Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:07 26.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Как се избира село?нови [re: 2biri]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано25.05.22 07:22



Щото иначе студено, бре. Повече метри - по-малко градуси. Зимата специално. 200 е приблизително, сега.
На няколко километра по-нататък пак може да има планина и да се вижда в пейзажа. При нас говоря, ама то и за при вас важи.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 25.05.22 07:24.



Тема Re: Как се избира село?нови [re: 2biri]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано25.05.22 09:18



Най-евтините села при нас.

Най-евтините са в Северозападналия край, от Врачанско нагоре до Видинско.
Което видинско било с най-якия субтропичен климат в България, да се чуди човек що не се избиват да купуват къщи там.

И в Югоизточните ни Родопи е евтиния до шия. Щото са полу-почти изоставени. А откъм природа и климат - СЛЪНЦЕ!!!

Градската снобария избира село по едни критерии, НАИСТИНА решените да живеят на село като селяни, което предполага пълноценен аграрен живот - по съвсем други. Втората група изисква повечко подготовка, образование, амбиции и ясен план. Първата е от породата - в градъ ми е тясно и скъпо, асам гражданин, който иска да си прави кефа.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Как се избира село?нови [re: MupaM]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано25.05.22 10:19



А какво ще кажеш за остров Таити!?

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Как се избира село?нови [re: BATHco]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано25.05.22 10:20



Климат - супер. Населението не знам как е. Обаче пусто далече и транспортът трудничък. Аз не съм дала само един критерий все пак.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 25.05.22 10:22.



Тема Re: Как се избира село?нови [re: Baldrian]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано25.05.22 10:29



При мен беше Сашко Малкия.
Бизнесът през 94та беше нещо като общо хоби за приятели. Имах магазинчета за алкохол и цигари и при мен всички, които работеха бяха познати и приятели. Комуто трябват кинти идва и работи, после си тръгва, друг идва.., след работа ходим някъде, по градинките предимно, ядем семки с бира и лафим. Така беше- романтика, а не работа. Един ден Сашко Малкия от нищо, ей така ми вика- Аз, вика, обичам Америка. Викам, пич, кво ти става бе, как така "обичаш"? Ами, казва, не мога да го обясня по друг начин. Знам че е глупаво и ирационално, обаче не мога да мисля за нищо друго. Ще отида там каквото и да ми коства и после ще си се прибера.
После каза, че има място почти два декара и го продава за 2500 долара. Толкова, вика, ми трябват за да замина.
Аз имах парите и ето така стана изборът на "моето село". Нямам нито роднини там, нито изобщо кракът ми е стъпвал преди да отидем за оглед на мястото. Впрочем изобщо нямам никакви роднини в никакви села, от всички части и разклонения на рода ми сме все граждани. През две/три поколения сме от 1)Хасково; 2)Кукуш; 3)Търговище; 4)Ямбол. В ямболско има даже села кръстени на прадеди- Маджарово и Веселиново, но макар да са кметували дядовците, семействата са били в града. То е сложна работа да се каже и определи от онова време.

Ние живеем "на село" за постоянно от 2020 точно седмица преди първите КППта на локдауна.
Интересно какво има да става с тези села. Ние практически нямаме съседи кореняци, всички (без един) сме приходящи...

П.П. Сашко Малкия не замина с тези 2500 долара, но по-късно наистина замина. Със свои пари. Той има музикален магазин и много му върви. Някъде в Калифорния отвори фирма, отвори магазинче и десетина години го въртя. Не знам дали е на печалба от цялата история, но вече е закрил американския си бизнес. Тук си е.
Точно както каза че ще направи още през 94та.



Тема Re: Как се избира село?нови [re: NUT]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано25.05.22 11:40



цивилизовано е там-да



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Как се избира село?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано25.05.22 11:49



чета ви всички "селяни" и ви се радвам.
отдавна се заглеждам по села.
даже някакви земи съм купувала, защото съм намирала местността за прекрасна.
едва ли ще се настаня там...
евентуално място, на което мога да го направя


или поне да престоявам там по-дългичко...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Как се избира село?нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано25.05.22 11:57



мислех си и аз в посоката...
много ми хареса Долна Баня напр., частта високо горе, която е по-рядко населена, но цените са космически...
за Банкя, Иваняне(там където става и за постоянен живот) да не говорим...
ти накъде би погледнал?



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Как се избира село?нови [re: Baldrian]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано25.05.22 11:57



Аз съм някакво погрешно модифицирано човешко същество.
Много харесвам селата, тези, истинските, нелакираните, в родопа най- вече. Това левочево, чокманово, гела, солища... Ама едно време, сега са други.

И да живея в село не мога.
Нямам ли на 10 метра магазин, аптека, поликлиника... не става.
От известно време тартарианците ме убеждават да идем да живеем в свети влас, заради въздуха.
"кво", викам си на акъла, "ко ши прая в таз пустош, дето жан жун няма".
Щото пък в Хасково много има, всичко се изнесе на запад, или зад океана, или по Австралия и Нова Зеландия, само ние сме като гара разпределителна, посрещане и изпращане.

Понякога ми е много тъпо.

Обещах тържествено на тартарианци да помисля.
Влас, моля ви се.





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Как се избира село?нови [re: tartarianeyes]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано25.05.22 12:00



Всеки се изживява като различен ("погрешно модифициран"), а всъщност се повтаряме до скука, няколко типа. ;)

А като не ти се стои във Влас (там има аптеки, поне лятото), Левочево или където и да е, оставяш ги те да си ходят, ти си правиш каквото искаш без тях.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 25.05.22 12:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.