Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 27.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Смахната тема и леко зевзешка :)нови  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано24.05.22 00:50



Писала съм, че си купих едно ново строителство на границата на Гео Милев и Слатина.
Та днес ме вързаха да получавам едни фешън масички.
Дойдох до София и за друго. Подаръка на дъщеря ми за завършването.
Тез Дженерас Ауто как са се забили в тази мизерна база? От детелината на бул България и Околовръстното да се забият в Люлин???

Както и да е.
Тръгвам от Слатина по "Слатинска" към Подуене и на светофара пред училището минавам на ... портокал!
20 метра по-натам ме спира полиция.
Отбивам и гася двигателя както е по правилник.
– Знаеш ли защо те спирам? - пита полиця
– Сигурно защото минах на оранжево! - отговарям с 32 каратова усмивка.
– Не! Не са ти запалени фаровете.
Поглеждам. Верно съм забравила да ги запаля и врътвам шайбата.
– Лична карта и талон на колата.
Давам ги. Даже СУМПС не ми поиска.
След 7-10 минути се връща с фиша. Подписвам.
Ръц да запаля ... нанайси! (тук трябва да кажа, че поршето не се кара редовно и често му се случва да падне акумулатора) Та си помислих, че пак нещо такова, защото ме спряха на по-малко от километър от където бях тръгнала.
Вадя кабелите и казвам на полицая, че ми е паднал акумулатора.
Той:
– Защо изгаси автомобила като знаеш, че може да не запали?
Аз:
– Защото така е по правилник. Като ни спрете, трябва да отбием на посоченото с палката място и да изгасим двигателя.
Той:
– не е задължително. (смеейки се)

После говори нещо по радиостанцията.
Идва още една патрулка и спира с муцунка пред поршето ми. От там едни яки - полицайка и полицай двуметров красавец.
Казват, че не знаят кое къде и как. Аз им казвам "Споко, толкова пъти съм си давала ток на колите, че няма проблем. Оставиха ме да си вържа кабелите. Пратих малката да пали. Върти ключа .... Йок запалване! Баси!
Казвам си "Толкова ли е зле ситуацията?"
Презащипвам клемите на кабелите да не би да не правят добър контакт. НИЩО!
И на полицейската кола и на моето порше акумулаторите са под шофьорската седалки и има замо изводи под капака.
В един момент малката казва "Абе дали да сложа лоста на "Р", щото сега е на "D"?

Поемам всякакъв зевзечески хейт.



––––––
Иначе си направихме як мохабет с момчетата. Даже не ми пука, че си отнесох 20 лева глоба.



Тема Специално запитване към кофтиянови [re: pishmangreek]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано24.05.22 01:05



ако реши, че иска да ми отговори.
Какъв е проблема ако на порше кайен в кнопката за хидравлична течност се налее по грешка антифриз около 100мл?

Момчето на бензиностанцията не намери вярното място.
После избяга с 200 като разбра грешката си.

Течността в хидравликата стана на боза. Минах повече от 300 км и не виждам разлика в автомобила.

Би ли ми казал какво може да се прецака в по-дългосрочен план?



Тема Това, щот колата ти по умна от тебнови [re: pishmangreek]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.05.22 01:44



Аз, с лада нива - е нема по убава ммм щях да напиша - кола, а бе не е баш кола - варел, на колела, ама па върви.
И аз, изведнъж, на около 10 км, от нас, изпадам в проблем - водната помпа отишла на кино.
Ама се върнах. С 4 или 5 спирки, не помня, с по около 40 мин, почивки, за охлаждане на двигателя, след това на следващия ден, още 2.4 км - до сервиза.
И ся, кво означават всякакви странни означения на лоста? И то това лост ли е?
А бе не е добре колата да е по умна от теб, те за това за мен, само Лада Нива!

Bеer? Mоre?




Тема Re: Смахната тема и леко зевзешка :)нови [re: pishmangreek]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано24.05.22 01:54



Ама то не трябва ли лостът да е на P, след което да се запали с ключа и чак тогава да се премести на D???

Вчера си имала голямо приключение.



Аз пък сега ходих да хвърля боклука и някакъв пич с някакво могъщо БМВ вдигна около стотина на булевардa... На втора. :))





Тема Re: Това, щот колата ти по умна от тебнови [re: bira_more]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано24.05.22 02:00



И аз с една жигулка докарах до инфаркт един в една бензиностанция в Елевсина в Гърция като започнах да купувам и доливам масло. 3 литра. Бях дошла от България над 1000км и лампата на маслото ми светеше постоянно.Жигулката беше с 4 литра масло. Септември 1990.



Тема Re: Смахната тема и леко зевзешка :)нови [re: Nuke Dukem]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано24.05.22 02:17



Лоста трябва да е на "Р".
Обаче леко се паникьосах когато ме спряха, защото мислех, че е защото минах на червено, което си е брутално и се отменят точки.
Отделно роувъра ми като го изключа минава на паркинг. Бутона се завърта автоматично. Това порше е с автомтични скорости, но не превключва автоматично.

Случи се леко да се паникьосам като ме спряха и само да изгася двигателя от ключа без да преместя лоста.

След всичката офанзива и успешен край ме досмешава и се хиля. На мен си! Може ли да съм толкова тъпо и да не си преместя лоста на 0 и да пробвам да запаля?

То и от ток не е имало нужда, но вдигнахме патрулките на крак.



Тема Re: Смахната тема и леко зевзешка :)нови [re: pishmangreek]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.05.22 02:43



Long, long time ago.
А бе карам си аз Нивата, ама тя как да го кажем, оптимизирана, демек - поумняла малко, и си има специална аларма, със изключване.
Та карам си я аз, по шосе, с 2 платна. Ама леко задръстване, и аз, нямам идея, как, съм включил алармата. Ама алармата, умна, и изключва колата.
И аз, ся, малоопитен шофьор, демек аджаия - и колата умирга на сред пътя, а то трафик.
И умирга, ама алармата не врещи.
Е, усетих се. Изключих алармата, тръгнах, и пляк - след там нам колко секунди - колата пак умре.
Е, аз там вече някак се усетих. Изключих отново алармата, отворих, и затворих щофьорската врата, и всичко на 6. Ама колко ли нервни клетки са си отишли мърцина...

Bеer? Mоre?




Тема Re: Смахната тема и леко зевзешка :)нови [re: pishmangreek]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано24.05.22 02:49



Бял кахър.





Тема Re: Специално запитване към кофтиянови [re: pishmangreek]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано24.05.22 02:58



Аааа, сега влизам тук.
Ще трябва да да се смени течността. С промиване, с повечко от правилната течност, искам да кажа. Не знам при вас как работят, всеки сервиз и всеки механик си имат практика. Ние сме с машина, но останаха не много коли с хидравлика. Всичко вече е electric power steering. На коли с лек достъп до помпата или линиите на системата става като се откачи обратната линия и се изведе с удължение в някоя кофа. Един механик стои на контакта , другият с две три бутилки течност, предварително отворени и под ръка, стои до помпата и долива, като гледа да не прелее или да не види дъното и помпата да смръкне въздух. Че маслото запенва, загубва худро свойства и ще отнеме половин ден да добие плътност, без мехурчета. До тогава ще има buzzing noise and less assistance. Toва е сиромашкият начин за смяна масло. Другият е с машина.

Вашите механици трябва да знаят какво правят. Аз мога и сам, без да имам човек на контакта, да изгаси за една секунда по мой сигнал. Просто вадя реле горивна помпа, с което двигателя ще върти, но няма да пали. Или вадя бушон, или защипвам горивна линия.

Да не говорим много, но отивай и директно сменяй течността.



Тема Re: Смахната тема и леко зевзешка :)нови [re: pishmangreek]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано24.05.22 06:05



Хейт в никакъв случай. Моите фарове си стоят запалени и когато угася колата - гаснат и те, пална ли я - и те светват. Изобщо не ги изключвам. Твоето возило е доста по модерно и ново от моето и би трябвало да има тая опция. Тогава няма да имаш поне проблем с незапалени фарове - дето се вика един дерт по-малко.



Мен не са ме спирали от доста години - не че не съм правил нарушения... просто така се случва. Не знам дали златният талон е още опция - чувал съм, че с него минаваш метър веднъж-дваж.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.