Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:25 26.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Как се избира село?нови [re: osvoboden pich]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано26.05.22 13:04



за дивораслия коноп се шегувам.
пра-баба ми ми разказваше, че на конопените ниви деца не се водят. изпаренията сутрин им действали някак...
в същото време адмирала беше пускал линкове за конопеното производство в България до 40те години на миналия век...в Дупница беше фабриката май. просперираща с износ



да, твоето си е с повик на сърцето. понякога с вик
не бързам...може би заради активния си живот. но пиронът в главата си стои...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Как се избира село?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано26.05.22 13:10



много хубаво резюме!
и ценен личен опит...10 години, казваш...

доброто начало е важно...наистина е важно за всичко...
другото е като нахълтване с взлом или компромис с трохите от масата, които не моат да те нахранят...
супер се е получило при вас. със здраве



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Как се избира село?нови [re: MupaM]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано26.05.22 13:11



дамм...



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Как се избира село?нови [re: snowprincess]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано26.05.22 13:13



не съм си подновила книжката...подсети ме. тк!
карам, макар и с различна честота, към момента рядко...
да каем, че това е решимо



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Как се избира село?нови [re: Baldrian]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.05.22 13:15



Аз не че разбирам от конопи, но не са ли съвсем различни сортове с различни свойства?
Иначе имаше един виц за компанията жени, които си говорели какви бели правят децата им: на едната детето и скъсало роклята, на друга и счупило нещо, а една се оплакала: "пък аз си купих конопен костюм и синът ми го изпуши с приятели".

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Как се избира село?нови [re: MupaM]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано26.05.22 13:22



различен е



имаше преди няколко години голям скандал...от нашата страна на границата вятърът носел към Турция семена първокласна марихуана, която се самозасаждала по дворовете
не знам как го решиха...

забравил си келеш екстазито на кухненската маса и звън на баба си
-Бабо, бабо, да не ми пипаш хапчетата!
-Какви хапчета бе? От банята излизат дракони в момента!

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Как се избира село?нови [re: Baldrian]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.05.22 13:38



А, основно свойство на марихуаната е да се самозасажда.
И вицът за бабата е добър.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Как азнови [re: MupaM]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано26.05.22 13:45



Да, да - основните неща за мен са шумът и многото хора, забързани и нервни. Функция на възрастта, разбира се. Водещи - въобще за да тръгне градски човек да търси село - са (1) навършването на 50 г. и (2) умирането на амбициите

Добре е да бъде и здрав.

Аз лично избирах село преди 4 години така:
- да е в района на досегашното село на жена ми, изключително красив район, все едно си в Швейцария, ама по-красив (Карамфилова е в същия район); пейзажът, гледката е особено важна за мен, значи да е по-нависочко;
- селото да е хем мъничко, хем да има ток, вода и мобилен обхват;
- хем да е близо до магистрала (Струма в случая), хем да няма шум от нея. Е, на 5 км почти не шуми;
- имотът да е нито повече, нито по-малко от декар и да няма голям наклон; всъщност първоначално исках да е 4+ дка, но жена ми ме разубеди и слава богу, съдейки по отчайващо бързия и все по-бърз спад на физически способности...
- къщата да е ниска като постройка, кой да катери стълби и пр., както и задължителното (по идея отново на жена ми) да се влиза директно без стъпала. Е, има две стъпала, преживява се, но пък предстои една специална реконструкция от едната страна;
- цената да е поносима.
Обиколките продължиха около три месеца, с брокери и самостоятелно. Бяхме се поотчаяли, но веднъж отидох на оглед сам (по обява от самия продавач), пратих снимки на жена ми и тя дори дистанционно отсече в мига, в който ги видя: е тва е нашето!

(пиша, ако върши някаква работа на Балдрианка )



Тема Re: Как се избира село?нови [re: Baldrian]  
Автор DarkSide ()
Публикувано26.05.22 14:00



село се избира по същия начин, както се избира съпруг/а, работа/кариера, къща, кола, приятели, нова дрешка, обувки и т.н. - с надеждата да ти донесе щастие, хем отдавна вече си наясно че това няма как да стане - щото ако човек е нещастен в града, ще е също толкова нещастен и на село, а ако е щастлив в града, за какво му е село?



Редактирано от DarkSide на 26.05.22 14:01.



Тема Re: Как азнови [re: Crrafterr]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано26.05.22 14:14



благодаря на теб!

от 5-6 години много народ около мен се изнесе нанякъде...много по села. когато им гостувам ми харесва...преди 50 са всички. някои го направиха и преди 40...
то и аз тази земя, за която споменах тук я купих на 35-6...
явно имаш по-млада биологична от календарна възраст ти



ако имам 3 декара, ще си купя кон
минават чат-пат около нас каруци. улицата ми е успоредна на Витошка в частта към парка...
мислех си, ако аз се кача тук в каруца и мина едно кръгче, за какво време ще приберат мен, коня, каруцата и...малката ми каза, че няма да ми прави компания, но да я повикам да снима

ценен личен опит! благодарско!

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.