Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 30.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема стара опаковканови  
Автор Crrafterr ()
Публикувано19.05.22 11:47



намерена в развалините на паднала кирпичена къща в Родопите:





Тема Re: стара опаковканови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано19.05.22 12:09



Еее, 36 часа, ама млякото беше от крава. С което ме подсети, че си забравих на село млякото

, което трябваше да подквася. В хладилника е, до утре дано му няма нищо, сварих го вчера преди са си тръгна за София.



Тема Re: стара опаковканови [re: Crrafterr]  
Автор Liya ()
Публикувано19.05.22 12:09



Спомням си ги тези опаковки

Дали не е от времето, когато млад специалист започваше със 180 лева заплата май... И е диетично - 2%.



Тема Re: стара опаковканови [re: Crrafterr]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.05.22 12:11



Колко се пукаха тези... и млякото си потичаше в мрежата.





В духа на темата - соц. магазин.



Тема Re: стара опаковканови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано19.05.22 12:25



Ехеее, къде ме върна ти..? В магазините бяха изложени направо в зелените пластмасови касетки и взимаш плика с два пръста, вдигаш чакаш да се отекат капките от опаковката за да си проличи дали капе от самото мляко. Отзад ти викат, хайде бе, момче, какво се бавиш. Едно мляко, казваш, една виенска кифличка и един "добруджа". Имам точно. (Даже не знам колко имам, но е "точно" защото баба ми е приготвила сумата от вкъщи)





Тема Re: стара опаковканови [re: Green Light]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано19.05.22 12:47



Аз помня и стъклените бутилки, не помня дали преди тези пликове или след тях. Вероятно е било преди пластмасата, когато и киселото мляко беше в стъклени буркани.

В София си купувам

. Недостатъкът е, че бързо се разваля. Пише до 11 дни, но не е вярно. Като купим 1 бутилка и на третия ден го хвърлям. Защото аз не обичам прясно мляко, а Карамфибов пие по една чаша сутрин, останалото дава фира. И все се канех да подквася, ама така и не го направих.
Летния сезон от село.



Тема Re: стара опаковканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано19.05.22 15:15



Cena?

Йок






Тема Re: стара опаковканови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.05.22 15:25



туй го пиех като смок. всяка сутрин си купувах по едно чувалче от магазина, срязвах му ъгълчето и направо от чувалчето - за няма и час биваше пресушено.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: стара опаковканови [re: Crrafterr]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано19.05.22 15:29



Ехаа.



.. и касите с мляко пред млекарниците сутрин. Минаваш, грабваш едно и заминаваш. И никой не ти се сърдеше.
А най-любимо ми беше, като ме накараше майка ми да мия бутилките от олио. Отврат. Вечно скатавах и ги носех в магазина полумазни на облаци. Там пък мигах на парцали, готова да се разрева, само да не ми ги върнат, че вкъщи наще ще ме бият. Номерът минаваше през ред.




Тема Re: стара опаковканови [re: pravil_nick]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано19.05.22 15:39



Не се сещам за цената, рядко пазарувам, пък и все с други неща. Утре, ако имам време, ще скоча до кварталното магазинче да видя, специално за теб. Не е повече от 4 лева, 3 и нещо е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.