Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:00 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: ами...нови [re: tartarianeyes]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано29.06.22 16:06



Доколкото знам, няма посолство с местни хора обслужващ персонал. Причините са ясни



Тема Re: ами...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано29.06.22 16:05



Това е неловкото, че целият персонал не стига :)



Тема Re: ами...нови [re: 741]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано29.06.22 16:09



ама защо да се връщаме назад във времето на шпионажа
където и чистачите са били шпиони!



Тема Re: ами...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано29.06.22 16:43



Егати, докато кажа нещо - и двайсе поста ни разделили


Няма инфо /*/, а ако има, повече ще да е в американското посолство.

Не мога да кажа гаф, но си е изхвърляне. Като оня виц за мравката Пешо на врата на слона, дето другите мравки викат: "Удуши го, Пешо!".

Дипломат без връзка с родното си разузнаване е нонсенс. Разбира се, че за всекиго има по нещо, като столетната+ практика е контрол върху по-важните казуси (така че и за родната дейност зад граница да не се пречи). При особени ситуации като днешната около Украйна - добре, разбирам, назидание, политика... но защо чак такива рекорди?!

На украинския посланик казаха ли му копче, като в тв ефир изброи подробни данни за въоръженията в нашата армия? Не. Аз лично се облещих, като го слушах преди време. Все едно от най-секретната секция на Министерство на отбраната са му копирали данните

Нашето МВР, ДАНС, ДАР са някакви бледи сенки от наследеното от Тодор Живков. Последователно, безцеремонно и устойчиво разбиха всичко (знам от покойния ми тъст). Виждаме резултата: уж двор, ама без ограда. Нула приемственост, започва се отначало през година, кадрите разпилени, разочаровани или измрели, занимават се с глупости по разни търговски компании или консултират... други хора.

___
* ПП: сега гледах някакви новини - оказа се, че дори президентът няма инфо ("Надявам се... да е взел това решение на базата на солидна и достоверна информация")

Редактирано от Crrafterr на 29.06.22 17:25.



Тема Re: ами...нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.06.22 17:06



Прочети постинга на Гърки.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Айдееее! И тоз изперка!нови [re: pishmangreek]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано29.06.22 19:54



И аз така ще гласувам, защото са ГЕРБ-СДС, а аз съм основател на СДС. Те са нашите асоциирани в ЕНП партии.Лоши, арни - тия са.

Редактирано от tuzlija-179435 на 29.06.22 19:56.



Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано29.06.22 22:07





Премиерът Кирил Петков незабавно трябва да бъде поставен под запрещение и да бъде задействана процедура за освидетелстване. Това поиска в декларация от парламентарната трибуна лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов. Поводът е изгонването на 70 руски дипломати.



Тема Re: Куриози от новините на дира)))))нови [re: pishmangreek]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано29.06.22 23:19



Премиерът Кирил Петков незабавно трябва да бъде поставен под запрещение и да бъде задействана процедура за освидетелстване.

Чух го това, ама Копейкин си дрънка глупости. За какво да бъде освидетелстван? Простото не е болен или луд, той е лъжец и престъпник. За тези качества не се “освидетелства”, а се бойкотира и игнорира. Сваля се от власт с камъни, а не се посреща с хиляди овации на площада. Гнусен продажник. И не защото гони шпиони, а защото го прави под чужда диктовка.

Пак ще си върна стария подпис. Тоя народ КАТЕГОРИЧНО си заслужава съдбата на най-беден, най-болен и най-нещастен. Защото и децата му из площадите просто са ТЪПИ. Въпреки харвардските си образования. Може би точно ЗАРАДИ тях.

Не защото Боко е по-добър. А защото за 30 години същият този народ не успя нито да излъчи, нито да избере управленци, които не са крадливи и лъжливи.

И не съжалявам за думите си.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Редактирано от UnicaDonna на 29.06.22 23:26.



Тема Re: ами...нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.06.22 05:42



На мен ми е интересно по какви причини в момента в Русия има само 10 български дипломати и защо отзоваването на останалите /колко на брой/ досега не е толкова силно раздухвано в българските медии?

Повече подробности в статия с цитирани изявления след снощното изслушване в НС:



Тези пък не позволяват копиране на текст, затова, ще преразкажа вкратце какво ми се наби в очите:

Христо Иванов ДБ:
Става дума за прилагане на принципа на пропорционалност, който е залегнал във Виенската конвенция за дипломатическите отношения. Русия до момента имаше 118 души у нас, а България има 10 души в Москва. След като Русия ни обяви за враждебна страна, е редно да възстановим пропорцията в дипломатическите отношения.

Обясненията на Кирил Петков за решението:
Има три доклада на ДАНС, междуведомствен доклад от МнВР и има решение на решение на Съвета по сигурност от 9 юни 2022г, на който присъстваха /изброява присъстващи от съответните служби/ и представител на президентската институция. Докладите са от май, юни, има информация и от март.

Радев пред медиите в момента от Испания:
Нищо не знам за това решение

Нинова:
Не може президентът да не знае.

Нещо много силно ми намирисва в тази ситуация откъм предистория и интересни съвпадения с вота на недоверие баш след въпросното заседание на Съвета по сигурност. Ама може и да е случайно, пък аз да съм твърде подозрителна.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: ами...нови [re: tartarianeyes]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано30.06.22 09:35



ги.

Този е тотален лъжец, както се и очакваше.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.