Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:12 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Кирил Петков призова рускотонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано01.07.22 09:46



Тезата реципрочност, пропорционалност, симетричност и подобни не че е тъпа по принцип, по-скоро е позиция за евентуални преговори. Но бъдещи преговори - особено между страни, които са пропуснали да сключат споразумение за числеността на представителствата си, като България / Русия. Една от двете страни инициира, предлага и бързо се договарят без излишни главоболия, като използват всякакви аргументи, вкл. пропорционалност.
Тъпа е тезата в сегашния контекст на спешност, извънредност, показност. Някаква груба демонстрация със световен рекорд. Кому е нужно това?

Моето недоумение беше в друга, формална посока: че пропорционалност се изисквала от Виенската конвенция (1961). Ми не се изисква и неслучайно - поради явната й неприложимост като общовалидно правило. Това с числеността на дипломати и персонал е технически въпрос за съгласуване между всяка страна с всички страни.



Тема Re: ами...нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано01.07.22 10:07



Същите думи, за които смяташ, че няма да си ги позволи без разрешение отгоре.

Детинщините ти са трогателни, обаче ми губят времето.

Слагаш и думи в устата, които тя не е казала.
(Тя) Каза, че ще предложи да се закрие посолството, а не че ще го закрие. За предложение не и трябва разрешение отгоре.


Болдваното означава, че АЗ съм твърдяла, слагайки тези думи в устата й, ЧЕ ЩЕ ЗАКРИЕ ПОСОЛСТГВОТО. А аз никъде не съм и споменавала за закриване на посолство. Споменах за скъсване на дипломатическите отношения, БЕЗ да твърдя изобщо, че тя го е заявила. Напротив - ТИ се включи с мнение, че Митрофанова "блъфирала", а по какъв въпрос - не спомена.

Предлагам да спрем. Макар че по-лесно би било да кажеш - "а, зле съм те изтълкувал". Но не го и очаквам от теб - пословичен си с женската си дребнавост и опитите си да се пробваш да се измъкнеш от някаква ситуация, в която сам си се вмъкнал..

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: ами...нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано01.07.22 10:56



Не е необходимо да броиш запетайките, за да доказваш, че си права. Аз това съм го обявил официално пред клуба за състояние по дифолт преди много години, даже Ружа известно време държеше тая ми декларация в подписа си. Припомняй си го тоз факт по-честичко, за да не пълним темите с безсмислени диалози.



Тема Re: ами...нови [re: UnicaDonna]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано01.07.22 11:09



Униии
Ка' не те мързи...) ]

))!!

Тема Re: ами...нови [re: spunk]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано01.07.22 11:20



Униии
Ка' не те мързи...)


Да се разправям с невнятници ли? Ами - понякога имам време. Сега слушам заседанието на НС и мога да си го разреша. Друг е въпросът дали си струва.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: ами...нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано01.07.22 11:29



За никакви запетайки не става дума, а за основен смисъл на постове от по 10 думи.

Слава Богу, тук четат интелигентни хора и всеки, който
се интересува, може да разбере за какво иде реч.

И ти го знаеш отлично, защото интелигентност не ти липсва. Липсва ти мъжки поглед върху ситуациите около теб.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Кирил Петков призова рускотонови [re: Crrafterr]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано01.07.22 12:20



Моето недоумение беше в друга, формална посока: че пропорционалност се изисквала от Виенската конвенция (1961).

Вярно, като не съм уточнил се получило изваждане от контекста на думите ти. Имах предвид примера ти с Канада, реципрочността/пропорционалността, ако го приемем за аргумент, налага закриване на посолството ни там.

Ако ще ползваме пропорционалност, донякъде логично ми изглежда броят служители на изпращащата държава да е пропорционален на броя нейни граждани минаващи/пребиваващи в държавата гостоприемник. Това го мисля от позицията на дипломатически невежа, разглеждам посолства и консулства като места където гражданин на съответната държава може да отиде за услуга и помощ.



Тема Re: Кирил Петков призова рускотонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано01.07.22 12:23



Ако ще ползваме пропорционалност, донякъде логично ми изглежда броят служители на изпращащата държава да е пропорционален на броя нейни граждани минаващи/пребиваващи в държавата гостоприемник.

Абсолютно логичен довод. Със сигурност би трябвало да има и други критерии, но този би следвало да е доста важен, защото - за какво служи едно посолство? Освен парадните дейности - трябва да служи и на СВОИТЕ граждани.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Кирил Петков призова рускотонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано01.07.22 12:45



Така си е, несъмнено трябва да има връзка - консулският отдел да обслужва туристи, резиденти и лица с двойно гражданство. Повече такива - по-голям щат.
В дискусиите у нас този аргумент за пропорционалност бе изтъкнат, макар и в обратна светлина, но е същото: кой ще обслужва българските граждани в Русия, ако се наложи да закрием нашите представителства там.
Може и други връзки, примерно брой фирми с чуждо участие и подобни.

Между другото, навремето (след 1989) се искаше от нашите граждани да се обадят, "регистрират" в нашето посолство в чуждата държава, където са пристигнали и пребивават по-дълго време. Повечето от тях обаче пропускаха тази възможност по някакви причини. Общо взето не е лесно да знаеш точно колко твои граждани са в определена чужда държава, но с някакво приближение се правят закръглени сметки.

===

Малко расистки майтап: Индия ако признае за свои хора ромското население, ще й трябва НДК за посолство





Тема Re: Кирил Петков призова рускотонови [re: Crrafterr]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано01.07.22 13:04



Малко расистки майтап: Индия ако признае за свои хора ромското население, ще й трябва НДК за посолство

Допускам че биха предпочели покрай селата на катуни, и покрай жп линиите






Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.