Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 24.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Как се избира село?нови [re: MupaM]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.05.22 14:18



5-10 докъм 20-тина хиляди души

И аз съм го мислила, но като обиколих видях следното :
- пример-Гоце Делчев, Ботевград, около 19-2000. Град си е, хора, пълни улици, коли нагоре-надолу, не можеш да си пуснеш внучето да игра и да кара колело те така, на воля.
- пример-Берковица, около 12-13 000, същата работа
- пример-Девин, около 7000. Без туристите си е пак шумотевица.
- пример-Дряново, Елена, около 5 000, без туристите.

Така, като се замисля, хубавите градчета около 3-5-6 000 са туристически и пак са шумотевица. Освен това няма такива големи парцели. Има и друго, там не може без братя роми..абе пак си си в града.


Най-добре, според мен, жители между 300-500 души и град докъм 10 000-15 000 до около 10 км, нашият най.близък град е 14000 и е на 6 км. Събота и неделя населението достига към 800-1000. Дори тези 300-500 реално са повече, но нямат постоянна регистрация. Дали е за хубаво или за лошо, защото под 350 няма кмет, а кметски наместник, това друга "бира."



Тема Re: Как се избира село?нови [re: DarkSide]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано26.05.22 14:21



търпя се... знаейки, че навсякъде нося себе си...
някой парашут, пещера, село...не са лоши неща...
60-70 години ей сега са минали...все някак ще ги изживеем...
градът не ме дразни. обичам си го такъв. най-грозната столица след Атина, която съм виждала, но моя си...с чудни места тук-таме...и селото няма да ме дразни...
другото е
-Добър ден, тъга!
-Момент, остани още малко!

Понякога съм искала никога да не идва нов ден. Друг път този да не свършва...Цвят на ден като ден



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Как се избира село?нови [re: Baldrian]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.05.22 14:22



10 години, абе може и повече да са. толко пари сме похарчили за пътуване и нощувки, че да бяхме си купили цяло село някъде



Но... човек трябва да се находи, да има натрупани емпирични данни, да анализира, да синтезира и да си каже : ето, видях, усетих, пипнах, дишах, спах... това е моето. И стесняваш кръга. Започва се, според мен, първо от разстоянието, което би било допустимо за теб, за да нямаш проблем с пътуването. Там, където ти трябва време, за да отидеш, не си е работа, освен ако не искаш сезонна къща. А сезонната бързо се руши, ако няма поддръжка.

Благодаря ти, да си намериш и ти твоето място.



Тема Re: Как се избира село?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.05.22 15:25



Ама около Ботевград е бъкано със села, де -- те не стават ли?!


Например Радотина, Рашково, Литаково, Скравена, Трудовец, Новачене, Липница и т.н. В някои от тях има цигани, де, та сигурно не стават, но има и такива почти без.

Има и близко разположени врачански, мездренски села също така, на 1 хвърлей място. Зверино например, хубаво приветливо село е.


Редактирано от Naki на 26.05.22 15:27.



Тема .....нови [re: Baldrian]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано26.05.22 15:39



най-грозната столица след Атина, която съм виждала, ......





Тема Re: Как се избира село?нови [re: Baldrian]  
Автор DarkSide ()
Публикувано26.05.22 15:45



човешко, твърде човешко ...



Тема Re: Как азнови [re: Baldrian]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано26.05.22 15:47



Добре де, какво правят тези около теб, дето са се изнесли в села не заради пандемията, а преди 2020-а. Не мога да си го представя за млад човек, освен в случай, че има производство там (близо до цеха или до фермата/полето).



Тема Re: Как се избира село?нови [re: Naki]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.05.22 15:57



Може и да е бъкано, може някой да ги харесва. Аз не съм за там.
Сигани има доволно в този край. Почвата не е толкова плодородна.
От изброените съм ходила само в Трудовец, СКравена и Липница, може би Литаково, не помня точно. А не сме ходили, защото не ни допада този край.



Тема Re: Как се избира село?нови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.05.22 16:00



По-добре да се води село, а не квартал на близкия град. Данъците са по-ниски.

Туй е друг тип селяния.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Как се избира село?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.05.22 16:08



Като говорихте за градове с 5, 10К жители -- в Елин Пелин била ли си?
Хубаво градче, близо до София, малко над 7300 жители къмто 2022.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.