Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:03 31.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Фотоволтаици! Поредните тъпи въпроси от мен.нови  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано03.06.22 21:25



Знам, че е имало много теми в миналото. Не съм чела достатъчно щото и да бях чела нищо не ми разбира главата от електро волтове и ватове ... абе всякакви такива мощности.

Та "ножа опира до кокъла" и както винаги мъжът ми е оставил всичко в мои ръце, и държи да го направя.

Имам прекрасен голям южен скат на покрива и трябва да го запълня с фотоволтаици, които да ме направят енергийно-независима в максимална степен от EVN.
Разбра се, че не бива да е с батерии, защото много ще се оскъпи и няма да е рентабилно.

Та пускам тема в съответен клуб, като подчертавам, че съм пълен профан.
Пуснах и снимка на покрива. Обясних, че искам инфо и за документацията - каква и от къде да се издава.

И започнаха едни въпроси колко Kw искам?
Ами аз ако знам колко Kw искам ще знам и други неща и няма да питам!

Та бихте ли ме образовали каква информация трябва да дам за да получа оферта и да си избера изпълнител?

В този клуб се сещам само за Кико, че се занимава с това, но може и други да имат опит, който да споделят.



Тема Забравих да подчертаянови [re: pishmangreek]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано03.06.22 21:34



Не искам да продавам на EVN! Искам да покрия единствено нуждите на къщата!


Щото моят ВиК дето работи с Висман не спираше да ме навива да сложи фотоволтаици на Висман, но да съм продавала ток, щото имало голям капацитет.

Като ми каза, че трябва счетоводител и данъчни декларации всяка година и социални осигуровки за "евентуално" продадения ток, пък било то и стотинки ... хайде джа!

И ме караше сама да тичам по институции да вадя разрешителни.
И накрая да ми смъкне кожата по ... приятелски!!!
Не Благодаря!



Тема Re: Забравих да подчертаянови [re: pishmangreek]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано03.06.22 21:41



.



Тема как ще покриваш нуждите нощем без батериинови [re: pishmangreek]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано03.06.22 21:42







Тема Re: Забравих да подчертаянови [re: pishmangreek]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.06.22 22:30



Малко панели - колкото да зареждаш лаптоп, и телефони, те си имат батерии.
Останалото - не знам как се води, ама топли вода - и минимум инвестиции, максимум ефективност.
Е без ЕВН - няма да минеш, ама през лятото ще им плащаш по малко.
Иначе - ти, ся в клубен форум, с ограничен брой участници, искаш да решиш проблемите на ЕС - дето и Борел, и Лайен се спъват.
То, ако можеше - току така, без акумулатори, само на слънце - отдавна да са я отпяли Русия. Ама явно не може.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Фотоволтаици! Поредните тъпи въпроси от мен.нови [re: pishmangreek]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано03.06.22 22:43



Парите за тази авантюра ги насочи към отопление и охлаждане с термопомпа.
Преди няколко години се сдобих с един панел и мислех да го монтирам на караваната. Най-безмислено и безсмислено похарчени пари. И за топлене на вода за къпане не се ползва - има си проточни бойлери на газ за това. Може да подържа хладилник и телевизор, ама кой ти гледа телевизор, особено през деня.

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Фотоволтаици! Поредните тъпи въпроси от мен.нови [re: pishmangreek]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано03.06.22 22:45



Виж си месечната консумация на енергия. Без този параметър е трудно някой да ти каже дори приблизително число.
Един квадратен метър панел дава към 100-120 вата или 0.1 - 0.12 киловата мощност при нормално слънцегреене.
Лятото, при липса на облаци, ще имаш да речем средно 8 часа свястно слънце и съответно около 0.8-1 киловатчас на квадратен метър.
Липсата на акумулатори е нещо, което ще ти вдигне площта допълнително. Или консумацията от мрежата.



Тема Re: Фотоволтаици! Поредните тъпи въпроси от мен.нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано03.06.22 22:53



Виж си месечната консумация на енергия.

И как на базата на този интегрален показател ще вземеш някакво решение ... за цикличен процес!?

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: как ще покриваш нуждите нощем без батериинови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано03.06.22 23:33



От EVN, но това е нощна енергия на по-ниска тарифа и си заслужава в сравнение с цената на акумулаторните батерии, които биха ми акумулирали дневната енергия от фотоволтаиците.



Тема Re: Забравих да подчертаянови [re: bira_more]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано03.06.22 23:36



Ще видим.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.