Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:21 02.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Исках да пусна друг вид тема, лежерна, но...нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано07.06.22 12:51



Ами икономически постига обвързаност с Китай- нещо за което сигурен съм че ЕС и САЩ са супер недоволни, но от руска гледна точка е кон за кокошка.

Ми - личи ти че не гледаш руска тв. И че си страховито информиран!





ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Исках да пусна друг вид тема, лежерна, но...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.06.22 13:03



Не разбрах въпроса? Какво мисля за отношението на ЕС и САЩ към войната ли?

Как стигаме до този въпрос, след като отправната точка беше руската технология във въоръжаването?

По отношение на ЕС и САЩ и тяхната политика мисля, че една от най-симпатичните им страни е че и двете сили не крият, а дори нарочно подчертават своята меркантилност. Цялата им политика е насочена към изгода, взаимна или едностранна. Човек (или правителство) може спокойно да разчита, че щом нещо носи кинти, то ЕС и САЩ ще действат в тази посока. Където е печалбата, натам сочи стрелката. Ясно като две и две. Предвидими, спокойни и видими отдалеч отношения. Никога няма да чуеш ЕС или САЩ да призовават за "историческа справеливост", "изконни територии" или "защита на нашия народ страдащ под чуждия гнет", защото това са понятия които не се мерят с пари и объркват наши и чужди едновременно. Никой не знае какво иска държава, която говори за възстановяване на историческата справедливост.

Съответно за войната- колкото повече обеднее, обезкърви се и изпадне в изолация Русия, толкова по-голяма изгода за бъдеща търговия има. Включително и като пример за назидание. Никой който посегне на свещените печалби не трябва да се измъкне безнаказано.
Всичко друго би било противоестествено.

Редактирано от Green Light на 07.06.22 13:06.



Тема Re: Исках да пусна друг вид тема, лежерна, но...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.06.22 13:06



СвЕтни ме, де!



Тема Re: Исках да пусна друг вид тема, лежерна, но...нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано07.06.22 13:20



Как стигаме до този въпрос, след като отправната точка беше руската технология във въоръжаването?


Няма нищо чудно да се стигне до какъвто и да е въпрос, независимо от отправната точка.

Щото иначе бих те попитала как пък стигнахме до обсъждане на моята критичност и заблудите ми.



Не ми се коментира уважението ти към меркантилността на когото и да е. Дори и завоалирано под "Уважавам това, че не крият меркантилността си".

Все едно да кажеш "Уважавам това, че Хитлер не крие намерението си да изтреби всички евреи в концентрационни лагери".

Но - не е сеВте. Не за пръв път се възмущавам от твои изказвания от рода на "Нека да видим каква полза ще имаме от някого и после да го критикуваме".

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Исках да пусна друг вид тема, лежерна, но...нови [re: T a n y a]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано07.06.22 13:36



За ЕС.

А аз за Европа. :))

Разбрах :-))
Тектоничните плочи обаче не се влияят от идеологии и не подлежат на индоктринации.



Тема Re: Искахнови [re: tartarianeyes]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано07.06.22 13:43



На кого бил духовен глава папата, на украинците ли?! Или на американците, дето сега воюват с Русия?



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 07.06.22 13:47.



Тема Re: Исках да пусна друг вид тема, лежерна, но...нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано07.06.22 14:06



Пангея Ултима - континенти във всички посоки обединявайте се! :))



Тема Re: Исках да пусна друг вид тема, лежерна, но...нови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано07.06.22 14:07



Тонът на писанието е фанатизиран, това е проблем веднага. Иначе една част от споменатите оръжия Русия ги има, НАТО дори си ги водят по тяхна си номенклатура. За другата част не мога да преценя кое е оптимизъм и кое фантастика без да ровя часове в интернет.



Тема Re: Исках да пусна друг вид тема, лежерна, но...нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано07.06.22 14:11



СвЕтни ме, де!

Засега ще те светна, че папата е духовен глава на КАТОЛИЦИТЕ, които преобладават в Западна Европа и са една пета от американците. И които се надпреварват да съскат срещу този, за когото духовният им глава каза, че лаят на НАТО пред границите на Русия е предизвикал гнева му и войната.

Щото мисирките се появиха и "умно" се разглюглюкаха, затова.



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Исках да пусна друг вид тема, лежерна, но...нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано07.06.22 14:11



Тонът на писанието е фанатизиран, това е проблем веднага.

Ти слушал/чел ли си Иво Ивджев и ред други български титани на мисълта по темата "Русия"? Ако не си - значи - просто не знаеш какво е фанатизиран тон!



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!


Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.