извън новините на диранови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.06.22 00:17



Ти ще ми кажеш, че е студено.
Киро гледа палми и маслини у видинско, а по филибето трупа сняг и падат градушки.



Тема Re: Извън новините на диранови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.06.22 00:21



Е да не би да ти прилича на жена па?!

Поне технически, колкото и да ми е трудно да го призная.

Броят на руските дипломати в София е 32-ма души. Още 8 имало в консулствата в Русе и Варна.
Значи, гонят и секретарките, шофьорите и готвачките.


Не, бе, главчо, Кирчо спомена по новините, че самолет със 70 души ще изфърчи към Русия. Туй е с целия харем - с жените, децата, тъщите и бавачките. Тия от посолството едва ли са повече от 20, останалото е домочадия.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Извън новините на диранови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.06.22 00:25



ти на Киро не му се вързвай на мухабетите. Той живее под Купола.


и на добруджанка не й пробутвай лафове за тропически климат посред зима.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Извън новините на диранови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.06.22 00:38



Той не знам де живее (другия Киро де), ама после ще си замине (всъщност - явно си заминава) за Канада и хич няма да му пука (и затова не му пука).
А зимата може и да се задава, покрай простотиите с Калининград.
Ама няма да е тропическа.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 29.06.22 00:38.



Тема Re: Извън новините на диранови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.06.22 01:01



Кви простотии с Кьонигсберг?
Да си го връщат на германците и няма да му берат гайлето.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема е как да им го върнат на германцитенови [re: alisalisa]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.06.22 01:16



като никога не е бил германски



Тема Re: Извън новините на диранови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.06.22 01:16



Е, доживем - увидим.



Тема Re: е как да им го върнат на германцитенови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.06.22 01:24



пъ да не е бил на Иван Грозни, я

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: е как да им го върнат на германцитенови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.06.22 06:59



Къ да не е бил германски?
Ти история не си ли учил?



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Извън новините на диранови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.06.22 07:08



След което, при новата делба, изведнъж източна Румелия да се окаже извън България.

Вероятно си в тясна връзка с Нешка Робева


Или гаварит маSSква ти пошушна на уше

А кога ще е официалната среща с инопланетяните казаха ли ти?



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Извън новините на диранови [re: Silverado]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано29.06.22 08:05



Не знам... според мен нещата изключително много загрубяха с този последен, минал някак по чорапи, ход с изгонването на руснаците.

Нямам спомен да съм чула скоро и така, безпричинно на пръв поглед (щото войната си е вече почти рутина) някоя друга държава да е гонила руснаци и то - в такива количества.

На какво си играят, тъпанарите му с тъпанари? Война един с друг, а какви ще бъдат последствията - ХОРА, НЕ МИ СЕ МИСЛИ!!

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Извън новините на диранови [re: alisalisa]  
Автор 741 ()
Публикувано29.06.22 08:30



Те вече веднъж изглежда са се пробвали да го пробутат обратно на германците покрай пазарлъците за обединението. Германците обаче не се вързали.





Тема Re: Извън новините на диранови [re: alisalisa]  
Автор 741 ()
Публикувано29.06.22 08:39



Кирчо спомена по новините, че самолет със 70 души ще изфърчи към Русия. Туй е с целия харем - с жените, децата, тъщите и бавачките. Тия от посолството едва ли са повече от 20, останалото е домочадия.

Кирчо не съобрази според мен за домочадието. Някъде мярнах из новините, че от малко над сто служители гонят две трети, а с родата ставали към двеста. Та един самолет може и да не стигне.



Тема Re: е как да им го върнат на германцитенови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.06.22 08:52



Абе, кефят ме литовците, ич не са като наще шушумиги.
Сега в руската преса врещят като ощавени котаци и сипят хули и закани срещу Литва. А га ядоха кифтетата, не реваха.

Не стига, че отколе им тропат с крак да излязат от НАТО, ами и тръгнали с целия си акъл да гледат в Госдумата законопроект, с който да отменят решението отпреди 30г. за признаване на независимостта на Литва, молависъ. Отменят си решението обявяват я за руска територия и айде, влизат си там като в Украйна. Чудно планче. И това е реално разглеждана вероятност, не като на Ржевски гаданията за бъдещето. Тъй ли? Я, тогава една санкция върху транзитния коридор към Калининград и пълен контрол на транзитните товари. Ограничили им транзита с 40-50% и заявили, че не са в нарушение на договора, само изпълняват гласуваните от ЕС санкции. И руснаците ревнаха "ау, ама туй направо си е обявяване на война и блокада, ъх, ще видят те".

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема прусаците не са германцинови [re: tartarianeyes]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.06.22 08:53



всъщност те превръщат германия от средище на философията и изкуствата в казарма
но не са германци, балти са



Тема Re: прусаците не са германцинови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.06.22 09:10



Прусия е част от германската империя.
Това имах пред вид.
Иначе прусаците са мешания.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: е как да им го върнат на германцитенови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.06.22 09:21



Да, заговориха на русите на езика, който те разбират.
Кефят ме литовците.

Оня скудоумник пък, не му запомних и името, обяви руснаците за свещена раса едва ли не, заради някъв си ген.
Може би тоя ген е причината за всички смехотворни изявления, носещи се на талази от раSSея

Кагебейката мутрафонова тръгнала да проси кинти. преброява си дивите зайци май.

Не знам какво ги правят тия хора, напушват ли ги, или е от бояришника.





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Извън новините на диранови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Reverend Harry Butz ()
Публикувано29.06.22 09:27



Ама няма да е тропическа.

Чи буде ядрений удар?



Тема технически прусия създава втория райхнови [re: tartarianeyes]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.06.22 09:46



обаче не са германци и е била част от германия около 70 години



Тема Re: технически прусия създава втория райхнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.06.22 10:35



Не извъртай


Да не би в римската империя всички са римляни, или в османската, респ. руската, всички са турци или руси?

Не извъртай бре



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Извън новините на диранови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.06.22 11:31



Ами, да им върнат и Данциг.



Тема Re: технически прусия създава втория райхнови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано29.06.22 11:43



Абе стига сте дъФкали тия исторически външни теми, кажете нещо за вътрешните!



Ниновая заплашва под сурдинка да напуснат коалицията заради изгонените дипломати. А да видим ся кое ще надделее - обичта към Русия, или обичта към кокала!

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Извън новините на диранови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.06.22 11:50



Той чи буде у вас. У нас само зима.



Тема Re: ами...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано29.06.22 14:01



В отговор на:

ПК изгонил 70 служители на руското посолство на изпроводяк.
Туй дали е партенка?



Не, това е някакъв факт - на Митрофанова връчили нота и списък, според БТА и др.
Тук споменавам жаргона в друга връзка: представяне на хипотези в интервюта. Това са различни коментарни предавания по радио, а и по телевизия, в които е поканен за участие "експерт". Задължителни негови думи са, при запитване за партиен лидер или премиер или президент или министър, "питайте него" + "не съм му говорител" Важното е хипотезата да се представи убедително, така че да звучи като суща истина, бъдещ факт. А то не е.

Дали очакваното бъдеще, според изказваните хипотези, ще се случи? Балиго, казвам аз (=гледане на кафе). Ако се случи, окей; ако не се случи, просто забравяме бързо. Медията печели публика и реклами, хората в сянка печелят обратна връзка, само слушателите/зрителите го духат в смисъла на изгубено време.

Редактирано от Crrafterr на 29.06.22 14:05.



Тема Айдееее! И тоз изперка!нови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано29.06.22 14:34



Приятели,
макар да се твърди, че е еднолично решението на Кирил Петков за прокуждането на половината руски "дипломати" е добро.
След като водената политика от московското ръководство на Русия спрямо Република България е само в рамките на представителността и почти нямаме никакви икономически, търговски, културни или спортни отношения с Руската федерация, какво да дири това множество от дипломати в страната ни? Единственото с което може да се занимават, освен пиянско руски оргии, е да се опитват да извличат информация от носталгично настроени техни спящи клетки, или с куфарна търговия да шпионират натовска държава. Да всяват смут в политиката на страната е достатъчна Митрофанова с нейните изцепки.
Хвала на Кирил Петков и се надявам в най-скоро време да посочи границата и на посланичката на федерацията, която избива украинци и руски невинни млади войничета, създаде вълна от бежанци от Украйна и Сирия и насъсква ордите на Кадиров срещу населението на Сирия на Украйна.
Нидал Алгафари




Тема Re: ами...нови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.06.22 14:41



Интересно, на какво основание ги гони?
Чул ли си информация от МВР, ДАНС... ?
Щото ако е без основание си е тотален гаф.



Тема Re: технически прусия създава втория райхнови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.06.22 14:47



Ниновая ще напусне в друг живот.
Тя толкоз драпа.
Пък любовта към Русия може да си я упражнява и осребрява от всяка локация.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: ами...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.06.22 14:49



Изрази благодарност към службите за перфектната работа по случая.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: ами...нови [re: tartarianeyes]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.06.22 14:55



А службите кво рекоха?



Тема Re: ами...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.06.22 14:54



Питай ги, щом те интересува.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: ами...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано29.06.22 14:59



В прессъобщението на МВнР е казано - щото са много и щото част от тях се занимават с каквото не трябва.





Тема Re: технически прусия създава втория райхнови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано29.06.22 15:06



Ниновая ще напусне в друг живот.

Може и да напуснат тържествено коалицията. Кво им пречи? И без това отиваме на избори. По този начин ще си напомпа рейтинга. А в следващото НС може пак да се коалира с тях “В името на народа”.



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: ами...нови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.06.22 15:21



70 души, сред които най-вероятно секретарки, чистачки и шофьори ни плашат?
А с последното се занимават във всички посолства, навсякъде по света. Да ги изгоним всичките?



Тема Re: технически прусия създава втория райхнови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.06.22 15:27



Да, при нея всичко е възможно.


Но не е сама, партиите ни гледат да се венчаят за кокала.



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: ами...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано29.06.22 15:32



Интересно, на какво основание ги гони?
Чул ли си информация от МВР, ДАНС... ?
Щото ако е без основание си е тотален гаф.


Брутален Гаф е!

За да изгони 70 дипломата от консулствата в цяла България, не само от посолството в София, на дадена държава, трябва да има солидни аргументи и доказателства за подривна и диверсанска дейност.
Нищо такова няма!
Някой трябва да го озапти тоя!



Тема Re: ами...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.06.22 15:30



Що пък чистачки и шофьори трябва да са руснаци?
Що да не са местни, като другаде?

Пък и имаме достатъчно, за които ще е чест да чистят рушкото посолство.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Айдееее! И тоз изперка!нови [re: pishmangreek]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано29.06.22 15:31



Ми тоя и много други си лаят, ама решения за държавата не могат да взимат. Ама след като така ще правим външна политика чакам оферти от партии кандидати за НС. Ще гласувам за тези които обещаят да изгонят посланицата на Франция





Тема Re: ами...нови [re: tartarianeyes]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано29.06.22 15:37



Аз впечатления от много посолства нямам.
Ходила съм за визи и ... толкоз.
От гръцкото имам богати впечатления. Цялото семейство сме с гръцко гражданство и имаме задължения към Гърция и се налага да ходим често там.
Повече от 50% от служителите са българи владеещи гръцки език.



Тема Re: Айдееее! И тоз изперка!нови [re: Metropolis]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано29.06.22 15:45



Ще гласувам за тези които обещаят да изгонят посланицата на Франция

Би ли обяснил. За нея нищо няма в новините.

––––––––––––––––––
Аз ще гласувам за ГЕРБ. Категорично!



Тема Re: ами...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано29.06.22 15:53



За добро или за лошо обяснения в случая не се дължат. Ако отсреща не ги устройва, могат да отвърнат със същото. Обаче вероятно нашите всички там са по-малко от техните изгонени тук, което си е леко неловка ситуация.



Тема Re: Айдееее! И тоз изперка!нови [re: pishmangreek]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано29.06.22 15:55



Ами огромният натиск върху нас за РСМ на ниво правителство, институции и партии бе упражнен от Франция през посланика им. На нея това и е работата, каквато е и н Митрофанова. Ти някаква голяма разлика виждаш ли? За ГЕРБ веднъж гласувах с погнуса и повече никога няма да го направя, след като толкова лесно се поддадоха на външен натиск.. Мауната им.

. Ще се върна може би към старата си схема на гласуване.

Редактирано от Metropolis на 29.06.22 15:56.



Тема Re: технически прусия създава втория райхнови [re: tartarianeyes]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано29.06.22 15:56



всички русляци шпиони - които вредят на нашата външна политика
вън от БГ - ако ще и русия да ни обяви война...заради мизерствата си които извършват на наша територия!!!





Тема Re: ами...нови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.06.22 16:05



Кое й е неловкото - просто изгонват целия персонал.



Тема Re: ами...нови [re: tartarianeyes]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано29.06.22 16:06



Доколкото знам, няма посолство с местни хора обслужващ персонал. Причините са ясни



Тема Re: ами...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано29.06.22 16:05



Това е неловкото, че целият персонал не стига :)



Тема Re: ами...нови [re: 741]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано29.06.22 16:09



ама защо да се връщаме назад във времето на шпионажа
където и чистачите са били шпиони!



Тема Re: ами...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано29.06.22 16:43



Егати, докато кажа нещо - и двайсе поста ни разделили


Няма инфо /*/, а ако има, повече ще да е в американското посолство.

Не мога да кажа гаф, но си е изхвърляне. Като оня виц за мравката Пешо на врата на слона, дето другите мравки викат: "Удуши го, Пешо!".

Дипломат без връзка с родното си разузнаване е нонсенс. Разбира се, че за всекиго има по нещо, като столетната+ практика е контрол върху по-важните казуси (така че и за родната дейност зад граница да не се пречи). При особени ситуации като днешната около Украйна - добре, разбирам, назидание, политика... но защо чак такива рекорди?!

На украинския посланик казаха ли му копче, като в тв ефир изброи подробни данни за въоръженията в нашата армия? Не. Аз лично се облещих, като го слушах преди време. Все едно от най-секретната секция на Министерство на отбраната са му копирали данните

Нашето МВР, ДАНС, ДАР са някакви бледи сенки от наследеното от Тодор Живков. Последователно, безцеремонно и устойчиво разбиха всичко (знам от покойния ми тъст). Виждаме резултата: уж двор, ама без ограда. Нула приемственост, започва се отначало през година, кадрите разпилени, разочаровани или измрели, занимават се с глупости по разни търговски компании или консултират... други хора.

___
* ПП: сега гледах някакви новини - оказа се, че дори президентът няма инфо ("Надявам се... да е взел това решение на базата на солидна и достоверна информация")

Редактирано от Crrafterr на 29.06.22 17:25.



Тема Re: ами...нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.06.22 17:06



Прочети постинга на Гърки.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Айдееее! И тоз изперка!нови [re: pishmangreek]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано29.06.22 19:54



И аз така ще гласувам, защото са ГЕРБ-СДС, а аз съм основател на СДС. Те са нашите асоциирани в ЕНП партии.Лоши, арни - тия са.

Редактирано от tuzlija-179435 на 29.06.22 19:56.



Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано29.06.22 22:07





Премиерът Кирил Петков незабавно трябва да бъде поставен под запрещение и да бъде задействана процедура за освидетелстване. Това поиска в декларация от парламентарната трибуна лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов. Поводът е изгонването на 70 руски дипломати.



Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: pishmangreek]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано29.06.22 23:19



Премиерът Кирил Петков незабавно трябва да бъде поставен под запрещение и да бъде задействана процедура за освидетелстване.

Чух го това, ама Копейкин си дрънка глупости. За какво да бъде освидетелстван? Простото не е болен или луд, той е лъжец и престъпник. За тези качества не се “освидетелства”, а се бойкотира и игнорира. Сваля се от власт с камъни, а не се посреща с хиляди овации на площада. Гнусен продажник. И не защото гони шпиони, а защото го прави под чужда диктовка.

Пак ще си върна стария подпис. Тоя народ КАТЕГОРИЧНО си заслужава съдбата на най-беден, най-болен и най-нещастен. Защото и децата му из площадите просто са ТЪПИ. Въпреки харвардските си образования. Може би точно ЗАРАДИ тях.

Не защото Боко е по-добър. А защото за 30 години същият този народ не успя нито да излъчи, нито да избере управленци, които не са крадливи и лъжливи.

И не съжалявам за думите си.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Редактирано от UnicaDonna на 29.06.22 23:26.



Тема Re: ами...нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.06.22 05:42



На мен ми е интересно по какви причини в момента в Русия има само 10 български дипломати и защо отзоваването на останалите /колко на брой/ досега не е толкова силно раздухвано в българските медии?

Повече подробности в статия с цитирани изявления след снощното изслушване в НС:



Тези пък не позволяват копиране на текст, затова, ще преразкажа вкратце какво ми се наби в очите:

Христо Иванов ДБ:
Става дума за прилагане на принципа на пропорционалност, който е залегнал във Виенската конвенция за дипломатическите отношения. Русия до момента имаше 118 души у нас, а България има 10 души в Москва. След като Русия ни обяви за враждебна страна, е редно да възстановим пропорцията в дипломатическите отношения.

Обясненията на Кирил Петков за решението:
Има три доклада на ДАНС, междуведомствен доклад от МнВР и има решение на решение на Съвета по сигурност от 9 юни 2022г, на който присъстваха /изброява присъстващи от съответните служби/ и представител на президентската институция. Докладите са от май, юни, има информация и от март.

Радев пред медиите в момента от Испания:
Нищо не знам за това решение

Нинова:
Не може президентът да не знае.

Нещо много силно ми намирисва в тази ситуация откъм предистория и интересни съвпадения с вота на недоверие баш след въпросното заседание на Съвета по сигурност. Ама може и да е случайно, пък аз да съм твърде подозрителна.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: ами...нови [re: tartarianeyes]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано30.06.22 09:35



ги.

Този е тотален лъжец, както се и очакваше.



Тема Re: ами...нови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано30.06.22 09:36



Ето няма нужда да е 1 към 1.



Тема Re: ами...нови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано30.06.22 09:42



Все повече се очертава като гаф.

Все едно от най-секретната секция на Министерство на отбраната са му копирали данните

Тц.
Копирали са ги за Козяк, а от там вече са ги дали на украинеца.

Нашето МВР, ДАНС, ДАР са някакви бледи сенки от наследеното от Тодор Живков. Последователно, безцеремонно и устойчиво разбиха всичко (знам от покойния ми тъст).

Ами, ако си спомняш, в началото на 90-те, политиците ни поднесоха на чуждите държави папките с имената на нашите разузнавачи.

Апропо, същото разбиване се случи и на армията. Такава реално нямаме.



Тема Re: ами...нови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.06.22 10:08



Предисторията е ясна - посолството на Русия е останало в размерите си от СССР. Оттук и непропорционалното представяне.
Впрочем да спомена, че изискване за точна пропорционалност отсъства в международното право. Христо Иванов директно лъже за Виенската конвенция от 1961 г.



Естествено е, че броят на служителите на американското посолство в България ще е в пъти по-голям от броя на българите във Вашингтон. Това е въпрос дори на бюджет, останалото се договаря. Нашето искане си е искане, политика - не е по някакъв "регламент" за числеността (*)
Например обратното: има ли Канада посолство в България? - Не, обслужват ни от Букурещ България също няма посланици във всички дърави по света, на места един посланик обслужва няколко държави.

И т.н., да не задълбавам с подробности, които едва ли интересуват някого тук.
Междувременно новият посланик на България в САЩ (Георги Панайотов) е възпитаник на руското МГИМО, завършил 1994. Популярна е снимката му с Джо Байдън от 7 юни, когато връчва акредитивните си писма.

Сега, за информираността на президента - Пламен Тончев (ДАНС) е позабравил да прати копие от доклада си на Р. Радев. Представителят на президента пък може текущо да го е информирал, като в Съвета по сигурността (СС) към премиера да е мислено едно на 9 юни, а 20 дни по-късно МВнР да е излязло с модифицирано решение. Не знаем, не са публикувани нито докладите, нито решението на СС. Остава чистата вяра: на Петков ли да вярваме или на Радев?

___
* Чл.11 от Виенската конвенция: "При липса на конкретно споразумение за числеността на персонала на представителството приемащата държава може да поиска числеността на персонала на представителството да се поддържа в рамки, които тя смята за разумни и нормални."



Тема Re: ами...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.06.22 11:27



Попитаха ги.

Този е тотален лъжец, както се и очакваше.


Каква е тази статия, ве? "Шефът на ДАНС бил казал..." На кого, на жена си ли?
Айде малко по-сериозно.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: ами...нови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано30.06.22 11:34



Ами, същото е като "Киро е казал".
Обаче, понеже Киро веднъж каза нещо за гражданството си, некак си по ми иде да вярвам на шефа на ДАНС.
Ако шефът на ДАНС лъже, Киро да извади заповедта, с която му е наредил.



Тема Re: ами...нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.06.22 11:54



Христо Иванов май е юрист, не ми се вярва да лъже грубо. Пък и не е споменал точна пропорционалност, а само пропорционалност според Виенската конвенция. Ти си цитирал текста за тълкуването на "пропорционалност":

Чл.11 от Виенската конвенция: "При липса на конкретно споразумение за числеността на персонала на представителството приемащата държава може да поиска числеността на персонала на представителството да се поддържа в рамки, които тя смята за разумни и нормални."

Ами ето, поискали са. В светлината на сегашните ни отношения с Русия, обявени сме за вражеска държава от Москва, дипломатическите ни отношения са лекичко втвърдени и приемащата държава е преценила, че 118 души дипломати и "обслужващ" персонал няма какво толкова да се преструват, че правят в България.

Сега, К.П. се позовава на въпросните засекретени доклади на ДАНС и на решение на Съвета за сигурност.

"Има три доклада на Държавна агенция национална сигурност (ДАНС), на база на които се взеха тези решения, има и междуведомствен доклад от Министрество на външните работи (МВнР) и има решение на Съвета по сигурност, на който присъстваха министърът на вътрешните работи, министърът на отбраната, външният министър, зам.-министърът на финансите, министърът на електронното управление, началникът на отбраната, главният секретар на Министерство на вътрешнте работи (МВР), председателят на ДАНС, председателят на Държавна агенция "Разузнаване" (ДАР,) директорът на служба "Военно разузнаване", началникът на Национална служба за охрана (НСО) и представител на президентската институция от 9 юни 2022 г.

Изброил е още 12 души, присъствали на въпросния съвет. Ако лъже, че решението е общо, 12 човека лесно могат да го опровергаят.

А в това дали Радев нищо не знаел, Нинова вече публично се усъмни.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: ами...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.06.22 11:56



Ами, същото е като "Киро е казал".

Ами, малко не е, защото Киро казва пред пресата и го има на записи които се въртят по всички медии.
Шефът на ДАНС пред кого бил казал?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: ами...нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано30.06.22 13:16



За мен проблемът е следният: единият лъжец каканиже, че всичките били шпиони и никой такъв нЕмало да бъде оставен да шпионства в Родината, а другият лъжец ходи след него и замИта, че ставало дума за пропорционалност. За всекиго по нещо. На когото каквото му хареса като обяснение - по избор. Важното е НОМЕРЪТ ДА МИНЕ. Щом сме обещали и трябва да си заслужим едни пари…

Мръсници. А вие гласувате да тях.

ПОРАЗИТЕЛНА прилика с “уханието” около канадското гражданство на оня продажник. Ти му говориш, че ОЩЕ има двойно гражданство и че е нарушил ЗАКОНА, той ти обяснява, че не било правилно да оставим чуждата държава да се бърка във вътрешните работи на прекрасната ни суверенна държава с тъпите си закони и срокове…

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: ами...нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.06.22 13:28



А твоя човек, новият посланик на България в САЩ (Георги Панайотов), го даваха по телевизора да цитира чл.9 от тази Виенска конвенция, според който пък всяка държава имала право да обявява за персона нон грата, когото си поиска от чуждо посолство, без да е длъжна да дава каквито и да е обяснения за решението си.

Абе, другарката Митрфанова не ги ли е учила тези неща, че говори пълни глупости:

"Много може да се говори за това, че всички тези действия никак не отговарят на буквата и духа на Виенската конвенция. Като опитен дипломат, искам да ви уверя, че по никакъв начин не съответстват. За да бъде обявен един човек за „персона нон грата“, трябва да се предоставят доказателства на противозаконната му дейност. Или ако дипломат е замесен в някаква криминална история, и срещу него се инициира наказателното дело, тъкмо неговият дипломатически статут го защитява във подобни ситуации в чужда държава. В такъв случай той е обявяван за „персона нон грата“, допълни тя в извънредния брифинг, публикуван в социалните мрежи.

чл.9:
1. Приемащата държава може във всяко време, без да е длъжна да мотивира
своето решение, да уведоми изпращащата държава, че шефът на представителството
или кой да е от членовете на дипломатическия персонал на представителството е
Persona поп grata или че кой да е друг член от персонала на представителството е
неприемлив. В такъв случай изпращащата държава трябва съответно да отзове
въпросното лице или да прекрати неговите функции в представителството. Едно лице
може да бъде обявено за Persona поп grata или за неприемливо още преди пристигането
му в територията на приемащата държава.
2. Ако изпращащата държава откаже да изпълни или не изпълни в разумен срок
своите задължения, предвидени в точка 1 на този член, приемащата държава може да
откаже да признава въпросното лице като сътрудник на представителството.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: ами...нови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.06.22 14:13



Юристите са като докторите - едно е гинеколог, друго е сърдечен хирург

Споменал е думата пропорционалност по Виенската конвенция, а такава просто няма. Прочети текста още 3-4 пъти (искането за разумни и нормални рамки е... искане и въобще не произтича като връзка с числеността на нашия персонал в чуждата държава - каквато прави и Иванов, и Петков). Сега понеже ние имаме в Русия 10-ина души, а руснаците в България - 43 без тия 70, пак били много тези 43.

Една пропорционалност би могла да произтича от:
- брой на населението?
- размер на БВП в... турски лири?
- размерна територията в кв. км?
Сама виждаш, че е абсурдно, а дадох и повече примери. Просто не съществува никаква пропорционалност в никаква конвенция.

Аз тук не говоря защо сме поискали, а странното (погрешно) позоваване от страна на Иванов. Лека, така да се каже, излагация. "Непропорционалност на представителството" по-нататък се използва в медиите и от Андрей Гюров (шеф на ПГ на ПП) - имаме чисто пропагандна линия в режим "обяснения". Пореден...

Сега, т.нар. "решение". Моето съмнение идва от бройката 70 души. 99% съм убеден, че ако тя фигурираше в "решението", бомбата щеше да гръмне още на 9 юни вечерта.
Но не - гръмва 20 дни по-късно. Това означава само едно: да се внимава какви думи се използват. Андрей Гюров: "обсъждано е намаляване на броя на дипломатите в посолството". Това е различно от експулсиране на 70 дипломати и служители, нали? За мен поне, това се две различни (РАЗЛИЧНИ) решения: едно на СС и друго - на МВнР.

И... не само Радев - самата Нинова не е в течение. Нали по тази причина реши да не участва н преговорите за ново правителство. На практика и БСП излезе от коалицията, този път заради черешката на тортата - че вицепремиер няма представа за изгонването на 70 руснаци.



Тема Re: ами...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.06.22 14:17



Не знам кои гласуват (re: "вие гласувате за тях"), аз не съм от тях как" Сийке. Гражданството на Петков, което аз лично омаловажавам, се оказа негова линия. Следва си я стриктно: едно, второ, четвърто, пето - все случайно не знае закона и я кара през просото. Напъва се за твърди еднолични решения, обаче няма мнозинство да промени закона.



Тема Re: ами...нови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.06.22 14:18



Това е ясно. Това е друго.



Тема Re: ами...нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.06.22 14:20



Кое му е другото? Вечните неоснователни претенции на руската посланичка ли?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: ами...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано30.06.22 14:29



Еще не вечер.





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: ами...нови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.06.22 14:33



Не бе, просто нали говорехме за друго (за пропорционалност на представителствата). Казаното от новия посланик касае други членове на конвенцията. Те са общо 53 члена, да не караме един по един





Тема Re: ами...нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано30.06.22 14:36



Е как, ти нали гласуваш за умнокрасивите жълтопаветници? Или Грийнът беше, или и двамата? За същия този Христо Иванов Хамелеонов?

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: ами...нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.06.22 14:52



Аз тук не говоря защо сме поискали, а странното (погрешно) позоваване от страна на Иванов. Лека, така да се каже, излагация. "Непропорционалност на представителството" по-нататък се използва в медиите и от Андрей Гюров (шеф на ПГ на ПП) - имаме чисто пропагандна линия в режим "обяснения".

Ми като не са ме цанили за съветник, да се излагат, пада им се.


"Непропорционалност на представителството" спокойно може да се тълкува като излишно голям брой дипломати спрямо нуждите на приемащата държава. Според МВнР, в Бг са акредитирани 42 руски дипломата, според други твърдения, 32+8 в две консулства. Останалото е персонал. Посланикът отделно. Какво толкова правят по цял ден 30-40 аташета в малка България? На всяко кьоше - руско аташе.

И... не само Радев - самата Нинова не е в течение.
Оправданията на Нинова, докато нервничеше тази сутрин в студиото на Нова тв беше, че нейният ресор в кабинета бил друг, затова не била поканена на въпросното Събрание на 9 юни и нямало как да знае какво се е обсъждало и решавало там. Но си натопи Радев като стой, та гледай, защото човек на президентството е присъствал. Тя е бясна, че Петков не бил свикал МС, за да обсъдят, одобрят или отхвърлят това решение. Демек, че не са й дали възможност да изрази несъгласие, както при гласуването за Македония, на което гласувала против.
Водещият я приклещи дали с тези демонстрации всъщност не прави мили очи на проруските си избиратели, измъкна се някак от директен отговор.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: ами...нови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.06.22 15:20



Всичко добре. Нинова, преди да бъде опровергавана, винаги звучи убедително - професионалист е.

(За пропорционалността - просто няма начин да се тълкува спрямо "нужди на приемащата държава". Ако ще се определя по нужди, те ще са на изпращащата държава и то в абсолютен обем, а не като пропорция, съотношение, съпоставка с нещо си.
Нуждите се определят от целите, обема на задачите, комфорта на служителите и, разбира се, от бюджета на изпращащата държава. Не се търси никаква пропорция с приемащата, спрямо персонала на последната в изпращащата - каквато е тезата на Иванов, Петков, Гюров, а явно и на Генчовска. Никога и никъде. Търсенето на такава пропорционалност е преговорен ход, не е нещо определено от конвенцията. Например: Венесуела има посолство в България, а България няма във Венесуела. България има посолство в Канада, а Канада няма посолство в България)



Тема Re: ами...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.06.22 15:31



В някаква грешка си. Умнокрасиви жълтопаветници са ГЕРБ, Възраждане, ДПС начело с Пеевски, БСП, ДБ, "Изправи се, БГ" на Манолова и други. Мога да ти изброя жълтопаветния умнокрасивитет по дати за последните 20 години.

Нещо отделно са симпатиите, примерно моите към СДС (преди да се коалира с ГЕРБ) или моите към ДСБ, с уговорка (спрямо някои лидери, напр. ген. Атанасов - но категорично преди обединяването им с "Да, България" на Хр. Иванов и зелените), или донякъде към Кунева с ДБГ, към КОД на Москов, към отделни позиции на ВМРО и др.
От симпатии, променящи се с времето, до гласуване крачката е твърде голяма.

Още по-сложно е да осъществиш самия акт на гласуване, при което напоследък съм пас повече от година.

Хората сме по-сложни от етикетите. Черно-белите етикети са някаква налудничавост, старческа невротичност и интелектуална немощ, впрочем видна отдалече на "високопоставено" клубно ниво. Бягай от тях и от такива.

Редактирано от Crrafterr на 30.06.22 15:32.



Тема Re: ами...нови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано30.06.22 15:47



Не знам защо се правят уклончиви изявления, базирани на някаква пропорционалност, едва ли не се мънкат извинения.
Решили да съкратят персонала, съкратили.
Именно, за къФ ще се шляят десетки аташета, русофили имаме повече от достатъчно.

Заплаха за националната сигурност и точка.
Какво пищят като попарени ниновая, и тоя, и оня.

Решетников ще се кара ли или ще замрази плащанията.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: ами...нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.06.22 16:03



(За пропорционалността - просто няма начин да се тълкува спрямо "нужди на приемащата държава". Ако ще се определя по нужди, те ще са на изпращащата държава и то в абсолютен обем, а не като пропорция, съотношение, съпоставка с нещо си.

Абе не е баш тъй.

Член 11
1. При липса на конкретно споразумение за числеността на персонала на
представителството приемащата държава може да поиска числеността на персонала на представителството да се поддържа в рамки, които тя смята за разумни и нормални, с оглед на обстоятелствата и условията, съществуващи в приемащата държава, и на нуждите на въпросното представителство.
2. Държавата на пребиваването може също така, на същите основания и без
дискриминация, да откаже да приеме длъжностни лица от някоя определена категория.


С приоритет е желанието на приемащата държава и какво тя смята за разумни рамки откъм численост, не на изпращащата посолство. Нуждите на чуждото представителство се вземат предвид, но на второ място.

Преговорен, колко да е преговорен този ход? Винаги подлежи на преразглеждане, в зависимост от обстоятелствата, и то, по решение на приемащата държава. А от 4 месеца категорично има промяна на обстоятелствата и в България спрямо Русия, и в Русия спрямо България. Русия може да поиска да изпрати тук и 500 дипломати, но ако България откаже, се взема предвид решението на България. До вчера 118 са били ок, днес вече са много и ако обичат, да си приберат 70 от тях. В това число, шофьори, готвачи и градинари.

Например: Венесуела има посолство в България, а България няма във Венесуела. България има посолство в Канада, а Канада няма посолство в България)

Ами България няма потребност да отваря посолство във Венесуела, а Канада няма потребност да отваря посолство в България. Не е като да са искали и да им е било отказано. Но, примерът е неудачен, защото тук говорим единствено за численост, а не за съществуването на посолство въобще. Пък чл.9 безапелационно дефинира правото на приемащата държава да не приема или да гони, когото си поиска от посолството по всяко време и без обяснения.

Както и да го въртиш, и хлябът, и ножът са в ръцете на приемащата държава.

А за това, че Хр. Иванов и пригласящи без основание се оправдават с проста аритметика, вече се разбрахме, че са сгафили.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: ами...нови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано30.06.22 16:08



Една пропорционалност би могла да произтича от:
- брой на населението?
- размер на БВП в... турски лири?
- размерна територията в кв. км?
Сама виждаш, че е абсурдно, а дадох и повече примери. Просто не съществува никаква пропорционалност в никаква конвенция.


Ако на здравия разум се облегнем, една пропорционалност може да бъде "пропорционално на работата, която имат да вършат" Тя трябва да е явна, нали?



Тема Re: ами...нови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.06.22 16:10



Не е, ама си е баш така.
В тези документи всяка дума носи смисъл.

В случая: "приемащата държава може да поиска".
Но инициативата, първата крачка е на изпращащата държава, по подразбиране ("ако ще се определя по нужди, те ще са на изпращащата държава").

Разумните и нормални рамки какви точно бяха през последните 143 години по отношение на Русия, че не се сещам

Но не, за три дни през юни 2022 г. няколко бутафорни експерти ги сметнаха... Глупости са това.

И - нищо общо с пропорционалност, отново да подчертая.



Тема Re: ами...нови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.06.22 16:15



Здравият разум е изключил такива неща от конвенцията, 1961 г.

Всичко останало е нездрав разум, особено неясната "работа, която имат да вършат". Наето посолство в Пекин трябва да е към 500 човека, като минимум



Тема Re: ами...нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.06.22 16:35



В случая: "приемащата държава може да поиска".
Но инициативата, първата крачка е на изпращащата държава, по подразбиране ("ако ще се определя по нужди, те ще са на изпращащата държава").


Ами няма противоречие, пък и никъде не пише, че веднъж постигнато споразумение за бройката е валидно, докато свят светува. То си е записано - "в рамки, които тя смята за разумни и нормални, с оглед на обстоятелствата и условията, съществуващи в приемащата държава".

Тук драма с инициативата нямаме - изпращащата държава, в случая, Руската федерация от 1990г. /щото вече 3 руски държави се смениха от Освобождението насам/ е проявила инициативата да изпрати дипломати, споразумяли са се за бройката, всичко точно. В един момент приемащата държава заявява: искаме да намалите бройката в посолството, пък 70 лица от този списък да ги няма. Възникнаха обстоятелства, според които нямаме нужда от толкова ваши дипломати, а от посочените - хич. Тоест, отхвърляме старото споразумения и си предявяваме правото да се споразумяваме наново. Не е в нарушение на конвенцията.

И - нищо общо с пропорционалност, отново да подчертая.

Нали се разбрахме вече, че тази пропорционалност не е задължително да се тълкува чисто аритметически? А пропорционално на потребностите на България от руски дипломати вече дава фронт за много по-широко тълкуване на въпросните "пропорции".

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: ами...нови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.06.22 16:44



Не сме се разбрали, остави. Потребности на България от чужди дипломати... не съм в състояние да коментирам.

(не мога да премина от несъстоятелна "пропорционалност" към нова, съвсем различна дискусия - имаме ли право и т.н. Ми имаме, но не и на основание пропорции, съотношения и пр., а по други параграфи.)

Редактирано от Crrafterr на 30.06.22 16:48.



Тема Re: ами...нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.06.22 17:12



Потребности на България от чужди дипломати... не съм в състояние да коментирам.

То, и аз не съм, щото не проумявам каква точно е потребността на Бг от цели 40 руски дипломата? И на Русия каква е потребността не знам. Какво толкова дипломатическо по протокол, междудържавно задължение или културна програма се прави в Бг ежедневно от руска страна, че 40 акредитирани едва да му насмогнат? Консулите - отделно.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: ами...нови [re: alisalisa]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано30.06.22 17:17



То, и аз не съм, щото не проумявам каква точно е потребността на Бг от цели 40 руски дипломата? И на Русия каква е потребността не знам.

Амии, много просто.


Тези 40 ще следят "какъв го дървят" 40-те (или колкото са там, може и повече или по-малко) аналогични им, ама дошли от САЩ, Германия, Англия, Израел, Китай и т.н. дипломати.

Вика му се "разузнаване" и "контра-разузнаване".


Редактирано от Naki на 30.06.22 17:36.



Тема Re: ами...нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано30.06.22 17:27



Умнокрасиви жълтопаветници са ГЕРБ, Възраждане, ДПС начело с Пеевски, БСП, ДБ, "Изправи се, БГ" на Манолова и други.

Хехехе... тук напрао ме слиса.

Айде да пуснем една анкета кои са "умнокрасивите жълтопаветници" според масовото мнение.

200% това са само и само ДБ с всичките им минали и бъдещи подразделения и коалицийки. Винаги е било, е и ще бъде така това нарицателно. За тях и за никой друг. В устите на политолози, социолози, всякакви други -лози, коментатори и пр.

Как можа да ти дойде наум, че някой ще нарече Бойко "умен и красив"!

Дори и като ирония.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: ами...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.06.22 17:29



Че колко дни бяха на жълтите павета през 2013 и 2014 г., рекорд май стана. Кой смени Орешарски? Айде моля ти се.


Бойко е и умен, и красив, и обигран жълтопаветник.



Тема Re: ами...нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано30.06.22 17:39



Че колко дни бяха на жълтите павета през 2013 и 2014 г., рекорд май стана. Кой
смени Орешарски? Айде моля ти се.


Нямам ищах да обсъждам повече абсурдите, които говориш.

"Жълтопаветник" не значи тези от протестите, а хора с претенции да ЖИВЕЯТ НА ЖЪЛТИТЕ ПАВЕТА - тоест - в най-СКЪПИТЕ части на стара София. Кореняци софиянци с претенции да са по-по-най от целия свят. ЕЛИТА в политиката. Който говори сложно, гледа отвисоко и се цели надалече. И не стига доникъде.

Тези нарицателни тръгнаха още преди ББ и кой да е друг от изброените от теб да се ПОЯВЯТ в пространството. Още по времето, когато ДСБ се отделиха от СДС. Костов се разсърди на народа, че не го избра, затвори се на Драгалевци, мълча сума време и после пръкна ДСБ. Станаха тесен кръг, елитарна партия. Още тогава ги нарекоха "Умни и красиви".

Не мога да повярвам...

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: ами...нови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано30.06.22 18:12



"Здрав разум" в тълкуване на загадките, които ни

задава КП имам предвид. Според мен, не е трудно да се разбере кой какво работи (явно), и на тази база да се препоръча съответното редуциране.
Пропорционално на заетостта




Тема Re: ами...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано30.06.22 18:31



Не знам точния произход на фразата "умни и красиви", но доста преди "жълтопаветниците" я чух за първи път от Берлускони. Той все така повтаряше, че за него гласуват умните и красивите. Някой умнокрасив, имащ връзка с Италия, най-вероятно го е копнал. Ако не доста по-стар лаф.



Тема Re: ами...нови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано30.06.22 18:45



Според последните новини по темата - нещата май натам вървят.
Ще бъде 1:1.
Едно затворено посолство в София и едно затворено посолство в Москва.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 30.06.22 18:46.



Тема Кирил Петков призова рускотонови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано30.06.22 19:21



оттегли подадената



Тема Re: ами...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.06.22 19:21



Като ти казвам, че етикетите и жаргонът са коварно нещо, не вярваше?


Затова не само аз, но и уважаващите себе си бягат от нищо незначещи езикови паразити. По-добре нещата да се наричат конкретно (по-трудно е, но пък действителността е по-шарена и интересна).



Тема Re: Кирил Петков призова рускотонови [re: Metropolis]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано30.06.22 19:42



Говорейки за реципрочност и кво там беше - някой знае ли колко са американските служители, дипломати и готвачки в АМЕРИКАНСКОТО ПОСОЛСТВО и консулства из България, ако има такива? Чисто информативно.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Кирил Петков призова рускотонови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано30.06.22 19:46



Все някой трябва да знае, ама не съм аз. Но като гледам големината на сградата подобна на средновековна крепост трябва да са бая.





Тема Re: Кирил Петков призова рускотонови [re: Metropolis]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано30.06.22 19:50



Някой каза, че само на Козяк работели 1000 човеци, но не е проверено - само ЕЖК беше.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: ами...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано30.06.22 19:56



Тоя филм вече сме го гледали. Чехия поиска същото от Русия преди година и Русия го изпълни. В посолството тогава са останали 7 дипломати и 25 човека администрация. Нашите сега им отпускат повече.

Ако Митрофанова е по-обидчива от чешките си колеги и иска да си ходи, прав и път. На мен лично никое от двете посолства няма да ми липсва.





Тема Re: ами...нови [re: 741]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано30.06.22 19:58



Така де.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: ами...нови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано30.06.22 20:02



Само дето България не е Чехия.



Тема Re: ами...нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано30.06.22 21:27



Русия прекрати ли дипломатическите си отношения с Чехия?

Щото сега тук на това мирише.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Кирил Петков призова рускотонови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано01.07.22 02:09



Откак излезе новината с руските нонграти се опитвам през телефона да разбера същото както и колко наши служители има в сащ. Безуспешно. Цялата "пропорционалност" лансирана в медиите ми е откровено тъпа, поолекна ми че поне един човек тук изрази също недоумение по тоя аргумент (Крафтър).



Тема Re: Кирил Петков призова рускотонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано01.07.22 07:25



Ами това си е свръх логичен въпрос - не само за Козяк, но и за всички други посолства. И той стои от първото смехотворно намесване на определението “пропорционалност” в този “казус”. Не е нужно човек да е чак Крафтър, за да си го зададе!



Аз лично полюбопитствах точно за щатското посолство, щото нали знаеш колко са ми любимци тия!

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: ами...нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано01.07.22 08:23



Не ги прекрати, въпреки че Чехия им остави три пъти по-малко дипломати, отколкото сега им се предлага да оставят у нас.

Съотношението на служителите в посолствата казва, че тая дейност е по-важна за Русия отколкото за отсрещната страна, тъй че не изключвам Митрофанова да блъфира. Ако не блъфира, здраве. Ще се обичаме от разстояние.



Тема Re: ами...нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано01.07.22 08:28



не изключвам Митрофанова да блъфира.

Да, не е изключено, но пък би било твърде смело от нейна страна. Не би си го позволила без разрешение "отгоре" според мен. А такива блъфове "отгоре"...

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: ами...нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано01.07.22 08:37



Слагаш и думи в устата, които тя не е казала.
Каза, че ще предложи да се закрие посолството, а не че ще го закрие. За предложение не и трябва разрешение отгоре.



Тема Re: ами...нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано01.07.22 09:09



Слагаш и думи в устата, които тя не е казала.

Я да чуя какви думи точно съм й сложила в устата? Да прочета, тоест, и къде по-точно?

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: ами...нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано01.07.22 09:21



Същите думи, за които смяташ, че няма да си ги позволи без разрешение отгоре.



Тема Re: Кирил Петков призова рускотонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано01.07.22 09:46



Тезата реципрочност, пропорционалност, симетричност и подобни не че е тъпа по принцип, по-скоро е позиция за евентуални преговори. Но бъдещи преговори - особено между страни, които са пропуснали да сключат споразумение за числеността на представителствата си, като България / Русия. Една от двете страни инициира, предлага и бързо се договарят без излишни главоболия, като използват всякакви аргументи, вкл. пропорционалност.
Тъпа е тезата в сегашния контекст на спешност, извънредност, показност. Някаква груба демонстрация със световен рекорд. Кому е нужно това?

Моето недоумение беше в друга, формална посока: че пропорционалност се изисквала от Виенската конвенция (1961). Ми не се изисква и неслучайно - поради явната й неприложимост като общовалидно правило. Това с числеността на дипломати и персонал е технически въпрос за съгласуване между всяка страна с всички страни.



Тема Re: ами...нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано01.07.22 10:07



Същите думи, за които смяташ, че няма да си ги позволи без разрешение отгоре.

Детинщините ти са трогателни, обаче ми губят времето.

Слагаш и думи в устата, които тя не е казала.
(Тя) Каза, че ще предложи да се закрие посолството, а не че ще го закрие. За предложение не и трябва разрешение отгоре.


Болдваното означава, че АЗ съм твърдяла, слагайки тези думи в устата й, ЧЕ ЩЕ ЗАКРИЕ ПОСОЛСТГВОТО. А аз никъде не съм и споменавала за закриване на посолство. Споменах за скъсване на дипломатическите отношения, БЕЗ да твърдя изобщо, че тя го е заявила. Напротив - ТИ се включи с мнение, че Митрофанова "блъфирала", а по какъв въпрос - не спомена.

Предлагам да спрем. Макар че по-лесно би било да кажеш - "а, зле съм те изтълкувал". Но не го и очаквам от теб - пословичен си с женската си дребнавост и опитите си да се пробваш да се измъкнеш от някаква ситуация, в която сам си се вмъкнал..

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: ами...нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано01.07.22 10:56



Не е необходимо да броиш запетайките, за да доказваш, че си права. Аз това съм го обявил официално пред клуба за състояние по дифолт преди много години, даже Ружа известно време държеше тая ми декларация в подписа си. Припомняй си го тоз факт по-честичко, за да не пълним темите с безсмислени диалози.



Тема Re: ами...нови [re: UnicaDonna]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано01.07.22 11:09



Униии
Ка' не те мързи...) ]

))!!

Тема Re: ами...нови [re: spunk]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано01.07.22 11:20



Униии
Ка' не те мързи...)


Да се разправям с невнятници ли? Ами - понякога имам време. Сега слушам заседанието на НС и мога да си го разреша. Друг е въпросът дали си струва.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: ами...нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано01.07.22 11:29



За никакви запетайки не става дума, а за основен смисъл на постове от по 10 думи.

Слава Богу, тук четат интелигентни хора и всеки, който
се интересува, може да разбере за какво иде реч.

И ти го знаеш отлично, защото интелигентност не ти липсва. Липсва ти мъжки поглед върху ситуациите около теб.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Кирил Петков призова рускотонови [re: Crrafterr]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано01.07.22 12:20



Моето недоумение беше в друга, формална посока: че пропорционалност се изисквала от Виенската конвенция (1961).

Вярно, като не съм уточнил се получило изваждане от контекста на думите ти. Имах предвид примера ти с Канада, реципрочността/пропорционалността, ако го приемем за аргумент, налага закриване на посолството ни там.

Ако ще ползваме пропорционалност, донякъде логично ми изглежда броят служители на изпращащата държава да е пропорционален на броя нейни граждани минаващи/пребиваващи в държавата гостоприемник. Това го мисля от позицията на дипломатически невежа, разглеждам посолства и консулства като места където гражданин на съответната държава може да отиде за услуга и помощ.



Тема Re: Кирил Петков призова рускотонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано01.07.22 12:23



Ако ще ползваме пропорционалност, донякъде логично ми изглежда броят служители на изпращащата държава да е пропорционален на броя нейни граждани минаващи/пребиваващи в държавата гостоприемник.

Абсолютно логичен довод. Със сигурност би трябвало да има и други критерии, но този би следвало да е доста важен, защото - за какво служи едно посолство? Освен парадните дейности - трябва да служи и на СВОИТЕ граждани.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Кирил Петков призова рускотонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано01.07.22 12:45



Така си е, несъмнено трябва да има връзка - консулският отдел да обслужва туристи, резиденти и лица с двойно гражданство. Повече такива - по-голям щат.
В дискусиите у нас този аргумент за пропорционалност бе изтъкнат, макар и в обратна светлина, но е същото: кой ще обслужва българските граждани в Русия, ако се наложи да закрием нашите представителства там.
Може и други връзки, примерно брой фирми с чуждо участие и подобни.

Между другото, навремето (след 1989) се искаше от нашите граждани да се обадят, "регистрират" в нашето посолство в чуждата държава, където са пристигнали и пребивават по-дълго време. Повечето от тях обаче пропускаха тази възможност по някакви причини. Общо взето не е лесно да знаеш точно колко твои граждани са в определена чужда държава, но с някакво приближение се правят закръглени сметки.

===

Малко расистки майтап: Индия ако признае за свои хора ромското население, ще й трябва НДК за посолство





Тема Re: Кирил Петков призова рускотонови [re: Crrafterr]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано01.07.22 13:04



Малко расистки майтап: Индия ако признае за свои хора ромското население, ще й трябва НДК за посолство

Допускам че биха предпочели покрай селата на катуни, и покрай жп линиите





Тема Re: Кирил Петков призова рускотонови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано01.07.22 15:25



Това с числеността на дипломати и персонал е технически въпрос за съгласуване между всяка страна с всички страни.

Технически???
Стига, бе.



Вече обявиха ли ни война поради технически въпрос, ко стана?
Че ей сега чак се докопах до интернет.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема ОФФнови [re: 741]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано01.07.22 15:45



понеже почти всичко знаеш - което се случва във БГ
знаеш ли защо вчера имаше бесен купон в американското посолство в СФ
от обяд до 22.30ч яки концерти
и изведнъж като пуснаха едни фойеверки умрях от страх за първи път в живота си
защото всичко падаше в задният ни двор и мислех че ще запалят дърветата
ама все едно ние сме ги пуснали
Нутчо ме базикаше че купонясват заради изгонените 70 руски дипламата от БГ
но на мен не ми беше смешно!
никане не открих инфо за вчерашният купон в американското посолство - те са ни комшии...делятни само 2 двора и една къща!

Редактирано от NUT на 01.07.22 15:46.



Тема Re: Кирил Петков призова рускотонови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано01.07.22 15:49



Чудех се защо ми е така харно, благо, а то - нямала интернет





Тема Re: ОФФнови [re: NUT]  
Автор 741 ()
Публикувано01.07.22 16:22



Прием, 4 юли в аванс



Тема Re: ОФФнови [re: 741]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано01.07.22 16:24



защо в аванс?
и те ли ще ни напускат



Тема Re: ОФФнови [re: NUT]  
Автор 741 ()
Публикувано01.07.22 16:33



Тя наистина ще си ходи скоро, ама едва ли заради това празнуват по-рано :)



Тема Re: ОФФнови [re: 741]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано01.07.22 16:41



не знам дали си гледал фойерверки буквално в/у главата си - това е ужас някакъв
а Нутчо снима с телефона си и се кефи
бяхме на терасата - пийваме си мезиме си гледаме ТВ и си говорим (нищо че музиката ни дразнеше която чувахме)!
и изведнъж този ужас - който ми сецна вечерята!



Тема Re: ОФФнови [re: 741]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано01.07.22 16:42



Щом на аванса са били такива фойерверки, какви ли ще са на четвърти вечерта?



Тема Re: ОФФнови [re: NUT]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано01.07.22 16:49



Тук от Кемпински редовно ни бомбардират над главите. Ужас е наистина - красиво, но ужасно шумно и продължително. Добре, че спалните ни са от другата страна.
Снощи чух гърмежите, но гледах интересен филм и само затворих вратата. Даже не си направих труда да отида до хола и да погледна на изток към хотела...
А то било от запад...



Щастието идва при веселите!

Тема Re: ОФФнови [re: tuzlija-179435]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано02.07.22 17:41



вчера в 22.00ч пак ни атакуваха с фойерверки в нашият двор и къща
това не се търпи!





Тема Re: ОФФнови [re: Шило]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано02.07.22 18:53



Идиотите празнуват победите си върху българската територия. Добре свършена работа, може и премиални да са получили наред с Про100тото и за СМакедония, и за руските дипломати.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: ОФФнови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано02.07.22 20:15



Не мисля, че като недоразумението копейкин считаш екстрадирането на седемдесетте национално предателство.
Не само не мисля, но не вярвам.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: ОФФнови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано02.07.22 22:15



Не мисля, че като недоразумението копейкин считаш екстрадирането на седемдесетте национално предателство.
Не само не мисля, но не вярвам.


О, напротив. И изобщо не ме интересува мнението на Копейкин. Аз си имам МОЕ.

И още по-малко са ми важни, даже са ми смешни елементарни съждения като: “мислиш (гласуваш) като Х, значи си еди-къф си (в коалиция си с него)” . През живота си съм “мислила” дори като Тодор Живков в дадени ситуации. Случва ми се да мисля “като” Доган, Нинова, Радев, Каракачанов, Костов, Симеон… само човек, който се заблуждава, че животът е черно-бял, може да не е съгласен с такава позиция.

Та - можеше да пропуснеш това за Копейкин във въпроса си.



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: ОФФнови [re: tartarianeyes]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано02.07.22 22:15



Не мисля, че като недоразумението копейкин считаш екстрадирането на седемдесетте национално предателство.

Не е национално предателство. Кьорфишек е, който може да се превърне в автогол.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: ОФФнови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано02.07.22 22:27



ПС (вече не пиша “ПП” по обясними причини!

)
Много зависи какво разбираш под “национално предателство”. За мен е “действие против националните интереси”. От всякакъв характер.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: ОФФнови [re: ad miral]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано03.07.22 08:25



Едва ли.
КирЕ си отмъсти на кагебейката.
Но че за тия има основания да си ходят в къщи, има.

Дори ниновая, в типичния си стил на търговка от пазара, взе да се пазари по бройката, за колко имало сигурни данни, не били 70, по-малко били.

Циркаджии.





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: ОФФнови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано03.07.22 08:33



Щом за копейкин национално предателство е екстрадиране на чужденци, за които има данни,
, че извършват действия, заплашващи националната сигурност на България, въпросът е какъв е копейкин, българин или не.
И тук няма никакво значение дали си фил или фоб.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: ОФФнови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано03.07.22 09:31



Както обикновено - елементаризираш нещата. Да не кажа - профанизираш ги. В секундата, в която стане дума за държавата Русия - на теб ти пада кървава пелена пред очите и ПРЕСТАВАШ да мислиш рационално. Като бик срещу червено!



Първо - КЪДЕ СА доказателствата, че Х руснаци са шпиони? Разследвани били отдавна, да живей българската служба! Ако са шпионирали - означава, че И БЪЛГАРИ са замесени. Къде са тези българи, защо не става дума за тях и не са арестувани? (Далеч съм от мисълта, че сред руснаците няма шпиони, дипломатите предимно са такива, това им е работата, но КЪДЕ СА експулсираните АМЕРИКАНСКИ шпиони? Щото сигурно няма такива?? Или от която и да е друга държава??)

Второ - каква е тая каша между двете причини за изгонването? Последно - оптимизация на бройката ли е това, или изгонване на уличени шпиони? Или на когото каквото му хареса, стига Простото да си оправдае парите?

Трето - какво е тва бързане акцията да се проведе ИМЕННО в последните дни на американската подлога - Киро Простото?

Четвърто - каква е тая безпрецедентна бройка - 70 човека, обявени за шпиони? Ние - най-старателните? Да, Чехия... доколкото знам, може и да греша, при тях бройката е била по-малка и е била по линията на пропорционалността.

ЦЯЛАТА ТАЗИ АКЦИЯ трябваше да се извърши по-обмислено, по-комуникирано с ВСИЧКИ власти, а не по нареждане на Общото Ленче (тая нещо се е развихрила и трябва някой да й сложи юздите!! Женска с амбиции - тва е най-опасното животно!!), по-постепенно.

ИМЕННО в това бързане и нескопосано изпълнение е ВРЕДАТА ЗА БЪЛГАРИЯ! Заради това твърдя, че е национално предателство. Защото ако беше по-спокойно, обосновано и комуникирано - НЯМАШЕ ДА ПРЕДИЗВИКА ГНЯВ у човек, който е в състояние в пристъп на такъв ДА СТРЕЛЯ!!! (Съвсем схематично казано) В случая - да ни "отстреля" всичко, що получаваме от него.

Ей тва нА е НАЦИОНАЛНОТО ПРЕДАТЕЛСТВО, Тарти. А не във факта, че некви си 70 русняци били качени на самолет. И както казваш ти - няма нищо общо с фили и фоби, нито с двайсетте баби, които ходиха да "подкрепят Русия" пред посолството й.

ПрогледнИ и стига с тая червена пелена!

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: ОФФнови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано03.07.22 10:09



Тук само да отбележа, че доказателства в такива случаи не се представят, остават си в нечии компютри ако въобще ги има. Достатъчно е съмнението.
На основание съмнение се гонят редовно разни хора, примерно 4-ма палестинци от Хамас през 2013 г. (

). Такава е практиката в цял свят. При това дори не са били дипломати - могло е да бъдат, примерно, съдени.

Проблемът с доказателствата не е малък:
- СРС-тата издават и техния източник, кой ги е направил. Безценна информация за чуждите служби, защо да им я даваме;
- свидетели: аналогичен проблем. Свидетели могат да бъдат не само случайни хора, поемни лица и пр., а най-често са служители на контраразузнаването, понякога и внедрени в чужбина. Защо да даваме на чуждите служби списък?

Практиката да се гонят при съмнение, без представяне на доказателства, в повечето случаи е въпрос на живот ("съмнения") и смърт ("доказателства"). Удобно и практично - е, стои встрани от правата на човека...



Тема Re: ОФФнови [re: Crrafterr]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.07.22 10:43



Международното признатото човешко право е да можеш да ИЗЛЕЗЕШ от всяка държава и да влезете в своята ( по рождение и/или гражданство).



Тема Re: ОФФнови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.07.22 10:47



Аз ако бях, щях да изгоня 72 или 67 руснака , за да не буди съмнения кръглото число.



Тема Re: ОФФнови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано03.07.22 10:49



Тук само да отбележа, че доказателства в такива случаи не се представят, остават си в нечии компютри ако въобще ги има. Достатъчно е съмнението.


Геврек, 10 години ме четеш (понякога), не се ли научи (за много други хора се отнася също), че аз пиша предимно СХЕМАТИЧНО И УСЛОВНО? Да не би пък да мислиш, че съм очаквала да публикуват доказателствата в национален ефир???

Всички коментатори и анализатори ГО ТВЪРДЯТ. Че НЯМА нещо извънредно от обичайното, и не е прясно доказано. Имаше закрито заседание на властимащите именно по тези въпроси, и след това НИКОЙ ОТ ТЯХ не каза, че има достатъчно ярки доказателства. Мрън-мрън.

Не е адекватно да се хващате за някоя моя дума. За стотен път казвам - НЕ ВНИМАВАМ МНОГО как се изразявам точно тук, нито считам, че е ВАЖНО. Не се старая да впечатля аудиторията с точност, за мен по-едрите неща като концепции, тези и пр са много по-важни.

ПС - както в случая - с КОМПЛЕКСА от причини, които изброих в поста си, се опитвам да обясня защо го считам за национално предателство. Изречението за доказателствата е една дребна част от концепцията ми и не съм се задълбавала да обясня това, което сега написах на теб.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Редактирано от UnicaDonna на 03.07.22 10:57.



Тема Re: ОФФнови [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано03.07.22 10:53



Аз ако бях, щях да изгоня 72 или 67 руснака , за да не буди съмнения кръглото число.


Мен ако питаш - НЯМА НИКАКВО СЪМНЕНИЕ, че това е спешно съшито с бели конци довършване на някакви ангажименти, откак се разбра, че Простото няма да е премиер. Втурнаха се да приключват обещаните и предполагам - платени задачки, защото все пак НЕ СЕ ЗНАЕ дали ще се състави правителство в тоя мандат или ще ги наритат и от НС дори. Така че - в бързината никой не се е замислил за някаква достоверност, числа и пр... А и защото е ясно, че оФцете преглъщат всичко.

Същото както с македонския въпрос. Там пък бързането беше по причина на приключване Макаронското председателство...

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: ОФФнови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано03.07.22 11:14



Много емоции, много чудо


Геврекът ме е изпреварил с разясненията си по доказателствата, за които настояваш.
Уни, ти непрекъснато гледаш телевизия.
Ами вземи малко и поанализирай.
Мънкали.
Да, мънкат, но с половин уста.
Фактът, че ниновая се заяде за бройката, не ти ли е достатъчен?
Хайде да не се лъжем, всички по посолствата не са случайни хора.
Няма нужда от такъв брой ченгета, може и да са по-малко.
Все пак ние сме държава, която Русия е определила за враг.
И да не се лъжем кой стои зад президента, ниновая, копейкин, и другите от политическите бандити.
Седемдесет е нищо. Като вземеш руските партии, русофилски организации, паравоенни такива, колко стават, хиляди.
Да, не ти е приятно, че са изгонени малко руски дипломати и ченгета...
Други ще докарат.

Предварително ще отговоря на въпроса защо в щатите бият негрите.
Това, което пиша, се отнася за всяко едно посолство.

Щото дружбата си е дружба, но националната сигурност е друго нещо.



върнете ни архивите, идиоти

Тема Забравихнови [re: tartarianeyes]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано03.07.22 11:20



КирЕ изобщо не си е отишъл, нито са му последните дни.

Там игрите са големи, и никой от нас не знае кой с кого играе.

За гуглена не знам подробности, но и тя не е случайна, и едва ли креватните истории, пълнещи клюкарските медии, са на първо място.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: ОФФнови [re: tuzlija-179435]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано03.07.22 11:29



Аз ако бях, щях да изгоня 72 или 67 руснака , за да не буди съмнения кръглото число.

"Чтоб никто не догадался"?





Тема Re: ОФФнови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.07.22 12:05



Практиката да се гонят при съмнение, без представяне на доказателства, в повечето случаи е въпрос на живот ("съмнения") и смърт ("доказателства").

Брей, най-после си проумял какво пише във Виенската конвенция.



изчезвам, изчезвам! дишай спокойно.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: ОФФнови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано03.07.22 12:22



Ти па си ного убава, дори не си в началото на проумяването

Какво общо имат четиримата палестинци с Виенската конвенция, остава да гадаем



Тема Re: ОФФнови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.07.22 12:29



дан си се наракийчил от сабахлям, че ти е толкова непосилно да правиш логически връзки?


вече си плюя на петите, че ей сега ще ми замирише на ограничителна заповед

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: ОФФнови [re: Crrafterr]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано03.07.22 12:35



Дето тръмпът премести посолството в йерушалейм?
Нали Палестина е страна наблюдател?



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: ОФФнови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано03.07.22 13:09



Странното е, че според мен ти си напушена с марихуана, но ми беше неудобно да ко изрека. При липса не просто на логика, но и на базисен понятиен апарат - какво друго да помисля. Пък и не ми е работа.
Чети конвенцията три пъти на ден на гладно, но обикновено препоръчвам да се започне с поезия. Така думите и понятията по-бързо навлизат и в абстрактното, и в конкретното мислене.



Атаките към личността ми не вършат работа, понеже са ми скучни. Ако искаш, спокойно си пусни самостоятелна тема, посветена на моята личност. Аз каквото имах да кажа, вече го казах по темата. Пак виж примера с палестинците, понеже без човек да е напушен, не е възможно да не го разбере. Макар че едва ли те интересува изобщо, по-скоро аз те интересувам, но - какво да направя



Тема Re: ОФФнови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано03.07.22 14:13



Както обикновено, бик такъв, НИЩО НЕ СИ РАЗБРАЛА ОТ ТОВА, КОЕТО ТИ ОБЯСНИХ.



Даже ми е досадно да гледам интелигентен човек като теб да разсъждава толкова ТЪПО без извинение.

С повечето неща, които си написала, съм напълно съгласна и това е трагедията - че не ги обвързваш с правилните ИЗВОДИ.

Всичко това МОЖЕШЕ да се направи по-културно, без да се налага да си разваляме отношенията с държава, която в известен смисъл НИ ХРАНИ. Не да й се навеждаме, а просто ДА НЕ СИ разваляме ЧАК ТОЛКОВА ДЕМОНСТРАТИВНО отношенията, без нужда. Фанал си шпиони - ок (ако е вярно), изберИ подходящ момен, експулсирай ги, но не чак толкова шумно.

Да не забравяме силно подозрителния начин на това действие. Тоя не чул, оня не видял, Ленчето пратило списък, не се знае кой го е направил, кой разпоредил, чии правомощия били...Егати простотиите!

Защото ние, най-умните, си спряхме руския газ на ниската (сравнително) цена, но големите държави от ЕС си плащат в рубли и си го получават. Понеже не са тъпи като нас. Или не чак толкоз продажни, защото и ние го получаваме, но през Гърция и по-скъпо, откъдето цицат комисионки Кировите хора.

Опорката Все пак ние сме държава, която Русия е определила за враг. е направо неандерталска. Определи ни за враг КАКТО ВСИЧКИ ДРУГИ членове на ЕС, всички ЗАЕДНО. Какво очаквахте да каже Путин, за да не врякате сега - "Обявяваме за враг всички държави от ЕС, с изключение на България", така ли?

Обаче, скъпа, почти САМО НИЕ от всички "врагове" не плащаме в рубли, гоним по максимален брой "шпиони" (със сигурност поне 50% от тях изобщо не са такива) и се правим на много велики, горди и принципни точно пред държавата, от която (вече казах) зависим МНОГО! (Ей това е предателството на националния интерес - ПОД ЧУЖДА КОМАНДА да се правим на по-католици от папата, и да допуснем да изядем боя точно заради това. Никаква далновидност, никаква дипломатичност и НИКАКВА мисъл за собствените ни интереси, и което е още по-гадно - ПОД ЧУЖДА КОМАНДА.)

Мигар в останалите ЕС държави НЯМА руски шпиони?? БЪКАНО Е. Със сигурност не по 70, а по 700... Откъде ги гонят така демонстративно и тъпо?

Заради това поне ПРЕСТАНИ да говориш, че най-мила ти била БЪЛГАРИЯ. Не, не е. Иначе би го разбрала.

Когато трябва да си защитиш семейството от някой силен, а ти си слабовата мишка - не хукваш да го дразниш и да се биеш с него. Понякога премълчаваш, понякога търсиш чужда помощ, понякога изчакваш, а понякога ДОРИ ПРЕГЛЪЩАШ... за да оживее семейството ти.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: ОФФнови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано03.07.22 14:30



Ти пък щото си по-убав бик


Да екстрадираш шпиони не е повод за скъсване на отношения, Русия го знае по-добре и от двете ни.
плашат.
Кво стана с Чехия? Ни скъсаха отношения, ни закриха посолство.
Наблягам на "неприятелска държава", щото нали уж са ни братя, два пъти са ни асвабаждавали, самата мутрафонова се скъсва да приказва колко сме обичали русия.
В тоя смисъл.

За поведението на мутрафонова няма да коментираме.

КирЕ толкова могъл, толкова направил.
Дали го е направил той, не знам, ама с тоя акт добре постла чергичка на Партийни Простотии за следващите избори.
Гледам, някои настроени да гласуват за тях, без да се замислят, че тая коалицийка, дето вършеят и ниновая, и оня рашков, е извратена работа.
Бик такъв



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: ОФФнови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано03.07.22 14:38



Ама киро е тотален дебил и изобщо не знае какви ги върши! Асен с този налудничав поглед не е по-стока от простия киро. Дано не се случи правителство с премиер асен василев!!!



Тема Re: ОФФнови [re: pishmangreek]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано03.07.22 15:02



В началото и аз го мислех за полулуд, Кокорчо, но го заслушвам напоследък и - написах го по-горе - ако още от самото начало той беше Премиер - нещата щяха да се случат по-добре за коалицията им.

За държавата - не вярвам.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: ОФФнови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано03.07.22 15:04



Да екстрадираш шпиони не е повод за скъсване на отношения, Русия го знае по-добре и от двете ни.
плашат.


Къде ме прочете, че говоря за СКЪСВАНЕ и за закриване на посолства?? Говоря за НАКАЗАНИЯ и биене през ръцете. То ще ни е достатъчно.

Кво стана с Чехия? Ни скъсаха отношения, ни закриха посолство.

Ние ще бъдем по-жестоко наказани, вЕрвай ми. И точно заради това трябваше по-дипломатично да си "пазим семейството", а не с рогата напред!

Мутрафонова не ме интересува, нито куп още неща.

За стотен път ще ти кажа - НАЧИНЪТ по който направиха нещата - именно ТОЙ е националното предателство.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: ОФФ бенови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано03.07.22 15:07



помниш ли как като разбра, че падат
блъска по катедрата в НС?
Този е луд за връзване!

Аз хората ги познавам по очите. Никога не съм грешала в преценката си.



Тема Re: ОФФнови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано03.07.22 15:15



Ние ще бъдем по-жестоко наказани, вЕрвай ми.
Е, това е играта на Русия, заплахи, размахване на юмруци, всяване на страх.

Поживем, увидим.

Paris vaut bien une messe.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: ОФФ бенови [re: pishmangreek]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.07.22 15:21



...по очите...
На Андрей Луканов, на Царо и на доста от царедворците му и т.н., им играеха очите като на циганин, заварен в чужда леха с праз с пълна торба...



Тема Re: ОФФ бенови [re: pishmangreek]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано03.07.22 15:38



Аз хората ги познавам по очите. Никога не съм грешала в преценката си.

Аз казах само, че Киро беше много дразнещ - и с присъствието си, и с речника си, и с прибързаните си действия. Според мен този щеше по-добре да "разиграе картите" и нямаше да се стигне до сваляне на правителството им

НЕ ТВЪРДЯ, че за нас щеше да е по-добре, или че този е по-честен и по-кадърен. А само за ТЯХ щеше да е по-добре.

Остави, ами чух Про100то да го спрягат за МИНИСТЪР НА ФИНАНСИТЕ!!!! Опазил ни Бог!!!



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: ОФФнови [re: tartarianeyes]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано03.07.22 15:47



Paris vaut bien une messe.

Супер, тенкю вери мач! Намерих и прочетох.

Лаф на Анри IV преди да приеме католицизма. Харесвам го тоя крал (от Кралица Марго на Дюма)


П. П. Аз всъщност не толкова да обичам истороята, колкото всичко любопитно около нея.





Тема Re: ОФФнови [re: Green Light]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.07.22 16:03



Аty ku eshte sprata ka besim (алб.) - "Където има меч - има и вяра" - голям дял от албанците, дотогава под влиянието на богомилството, приемат исляма, за да не загубят правото си да носят оръжие.
Р.S. Cтрого научните стаатии по история и археология действително често са скучновати.



Тема Re: ОФФнови [re: tuzlija-179435]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано03.07.22 16:06







Тема Re: ОФФнови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано03.07.22 16:18



Преди да приеме католицизма за втори път


Тежка е царската корона, казват.



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: ОФФнови [re: pishmangreek]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано03.07.22 16:23



ние с Нутчо мн харесваме Асен Василев
образован спокоен с первектна реч



Тема Re: ОФФнови [re: NUT]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано03.07.22 16:25



Само дето бившият му съдружник казва: той е много умен, много умен, но голям мошеник.
Цитирам по памет.





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: ОФФнови [re: tartarianeyes]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано03.07.22 16:27



щото Боко и Слави не са мошенници
и с просташки речник!!!
и необразовани...



Тема Re: ОФФнови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.07.22 16:29



Само дето бившият му съдружник казва: той е много умен, много умен, но голям мошеник.
А ние имаме всички основания да вярваме на всяка дума на тоз изкопан отнякъде и интервюиран бивш съдружник, защото е световно известен и доказан като честен, почтен и чист като сълза бизнесмен.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: ОФФнови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано03.07.22 16:35




Само дето бившият му съдружник казва: той е много умен, много умен, но голям мошеник.


И да не беше казвал така бивш съдружник - свестен човек ще се хване ли с Про100то?



УЖАСНО ми е любопитно какво ще стане... сега гледам славчовците как се гънат... щото не са поканени... а на Каримански как му се ще да е мин на финансите...

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: ОФФнови [re: alisalisa]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано03.07.22 16:44



Напуснал съдружник заедно с половината екип на фирмата и копирал бизнеса.
Мръснишка и долна постъпка. Често срещана.



Тема Re: ОФФнови [re: Green Light]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано03.07.22 16:56



подай доказателства - а не клюки!



Тема Re: ОФФнови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.07.22 17:00



Напуснал съдружник заедно с половината екип на фирмата и копирал бизнеса.
Така твърди напуснатият. Кое как и защо е било, няма как да знаем в подробности. Но пък много удобно веднага да вярваме на всичко лошо за човек, когото не харесваме.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: ОФФнови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано03.07.22 17:24



Това, което ме кара да вярвам, е едно извънсъдебно споразумение, май в Лондон, и още едно, които той нарича " приятелски споразумения между фирми".

За кодовете е мътна история. Той, като съдружник, вдига сорса и го продава.
Формално не го е крал.
Само формално.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: ОФФнови [re: NUT]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано03.07.22 17:41



Нямам доказателства, но дори и да имах, това нищо не означава. Той не кандидатства да ни е съдружник.



Тема Re: ОФФнови [re: alisalisa]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано03.07.22 17:47



Кои сме ние? И как ние правим извода, че не го харесваме (за премиер, предполагам, а не за съдружник, приятел, на мирис, на вид...) ?



Тема Re: ОФФнови [re: Green Light]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано03.07.22 18:39



От де па знаеш какъв му е бил
Съдружника. Може той да не е теглил
Общия впряг и да са го от свирили))

))!!

Тема Re: ОФФнови [re: spunk]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано03.07.22 18:45



Платформа за купуване на самолетни билети е бизнесът. Мисля, че се казва Лесно.ком. АВ излиза и прави същата със същия софтуер, същите контрагенти и с голяма част от стария персонал(хората с контактите). Само че без стария съдружник.

Това знам или по-точно това съм прочел и само на тази база и на собствения си горчив опит правя предположения.

Редактирано от Green Light на 03.07.22 18:46.



Тема Re: ОФФнови [re: Green Light]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано03.07.22 18:56



Съжалявам за горчивия опит..
Хубаво е в екип, но българина
нейекипно животно
Само Белчо и сивушка може да са във
Впряг, но и тогава зависи от породата))

))!!

Тема Re: ОФФнови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.07.22 21:00



От нещо публикувано за някого се правят изводи на юнашко доверие, защото искаме да вярваме на прочетеното.
Ако е лошо, значи не го харесваме и веднага хващаме вяра.
Ако е добро, значи го харесваме и пак хващаме вяра на написаното.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: ОФФнови [re: alisalisa]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано03.07.22 21:27



Така работят тези неща.
Този, който е писал публикациите, в различни моменти е бил Волтер, Нютон, Паисий...

Редактирано от Green Light на 03.07.22 21:28.



Тема Re: ОФФнови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.07.22 21:42



И те ли са наричали мошеници бившите си съдружници?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: ОФФнови [re: alisalisa]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано03.07.22 21:46



Не знам, но знам какво не са правили. В търсене по конкретен въпрос - кардинални обобщения.



Тема Re: ОФФнови [re: pishmangreek]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано03.07.22 22:04



.



Тема Re: ОФФнови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано03.07.22 22:06



Абе...няма как да знаем истината.

Имам опит от първа ръка, как съдружник на мой близък задигна фирмените кинти.
И досега не се знае къде е, а близкият ми си отиде.
Особено пък като става въпрос за код...

Кражбите в тая област не са нещо ново.
Ама в един момент става приятелско договаряне





върнете ни архивите, идиоти


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.