Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 02.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Живот в Русия 2 месеца след санкциите  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано15.05.22 16:33





За тези, които никога не са били в Русия и биха искали да знаят как е там, как се живее, как се пазарува, кое колко струва и т.н. това видео от Светлана предлага такава информация. Влиза в хранителни магазини, супермаркети, молове, показва стоките и цените към тях. Клипът е правен в Санкт Петербург, в метрото, по улиците, магазините, сергиите и т.н. Също има коментар за личните банкови сметки в рубли, както и в долари.
Според мен клипът е безпристрастен. Светлана е сгодена за американец и прави сметка да се изсели от Русия и да заживеят в САЩ или другаде. Живяла е в Дубаи. Дошла е в Русия да се види с роднини, приятели и познати преди да се изсели дългосрочно и заживее другаде. Изглежда се занимава с правенето на клипове и публикуването им в Ю тубата.
Говори и коментира на английски.

\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Pollyanna33556]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.05.22 17:07



Погледах 10мин. и рязко огладнях.
Питер е голям европейски град и нормално супермаркетът да пращи от стока. Цените на храните като българските, дори някои са по-евтини. Изненада ме цената на сьомгата, и там е 50лв килото, пък си я ловят на две крачки от града. Дори подозирам някакъв световен заговор около сьомгата, преди време един българин от Норвегия се жалваше, че и при тях, дори на рибарския пазар на пристанището рибата била неприлично скъпа. Пък едно време преди 100г., когато още не били и чували за диети и омега3 мастни киселини, със сьомга хранели прасетата и затворниците.

Нещо интересно има ли по-нататък в клипа?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Pollyanna33556]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано15.05.22 17:33



Да го туря на санкциите ни, да ме прощавате за клачианския.

Олио $1.9
Захар $1.1
10 яйца $0.9
Мляко (1л) $0.9
Кило чуждестранно сирене с големи дупки, не го знам кво е) $12.2
Сьомга $15
Картофи $0.9
Моркови $0.8
Домати $2.4
Краставици $1.6 (а 7 лева, а?!)
Хляб, нарязан $0.2 У нас гони 2 лева!
Гречка $1.4
Лаптоп $800 - $1800 ( последната цена е за макбук про)
Маркови маратонки $60
Бензина не видях, ама не гледах цялото. Обаче със сигурност не е 3 лева.


Ше пукнат от глад тия руснаци...



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано15.05.22 17:34



Как 50 лева бре. 15 долара.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.05.22 17:42



2 лева са краставиците в Т-маркет, вчера купувах. Много силно подозирам, че и останалите цени тук са близки до тези. Е, да, няма как в Русия да не е най-евтино, най-щастливо и най-вольно дьiшит человек. А у нас - да не е особено зле, щот сме подлоги на Запада и предадохме Русия.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 15.05.22 17:44.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Pollyanna33556]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.05.22 17:44



А всъщност какво трябва да покаже видеото?

Такова, дето да не го знаем, дето някой да е твърдял друго?
Че Русия не е разрушена, не е разбомбена като Украйна, или...?

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 15.05.22 17:48.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.05.22 17:45



Абсурд да го докарам до цифрите, ей така очите, ей така главата, ах тази коса пак пречии, аз думите не чух, ти 0.5; 0.2....



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано15.05.22 17:50



Мисля,че съм ти казвал, да ме ми адресираш малоумни постове.

Вчера били два лева. А оня ден?
Клипът е качен преди 2 седмици и кой знае кога е сниман.
Колко бяха краставиците тогава?
А колко ти е хляба в т-маркета, 40 стотинки ли е?



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.05.22 17:51



Пропуснал си една цифра от етикета. Специално стопирах и връщах да видя цената в рубли, защото ме облещи. Аз си ги преизчислявам в калкулатор рубла-лев, не гледам доларите. Имаше и некво друго филе до сьомговите, беше към 15лв килото. Мен с рибата не мож ме избъзика.



А хлебчето им е евтино, да. Но онова нарязаното пакетираното и без пари не го ща. Бял тостерен хляб - гъба, въздух, бляк. И беше не повече от 300-400г. пакета.

За бендзина - никаква изненада, че е евтинджос, нали си го копаят в двора.

В Крим им е скъпотия, и в глушинке им е скъпотия. Щото чета чат-пат статийки със снимки на разни руски блогъри къде се развявали из Русията и кое колко пари струва по магазините, та ако те или коментаторите отдолу се случат от Москва или Петербург, блещят очи и цъкат с език. То, зависи и от туй дали си чистачка или бабичка и каква ти е заплатата и пенсията.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано15.05.22 17:52



Бе, руса е, ама грозновата.
Та затуй гледах надписите.





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано15.05.22 17:56



Ти гледаш филето, аз гледам стековете. Авторката говори за тях.

А то и в наше село е 30-тина процента по-скъпо от в София.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано15.05.22 17:57



50лв килото, пък си я ловят на две крачки от града

Точно за това. Тва за прасетата е затворниците е глупост, сьомгата е, може би, най-вкусната риба.

Z


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Pollyanna33556]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано15.05.22 18:05



Забавно е, как видеа от обикновени хора, просто показващи реалността, взеха да се харчат много повече от материалите, създадени от професионалисти. Защо ли е така?

Z


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.05.22 18:07



Тва за прасетата е затворниците е глупост, сьомгата е, може би, най-вкусната риба.
Не е глупост, това го помня от едно научно-популярно филмче, исторически факт е. От времето отпреди големия индустриален риболов, когато крайбрежията са гъмжали от риби, направо си е била храна за бедните туземци. През последните десетилетия човечеството така е изплюскало реките и океаните, че рибоците вече са скъпа храна.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано15.05.22 18:08



Божке,

нещо ги е цапардосало по главите.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано15.05.22 18:13



Еее, напротив, в реда на нещата си е. "ако напуснете ЕС, ше седите гладни като британците".

Z


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.05.22 18:14



Забавно е, как видеа от обикновени хора, просто показващи реалността, взеха да се харчат много повече от материалите, създадени от професионалисти. Защо ли е така?

Аха, аз съм гледала и такива от разни селца, хем не твърде забутани, какво има в селския магазин, на какви цени и как преживяват останалите бабички-пенсионерки.
И тази реалност е много образователна.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано15.05.22 18:14



Аааа, викаш там е по другата линия на омразата?
Може, не бях се замислил.





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано15.05.22 18:19



Всички реалности са образователни (или не, ако вече си запознат с тях).

Z


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.05.22 18:21



Ти гледаш филето, аз гледам стековете.

Абе не ме ядосвай, бе! На 9:11 - набучени етикети насред котлетите - свежая рыба - 1999р. 1899р. 2299р. и некво намаление - 1099р.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.05.22 18:20



Да, да, разбира се, много ясно, и на мене не ми хареса, и на мене не ми хареса. Грозна, да, бляк.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано15.05.22 18:21



Както и да е, плюскай като разпран, докато можеш, и трупай сланина, че доста гладни години идват.

Z


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Pollyanna33556]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.05.22 18:32



Интересен клип, ткс. Последно съм ходил в Русия през 2000 г., търговията на дребно е станала като у нас и навсякъде. Автомобилите са, разбира се, други, за улици и сгради не мога да преценя по клипа, горе-долу същото, предполагам има и много ново строителство, но не това е обект на снимащата.
Имам и бивше (отпреди 40 години) гадже в Москва, поддържаме връзка, но тя ми показва само вилата си, бабешка работа. Не е от тези, дето ще тръгне да снима из града.

Редактирано от Crrafterr на 15.05.22 18:33.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано15.05.22 18:39



По кой курс на долара коментираш, административния? Това де факто няма значение, защото има смисъл цените да се гледат в контекст.

, на който проследяват динамиката на цените по дни от началото на специалната операцияь цените са в рубли. Това е проект на Популярная политика, но фактите са факти. В, малко старичко (oтпреди около месец).

в Русия, по региони и години - данни на Росстат

Пак по данни на Росста: , по региони, има линкове към източниците, методиките, а коментарите са също интересни

И по-лесносмилаемо като инфо - .



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: crystalkyle]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано15.05.22 18:44



Там пише по кой.
70/1
Ако гледаме "пазарния", нещата стават още по-зле за нас.



Тема Зависи...нови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано15.05.22 19:25



По Северна Америка, индианците едно време са използвали сьомгата за наторяване: копнат, пуснат зърно царевица, покрият го с тънък слой пръст, сложат сьомга от горе, и покрият сьомгата с куп пръст. Нещо като могилка със заритата риба.

По бреговете на Масачузетс и прочие атлантическо крайбрежие: едно време мидите и раците са били така изобилни - били са отбутвани като храна за низшите слоеве. Миди (всякакви) и раци са били давани за храна на робите, примерно.

А едно време в Калифорния, заради студеното течение от Аляска - риба бол. Повечето риболов, за няколко десетки години, е бил използван за торене на полетата: докарват ти каруца (после камион) пресна риба, и ратаите с лопати рапръсват рибата по полето, след което минаваш с плуговете да я заровиш в браздите.

Ние днес не сме виждали такова изобилие...

Освен това, по САЩ има твърди закони ограничаващи продажбата на риба от риболовците. Ако имаш яхта, и се врътнеш да наловиш риба, когато се прибереш нямаш право да я продаваш. Без специални разрешителни. Което практически оскъпява всичко от морето.

Не знам нещата как са по другите държави, но ей примерно по Тексас и съседни САЩ, океан и риба колкото щеш - но "морската храна" е лукс. Освен разните "рибни продукти" - които също са доста скъпи спрямо качеството си.

Мой познат, едно време в Калифорния, наемаше яхта за седмица обиколка към Залив Калифорния и на юг (мексикански води). Налавяше стотина кила риба - точно колкото е разрешението да внесеш риба за лична консумация. Яхтата със специален хладилник за целта. И после цяла година ядеше от саморъчно-наловената риба. Нямаше право да я продава. Казваше, че нямал право и да я подарява. Заради служебното си положение (и изискването да е модел гражданин), той спазваше всички закони до буквата. Той и негови приятели така си прекарваха ваканцийте: бе изчислил че хем се веят по мексикански плажове, хем после заради рибата, всичко им излизало много евтино.

Редактирано от Santo Modesto на 15.05.22 19:32.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Pollyanna33556]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.05.22 19:34



Мен друго ме развълнувА във видеото...дали ще дадат виза на момичето да замине при фиансето си?/усеща се, че има у нея известно притеснение, казвайки, че ще трае дълго.../
Щото ми се чини, че бая драма ще има тепърва...





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Green Light]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.05.22 19:37



Момичето, като не успее да дочака виза за УСА и на БГ мужик ще кандиса





Тема Re: Зависи...нови [re: Santo Modesto]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано15.05.22 19:38



Не знам, може. Евентуално като причина виждам отсъствието на хладилна техника, което прави дистрибуцията на рибата на по-далечни разстояния невъзможна.
Едно време горите в БГ са гъмжали от глигани и сърни, ама не съм чувал някой да ги е използвал за наторяване.



Z

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Lira Emerald]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано15.05.22 19:43



Turkish Airlines летят от Москва до Истанбул, сключват там брак, по време на медения месец легализират в посолството и тва е.
А бе в наши дни капитаните на кораби имат ли право да регистрират бракове на борда на кораба? Ех, романтика...



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Lira Emerald]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано15.05.22 19:43



Аз разбрах, че са заедно, и че май няма да живеят в уса.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Зависи...нови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.05.22 19:47



То, и днес рибешкото брашно се използва за наторяване заради високото съдържание на фосфор. Също и за храна на животни - кокошки, прасета. Едно време не са имали технологията за производството му, затова са наметквали направо риба по нивите.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Зависи...нови [re: alisalisa]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано15.05.22 19:47



AAA заради фосфора. Ясно, има логика.



Z

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: tartarianeyes]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.05.22 19:51



Не, тя каза, че е в Россия за да види близките си и да вземе виза за УСА, защото нямала виза за там, а там я чакало фиансето и може би щели да живеят там или някъде другаде...и т.н....абе нещо на игри и размотаванка ми иде работата, ама хайде да не съм лош пророк и девойчето успее да иде.
Фиансето нещо мА съмнява, нищо, че и е дал пръстенче, което всъщност нищо не значи, специално в УСА-то...ма тва за нейно спокойствие да не плаче много докато се надява на ненадежното



Ако момичето ме потърси за таро консултация, ще видим какво ще покажат картите и после ще ви пиша, щото гледам и другио свен мен проявяват интерес

Редактирано от Lira Emerald на 15.05.22 19:57.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: crystalkyle]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.05.22 19:53



Тц! то ако ставаше така лесно...ехеййй



Имала съм брак с хамериканец и не стане ли бракът там, ич не ти признават...ма аз подписах с американоса у Истанбул!
Седиш и чекаш у Истанбул минимум 3 години, докато се преценят документално ени неща



Тема Re: Зависи...нови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.05.22 19:56



Навремето по соца имаше и меса от прасета и пилета и т.н. дето миришеха на риба. Хранели ги с тия рибешки брашна за примеси.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Lira Emerald]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано15.05.22 20:05



чунким си нямаме и ние тука в клуба една такава "германка", дето и дай да плюе по назе си, белким я признаят някога за каквато и се ще там.


Нищо ново под слънцето!



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Lira Emerald]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано15.05.22 20:10



Хахаха, имало такава

по круизните кораби! Бракът в международни води става регистриран на Бахамите. ! После, хм...



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано15.05.22 20:41



Нещо интересно има ли по-нататък в клипа?

За мен интересно беше, че има сметка в долари, но от нея може да тегли само рубли превърнати от доларите й по курса на банката, докато преди войната е могла да тегли доларови банкноти. Можело да изтегли и долари ако банката имала в наличност, но банките нямали в наличност. Дори не може да ползва доларовата сметка да купува стока от останалия свят ползвайки банковата си карта, щото банките им били отрязани от системата заради санкциите.
Другото не ми беше интересно щото го знаех от личен опит.
Забелязва се колко много магазини на известни западни марки в моловете са затворени без да се знае дали някога ще бъдат отворени пак. Някои от стоките обаче може да се видят на сергиите по махленските пазари. Още е рано да бъдат изкупени и да започнат да липсват осезаемо за руснаците.

\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Lira Emerald]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано15.05.22 20:58



Щото ми се чини, че бая драма ще има тепърва...

Ако се оженят другаде някъде и тогава поискат виза, мисля няма да има проблем. На жена ми направо й дадоха десет годишна виза.
Ако не се лъжа живяли са заедно в Дубаи. Тя тръгва от там за Русия да иска виза от посолството на САЩ а той си е отишъл директно в САЩ.
А биха могли да се оженят в Русия и бързо да си извади виза за САЩ.
Като я гледам Светлана, няма да му излезе евтино на американеца да я има. Тя е от вида "трофейна съпруга", както Светията наричаше този тип жени на времето.



\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"

Тема ако помня беше за омарите, не за сьомгатанови [re: alisalisa]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано15.05.22 21:02







Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Pollyanna33556]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.05.22 21:06



За мен интересно беше, че има сметка в долари, но от нея може да тегли само рубли превърнати от доларите й по курса на банката, докато преди войната е могла да тегли доларови банкноти. Можело да изтегли и долари ако банката имала в наличност, но банките нямали в наличност.

Да, това го въведоха още в първите дни от войната. Освен това, има и ограничение в сумата за теглене, ако и да се изплаща в рубли. Първо беше нещо от порядъка на не повече от 5000 долара за месец, после стана общо 10 000 долара до края на септември. Не знам дали сега са променили условието. Колкото и собствени пари да имаш в доларовата сметка, шляпват ти лимит за ползването им и туйто. Ако ти трябват долари кеш, си купуваш от чейндж бюро. Ама официалнияг курс на РЦБ е 63,78 рубли за 1 долар в момента, пък Крафтърът беше постнал снимка от чейнд бюро в Москва миналата седмица - продават ти 1 долар за 300 рубли. Ако щеш.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Pollyanna33556]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.05.22 21:13



Е, поне пръстенчето ще и остане армаган за спомен...



Имало е варианти, а те са избрали най-сложния



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Silverado]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.05.22 21:16



Ти сега защо правиш ритуали да предизвикаш буря в темата, като те прочете...





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано15.05.22 21:18



"после стана общо 10 000 долара до края на септември."

И сега е така според нея.

\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Lira Emerald]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.05.22 21:36



"Германките" тук са 4-5, ако броим и една Алиса в Огледалния свят, която престана да пише преди около 3 години. От кой зор някоя да се разпознава, че иде реч точно за нея...



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Lira Emerald]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано15.05.22 21:39





Ох беее,
Ти си ми любимият класов враг от ено време



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Lira Emerald]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано15.05.22 21:41



ми анджък де - инак сладост има ли?





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.05.22 21:48



Кажи му на поручика, че аз понеже съм малоумна, се помъчих да сметна и ми излезе, че няма как два месеца афтър санкциите да е било много по-отдавна от вчера, а пък преди две седмици не ми се вярва краставиците да са били седем лева, но нищо, де, когато човек истински вярва в квото там вярва, бронебойни патрони няма открити.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Silverado]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.05.22 21:53



Дьорт Алман кадънъ сана баскъ япачак...



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: tuzlija-179435]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано15.05.22 21:57



дай превод, моля.


Моят жаргон е уличен, придочут!



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано15.05.22 21:58



Ми, или си малоумна, или не знаеш, че днес не е първи май - датата на качване на видеото я пише под него - 30.04.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано15.05.22 22:03



Кво си се фиксирала на тия краставици?

Z


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Silverado]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.05.22 22:03



4 германки ще те натиснат...



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано15.05.22 22:12



Результаты по запросу «

»
Вкарах московския ни адрес от време оно



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: tuzlija-179435]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.05.22 22:13



Рискът е , че петата с много по-голяма вероятност да се насочи към лицето, а не към члена...





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: tuzlija-179435]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано15.05.22 22:13



'ба, ти па - мен шефът ми е немец!





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: crystalkyle]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.05.22 22:17



Леле, колко много видове «огурцы» си имат тия





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Lira Emerald]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.05.22 22:28



Всички руснаци имали две мечти.
1) Да унищожат Америка
2) Да спечелят зелена карта





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Green Light]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.05.22 22:34







Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Green Light]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано15.05.22 22:47



US на практика обяви спонсорската програма за източване на мозъци; в момента посолството на US в Москва (не ми се търси линка) не издава работни визи или подозрителни такива, пренасочва към Полша.
Наш приятел (руснак) и жена му (украинка), и двамата програмисти с много солидни СВта бяха у нас няколко седмици транзит. Преди месец се опивачме да измъкнем майка му, която беше забъркала невероятна каша; той и прехвърли апартамента си, тя се опита да го продаде, преди да замине, някакви странни тразакции, рубли, долари, официален и неофициален курс, а бе не знам какво беше, но мама беше успяла да забърка суперкаша, че и да купи долари на черно по курс 250-350 рубли за долар. Както и да е, пари се правят, не е фатално.
Ама стискайте палци, че в четвъртък мамата каца в Лондон - и нашата задача е да я задържим тук! Поне за известно време.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: crystalkyle]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано15.05.22 22:49



Обадете се в полицията, че пренася Новичок.





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано15.05.22 22:58



А не, организирала съм й културна програма. Жената е адекватна, но склонна към паника. Ще я реанимираме. Впрегнах децата.





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Pollyanna33556]  
Автор 2biri ()
Публикувано15.05.22 23:37



На 6.54 се вижда другото олио - 73 срещу 139. Аз наскоро в един квартален магазин си взех олио Бисер за 8 лв. Беше 21ч и спешно трябваше да пържа картофи. Продавачката ми се присмя - имали бас, че никой няма да го купи. Е, аз го купих.

Инак в магазина в Раша има всичко. Има си промоции като тук. Цените са същите като тук. Не е сезон на домати - нормално да не са евтини. Няма опашки, няма драма. А и все пак навсякъде има инфлация.

Светлана е досадна. Никой няма да изгледа до края 30 минутното й видео. Поне аз не успях



Много ми е чудно защо не пуснеш клип на цените тук, а пускаш за тези в Русия? Ние живеем тук. Санкциите на Европа към Русия се отразиха на цените тук, остави руските.



Тема Що се чудишнови [re: 2biri]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.05.22 00:17



Ние тук, сме втасали.
Всичко ни е екстра. И премиера - не е нарушавал конституцията, и законите се спазват, от всички, на всякъде - включително и по пътищата.
И понеже, при нас всичко е екстра, и даваме акъл - на когото можем, и на когото не можем.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: crystalkyle]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 00:38



И после чакат 18 месеца.



Тема Re: Що се чудишнови [re: bira_more]  
Автор 2biri ()
Публикувано16.05.22 00:47



Ъ? И санкциите не ни се отразиха на нас, само на лошите руснаци... И украинците съживиха икономиката с 40лв/ден, които ние харчим с кеф. И цъфтим, цъфтим...



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 00:50



чейнд бюро в Москва миналата седмица - продават ти 1 долар за 300 рубли. Ако щеш.

И защо са ти долари в Русия? Аз си обръщам доларите в левове, ако съм в Русия ще е в рубли, курсът на поручика е най-близък до каузата ти "на руснаците им се набра лайката".



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 00:55



аз понеже съм малоумна


Искаш да внушиш обратното, но много алтернативен акъл е нужен да не виждаш че им е по-евтино на руснаците, аз съм направо издразнен от факта



Пп
Гугъл се подпичкпсва с мен, издразнен било изпразнен моля ти се

Редактирано от h1685614@trbvm.com на 16.05.22 01:02.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано16.05.22 00:59



И защо са ти долари в Русия?

Защото в Русия доларът е по-сигурно разплащателно средство от рублата.
Рублата се срива, а доларът спрямо рублата расте.

Те в момента са България в началото на '90.

Аз си обръщам доларите в левове

Това сега. В началото на '90 се правеше точно обратното. Всичкия кеш се обръщаше в марки и долари.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.05.22 01:09



Ми ако пътуваш насам-натам извън страната, пък картата ти е блокирана от санкции и не можеш да се разплащаш с нея, нито да теглиш, по стар цървулански обичай натъпкваш в пояса кеш от най-лесно конвертируемата навсякъде валута. Кой щи купува рубли на Сейшелите, например. То, на мен и в Бг не ми трябват долари, ако е въпросът.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: 2biri]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 01:12



Много ми е чудно защо не пуснеш клип на цените тук, а пускаш за тези в Русия?

Видеото е информационно, постарал се е да намери такова със сравнително ниски нива на пропагандицити. На мен ми беше любопитно, нямаше да изгледам ако някой друг го беше пуснал. И съм разочарован, очаквах да са в трагедия руснаците, още им е рано предполагам.



Тема Re: Що се чудишнови [re: 2biri]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.05.22 01:12



Ми анджък де - цъфтим, акъл даваме. И ся се чака да вържем.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.05.22 01:17



но много алтернативен акъл е нужен да не виждаш че им е по-евтино на руснаците, аз съм направо издразнен от факта

Малко по-евтина им е храната от основната потребителска кошница, и то не всичката. А някои продукти са им по-скъпи, отколкото тук. Виж, елдата и ольото им са съвсем евтинджос, ако се прехранваш само с елдена каша. Тук оправдават поскъпването с поскъпването на горивата, пък в Русия горивата са двойно по-евтини от тук. И пак цените им са като в нашенско, да се чудиш защо.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: pishmangreek]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 01:21



Защо са ти да ги купуваш. Ти няма проблем да си имаш доларова сметка и да си прехвърляш в рубловата за живот. Не купуваш а продаваш долари.

Началото на 90-те няма общо с настоящето. Гледаш на сащ, на Русия, на Танзания като българин който има средства в левове/евра и гледа колко би му струвал живота там. 90-те банките нямаха смисъл, моите сметки бяха в македонски банки щото по-сигурно, в България влизах с кеш, който ако оставаше неупотребен, отиваше в доверено чейндж бюро.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 01:26



Аха, по-добре са санкционираните ама малко, въпросът разбираш ли е защо не са много по-добре от санкциониращите





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор 2biri ()
Публикувано16.05.22 01:27



Аз предлагам да вдигнем цените тук. Какво ще си играем...



Ти честно ако отидеш в Кауфланд/Лидл/Била нима ще е същото като в кварталния магазин? То вече има карти с намаление с по 25-33 процента на част от стоките. Сигурно и там има, да не сме го измислили ние. Може кашата да е още по-евтина.

Понеже не разбрах каква е идеята на темата - поносимо им е на руснаците. Принципно и на нас. Пенсиите да го духат и тук, и там (остава зад кадър тази теза). Там се очакваше да има хиперинфлация. Не се усеща.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.05.22 01:44



въпросът разбираш ли е защо не са много по-добре от санкциониращите

съвсем резонен въпрос - имат местно руско производство на хранителни продукти и руски евтини горива и ел.енергия за производството и транспорта им. би трябвало да са бая по-евтини, отколкото в Бг, пък не са. щото тезата на поручика е, че с тези евтини горива и както си произвеждат всичко, няма да гладуват, за разлика от нас. пък на тези цени - средната пенсия в Русия е 400лв. хич не гладуват.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: 2biri]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано16.05.22 02:05



Аз не съм чел за очаквана хиперинфлация в Русия. Висока - да, доколкото е рекордна за последните 20 години, може би ще достигне 20% на годишна база (рекордна е и у нас).



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.05.22 02:24



Че тук колко е средната пенсия?
А я сметни колко са средните режийни за жилище тук и там, ама не на село, а в града. Щото там комуналните разходи - ток, вода, газ, парно, са 30 лева на месец.

Русия не е от два месеца в санкции, а от барем от 8 години.
Пък ние сме в проспериращия ЕС. От много повече години

Е, бива ли страна, която е от 8 години в санкции, да е нашето, прогресивно ниво?

Санкциите ли не струват, или ЕС?



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Crrafterr]  
Автор 2biri ()
Публикувано16.05.22 02:26



Извинявай, висока инфлация без да е хипер. Като у нас





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор 2biri ()
Публикувано16.05.22 02:39



Те имат по-ниски консумативи. И ако нещата са поскъпнали, не е щото нямат налично, а заради логистиката на доставките от чужбина (вкл. и нашенски), от които правеха по-евтина пакетирана/бурканизирана продукция. Но си имат тяхното производство, с което киселите краставички ще им се оскъпят с 10-20%. Няма как да им стане хляба с 80% повече или брашното с 65% като тук.

Просто загубиха евтината вносна продукция. Инак си имат тяхна достатъчно. Няма как да оскъпят с повече от 10-20% което и да е.

Тук има неща по три и по четири. Зиме ще е вълшебно - оказващи подкрепа и без гориво. По петнайсе може да са.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.05.22 02:55



Абе, чудя се от няколко дни...
Демократично либералните дайбългария медии имат две основни пропагандни линии:
1. Русия е страшна и може да превземе Европа
2. Украйна бие руската армия по всички фронтове

Нещо не схващам, чесно...



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Pollyanna33556]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано16.05.22 06:12



Ето още едно видео с цени на хранителни продукти:





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: 2biri]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.22 06:52



Е, ка щяло цените да са същите като тука, като поручикът ми вика, че съм малоумна, задето оспорвам неговото доказване, че са барем тройно по-ниски?

Изобщо, как стана така, да са същите като тука, при това не отсега, като Русия от години размахваше пред Украйна плашилото "ако влезете в ЕС, ще станете нищая страна като България", то кво се оказва, съвсем като руснаците сме нищие (средната пенсия е малко по-висока у нас също от години), а Украйна откакто стана лоша и нацистка, се оказа светкавично и по-нищая от нас, това последното пак според руснаците и без да броим разрушенията, причинени от самите тях. Зарежете ги тия простотии, че ние сме били тези бедните, които налагали санкциите.

Как стана така, че ние хем смотани нещастници, хем в лошия ЕС, дето ни пие кръвта, и пак сме съвсем наравно по стандарт с Великая и могучая, която при това е свободная и има ресурси за цял свят? Последното за ресурсите не е ирония.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 16.05.22 07:15.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.05.22 07:44



За хранителните стоки питам, не отклонявай разговора.
Защо са на почти същите цени като у нас при пълно самозадоволяване откъм вътрешно производство и в пъти по-евтини енергийни ресурси?
Средната пенсия за всички области в Русия е около 400лв, средната у нас гони 600лв. Общата средна заплата за страната е еднаква тук и там, като там в някои области е двойно по-ниска от други. Разходите им за отопление са много ниски само в газифицираните области и градове с централно парно отопление, туй далеч не обхваща всички. При това, отоплението е разход само през половината година, а се плюска всеки ден.

Тезата е твоя - в Бг всичко е скъпо и мрем от глад, а в Русия си имат всичко по много и евтино, хич не са за ожалване. При същата, дори при тях по-ниска покупателна способност, особено на уязвимите групи, пенсърските.

И какво излиза? Ние живеем зле, защото сме най-бедните в ЕС, а в Русия живеят добре, защото са бедни колкото българите. Тоест, по стандарт на живот Русия се приравнява на най-бедната държава от ЕС. Ама иначе е велика сила, всичко си има и гражданите са охолни и щастливи.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано16.05.22 07:48




Което е верно, истина си е.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано16.05.22 08:07



30 лева? Кога това?

В Москве средний чек за ЖКУ составил 3475 руб., в Санкт-Петербурге — 2805 руб., Набережных Челнах — 4779 руб.

източник:


Средна пенсия около 15000 рубли
Средна заплата 57 000 (по региони от 30 и няколко хиляди на месец до 90000 в Сахалин, 160000 Чукотка, 116 000 в Ямало-Ненецки автономен окръг).
Макар че колко е средна средната е като в лафа “средняя температура по больнице, включая морг”.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Reverend Harry Butz ()
Публикувано16.05.22 09:33



Щото там комуналните разходи - ток, вода, газ, парно, са 30 лева на месец

А още по-евтино е в освободените територии.

Установената от Русия военно-гражданска администрация в Херсон е обявила,
че празните апартаменти на бежанците, които са заминали в чужбина, могат
сега да се заемат от новоразквартирувани в града окупанти, от други, които
са останали в града, или от онези верноподаници, които ще дойдат да живеят
в бъдеще там.

Хитър ход, според мен.

По този начин хората, които са се настанили в чужд апартамент, шсе борят
за руснаците докрай, защото са участвали в престъпление заедно с тях.

Какво престъпление?
Най-старото военно престъпление - мародерството.
(Другото най-старо военно престъпление е убийството, разбира се. )

Вот как действат "освободителите"...
Мисли му, ако си избягал от ангелите с пагони.



(Извинявам се на автора на темата, ако този пост
му се стори несъвсем на място тук.)



Редактирано от Reverend Harry Butz на 16.05.22 10:01.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано16.05.22 10:03



Ти стандарта само по това, дето мое си купиш в супера ли го определяш?



Z

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.22 10:13



Ами не знам, обикновено за тва ревете. И в клипа за това става дума, и вие това коментирате.
Иначе знам, че най-важното е вярата, че си велик. Кажи сега как в Бг и магистралите на малкия пръст на руските селски шосета не могат да стъпят, токът спира секи ден, сичко - построено с вашата безценна помощ - се разпада и народонаселението е малоумни мангали.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 16.05.22 10:17.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано16.05.22 10:24




Забрави дупедавци.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.22 10:39



То това май не е от Реконструктура, а от някои други.



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.05.22 10:46



Защо са на почти същите цени като у нас при пълно самозадоволяване откъм вътрешно производство и в пъти по-евтини енергийни ресурси?

Защото там няма субсидиране в селското стопанство както в ЕС. Това стига ли като причина? Като си купиш полска ябълка и холандски домат, немалка част от цената им я поема европейският данъкоплатец.

Общата средна заплата за страната е еднаква тук и там, като там в някои области е двойно по-ниска от други.

Виж от твоята средна заплата колко отиват за режийни и виж там колко отиват.


Разходите им за отопление са много ниски само в газифицираните области и градове с централно парно отопление, туй далеч не обхваща всички.

А в България колко обхваща?
Цената на тока там е $0.07 на киловатчас.

Тезата е твоя - в Бг всичко е скъпо и мрем от глад, а в Русия си имат всичко по много и евтино, хич не са за ожалване.

Моята теза не е това, не започвай и ти като местната юристка да ми слагаш думи в устата.
Тезата ми е - защо, след като ние принадлежим към най-богатия клуб, с 400 милионно население, имаме същите цени и заплати с държава, която е с брутния вътрешен продукт на Гана и на всичкото отгоре от години е в санкции, а от два месеца - в тотални такива.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: crystalkyle]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.05.22 10:49



Казал съм условно число. Не е 30 ми е 60.
Ама в тия 60 влиза всичко, дори ремонтите.
Че на мен само парното ми е над 300 месечно.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 16.05.22 10:53.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.05.22 10:52



Ако Петкан открадне крава това е добро, ако откраднат на Петкан кравата - това е зло.

Човек, вие измародерствахте 300 милиарда, а Европа национализира руска собственост.
И някой дето е взел един апартамент (ако изобщо е вярно това) е мародер?!?! Ма ти си милион пъти по мародер от него!





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: 2biri]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.05.22 11:00



много наизуст си ги плямпаш нещата и все от гледната точка на твойто кьопоолу в буркани. затуй, те чета с едно око като виц. да ме прощаваш.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано16.05.22 11:11



За едни хора са важни едни неща, за други - други. За бай Стамат от Горно Уйово е важно да обере гроздето от асмата в двора да има за ракия.
Иначе за пореден път демонстрираш "логиката" на офисния планктон: след като цените на олиото в супера са същите, значи Булгаристан и Империята са еднакви държави. И понеже краставиците са по-евтини, значи Булгаристан е по-великата от двете.



Z

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Reverend Harry Butz ()
Публикувано16.05.22 11:17





Маршал Советского Союза Г. К. Жуков, после окончания войны был назначен
на пост Главнокомандующего Группой войск в Германии и находился в Берлине
до марта 1946 года. Отличался также любовью к трофейным автомобилям[8]

Из постановления Политбюро от 20 января 1948 года[9]:

«ЦК ВКП(б), заслушав сообщение комиссии в составе тов. Жданова, Булганина,
Кузнецова, Суслова и Шкирятова
, выделенной для рассмотрения поступивших в ЦК
материалов о недостойном поведении командующего Одесским военным округом
Жукова Г. К.
, установил следующее.

Тов. Жуков, в бытность главнокомом группы советских оккупационных войск в
Германии
, допустил поступки, позорящие высокое звание члена ВКП(б) и честь
командира Советской Армии. Будучи полностью обеспечен со стороны государства
всем необходимым, тов. Жуков злоупотреблял своим служебным положением, встал
на путь мародерства
, занявшись присвоением и вывозом из Германии для личных
нужд большого количества различных ценностей.

В этих целях т. Жуков, давши волю безудержной тяге к стяжательству, использовал
своих подчиненных, которые, угодничая перед ним, шли на явные преступления,
забирали картины и другие ценные вещи во дворцах и особняках, взломали сейф в
ювелирном магазине в г. Лодзи, изъяв находящиеся в нём ценности и т. д.

В итоге всего этого Жуковым было присвоено до 70 ценных золотых предметов
(кулоны и кольца с драгоценными камнями, часы, серьги с бриллиантами, браслеты,
броши и т. д.), до 740 предметов столового серебра и серебряной посуды и сверх того
ещё до 30 килограммов разных серебряных изделий, до 50 дорогостоящих ковров
и гобеленов, более 60 картин, представляющих большую художественную ценность,
около 3700 метров шелка, парчи, бархата и др. тканей, свыше 320 шкурок ценных мехов и т. д.

Будучи вызван в комиссию для дачи объяснений, т. Жуков вел себя неподобающим
для члена партии и командира Советской Армии образом
. В объяснениях был
неискренним и пытался всячески скрыть и замазать факты своего антипартийного
поведения.

Указанные выше поступки и поведение Жукова на комиссии характеризуют его как
человека, опустившегося в политическом и моральном отношении.

Учитывая всё изложенное, ЦК ВКП(б) постановляет:

Признавая, что т. Жуков Г. К. за свои поступки заслуживает исключения из рядов
партии и предания суду, сделать т. Жукову последнее предупреждение, предоставив
ему в последний раз возможность исправиться и стать честным членом партии,
достойным командирского звания.

Освободить т. Жукова с поста командующего Одесским военным округом, назначив
его командующим одним из меньших округов.

Обязать т. Жукова немедленно сдать в госфонд все незаконно присвоенные им драгоценности и вещи.»



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.05.22 11:30



Ти стандарта само по това, дето мое си купиш в супера ли го определяш?

БАЗОВО Е! Абсолютно всеки от пеленачето до престарелите ти баби и дядовци плюскат всеки ден, някои и по 3 пъти на ден и на специална здравословна диета.
За хората на ръба на бедността най-определящото за чисто физическото им оцеляване от ден за ден и от месец за месец е цената на храната.

Прекалено много се лигавиш, ми се струва. Мен буквално ме е срам, че не знам цените на продуктите от потребителската си кошница, ами я карам на принципа - кот ми излезе на касовата бележка, няма да ме припоти, няма да го върна. Но, масовката, сред която пазарувам, не може да си позволи да мисли така. Пък, по сравнение - заплати, пенсии, работица, безработица, начин на живот, ми се чини, че в Русията масовката е в същите проценти като у нас - тази, дето цепи стинката дали захарта ще й излиза 2,20 килото или 1,80, за да икономиса и за нещо друго.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано16.05.22 11:35



О, Ржевский... я стига, изнесли са тонове "военни трофеи".
Апартамент.
Как може наистина да ги рЕдиш подобни, тонове хартия са изписани по тоя повод.

Архивите ни отмъкнаха, дай да си ги спомняме с любов сега.

Знам, знам, че в усата някога биели негри, а сега всички са геюви





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.05.22 11:39



Хубу. Ма туй какво я топли средната руска пенсионерка, връстничка на майка ти?

Тезата ми е - защо, след като ние принадлежим към най-богатия клуб, с 400 милионно население, имаме същите цени и заплати с държава, която е с брутния вътрешен продукт на Гана и на всичкото отгоре от години е в санкции, а от два месеца - в тотални такива
.

Че ко сме внесли в най-богатия клуб, че да си го ядем?
Принадлежим, щото искаме да сме с богатите на една маса и третирани като бели хора, а не с грузинците. Ма, при богатите е - кот си донесеш от вкъщи на общата трапеза, това ще ядеш. Обаче, ние пак ще те броим за бял човек. Пък при грузинците е само бой по лапите и марш, дръгливо псе да оцеляваш с остатъците под наща маса, благодари се, че не сме те удавили в реката досега.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.05.22 12:01



Че на мен само парното ми е над 300 месечно.

Ти си на 50, с огромнейшите претенции за университетски преподавател, ценен специалист, марков ерген, не издържаш семейство - жена, деца и кодки, нито стари, болнави родители с мизерни пенсии, на практика не носиш никакви камъни на врата, не влачиш ремаркета, не си неграмотен маргинал и туй, че 300лв месечно за отопление зимата ти боде очите, щото явно ти е тежък масраф /иначе нямаше и да го споменаваш/, ми е ацки странно. Ако 300лв парно ти се виждат тежък масраф, то си преразгледай претенциите спрямо способностите.
Че сега си Васисуалий Лоханкин на 100 про с този смешен плач.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.22 12:14



И харчи мноу парно освен тва. Към 75 лева беше средната месечна сметка за парно и топла вода в Пловдив за миналата зима.

Слагала съм му най-малоумно думи фостата, нали, като съм казала, че към приблизително един и същ момент краставиците у нас струват колкото у тях, а именно два лева, вместо както той твърдеше - седем тук срещу долар и нещо там, демек пак около два лева. То не беше малоумие, то не беше дати не съм знаела, последно парното в Русия евтино, от което явно следва, че краставиците тук са седем лева.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 16.05.22 12:16.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 12:29



съвсем резонен въпрос
Твоето обяснение какво е?
И в сащ комуналните разходи са по-ниски от българските, пък цените на храните и те като нашите. В Германия комуналните разходи по-високи от нашите, но храните им пак на същите цени.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.05.22 12:34



Може да отоплява университета, отде да знаем?
На синковеца и приятелка в Сф нова кооперация и вътрешна площ само помещенията, без стени и балкони към 50кв м, на практика, бая просторен като за двама двустаен хапартамент, парното с изравнителните сметки не им прехвърля 150лв на месец. Много зиморничави и си работят вкъщи по тениски и гащи. Туй дори за сериозен разход като % от доходите си не го броят. По на 25 години са, още не са си завършили магистратурата, изцяло се издържат сами.

Като говорител на бедни самотни пенсионери или многодетни татковци с ниско образование и доходи някой да ми реве, че 300лв за парно е нечовешко, ще го разбера. И то, щото в Русия било 30лв - ма как тъй на тях им е евтино, пък на мен скъпо! Ма, 50-годишен с претенции и дори без жена да му изяжда паричките, ко да го мисля, че се набутва с парно не по джоба си! Ми, да си закърпи джоба, ве.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.05.22 12:37



И в сащ комуналните разходи са по-ниски от българските, пък цените на храните и те като нашите. В Германия комуналните разходи по-високи от нашите, но храните им пак на същите цени.

Туй е уйдурма на световната мафия, дето те цака със сьомга за 50лева килото, ако и продавачът да си я лови от задния двор с домашна, за 5лв мрежа.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано16.05.22 12:42



и дори без жена да му изяжда паричките

Не бъди съвсем сигурна в това


Снощи ми предложи да ми купи душ панел за масажи и намкви лед осветления за банята , а и терасата трябва да си прави там за секса



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.22 12:47



А, сакън, кога съм казала, че Империята не е велика и светиня му Путин - и той?



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.05.22 12:51



като е толкоз ларж, ко сей разпищял, че плаща по 300лв парно за собствения си хапартамент, за който ти дори нямаш достъп и ключ?


пък и ебането с красива жена за показ не е евтино. ей на, питай го Джони Деп.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано16.05.22 13:00



300 е нормална сметка за парно за този сезон за София. 50% по-скъпо от миналата година.

Токът ми е двоен на миналогодишния, но аз пък се поувлякох с консуматори, та не смея да давам оценка на поскъпването.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 13:14



Той може и милиони да изкарва, защо да следва че трябва да му е по-скъпо парното? нали жалеше руските пенсионери как ще оцелеят с цената на сьомгата, кажи нещо за българските с 300 лв парно. Обсъждат се цените, не индивидуалните финансови възможности на клубарите.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 13:17



Към 75 лева беше средната месечна сметка за парно и топла вода в Пловдив за миналата зима.
Към 35 лв беше средната сметка за апартамент на който парното е отрязано в София за миналата зима. Някой да не си помисли че ако парното не беше отрязано сметката щеше да е 75





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано16.05.22 13:24



Спор няма, това е едно от базовите неща. Но, едно от базовите. Голяма част от смешното понятие "стандарт", са много други неща, доста от които - чисто психологически.
P.S. радвай се, че не гледаш цените, все още. Няма да продължи още дълго. Няма кво да те е срам.

Z

Редактирано от PekoHcTpykTop на 16.05.22 13:25.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.22 13:24



Не знам за твоето отрязано парно, аз не говоря за средна сметка на калпак от населението на града, както явно ти се иска да си мислиш, а за средна сметка за неотрязано парно, представи си.

Я кажи какво иде да рече клипът сега. Че срещу руснаците да тичаме, няма да ги стигнем по цени на сьомгата, че никой не ги е бомбардирал тях, поради което и животът там не е променен, или какво?

Колкото до българския пенсионер с 573 лева средна пенсия и руския със 17000 рубли (делена на 70 равно на около 250 лева), не знам кой е пО за окайване с все евтиното парно и ток, ако това ти е питането, ама нали темата беше животът в Русия, какво трябваше да се поучим от това? Щото за разлика от вас, които твърдите, че тук е в пъти по-зле от където и да било и в частност Русия, аз никога не съм твърдяла, че там стандартът е различен от тук.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 16.05.22 13:26.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано16.05.22 13:25



А така, сега кажи тука публично пред всички: Русия е най-велика, Путин е велик цар.

Z


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано16.05.22 13:27



Кой, точно, пенсионер зима 573 кинта?

Повечето са около 300, 400 вече се води голяма.

Z

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.22 13:28



Води се в твойта тиква.

Майка ми преди две години, преди да почине, взимаше 600. На твоя колега дядо му, на 90 години, и той взима някъде толкова.

Иначе минималната за стаж и възраст е 370 в момента, ама в твоята глава "се води" висока и пак там повечето взимат 300.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 16.05.22 13:32.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано16.05.22 13:34



Говорим за обикновени бачкатори, каквито са всички пенсионери около мене, не некви бивши велможи. Има и разни дето взимат над 1000, бивши военни и разни, както казах, партийни велможи.

Z


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор 741 ()
Публикувано16.05.22 13:36



Повечето са около 300, 400 вече се води голяма.

Минималната е 370, а 400 определено не е голяма.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.22 13:36



Говориш за майка ми, цял живот чиновничка в статистиката (НСИ имам предвид, не като бройна единица от статистиката), и за дядото на мъжа ми, бачкер у ТКЗС, че са велможи?

Само не знам у твойта глава дали това е въобще образът на велможа, или това е образът, който в твойта глава се полага на велможите мангали от Бг, стъкленият таван за тях?



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Albena l]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.05.22 13:45



Секс на терасата - тя трябва да бъде с дървен парапет - оттам иде изразът "да гризеш дървото"



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 13:45



Мислиш ли че ми се говори с хора с айрян в главата? Виж се какво си написала: Към 75 лева беше средната месечна сметка за парно и топла вода в Пловдив за миналата зима. Това как се връзва с аз не говоря за средна сметка на калпак от населението на града, какво друго тълкуване има освен средна на жилище в Пловдив (откъде дойде това "на калпак" питай айряна си).
Колко акъл (неалтернативен) е нужен за да се усетиш, че не е възможно при отрязано парно да плащаш 35 лв и при неотрязано да е 75? В офиса плащахме между 150 и ~300 лв в зависимост от месеца, същия размер апартамент.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 13:47



От януари вдигнаха пенсиите.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Albena l]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.05.22 13:49



При секс на терасата се препоръчва дървен парапет - оттам произлиза изразът: "да гризнеш дървото"...



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.22 13:51



Нито си правя труда да мисля с кого му се говори на сбъркан и тъп индивид като теб, нито изобщо те карам да говориш с когото и да било.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 16.05.22 13:49.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 13:54



Поне разбра какви глупости си натворила щом не продължи разговора по тях.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.22 13:58



Спокойно мога и да ги продължа, ама нямам офис "същия размер" като неясно какво, за сравнение с твоя.

Ако твърдиш, че масата, които плащат сметки за парно и топла вода, са с отрязано парно (а може би и с отрязана топла вода), не знам какво да кажа. Забелязала съм само, че моите сметки за ток и вода винаги са доста по-ниски от тези, които такива като теб изтъкват като минимални възможни.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор 741 ()
Публикувано16.05.22 14:00



Януари ги вдигнаха формално. Реално бяха вдигнати много преди това с разните там добавки.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.05.22 15:42



Той може и милиони да изкарва, защо да следва че трябва да му е по-скъпо парното?

А защо една лека кола трябва да е 100К? Парното е частник - предлага ти стока на каквато иска цена - ако ти е по джоба, купуваш, ако не ти е, си търсиш по-евтин вариант.

Обсъждат се цените, не индивидуалните финансови възможности на клубарите.

Цените сами по себе си нищо не значат - категорията "скъпо-евтино" е спрямо покупателната способност на клубарите.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема То си става генетично...нови [re: Pollyanna33556]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано16.05.22 16:02



Русия още от наполеоново време е била обграждана със "санкций" и разни блокади. Я блокада от шведите в източната балтика, я после (след Петър 1) на изхода от балтика, естествено в Босфора, и Гибралтар, и традиционните "откази на продоволствие" за руски кораби, кажи речи от както руснаците са имали истинска флота. Ми че даже курсът на руската ескадра към Цушима - и тогава е имало пречки и подобни.

Мисълта ми е, руснаците вече 200 години се разправят със "санкций" от различен вид. По 25 години на поколение, това са 8 поколения. 8 поколения са достатъчни за започване на животинска порода; ще да са достатъчни за еволюционно начало и на човешка. Руснаците би трябвало вече да са майстори в живот под санкций.

И май Ржевский отбеляза, че видеото показва резултат не от 2 месеца, а от 8 години санкций. В руския национално-еволюционен опит, както аз виждам нещата, санкцийте всъщност дори не са от 8 години, а от близо 200. Вече говорим за генетично умение за живот и развитие в такива обстоятелства.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 17:01



ама нямам офис "същия размер" като неясно какво
Като апартамента с отрязаното парно. Подиграваш ли се с мен или наистина забряваш предното изречение докато четеш?

Ако твърдиш, че масата, които плащат сметки за парно и топла вода, са с отрязано парно
Обясни моля, как изгради това съждение, кое те наведе на мисълта че може да твърдя такова нещо


Ще ти обясня (пак) какво твърдя - при положение че в София при отрязано парно плащаме 35 лева, неотрязаното (ще питаш ли "неотрязаното какво") е невъзможно да е 75 лв. Чудесно че вашето парно е евтино, но вие, пловдивските домакинства на парно сте 8% от софийските такива, естествено е да сте пренебрежими в голямата картина.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано16.05.22 17:06



Моето жилище е около 52 квадрата - през зимата парното бичи здраво, щото съм зиморничав и плащам не повече от 80 лв. месечно. Чужди тръби през жилището ми НЕ минават тъй като е ново строителство с хоризонтални тръби.

Това само за инфо.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 17:08



Парното е частник - предлага ти стока на каквато иска цена - ако ти е по джоба, купуваш, ако не ти е, си търсиш по-евтин вариант.

Това някой оспори ли го? Поручикът каза, че там комуналните разходи са пет пъти повече по джоба отколкото тук, ти сама каза че заплатите са съизмерими.

Цените сами по себе си нищо не значат - категорията "скъпо-евтино" е спрямо покупателната способност на клубарите.
След като заплатите ни са съизмерими, остава да сравним цените тук и там за да видим къде се харчи по-малко от тая заплата за горива енергия храна и покрив. Доходите на клубарите нямат значение, тука сви сме "кот ми излезе на касовата бележка, няма да ме припоти, няма да го върна".



Тема по време на мир - британците гладуватнови [re: Pollyanna33556]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано16.05.22 17:11




явно русляците са най-богатата държава - по време на война...населението им от нищо не са лишени и дори им оставят пари за спестяване!



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: osvoboden pich]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 17:12



Браво на вас,

от паралелната вселена не сме от късметлийте



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано16.05.22 17:16



Ами не знам кви са тези космически сметки... Аз от съвършено нищо не се лишавам и комунизмът ми е построен - парите ми стигат за всичко и дори ми остават непохарчени 200-300 лв. месечно.

Не споря с никой - просто така стоят нещата при мен. През зимата освен парното което бичи у дома на макс докато съм си там също така и климатика бичи здраво. През зимата се мотая по къси ръкави у дома и е яко лятна жега, каквото не всеки може да понесе.

Нямам идея как се случва така - но е така.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: osvoboden pich]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано16.05.22 17:19



нещо е лъжа в тази сметка от 80лв за парно
освен ако имаш само вертикални тръби със съседите!!!



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: NUT]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано16.05.22 17:32



За 52 квадрата жилище с добра външна изолация и комшии с "неотрязани тръби", според мен е възможно.

Щастието идва при веселите!



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Шило]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано16.05.22 17:39



възможно е само ако има или измама - или грешка!



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.22 17:45



Айде пак.
Топлофикацията е дала данни за средна сметка в Пловдив за всички плащащи за миналата зима от 73 лева и нещо месечно, не за тая, за тая е 97.
Ти ми викаш: то за отрязано е 35.
Къф извод да си направя с твоя блестящ неалтернативен акъл и моя алтернативен такъв, освен че искаш да ми кажеш, че за да докара такава малка сума средно, повечето парнА са отрязани, иначе щеше да е триста?
Не знам дали си чувал за сарказъм, ама като ти написах, че сметката не е на глава от населението, се опитах да ти кажа, че повечето участващи в нея си ползват парното, надали е както ти го изкарваш.
А постовете ти не ги препрочитам и не си ги повтарям, докато ги науча наизуст, по тая причина не загрях към кое сочи това висящо "същият".

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: NUT]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано16.05.22 17:45



Аз не лъжа - но нямам проблем да си мислиш, че го правя.





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Шило]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано16.05.22 17:46



Да, с изолация е, ново строителство, хоризонтални тръби - всеки си плаща само това, което потребява.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано16.05.22 17:45



Оказва се не сте в паралелна система. Докато синко беше на квартира в 40 квадрата панелка сметките са гравитирали около 130 кинта. Щерката в момента е в 95 квадрата ново строителство, съответно гравитира около 100 кинта. Т.е. разликите идват от старо и ново. В новото всеки апартамент е с отделен топломер, изолацията е хубава, загуби няма. В панелките топломера е общ, загуби бол, сметката в небесата.




Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: NUT]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.22 17:49



Лъжа е, разбира се. ;) Така на мен преди десет години пак тук някой ми каза, че за да плащам само 7-8 лева за вода, значи не се къпя.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: osvoboden pich]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано16.05.22 17:55



радвам се че минаваш тънко И нищо не ти липсва
и ти оставят 200лв
с тия 200лв ако имаше дори само жена без деца
щяха да те изгонят на улицата!!!;)



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: NUT]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано16.05.22 17:59



Най-малкото щях да спя на дивана





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: osvoboden pich]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано16.05.22 18:06



да те питам - ти с дистанционно отчитане ли си за топломер и водомер?
защото днес наемателя ми донесе наема И ми гмецна че трябва да се сменят топломерите и водомера с дистанционни...които ще са активни само 7г
и на бройка за смяна трябва да платиш 43лв!



Тема Следват САЩ примернови [re: NUT]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано16.05.22 18:16



Така са били САЩ: колкото повече война водят, по-добре живеят. (С кратък промеждутък за ВСВ - с ограничения които за останалия свят са били смешни.) Това до края на Виетнамската Война.

До като САЩ са си произвеждали всичко за военни нужди, от бельо за войниците до оръжия и муниций, и са си имали свой подвоз - всяка война е била голям икономически стимул.

Ако руснаците не страдат от война... Може би следват примера на САЩ - от преди САЩ да се заподриват със "след-промишлена" икономика на "услуги".



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: NUT]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано16.05.22 18:16



Съвсем скоро предстои смяна. В момента не съм на дистанционно, но ще стана.



Тема Re: Следват САЩ примернови [re: Santo Modesto]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано16.05.22 18:24



ама САЩ са най-големите световни длъжници
само си печатат доларите - без никакво покритие
и всеки един гражданин на САЩ всяка година дължи по над 130К задължение!



Редактирано от NUT на 16.05.22 18:26.



Тема Да, задлъжняването е силанови [re: NUT]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано16.05.22 18:30



Да дължиш много към света е сила - стига да можеш да насилиш света да ти признава парите които печаташ по кеф.

На една държава парите да важат... Парите нямат нужда от златно покритие. Имат нужда от ядрено. Ама не от интелектуалското ядрено, за парлама, а от АМЕРИКАНСКО ядрено, с ПРИЛОЖЕНИЕ!

Русия къде ще може да следва американския пример в ядреното приложение... Не е лесно да си втори, зад световните водачи! И руснаците вместо на ядрено, наблягат на златно покритие на парите си...



Тема Re: Да, задлъжняването е силанови [re: Santo Modesto]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано16.05.22 18:36



от както свят светува
всички облаги за съществуване и развитие - са се плаща ли само с монети
мн трудно са били възприети хартийките като покупателна стойност - и всички хартийки са били застраховани със злато!!!



Тема пп!нови [re: Santo Modesto]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано16.05.22 18:42



понеже виждам че яко си станал ред некс;)
защо след поскъпването на горивото в САЩ...
гражданите на големите градове са недоволни - защото трябва за месец заплатата им отива само за гориво...зада отидат на работа и да се приберат!!!



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.05.22 18:58



Парното е частник - предлага ти стока на каквато иска цена - ако ти е по джоба, купуваш, ако не ти е, си търсиш по-евтин вариант.

Това някой оспори ли го? Поручикът каза, че там комуналните разходи са пет пъти повече по джоба отколкото тук, ти сама каза че заплатите са съизмерими.


Една статийка с коментари отдолу за тазгодишните сметки за парно в Москва, в коментарите се обаждат жители и на други градове:



Поручикът с неговите спомени от детството за 30лв сметки на месец в Русия, да се гръмне.

Пенсионерка Ирина Невзорова обнаружила в квитанции за февраль кроме обычных платежей 6 723 рубля /190лв/. Она сначала подумала, что это ошибка. Но оказалось – женщине насчитали долг за отопление. Причем, еще за 2021 год.

"Мне семьдесят пять лет. И пенсия у меня двадцать пять тысяч /706лв/. И как мне это оплатить?" – недоумевает Ирина.

- Да вообще ужас!!!! Расчетка пришла(Питере), 4.800р /136лв/на квартиру 62м. В прошлом месяце 3.100 /88лв/.

- Болдинов Олег, 4800 /136лв/за 62 квадрата? Дешёвка, а 6200 /175лв/ за 43 квадрата в Мытищах, как Вам?

- lananail, я говорил только об отоплении. Общий баланс платежа за все услуги 11.068р. /313лв/ в прошлом месяце 9.617р /272лв/

- Болдинов Олег, город Елабуга Республика Татарстан - 7800 /220лв/за 57 кв.м. Вот у нас космические суммы. 4800 /136лв/ мы платим летом.

и т.н.

И ценоразписът на Московското топло:


Тъй, както гледам коментарите, при съизмерими заплати и разходите им за топло, ток и вода са съизмерими с нашите. Пичът колко каза, че плаща за парно? Някъде към 80лв май. Пък завалията от Питер - 130.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано16.05.22 19:25



Според зависи - но около тази сума - да.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано16.05.22 20:11



Не разбирам защо трябва да се доказват такива неща? Сметките за парно, които аз лично плащах се движиха между 250 и 370 лв. Последната сметка - за април е 170 лв. 179,77 отворих е-pay за да погледна.
Защо, за Бога, да си измислям такива неща? Какъв може да ми е мотива?



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: osvoboden pich]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано16.05.22 20:13



Новото строителство и тези инсталации са супер в това отношение.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Green Light]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано16.05.22 20:16



Определено. Това беше едно от условията когато още си търсих жилище.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.22 20:19



Къде съм казала, че си измисляш за твоята сметка?!

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано16.05.22 20:24



Ами казваш, че средната цена е 70-80 лева(за Пловдив) и оспорваш логиката на Гераско, че дори спряно парно в София струва 35.
Стори ми се че не вярваш на това, че за София 300 лева е обичайна сметка.

Ако не е така, извинявай! Пак ще прочеата разговора.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.22 20:31



Ми не, давам данни за средна сметка за Пловдив, както горе имаше данни за средна сума парно+вода+ток за Москва, Петербург и някъде си. Моята или твоята не е непременно средната, а каква е дефиницията за обичайна, ми е сложно.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: tartarianeyes]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.05.22 22:43



Да бе, перални и айфони, нали?
И телевизори с копчета, щото на другите не им разбират.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.05.22 22:50



ко ще кажеш за сметките за парното?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.05.22 22:52



Издържам или хайде - подпомагам, и болнав родител, и деца, и котки. Не си само ти с живи родители, дето са закъсали. Само че, за да ида да помогна на моя, в момента ми струва 100 лева горивото.
И да - 300 лева парно до скоро ми бяха 25% от заплатата. Сега са 20%.

Може и да има 100 лева парно у 50 квадрата гарсониера, дето има една външна стена и я топлят комшиите, но при мен са близо 100 квадрата, с три външни стени, една от които северна, панел.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.05.22 22:58



Какво да кажа?
Казах го.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.05.22 23:41



Не за твоите, за руските. Цяла статия с коментари отпреди 3 седмици съм ти постнала - да видиш колко плащат хората там за парно и ток и вода. Преди да се размечтаваш, че им било 5 пъти по-евтино. То, аз не плащам толкова на месец за същата квадратура, въпреки, че се отопляваме изцяло на ток.

Може и да има 100 лева парно у 50 квадрата гарсониера, дето има една външна стена и я топлят комшиите, но при мен са близо 100 квадрата, с три външни стени, една от които северна, панел.

За топлоизолация не си ли чувал? Хората и панелки реновират, за да си намалят топлозагубите.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано16.05.22 23:50



Я да оставиш момчето на мира





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.05.22 23:53



Че аз какво му правя?
Той ми се оплаква, че топлел панелка с 300лв месечно, аз му се чудя на акъла.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано17.05.22 00:00



Ми и аз му се чудя. Моето парно е 38 лв.
Така си е решил


Ама аз нямам деца вкъщи по цял ден

Редактирано от Albena l на 17.05.22 00:02.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано17.05.22 00:00



Ми сигурно тия, от по-забутаните райони в бурятия, тува и подобие, са си ги мародерствали като едното нищо.
Още не мога да забравя ония ластици за коса, кич, ама китайско, шаренко.
И снимката, и името на онва пеле бяха побликували, младо, в средата на 20-те.
Бурят, тувимец, може и ненец да беше, не помня.

Ай сега ми разказвай приказки за лека нощ как "нашите" са добрички, целият свят ни мрази, защото ни завижда, Америка иска да ни вземе всичко, а европейците са геюви.

Само рассея най от по.
И никой не разбира широтата на руската душа, нейното величие и страдание, онази загадъчна меланхолия...


Освен един, дугин:

Особеността на великоруския пол е в това, че той не е насочен нито към себе си, нито към другия, че в него няма нито либидо, нито нарцисизъм. Руският пол е трепетно безтелесен, това е огнедишащото възбуждение на покойниците или на духовете на тръстиките, на водите, на пламналите бали сено или складове за фураж. Руският пол вее навсякъде, забърсвайки по пътя си всичко наред – дрехите от простора, мъжете, приятелите, хлебарките, подутия, готов напълно да се разложи труп, попадналите под ръка препрани девици, простреляните крайници, запенените коне, превитите бурени, сивите и напукани почви, скосените или уютни бели постройки, бледната и мъртва Роза Люксембург… и безсъвестно сърдечната пустота, таяща в плесенясалия кладенец на сърцето краденото битие, огромно и оплетено в коренищата си“.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Green Light]  
Автор Liya ()
Публикувано17.05.22 00:08



... оспорваш логиката на Гераско, че дори спряно парно в София струва 35.

Спряно парно на апартамент 115 квадрата в София за последния месец гледам е 75.84 лв., тоест сградна инсталация и топлене на вода.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано17.05.22 00:26



Debelata adwokatka я мислех за индоктринирана, но тя просто е ТЪПА.
Краставиците до преди 2 седмици у нас бяха по-скъпи от кило пиле и сравними с кило свинско.
ДГД. Мога да дам 5 лв за кило краставици, но няма - въпросът е принципен.
Днес за пръв път ядох истински краставици - почти без пари от моята оранжерия.
А инак с газ почти без пари от февр до окт можеш да си произвеждаш сам, още повече, че руснаците и торовете им са 5 -10 пъти под нашите (сори, тъпи америгокуросмукачи - ресурси....)



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.05.22 00:28



Откога чакаме гугъл професУрата да си каже думата



Пичът колко каза, че плаща за парно? Някъде към 80лв май. Пък завалията от Питер - 130.
Тоя Питер е някой нещастник като мен и Грийн, другите що да не си плащат като пича.
Един мвч топлина в София е към 53 долара, в масква е към 27 (от твоя линк го преписах). Добре, не е пет пъти, два пъти е. На 2 лева два пъти не е много (олиото например), но на 200 лева?



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано17.05.22 00:28



Генетична памет)) Руснаците мйое да са яко лоши, ама британците.....





Тема Re: Зависи...нови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано17.05.22 00:34



Сърч гугъл "фосфорна яма".

Само насекомите отчасти връщат фосфора от ниските места нагоре. А той е жизненоважен за растенията.
А рибата е в голямата си част ценен и лесен фосфор.
Няма нужда да ми благодариш за дупката в общата си култура.

(не е само за теб)



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Silverado]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано17.05.22 00:35



Не е само една, няколко са. Едната дори се хвалеше колко е търсена заради надутите си бърни.





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано17.05.22 00:37



Циничен си!





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.05.22 00:42



Аз не твърдя, че нашето е евтино, а че руското е скъпо.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Liya]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано17.05.22 02:00



(закачам се за последния пост)

- предаване на ОСН (Общественная Служба Новостей, умерено-лоялна TV - то нелоялни не останаха в Русия). За пенсиите, индексацията, инфлацията, прословутия “борщевой набор”. 31 мин, отпреди 4 дена



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано17.05.22 04:50



другите що да не си плащат като пича.

Разковничето е в добрата изолация, новото строителство и хоризонталните тръби.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано17.05.22 06:53



Два пъти викаш сега. А одеве бяха 300 лева само парното според тебе тук срещу 30 лева всички комунални разходи там според един друг.
Никой не оспорва, че там парното е по-евтино (да, ресурси, видински имбецили). Оспорва бомбастичните ви изявления за съотношенията и за разликите в стандарта.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано17.05.22 09:09



Ай сега ми разказвай приказки за лека нощ как "нашите" са добрички, целият свят ни мрази, защото ни завижда, Америка иска да ни вземе всичко, а европейците са геюви.

ПОНЕ 50% от това е вярно.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: tartarianeyes]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано17.05.22 10:53



никой не разбира широтата на руската душа, нейното величие и страдание, онази загадъчна меланхолия

не знаем дали я разбират, но че искат да я унищожат, е факт


Б. Клинтън:
„Целта на НАТО в бъдеще е да разположи мироопазващи сили в региони на етнически конфликти и гранични спорове от Атлантическия океан до Уралските планини“.
Директива на президента на САЩ, Клинтън № 13, февруари 1992 г

„... Похарчихме много милиарди долари за довеждането на Елцин на власт, но те се изплатиха. Ние изгонихме конкурент - Русия, и за нищожна цена изпомпахме от Русия 20 хиляди тона мед, 15 хиляди тона алуминий, 2 хиляди тона цезий, берилий, стронций и много други. Печалбата на САЩ, за да доведат Елцин на власт е над 5700%. Това никога не се е случвало в историята!".
(Послание на президента на САЩ Б. Клинтън „За състоянието на страната“ от 7 февруари 1997 г.).

Г. Кисинджър:
„Разпадането на Съветския съюз без съмнение е най-важното събитие на нашето време и администрацията на Буш показа невероятно умение в подхода си към този проблем...
Ще предпочета хаоса и гражданската война в Русия пред тенденцията да я обединя в единна, силна, централизирана държава."

Британският премиер Джон Мейджър:
„Задачата на Русия след загубата на Студената война е да предостави ресурси на проспериращи страни. Но за това им трябват само 50-60 милиона души."

Маргарет Тачър:
„На територията на Русия е икономически оправдано да живеят 15 милиона души, които обслужват кладенци и мини“.

Съветник на президента на САЩ Збигнев Бжежински:
„Колкото по-малко ще бъде населението на тази територия (СССР и Русия), толкова по-успешно ще бъде развитието й от Запада“
"Славяните - руснаци, белоруси, украинци - са най-непокорните народи в света. Те могат да бъдат унищожени, но не и завладени. Ето защо това семе трябва да бъде елиминирано."
"Хитлер беше глупаво момче, той действаше открито. Няма да имаме следи."

Дж.Сорос:
„Имаме нужда от Украйна като торпедо във войната с Русия. Съдбата на гражданите на тази страна изобщо не ни интересува.”




Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: snowprincess]  
Автор Reverend Harry Butz ()
Публикувано17.05.22 11:01



Тези "цитати" превод от руски ли са?





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.05.22 11:09



Аз не твърдя, че нашето е евтино, а че руското е скъпо.
Ами да руското е скъпо като нашето щото е само два пъти по-евтино





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.05.22 11:10



Според един друг там е 30 лв а според една друга тук е 70 лв. Квит сте



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: osvoboden pich]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.05.22 11:12



Пич как ти правят изравняването - в месечната сметка или на по-едри интервали? Винаги съм се чудил, а така и не проверих google знае ли.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано17.05.22 11:15







Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано17.05.22 11:17



Според ЕВН Топлофикация - Пловдив. Аз не съм квит с никой, най-малко - с поручици с акъл на старшини като ония от вицовете.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 17.05.22 11:26.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: snowprincess]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано17.05.22 11:24



Такива "факти", без цитиране на надежден източник, са поредната манипулация.
И, дето вика аусът, в превод от руски ли са?





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано17.05.22 11:59



Топломерите са в общите части - те си минават и проверяват без никакво участие от страна на абоната. Не съм обръщал внимание - но може би в края на годината...



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: snowprincess]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.05.22 12:11



Не вярвам на такива голи "цитати". Ето как се прави:

"Съединените щати подкрепят [военно] Украйна и хората и за да можем да воюваме с Русия там вместо у нас"

Адам Шиф, шеф на комисията по разузнаването, януари 2020
Същият който преди десетина дни заедно с Нанси Пелоси посети лично Зеленски.
източник ABCNews,





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.05.22 12:31



Ами ти си говорила за миналата (още по-минала) зима, той можда говорил за още по-по-миналата, де да ви знам.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Reverend Harry Butz ()
Публикувано17.05.22 12:31



Съединените щати подкрепят [военно] Украйна и хората
и за да можем да воюваме с Русия там вместо у нас" .

източник ABCNews, страницата им във фейсбук



Това не е "цитатът".
Цитатът на ABCNews от страницата им във Фейсбук - горе в десния ъгъл - гласи
следното:

Rep. Adam Schiff: Ukraine military aid was "designed to help Ukraine defend
itself from the Kremlin's aggression. More than 15,000 Ukrainians have died fighting
Russian forces and their proxies. 15,000.

Адам Шиф: Военната помощ за Украйна е "предназначена да помогне на Украйна
да се защити от агресията на Кремъл. Повече от 15 000 украинци са загинали в
битки с руските сили и техните подставени лица. 15 000".


Никъде не пише "за да можем да воюваме с Русия там вместо у нас".





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.05.22 12:33



Пусни си видеото бе, гений, само две минути е за разлика от твоите





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано17.05.22 12:36



Е, за това не се сетих, да. Може и за зимата на 1998-ма даже. Но си прав.
Само че аз написах точно за коя зима.

"Миналата" е предната преди "тая".

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 17.05.22 12:35.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.05.22 12:38



Що "тая" не е ли минала? Докато не уточни преди няколко поста че говориш за по-миналата мислех че говориш за 2021/2022.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано17.05.22 12:42



Не. Последната не е минала, в тесен смисъл, докато не мине следващата.



Иначе сериозно, за тая дори не очаквах вече да има публикувани данни, но потърсих и имаше. За 2020/2021 ги помнех, защото сме ги дъвкали пак тук, мисля.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 17.05.22 12:42.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано17.05.22 12:45



защо не оставиш другите да ми подават репликите, сърце
мислиш, че няма да се сетят какво да питат или че сами не могат да потърсят цитатите






Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано17.05.22 12:54



и без да отвори линка ти, абсолютно съм сигурна, че знае какво си пуснал
гений е, той знае много, казва малко и прави обратна психология




Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано17.05.22 13:17



Е, ако няма измишльотини, каква пропаганда ще е





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.05.22 13:29



Аз не твърдя, че нашето е евтино, а че руското е скъпо.
Ами да руското е скъпо като нашето щото е само два пъти по-евтино


Искаш да кажеш, от това на Софийските абонати. И то, само на тези със старите апартаменти и панелките. Щото според отзивите на клубарите, на новото строителство, Пловдив и Русе, парното му е два-три пъти по-евтино.

Тъй че, не е добре да се правят обобщения с поглед, вперен в собствения си пъп.
Щом на мен парното ми излиза по-скъпо, значи на 7млн българи им е по-скъпо.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: tartarianeyes]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.05.22 13:30



Пропаганда? Защо го правиш?
Това което е чекпойнтчарли е цитирал е анонсът към 2 мин видео в което Адам Шиф казва това:

"united states aids ukraine and her people so that we can fight russia over there and we don't have to fight russia here."

Това е по повод военната помощ от САЩ за Украйна (military aid)
Обвинявате другите в собствените си грехове





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.05.22 13:35



Жено, написах ти колко струва единица топлинна енергия тук и там, това е. Разликата е два пъти. Коя инфраструктура какви загуби има по трасето и принуждава потребителите си да ги плащат пак е тема, ама друга.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано17.05.22 13:50



Е това е друго (имам предвид, когато се посочва източникът). Този откъс е малко дръпнат от контекста, но поправимо - речта на Шиф на втория ден от дебатите по импичмънта на Доналд Тръмп по повод блокиането на военна помощ за Украйна е

.

Това, което е в клипа (ако е по-удобно да се чете):

13:51
For Ukraine’s new and untested leader, an official meeting with the President of the United States in the Oval Office was critical. It would help bestow on him important domestic and international legitimacy as he sought to implement an ambitious anti-corruption platform. Actual and apparent support from the President of the United States would also strengthen his position as he sought to negotiate a peace agreement with Russia’s President Vladimir Putin seeking an end to Russia’s illegal annexation and continued military occupation of parts of Ukraine.
14:32
But most pernicious President Trump conditioned hundreds of millions of dollars in congressionally appropriated tax payer funded military assistance for the same purpose to apply more pressure on Ukraine’s leader to announce the investigations, this military aid which has long enjoyed bipartisan support, was designed to help Ukraine defend itself from the Kremlin’s aggression. More than 15,000 Ukrainians have died fighting Russian forces and their proxies. 15,000. And the military aid was for such essentials as sniper rifles, rocket propelled grenade launchers, radar night vision goggles, and other vital support for the war effort. Most critically, the military aid that we provide, Ukraine helps to protect and advance American national security interests in the region and beyond.
15:24
America has an abiding interest in stemming Russian expansionism and resisting any nation’s efforts to remake the map of Europe by dent of military force, even as we have tens of thousands of troops stationed there. Moreover, as one witness put it during our impeachment inquiry, the United States aids Ukraine and her people so that we can fight Russia over there and we don’t have to fight Russia here.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: crystalkyle]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.05.22 13:55



Е ти го застреля сега!
Не знаеш ли че Трамп е любимият президент на чекпойнтчарли? Сега как ще преживее че сащ воюват в Украйна за да отмъстят на Трамп не ми се мисли





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.05.22 14:17



Мъжо, има допълнителни фактори, които определят сметката ти за парно - дали в блока ти се отопляват и общите части и колко са те, дали ти доначисляват топлозагуби на база показания на общия топломер, дали ти доначисляват И топлозагуби по трасето - в Москва начисляват по тарифа, в София не, дали имаш монтирани врътки на радиаторите и сам си регулираш температурата в апартамента според нуждите и комфорта, дали имаш отделен топломер и дали апартаментът ти е енергийно ефективен, тоест, топлоизолиран. Защото от това, че единица топлоенергия в Москва е 5 пари, а в София 10 пари, не следва, че два еднакви апартамента тук и там ползват едно и също количество топлоенергия през зимния период. Оттам и разходите за топло, сравнени със заплатите тук и там, ако щеш, тук и тук, са различни. Ржевски плаща 300лв за 100кв.м. неизолирана панелка, Драган плаща 150лв за 100кв.м топлоизолиран нов апартамент.

Да, при еднаква енергийна ефективност и отчитане, на Иванушка в Москва месечната му сметка ще е 2 пъти по-ниска от тази на Драган в София, но това е положението - в Русия горивата са 2 пъти по-евтини, защото си ги произвеждат. Затова пък, там зимите са по-студени и отоплителният сезон по-дълъг. И за целия сезон разходите за парно на Иванушка и Драган току-виж, се изравнили. Щото подхванахме цената на парното заради разходите спрямо еднаквите заплати. По тази причина няма как да механично да сравняваме тарифи. Също и на тези на бензина - на москвича му е 2 пъти по-евтин, но разстоянията му са в пъти по-големи. И току-виж, похарчил много повече за градско, отколкото софиянецът Драган.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано17.05.22 14:27



А, не, не така.
Казах, че ми трябва надежден източник, за мен това е важното, независимо, дали нещо ми харесва или не.

(а пък изрязване на части от изречение, смяна на местата на думи, са често срещани в пропагандните измишльотини. разчита се на това, че хората не се задълбочават да проверяват.)

В случая се доверих на ауса, но той е пропуснал, предполагам, на нарочно.
Ето още един път се убеждавам, че човек сам трябва да рови и да търси, да разчита на себе си.

Извини ме.



върнете ни архивите, идиоти

Редактирано от tartarianeyes на 17.05.22 14:28.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: mangosutu-168725]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано17.05.22 21:45



Едната дори се хвалеше колко е търсена заради надутите си бърни - хм, ще да е в унисон с новите им "гости"!
Ма, да свикват!





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор 2biri ()
Публикувано17.05.22 22:54



Какво говориш ти? Все пак всяка цена се мери спрямо някаква ед.мярка, а не според климатични особености. У нас цената на билета за балет по-ниска ли е щото не ходим? Ама в Москва било студено дълго. Тук пък е топло дълго и аз лично се охлаждам по-скъпо, отколкото се отоплявам - зиме не пускам нищо. И плащам 50лв. за ток и 50 за тръби. А и не ям гречка и ми е все тая колко струва. 150 лв за 100 квадрата не плащат никъде, ако ползват 100-те квадрата



Относно това, което си произвеждаш - ние произвеждаме всички видове зеленчуци и варива. Но купуваме от Гърция, Испания, Полша, Еквадор????, Латвия... Що са по-евтини, като си ги проивеждаме и тук чесън и картофи и боб? Щото ни е уау и яката държавна политика. То чак е срамно да си купиш смилянски боб от Китай, но е факт. А чесън от Полша?

Инак твоята логика важи за София, Бургас и Хасково. В София и Бургас да хапнеш пица и да пийнеш бира е цифра. А тук заплатата е на половина на средната софийска. Но е близо до Хасковската, където е по-евтино да ядеш и пиеш. Значи в Бургас сме бедняци



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: 2biri]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано17.05.22 23:08



Направо се зачудих - дали като ще ходя на ММЦ Приморско - да не си взема и велисопедо?
Толко читав народ има в Бургас, ама аз ся, ако стигна до среща с всичките читави - и без да пия? С Нивата? Не става. А со Велисопедо - става. Само - малко опасно - Приморско-Бургас - с велосипед. По добре с МТЛБ.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: 2biri]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.05.22 23:15



Значи в Бургас сме бедняци

В общи линии, така излиза.


А отоплението си е масраф, обвързан с температурите. Ниски температури - голям масраф, високи температури - малък. В Занзибар - никакъв. Там са най на далавера.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: 2biri]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано17.05.22 23:17



"150 лв за 100 квадрата не плащат никъде, ако ползват 100-те квадрата"
Живеем в четири стаи, всичките ги ползваме, не сме ги зазимили, не ходим вътре с палта и всичките ги топлим с парно. Плюс топла вода. Стотина квадрата са чисто, без балконите. С деца и частично хоум офис възрастни. Сметка между 150 и 190 лева месечно за 2021/2022. 190 е била за най-студения един месец, януари-февруари.
Но щом казваш, че никъде не плащали толкова, как да споря...

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 17.05.22 23:40.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор 2biri ()
Публикувано17.05.22 23:41



Добре. Всичките ми познати плащат повече зиме за 100м2. Може би им е неефективно парното. Майка и татко плащат повече от 100лв за 50м2, но им е студено и си помагат с калорифер - той е отделно. Стара дограма, ЕГН-то вече не топли като при мен, а и не се къпят всеки ден





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: bira_more]  
Автор 2biri ()
Публикувано17.05.22 23:43



Ще те оставя в офиса, ако изпиеш много бири. Ще ти дам матрак и ще приберем и колелото

А и в офиса винаги има бира



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано17.05.22 23:52



В Русе знам защо е така - южен апартамент, по средата на блока, между два обитаеми апартамента, не на калкан. Парно почти не се пуска, тва реално е топлата вода. Аз съм с три външни стени, една от които е края на блока и е север. Там са двете спални и банята.

В Пловдив зимата е по-топла отколкото под Витоша, на 500м надморска височина. Там сняг пада веднъж на 10 години. Освен това, предполагам се къпят само в неделя.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано18.05.22 00:00



А в Оймякон зимата пада до -60, а самата зима трае 8-9 месеца и една десета от софийската цена да им е парното, плащат повече и от теб.



Твърдението ти, че на руснаците при еднакви заплати и еднакви цени на храна като тук, им остават повече пари, защото парното им е в пъти по-евтино, както виждаш, не важи. Освен за гаджето ти, рускинята от Русе, де.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано18.05.22 00:56



Именно защото зимата им е по-студена, дори да плащат колкото мен - а те плащат по-малко - означава, че им е по-евтино. Защото консумират повече топло за една и съща цена.

Не знам колко пари им остават на руснаците, ама енергията им е много по-евтина.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: 2biri]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.05.22 00:58



Може и картони от яйца. И на такива съм спал в казармата.
Ама все пак мерси за поканата.
Ся, остава да го доизмисля.
ПП
Колелото - а бе то е одрано от всякъде, и го връзвам, с дебела верига, и сериозен катинар - към решетка, или към сериозно като дебелина дърво. Та, ако край офиса ти има дебели дървета - и няма твърде сръчни братчеди - нема проблем, за мойто ПС.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: bira_more]  
Автор 2biri ()
Публикувано18.05.22 01:02



Бе какво колело до Бургас? Имам гараж за 2 лади





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: 2biri]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.05.22 01:12



Ам не. То со велисопедо си е друго.
А и аз си нямам качествен измерител на алкохол.
Ся, колкото и да съм пиян, помня някои тъпотии - от сорта, средна скорост на разграждане на алкохола, и като знам колко мога да изпия, преди да реша че - спирам - ми на другия ден, трябва да вися до 2 след обяд. Щот знам ли, каква е скоростта на разграждане на алкохола при мен? Уред - питах приятел полицай - е неам шанс, без много по сериозни връзки, да си намеря подходящ.
А колело - колко и да съм пиян - мога да си карам, кола - ич, и никак.
Само веднъж, на пияна глава, минах напред - назад - буквално 2 метра - да препаркирам, при това не на улицата.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано18.05.22 01:41



Именно защото зимата им е по-студена, дори да плащат колкото мен - а те плащат по-малко - означава, че им е по-евтино. Защото консумират повече топло за една и съща цена.

Туй да ней хляб, бре!



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано18.05.22 01:53



Ми, не.
Обикновена сметка.
Ти живееш на -60 и за да ти е 23 градуса вътре, гориш 100 единици енергия.
Аз живея на на -6 и за да ми е 23 градуса вътре, горя 10 единици енергия.
И аз, и ти плащаме по сто лева.
Твоите единици енергия са една за лев, моите - за 10 лева.
Твоят комшия, живее малко по на юг и ползва 20 единици енергия, които плаща по твоята цена, щото сте в една и съща държава, тоест - 20 лева.

Кому е по-евтино - на мен или на твоя комшия?



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано18.05.22 02:02



Кому е по-евтино - на мен или на твоя комшия?

На този, който плаща най-малко.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор 2biri ()
Публикувано18.05.22 02:09



На единица продукция или за сезона на калпак?

Щото ако аз се треса от климактерични вълни и не пускам топло, това не прави топлото у нас по-евтино, а само не го ползвам, инак струва същото и ако съм зиморничава - ще го надуя тройно. С което е става три пъти по-скъпо.





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано18.05.22 02:10



Е, значи на пловдивчани.
Те плащат по-малко и от ония в Оймякон.





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: 2biri]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано18.05.22 02:25



Ми направи си баня у вас, ако щеш. То си е за твоя джоб.
Мен ако питаш, един вълнен пуловер и едни дебели чорапи щи излязат по-евтино, ама всеки знае себе си.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано18.05.22 07:53



Не знам колко пари им остават на руснаците, ама енергията им е много по-евтина.

Чудя ви се за какво спорите. И на двете места цената я определя Газпром. Миналата година цената на газа се вдигна в пъти, едва ли заради вдигнала се себестойност. Докато ЕС е склонен да плаща скъпия газ на Газпром, в Москва могат и без пари да се топлят.

Знаеш къде ще отидат парите от тия 300 лева парно, не бива да им се дразниш ;)



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор 741 ()
Публикувано18.05.22 08:06



Гледам си фактурата, има показанието на общия топломер, деля го на броя апартаменти в блока - излиза около 1000 квтч на апартамент за март, при средномесечна температура 3.2 градуса. Предните месеци е било по-студено, ама средната температура мисля е била положителна, та и сметките няма да са били много по-големи.

1000 квтч са 120 лева с ддс средно на апартамент по сегашни цени. Блокът е голям, на практика сме цяло село, тъй че това става за долу-горе някакъв ориентир за средна цена. Старо строителство, почти няма апартаменти с външна изолация, в София това. При вас е няколко градуса по-топло и оттам имате примерно 10-20% по-ниски сметки.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Reverend Harry Butz ()
Публикувано18.05.22 11:59



Aз съм на супер-мощен 8-ядрен iMac с Apple Safari браузър, затова понякога
разни странни видеофайлчета, правени с незайно каква програма, не ми
излизат на екрана.

Появява се само снимка, а контролното панелче с иконките за Play
(Възпроизвеждане) и Volume control (Контрол на звука) или не излизат,
или са покрити с някакъв текст - в този случай, със заглавието на самото видео.

Ето го скрийншота от моя iMac. Няма контролно панелче.

На негово място - слято с иконките за Like, Comment и Share (върху тях) - се
мъдри заглавието на видеото, което трябва да е два реда по-отдолу, за да бъде
намясто.



Дотук добре.

Днес си направих труда да извада един стар Windows лаптоп от моята
колекция и да го видя най-накрая това зловещо американско видео,
което е направило такова голямо впечатление на русофилите, че то сега
сигурно циркулира между тях така, както коронавирусът циркулира между
прилепите. (Сноуи не може да не го е споделила вече с някого.)

Кой ти даде линка, всъщност?

Който ти е дал линка, е трябвало да отбележи, че конгресменът Адам Шиф
не прави сам изявлението "united states aids ukraine and her people so that
we can fight russia over there and we don't have to fight russia here"
, а цитира
нещо, което е казал някакъв свидетел на първия процес за импийчмънт
на Доналд Тръмп.

Юзърката crystalkyle любезно е предоставила транскрипт, който правилно
показва репликата на Шиф във видеото:

"Още повече, както каза един свидетел..."
Moreover, as one witness put it during our impeachment inquiry,
the United States aids Ukraine and her people so that we can fight Russia over
there and we don’t have to fight Russia here.


В заключение искам учтиво да поясня, че "We're fighting them there,
so we don't have to fight them here" е определено една от най-често
употребяваните и запомнящи се фрази в новия политически речник
на Америка.

Така че този свидетел, когото Адам Шиф цитира, ако той действително
съществува, изобщо не е казал нещо уникално и страшно.

Напротив, казал е нещо много банално и неоригинално.


Въпросната фраза (или доктрина) е в устата на всеки президент, конгресмен
и журналист още от времената на 9/11.

Например, Джордж Буш.

Обръщение на президентът Буш към 89-ата годишна национална конвенция на
Американския легион в Рино, Невада.
(Да направим Америка по-безопасна, като победим екстремистите в Близкия изток)


Our strategy is this:
We will fight them over there so we do not have to face them
in the United States of America. (Applause.).



Моето мнение е, че използването на това клише по адрес на всеки
външнополитически проблем го превръща в онова, което евреите наричат
ludicrous shibboleth.

Извинявам се за дългия текст. Но такова е интернетското общуване.
Устното обяснение би отнело само минутка.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: snowprincess]  
Автор Reverend Harry Butz ()
Публикувано18.05.22 12:48



защо не оставиш другите да ми подават репликите, сърце

Моя нежна миледи, аз една година не давах косъм да падне от главата ти,
но ти сега взе се увличаш безкритично по руска пропаганда.



Намери ми ги тези цитати на английски.

Например, този,
качен преди четири години от Мария Захарова - говорителка на външното
министерство - в Twitter:



„На територията на Русия е икономически оправдано да живеят 15 милиона души,
които обслужват кладенци и мини“.
- Маргарет Тачър



Какво показа съответната проверка.


Ни дня без фейка:
Захарова привела несуществующую цитату Тэтчер как пример "русофобии".





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано18.05.22 14:48



Дотук добре.
Звучиш ми като онзи дето падал от небостъргач и към петдесетия етаж си казал "дотук добре"



Кой ти даде линка, всъщност?
Много обичам свекървенски подмятания и внушения. Сам го търсих, казах на жив клубар че помня тези думи отпреди две години и не може да го няма в интернет. Гледах за по-кратко видео затова не пуснах цялата реч. Пратих го на клубаря на 6-ти тоя месец.

Който ти е дал линка, е трябвало да отбележи, че конгресменът Адам Шиф
не прави сам изявлението

Абсолютно сам прави изявлението. Аз, казвайки "както Айнщайн е казал, само две неща са безкрайни – вселената и човешката глупост, като за вселената не съм сигурен" изразявам пълно съгласие с думите на Айнщан. Или според теб той изразява несъгласие с тоя свидетел?

В заключение искам учтиво да поясня, че "We're fighting them there, so we don't have to fight them here" е определено една от най-често употребяваните и запомнящи се фрази в новия политически речникна Америка.
Булшит. Няма учтивост която да прикрие импотентната логика.

Да направим Америка по-безопасна, като победим екстремистите в Близкия изток
Отнася се за преследване на терористични организации които са причинили щети в сащ. коя е тая руска терористична организация бутнала американски търговски център за да се отнася фразата и за Русия?



Тема Свободен пазаризъм в действиенови [re: NUT]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано18.05.22 18:55



Вдигането на цената на горивата в САЩ няма много общо с войната в Украйна. САЩ внасят около 8% нефтени материали от Русия, предимно мазут за корабни двигатели.
Виж, вдигането на цените на практически всичко в САЩ има много общо с успешните усилия на демократите да повдигнат запплащето на масата (около 50% от населението) "бедни работещи". Щом несретниците видяха доходите им да започнат да догонват инфлацията, насъбрана от десетина години - тряс! Свободният пазаризъм вдигна цените защото купувачите могат да плащат повече. Има ги записани (от скрити микрофони) обсъждания на изпълнителните диреци на разни корпораций, да се наговарят да вдигат цените... С основната идея бидейки че ако само една корпорация вдигне цените, това ще причини в купувачите насочено недоволство - обаче ако всички заедно вдигат цените, купувачите ще го усетят като "новата нормалност", и ще решат че просто цялата икономика зацикля, а не че специфични корпораций проявяват алчност.

Я гледай какво става с бебешката формула! Рекордните печалби на 4-те корпораций, произвеждащи формулата за САЩ пазар, са били похарчени за бонуси за корпоративните диреци и за обратно купуване на акций - но НЕ за строеж на нови заводи. И при всеки повод за ограничено производство (в случая, заводи затворени за дезинфекция поради засечено замърсяване) - цената се качва. И - много важен фактор в свободния пазаризъм! - се оказва, че внос на бебешка формула от извън САЩ (примерно от Канада или Мексико)... е ЗАБРАНЕН! Защото формулата е нещо си в списъка на медикаменти и прочие, чиито внос в САЩ подлежи на специални бариери. (Защото свободният пазаризъм без бариери... ай стига бе!) И ей ги производителите на бебешка формула в САЩ пълнещи джобове от свободния пазаризъм в дистилат: пленен и ограден пазар, с ограничена доставка, и - защото пазаризмът е "свободен" - пълна свобода за раздуване на цената. Това че купувачите въпреки раздутата цена пак изкупуват наличното производство само служи като аргумент за корпорацийте че населението все още има "недоупотребена" покупателна способност - и още мегдан за вдигане на цените.

Войната в Украйна не факторира в икономическите развития в САЩ. Или - по-точно - не факторира повече от колкото факторираха САЩ освободителните войни в Кувейт, Ирак, Либия, Югославия, Сомалия, Сирия, Гренада, Панама, или на кратко: хич! Ако водене на освободителна война се отразяваше зле на икономиката на освободителите, САЩ отдавна да бяха спряли да водят такава на всеки няколко години. И - по американския богат опит с освобождения на държави по 4 континента, който, за американска гордост, е несравнимо по-богат и обширен и по-производителен (във вид на утрепани пречещи) от руския - в САЩ не знам някой сериозно да очаква войната в Украйна да кривне струята на руснаците. Те просто се опитват да действат по водещия (трябва да сме патриоти, да, и да подчертаваме американското водачество!) американски пример - но са далече от истинско съперничество. Ей примерно, при началните бомбардировки на Багдат, една (една!) американска бомба, специален вид, бе утрепала близо 500 криещи се в бомбо-убежище. Руснаците могат ли да се похвалят хайде не с 500 утрепани от 1 бомба, но поне с уважителни 100, или дори 50? Ми ТВ кулата в Бялград американските ракети я праснаха от 3 различни страни, на 3 различни етажа; видео записа от попаденията, обснимани от всякакви ъгли и гордо показвани като доказателство за оръжейно постижение, го гледахме колко пъти! Руснаците уж били праснали ТВ кула в Харков ли, някъде. И? Как са я праснали? Какво уважение да има светът към руснаците, ако не парират САЩ с, примерно, 4 попадения, по едно от всяка страна, всяко на различен етаж, пък и за надцакван, още 1 ракета отвесно от горе!? Говорейки за което, дей го руският видео запис от прасването на украинската ТВ кула? Да покаже на света руският освободителен потенциал как е, хайде не 50%, но поне 10% от американския.

Та значи, ефектът на войната в Украйна върху САЩ е... Като гледаме резултатите от предварителните избори по щати в САЩ... Незабележим.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано18.05.22 22:03



знаеш защо не може да се намери на английски

но мога на български от 2012 част от речта

който иска - да я търси на руски цялата

...




МАРГАРЕТ ТАЧЪР: „КАК РАЗРУШИХМЕ СЪВЕТСКИЯ СЪЮЗ”

През ноември 1991 г. се провежда съвещание на специалисти по нефтопреработката и нефтохимията в Хюстън, Тексас. Основен участник в съвещанието е Американският нефтен институт, полуобществена организация, която от време на време организира срещи на нефтени компании, където те се занимават с интересите си. На съвещанието като почетен гост е поканена Маргарет Тачър, експремиер на Англия. Тя е химик по образование, макар и да е работила малко по специалността си.
Тачър произнася политическа реч, продължила 45 минути, която може да се озаглави като

„Как ние разрушихме Съветския съюз”.

Ролята на „желязната лейди” за разпада на Съветския съюз е съществена и тя откровено го заявява на съвещанието.
„Съветският съюз е страна, която е сериозна заплаха за западния свят. Не говоря за военна заплаха. По същество тя не съществува. Нашите страни са достатъчно добре въоржени, включително и с ядрено оръжие. Имам предвид икономическата заплаха. Благодарение на плановата политика и своеобразното съчетание на морални и материални стимули, Съветският съюз достигна високи икономически показатели. Прирастът на националния доход там беше два пъти по-висок отколкото в нашите страни. Ако при това се отчетат огромните природни ресурси на Съветския съюз, при рационално управление на стопанството Съветският съюз има напълно реални възможности да ни изтласка от световните пазари.
Затова ние винаги сме предприемали действия, насочени към отслабване икономиката на Съветския съюз и създаването на вътрешни трудности в страната. Основното беше налагането на надпреварата във въоръженията. Ние знаехме, че Съветският съюз се придържа към доктрината за равенство между въоръженията му и тези на НАТО. В резултат на това Съветският съюз харчеше за въоръжения около 15% от бюджета, докато нашите страни харчеха само 5%. Това се отрази негативно на икономиката на Съветския съюз; наложи се да икономисва от вложенията в производството на т.нар. стоки за народно потребление. Ние се стремяхме да предизвикаме масово недоволство на населението там. Един от нашите методи беше „изтичането” на информация за по-голямото количество въоръжения у нас, отколкото в действителност; целта ни беше да предизвикаме допълнителни вложения на Съветския съюз в тази икономически неизгодна сфера.
Важно място в нашата политика заемаше фактът, че конституцията на Съветския съюз беше несъвършена. Формално тя допускаше незабавно излизане на всяка пожелала съюзна република от Съюза, макар реализацията на това право по това време да беше на практика невъзможна заради цементиращата роля на компартията и силовите структури. И все пак в тези конституционни особености имаше потенциални възможности за нашата политика.
За съжаление въпреки нашите усилия, политическата обстановка в Съветския съюз дълго време оставаше много стабилна. Сериозно място в нашата политика, заемаше въпросът за създаването на система от противоракетна защита. Трябва да призная, че повечето експерти бяха против създаването на тази система...
Ситуацията за нас беше много трудна. Но скоро дойде информация за наближаващата смърт на съветския лидер и възможност на власт да дойде с наша помощ човек, благодарение на който ние можем да реализираме нашите намерения. Това беше оценката на моите експерти (аз винаги формирах много квалифицирана група експерти по Съветския съюз и при необходимост помагах за емиграцията на нужните специалисти от Съюза).
Този човек беше Михаил Горбачов, който експертите характеризираха като невнимателен човек, внушаем и много честолюбив. Той имаше добри взаимоотношения с по-голямата част от съветския политически елит и затова идването му на власт с наша помощ беше напълно възможно.
Дейността на „Народния фронт” не изискваше големи средства: основно това бяха разходи за размножителна техника и финансова поддръжка на функционерите. Но много средства изискваше поддръжката на продължителните стачки на миньорите.
Много спорове сред експертите предизвика въпросът за издигането на Б. Елцин като лидер на „Народния фронт” с перспектива за избирането му във Върховния съвет на Руската република и по-късно за ръководител на Руската федерация, в противовес на лидера на Съветския съюз М.Горбачов. Повечето експерти бяха против кандидатурата на Б. Елцин, като отчитаха неговото минало и особености на личността му.
Но се състояха съответните контакти и договорености и решението за „пробутването” на Елцин беше прието. Много трудно Елцин беше избран за председател на Върховния съвет на Русия и веднага беше приета декларацията за суверенитета на Русия. Въпросът беше от кого, ако Съветският съюз беше сформиран около Русия? Това беше действително началото на разпада на Съветския съюз.
Борис Елцин получи съществена помощ и по време на събитията през август 1991 г., когато ръководещата върхушка на Съветския съюз, блокирайки Горбачов, се опита да възстанови системата, която осигуряваше целостта на Съветския съюз. Привържениците на Елцин удържаха, при това той придоби голяма, макар и непълна, реална власт над силовите структури. Всички съюзни републики се възползваха от ситуацията и обявиха своя суверенитет...
Така, сега де факто се извърши разпадът на Съветския съюз, но де юре Съветският съюз съществува. Аз ви уверявам, че в близкия месец вие ще чуете за юридическото оформяне на разпада на Съветския съюз..”
След две седмици се подписват Беловежските съглашения...
Както виждате, Тачър е колкото умна, толкова и цинична...




Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: snowprincess]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано18.05.22 22:32



Опорката, която трябва да изпълним:


Туитър акаунтът на Захарова/МИД е стопиран, има скрийншот и коментар

Кингата на Андрей , от която тръгва цитатът в свободно плаване

Дай фонтану отдохнуть...



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: crystalkyle]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано18.05.22 22:55



книгата е от 97, какво общо със захарова може да има
на срещата са присъствали 50 човека руска делегация, които възстановяват речта
никъде не може да се намери на английски
текстът липсва дори в сайта на тачър
засега









Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: snowprincess]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано18.05.22 23:05



Естествено, първо погледнах в архива на Тачър. Паршев, по повод на цитата, казва, че “бил чул”. Питай Захарова, защо сега си измисля.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: crystalkyle]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано18.05.22 23:47



Ауси наскоро показа снимка на офиса на горбачов в америка
явно са били оценени заслугите му добре
ти видя ли я тогава или да го помолим пак да я пусне




Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: snowprincess]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано18.05.22 23:54



Ама разбира се, пусни я пак, може някой да е пропуснал да я види. А също и да не пропуснеш да напишеш каква е връзката с темата на Опти?



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: crystalkyle]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано19.05.22 00:48



има връзка с темата на Опти
Светията каза, мисля в тази тема беше, че Русия страда от санкции не от два месеца, а от 200 години
някой все иска и прави планове да я съсипе




Планът “Комбайнер“. Горбачов – Президентът ликвидатор на Съветския съюз
25.04.2018 СВЯТ


Михаил С. Горбачов носи главната и персоналната отговорност за разпада на Съветския съюз
„Когато получихме информацията за наближаващата смърт на съветския лидер – става дума за Юрий В. Андропов, се замислихме за възможността да дойде на власт на човек с нашата помощ, благодарение на когото да реализираме нашите намерения.

Това беше оценката на моите експерти – аз винаги съм създавала квалифицирана група експерти по Съветския съюз, която необходимост подпомагаше допълнителната емиграция на нужните специалисти от СССР.

Това беше Михаил Горбачов, който експертите характеризираха като несъсредоточен, внушаем и много честолюбив. Той имаше добри взаимоотношения с по-голямата част от съветския политически елит, затова идването му на власт с нашата помощ беше възможно…“

Маргарет Тачър, член на Тристранната комисия, януари 1992 г.

Горбачов носи главната и персонална отговорност за всичките трагедии, възникнали в бившия Съветски съюз.

Ставрополският Юда
Горбачов е роден ва 2 март 1931 г. в село Приволное, Ставрополски край. Съдбата го издига на най-високия връх на властта в една велика страна. Ще го възхваляват в чужбина и ще го проклинат в родината му.

М. Сергеич започва реформите в Съветския съюз през 1985 г. според разработения от „Съвета по международни отношения“ план. По някои информации той не познавал съдържанието му, пък и едва ли е знаел и за съществуването му.

Реалните архитекти на перестройката умеят да пазят тайни. Горбачов знаел само, че е дошъл на власт с помощта на външни сили, чиито молби трябвало да изпълнява.

В детайли познавал плана само Д. Рокфелер. За някои от тях знаели Тачър, Кисинджър, Бжежински и други.
Условно планът за разпада на Съветския съюз се нарича „Комбайнер“. Подобно на плана против Съветския съюз през 1943 г. „Ранкин“, и „Комбайнер“ едва ли някога ще бъде публикуван.

Инициатор на плана „Ранкин“ е Чърчил. Ключовата роля в „Комбайнер“ има М. Тачър. Тя успява да приложи вербовъчен похват към Горбачов, като използва неговата внушаемост и честолюбие и това се случва през 1984 г.

Важен момент – Тачър имала дебела папка с компромати срещу ставрополския комбайнер, подготвена от полковник Олег А. Гордиевски, резидент на външното разузнаване в КГБ и агент на Ми-6.

През 1985 г. Гордиевски е осъден за измяна на родината, но присъдата е отменена след разпадането на Съветския съюз.

Планът „Комбайнер“ има точна икономическа съставка, насочена към дезорганизиране на съветската икономика и попадането й под влиянието на транснационални корпорации. В някакъв смисъл това е планът „Маршал-2“, за икономически срив на Съветския съюз.

В края на 1987 г. правителството на Съветския съюз подготвя свои предложения за икономиката на страната за 1988 г. Според тези предложения твърдият народно-стопански план се трансформира в държавна поръчка, напълно обезпечен с финансови и материални ресурси. Поръчката е намалена до 90-95% от общия обем на производството, а останалите 5-10% от продукцията предприятията получавали правото да се разпореждат по свое усмотрение на основата на договорни отношения. През следващите години се предполагало да се установи оптимално ниво на държавните поръчки.

На заседание на Политбюро на ЦК на КПСС в края на 1987 г. Горбачов постига доработването на проекта на правителството, в резултат на който нивото на държавната поръчка е намален с една трета, а в редица министерства – над половината.

Явно Горбачов действа по външни инструкции.

Това са целенасочени действия по разпадането на Съветския съюз.

Всичко се извършва в съответствие със записката на КГБ от 1977 г. за формирането на петата колона.

Кои са основните положения в нея:

1. Американското ЦРУ на основата на анализ и прогнози на свои специалисти за по-нататъшните пътища в развитието на Съветския съюз разработва планове за активизиране на враждебна дейност, насочена към разлагане на съветското общество и дезорганизация на социалистическата икономика.

2. За тези цели американското разузнаване си поставя задачата да осъществи вербуване на агенти за влияние сред съветските граждани, провежда обучението им и след това ги издига в управлението на политиката, икономиката и науката в Съветския съюз.

3. ЦРУ разработи програма за индивидуална подготовка на агенти за влияние, предвиждаща придобиването на навици за шпионска дейност от тях, концентрирана политическа и идеологическа обработка. Освен това един от най-важните аспекти в подготовката на такава агентура е преподаването на методи за управление в ръководното звено на народното стопанство.

4. Ръководството на американското разузнаване планира целенасочено и настойчиво, без да смята загубите, да издирва лица, способни според техните лични и делови качества в перспектива да заемат административни длъжности в управленския апарат и да изпълняват формулираните от противника задачи.
След указания на М.С. Горбачов, ползвайки свободни договорни цени, много предприятия започват да получават огромни пари, но не заради увеличеното производство, а за сметка на монополното си положение.
В резултат доходите през 1988 г. се увеличават с 40 милиарда рубли, през 1989 г. – с 60 милиарда, през 1990 г. – със 100 милиарда рубли, вместо обичайния прираст от 10 милиарда рубли.

Потребителският пазар е взривен; всичките стоки буквално изчезват мигновено от рафтовете на магазините.
Навсякъде свалят от производството неизгодната продукция. В машиностроенето и други отрасли силно спадат държавните поръчки, но в енергийния комплекс държавната поръчка е 100%. Миньорите купували всичко нужно за производството по договорни цени, а продавали въглищата по държавни цени.

Това е една от причините за избухналите миньорски стачки. Започва да страда справедливостта. Настъпва разрив в установените взаимни връзки в народното стопанство. На преден план излизат регионалните интереси, което се превръща в хранителна почва за сепаратизма.

Равносметката от перестройката е социално икономически крах, загубена е управляемостта на производството, финансите, паричното обращение. Но това била и основната цел на операцията „Перестройка“, в рамките на плана за информационна война срещу Съветския съюз „Комбайнер“.

Допреди перестройката държавният бюджет в Съветския съюз се приема и изпълнява без дефицит. През 1988 г. той за пръв път е приет без надвишаване на доходите над разходите в балансирана сума.

Вече през 1989 г. държавният бюджет е приет с бюджетен дефицит около 36 милиарда рубли. По същество дефицитът бил 100 милиарда.

Затова скоро потребителският пазар е взривен, започват проблемите с продоволственото осигуряване на населението.

Държавният бюджет губел от постъпването на данъци от оборота над 20 милиарда рубли.

Икономиката на Съветския съюз затъва в проблеми, обемите на производството се съкращават с 20% в сравнение с 1985 г., цените плъзват нагоре, възниква безработица.

Държавният външен дълг в годините на перестройката многократно се увеличава и се превръща в основното средство за покриването на бюджетния дефицит. Още по-стремително нараства вътрешният дълг.

Когато Горбачов идва на власт, се засилва престъпността. Всяка година тя расте с 30%. Умишлените убийства през 1989 г. са над един път и половин повече отколкото загиналите воини в Афганистан за десет години.

В тези нестабилни социално-икономически условия започва политическата реформа. Аналогична схема е използвана от ЦРУ и МИ-6 през 1953 г. за свалянето на правителството на Иран, след което добивът на нефт преминава под контрола на транснационалните корпорации.

С политическата реформа се провежда информационна морална ликвидация на всичките герои и бележити личности, които са гордостта на руския народ. Героите от Великата отечествена война са подложени на клевети и ругатни, както и други велики личности в Русия. Постепенно се налага мнението за непълноценността на руския народ. Тези акции се провеждат успешно от „колумбиеца“ А. Н. Яковлев, близък до Горбачов и до агента на ЦРУ – Калугин.

Контролирани от Яковлев СМИ провъзгласяват понятието свобода на словото и разгръщат поетапна антидържавна кампания.

В основата на разработените в Ню Йорк коментари има изводи на т.нар. Харвардски проект, изследване под ръководството на Алън Далес, насочено към изучаване на дълбоките механизми в общественото съзнание в Съветския съюз и търсенето на уязвими точки в разрушаването му.

Под външното информационно-идеологическо управление съветските СМИ започват да работят за разрушаването на държавата. СМИ ръководи групата от глобалисти троцкисти – А. Яковлев, В. Медведев, В. Коротич, Д. Волкогонов и др. Те са близки съратници на Горбачов в плана за разпадането на Съветския съюз.
Историята започва масово да се пренаписва.

Глобалистите троцкисти, организирайки информационно прикритие от страната на СМИ и лоялния Запад, разгръщат тотално прочистване във всичките звена в управлението на Съветския съюз.

В периода 1986-1989 г. под натиска на Горбачов са свалени от постовете им над 82% от секретарите на областни комитети, комитети на краища и републикански отдели на КПСС. Това е най-голямата чистка в КПСС за цялата й история.

И тя не е обикновена чистка, а разгром според препоръките на „Съвета за международни отношения“. Страната се подготвя за разпад. В телевизиите се разгръща мощна антидържавна пропаганда.

В разгрома на съветската властова система на първия етап вземат участие „догматиците сусловци“, начело с члена на Политбюро на ЦК на КПСС Егор Лигачов.

Ключовият фактор в разпадането на Съветския съюз е антидържавният курс на М. Горбачов. Той залага основните мини, които са взривени през 1991 г. и водят до разпада на великата страна.

След това Горбачов пристъпва към формирането на новия външнополитически курс, в чиято основа е заложено абстрактното понятие общочовешки ценности.

Реализирането на новия външнополитически курс на практика води до едностранни отстъпки и приема деструктивни форми.

През декември 1991 г. американският вестник „Вашингтон пост“ публикува статия с анализ на управлението на Горбачов. Данните в него показват каква е икономическата ефективност на информационната война срещу Съветския съюз.

Съветският златен запас – 2500 тона през 1985 г., през 1991 г. – 240 тона;
Официален курс на долара – 0,64 през 1985 г., през 1991 г. – 90 рубли;
Официални темпове в растежа на съветската икономика – през 1985 г. – +2,3%, през 1991 г . – – 11%;
Външният дълг – през 1985 г. – 10,5 милиарда долара; през 1991 г. – 52 милиарда долара.

ЦК на КПСС и КГБ се оказват неспособни да окажат съпротива, което води до създаването на петата колона в Съветския съюз и идването на власт в страната на груби глобалисти начело с М. С. Горбачов.

Горбачов продава вилата си в Баварските Алпи за 7 млн. евро


Експрезидентът на СССР Михаил Горбачов продава парцел с къща в района на езерото Тагеризе в Баварските Алпи.
Цената на вилата е няколко милиона евро, пише в сряда германското издание Süddeutsche Zeitung.
Вилата Hubertus-Schlssl в Оберах, община Ротах-Егерн (Бавария) на семейство Горбачови е закупени преди 10 години. По сведения на местното издание Tegernseerstimme, през 2006 г. 3-етажната къща, построени през 1908 г. със 17 стаи е закупена от Ирина Вирганская, единствената дъщеря на Горбачов.
Самият експрезидент за последен път се е появил там преди три години заедно с дъщеря си и внуците. Süddeutsche Zeitung съобщава, че всички членове на семейството на Горбачов вече са напуснали дома.
Кметът на малкия град Оберах споделил пред изданието, че експрезидентът на СССР е живял в града главно сам, а в последните години много рядко е идвал в Бавария. Независимо от това обикновените хора често са срещали политика по улиците и ресторантите.
Общата площ на вила Hubertus-Schlssl е 2.6 хиляди квадратни метра, жилищна площ — 600 квадратни метра.
Местната преса я оценява на стойност 7 млн. евро и твърди, че вилата може да бъде закупена от Алишер Усманов — руски милиардер, който също има недвижима собственост на брега на Тегернзе.



Откъде са парите, Михаил Сергеевич ?
Наскоро възникна един скандал около разкошната вила на Михаил С. Горбачов в Баварските Алпи, която се наложи да продаде. А в друга вила, която се намира в Англия, и принадлежи на милиардера от Бахрейн, бяха открити секретни документи, които се отнасят до фонда „Горбачов“, основан от него. Според вестник „Гардиън“ в архива има секретни документи, които Горбачов подписал. Преди това в сградата се намираше Международната асоциация по връзките с обществеността, от услугите, на която се ползваше Горбачов. Сред документите има негови молби до големи западни корпорации за финансова помощ за фонда му. Т.е. бившият президент на Съветския съюз молел за чуждестранна помощ за своя фонд.
Тези събития разгоряха отново полемиката около обвиненията, които отдавна се повдига срещу бившия лидер на страната. Първо, какъв е източникът на богатството на семейството му, второ, с какви средства функционира фондът му.
Вилата, която Горбачов иска да продаде, се намира на живописното езеро Техернзее в Баварските Алпи, недалеч от Мюнхен. Някои журналисти наричат вилата „замък“. Тази сграда е построена преди около сто години, тя е на три етажа, има 17 стаи, с жилищна площ около 600 квадратни метра.
Семейството на Горбачов владее тази вила вече десет години. По документи собственикът й е дъщеря му Ирина Вирганска.
Стойността й е около 7 милиона евро. Този район се смята за един от най-елитните в Германия. През 20-те години на 19 век езерото Техернзее посещавал императорът Александър I и други знаменитости.
Горбачов посетил вилата преди три години, но в последните години никой от семейството не се мяркал там.
В обявяването на вилата за продажба няма нищо необикновено. Но когато става дума за бившия лидер на Съветския съюз, който е обвиняван в разпадането на страната, нещата вече стоят по друг начин. Още повече че от четвърт век Горбачов е пенсионер и никога не се е занимавал с бизнес. Затова възниква с право въпросът – откъде са парите, Михаил Сергеевич?
Тук не става дума за Берлускони или Тръмп, които станаха политици, когато вече бяха милиардери.
Ясно е, че Горбачов от пенсията си не може да спести 7 милиона. Той получава солидни хонорари за лекциите си, поне 20 хиляди долара, снима се дори в рекламата на „Пицата-Хат“ и на модните чанти на фирмата „Луис Уитън“. Жалко е наистина – един бивш лидер на велика държава да позира за реклама… Горбачов се оправда с това, че парите били нужни за издръжката на фонда му.
С една дума е ясно, че със средствата от своите легални доходи бившият генерален секретар не може да си купи вилата.
Възможно ли е парите за нея да са му дадени от Ирина Вирганска, на която е приписана тя? Защото е вицепрезидент на бащиния си фонд.
В едно интервю дъщерята на Горбачов твърди, че цялата й работа във фонда е да чисти с кофа и парцал. Мадам Вирганска също никога не се е занимавала с бизнес. Завършила Руския медицински университет през 1981 г., защитила кандидатска дисертация през 1985 г. Няма олигарси сред роднините си. Така че семейство Горбачови нямат легални доходи, с които да си купят вилата в Баварските Алпи.
Какво представлява Горбачовият фонд?
Официалните данни за него са оскъдни. Според Уикипедията фондът е създаден през 1991 г., веднага след разпадането на Съветския съюз. Получил сградата на Института за обществени науки при ЦК на КПСС на „Ленинградски проспект“ в Москва. Но тъй като руските власти го критикували и тогавашният президент Борис Елцин взел мерки. Издал указ, който предавал заеманата от фонда на Горбачов площ на Финансовата академия. На бившия президент му останали 700 квадратни метра площ от пет хиляди по-рано.
Фондът се финансира за сметка на „хонорарите, получени от М.С. Горбачов за лекциите, речите и публикациите му, от грантове, получени от целеви проекти на Фонда, дарения от граждани, благотворителни фондове, частния бизнес и международни организации“.
На официалния сайт на фонда се споменава „равнодушието на Горбачов към парите“; с една дума, безсребърник.
Но откъде тогава е взел 7 милиона евро да си купи разкошния замък? Откъде са парите за фонда?
В едно интервю за „Ехото на Москва“ журналист задава въпроса на Горбачовата дъщеря Ирина откъде са парите за всичките проекти.
„Основно това са собствени средства…“ – лаконично отговорила дъщерята на Горбачов. Тя се опитала да спомене лекциите, хонорарите, публикациите, но не дала никакви разумни обяснения откъде са парите.
Аудиторията реагирала остро на това интервю:
„Горбачов е човек, който, както и Елцин, ненавижда цялата страна. С изключение на Лондон, където той може да празнува рождените си дни и други празници. Родина, Отечество, такива хора нямат… На този свят той донесе само ЗЛО. Обогати се за сметка на Руската земя. Като човек е НУЛА. И това е меко казано…“
„След като Горбачов дойде на власт, веднага лиши учените, които имаха научни степени, от финансиране. Хората не си дояждаха, недоспиваха, защитаваха кандидатски и докторски дисертации, а Горбачов им показа голям, мазен кукиш. С това започна развалът на науката…“
„Горбачов успя да направи онова, което не успя Хитлер. Да унищожи Съветския съюз. Затова той се нарежда в една редица с фюрера…“
Парите във фонда му не са малко. Само за „хуманитарните програми“ в Русия бяха изпратени повече от 11 милиона долара.
Тъй като няма рационални обяснения за появяването на тези средства на фонда, отговорът е само един – парите идват от чужбина. Това се потвърждава и от писмата, открити във вилата в Лондон.
Веднага след като встъпи в сила законът за неправителствените организации от фонда на Горбачов се заинтересуваха депутатите от Държавната Дума. Някои депутати изказаха мнението, че може би Горбачов е агент на някоя чуждестранна специална служба и че ако неговият фонд бъде проверен по новия закон, може да се докаже, че той получава средства отвън и тогава според закона ще се нарича организация, която действа в интерес на чужда държава.
Беше доказано, че Горбачовият фонд е регистриран в Сан Франциско, но шефът на пресслужбата му заяви, че фондът никога не е имал щабквартира там и че не получава средства от чужбина.
Но в мрежата бяха публикувани документи, според които това не е вярно. В тях се споменава, че GORBACHEV FOUNDATION е регистриран в Сан Франциско с номер С1518202 4.10.1991 г.
Горбачов фигурира и в друга организация «GORBACHEV FOUNDATION NORTH AMERICA, INC» – в щата Минесота, САЩ. Той е неин президент. В нея членуват Джордж Матюс и Робърт П. Уолкър. Става ясно, че в САЩ има цели две подразделения, или щабквартири, на фонда на Горбачов, едната е в Калифорния, другата – в щата Минесота.
Има и организация на името на Горбачов в Германия – «Mikhail Gorbachev Award GmbH» (Unter den Linden 74 10117, Berlin). Доскоро тя осигуряваше премия на Горбачов.
В Люксембург, на адреса 2 rue du Palais, Diekirch 9265 се е приютила кантората «Gorbachev Foundation Luxembourg». Що за кантора е това и кой я финансира, не е ясно.
А пресслужбата на фонда на Горбачов продължава да твърди, че той няма щабквартири в чужбина.
Дейността на фонда е такава, че е съвършено ясно, че за финансирането на такава структура са нужни големи пари и само с едни лекции не може да се мине. Фондът се състои от няколко големи подразделения, които се занимават с глобални програми, социално-икономически проблеми, проблеми на културата. В рамките на фонда работи институт по история на перестройката, център за политологични програми и център за обществени знания, фондът спонсорира обучение на руски студенти на Запад. Стипендианти на Горбачов има в Станфорд, САЩ, и в редица канадски колежи и университети. В Русия съществува лицеят на Фонда, който се специализира в политологията.
Освен това фондът се занимава с изследвания, които се отнасят до ролята на Русия в системата на европейската сигурност, води работа над проекта „Голяма Европа“, който засяга редица въпроси на разоръжаването и разширяването на НАТО.
Преди няколко години Пол Крейг Робъртс, американски икономист и публицист, бивш помощник-министър на финансите в правителството на Р.Рейгън, разказа как САЩ финансират „полезните“ за тях политици – чрез купуване срещу пари. Като пример Крейг посочва бившия премиер на Великобритания – Тони Блеър. Когато той напуснал поста си, го назначили за съветник на финансови корпорации със заплата пет милиона фунта стерлинги. Освен това Щатите му организирали поредица от речи, за които той получавал от 100 до 250 хиляди долара.
Известно е, че аналогична програма Щатите организираха и за експрезидента на Съветския съюз М. Горбачов.
От САЩ през септември 2008 г. той получи от САЩ медала „Свобода“ за „края на студената война“. Медалът беше обезпечен със 100 хиляди долара. Към тях се добавя и паричната сума за Нобеловата награда, която през 1990 г. беше изпросена за Горбачов от Р. Рейгън.
Несъмнено това е само видимата част от материалното благополучие, което Щатите осигуриха на бившия съветски президент.
Освен вилата в Бавария, както съобщават СМИ, Горбачов владее или ползва още две вили в чужбина. Едната е в Сан Франциско, другата – в Испания, която се намира в съседство с вилата на певеца Валерий Леонтиев. Горбачов има недвижимост и в Русия – дача в Подмосковието с участък, който има площ от 68 хектара.
Откъде са у бившия генерален секретар и президент, който разпадна огромната страна, което доведе до разграбването и обедняването на милиони, парите за фонда и елитните му вили?

Признанието на Guardian: „Агентът на разрушението“ направи много за Запада
Английското издание Guardian публикува материал, в който подлога на критика управлението на екс-генералния секретар на ЦК на КПСС Михаил Горбачов.
Аналитиците стигат до извода, че главата на СССР е «агент на разрушението», който повече е направил за Запада, отколкото за собствената си страна.
Журналистът и автор на статията Джонатан Стил пише, че Горбачов е бил на власт от 1985 година до 1991 година и за времето на управлението си е взел много решения, основанията за които и до днес си остават загадка.
Guardian припомня за историческите изследвания на професора от Амхерстския колеж в Масачузетс и лауреата на Пулицър Уилям Таубман, който по-рано написа книга за живота на генералния секретар на ЦК на КПСС.
В своя труд под името «Горбачов: живот и времена» историкът говори за противоречивата личност на съветски лидер.
Например, през 1987 година той казва на един от помощниците си, че е успял да преправи социализма така тотално, за да бъде той окончателно ликвидиран.
Но в кризисния период Горбачов нееднократно се обръщал към трудовете на Ленин, търсейки начин да укрепи социалистическия строй.
Историкът обръща внимание върху това, че Горбачов, макар и да дал на руснаците свобода и съществено да променил политическата система на СССР, отслабил държавата на международната арена.
Поради проблемите вътре в СССР бил изпуснат моментът, че системата отслабва, поради неправилно управление, затова в резултат СССР напълно изгубил контрола си над Източна Европа.
С времето Москва преминала към политика на изолация, макар в продължение на много години да поддържала интернационализма.
Много показателен бил случаят с рухналата Берлинска стена. Тогава Горбачов първи написал съобщения на американския президент Джордж Буш, а също на Маргарет Тачър и Франсоа Митеран, в които съобщения признал правилността на политиката на Федерална република Германия.
Незнайно защо по този повод не са били провеждани заседания на Политическото бюро на ЦК на КПСС.
Уилям Таубман отбелязва, че Горбачов е допуснал множество грешки.
При неговото управление били формирани предпоставките за преврата, който трябвало да започне в горните ешелони на властта, но той се превърнал в «революция отдолу». Всичко завършило с улични сблъсъци и протести.
Журналистът Джонатан Стил също обръща внимание, че в книгата на историка не е разкрит историческият контекст, а ученият не е отразил това ниво на разочарование на руснаците от реформите, което утвърдило статуса на Горбачов като «агент на унищожението» за руското общество.
Жителите на СССР разбирали, че президентът е направил повече положително за Запада, но не и за СССР, който той ликвидирал.
Кореспондентът на Guardian подчертава, че при Горбачов възниква дефицит на храни, нараства нивото на сивата търговия, бизнесът не се развива, а СССР така и не успял да излезе от конфликта в Афганистан.



Кобзон за Горбачов: Бих го ликвидирал собственоръчно




Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Reverend Harry Butz ()
Публикувано19.05.22 10:05



Много обичам свекървенски подмятания и внушения.

Грешката е изцяло моя, за което се извинявам.

Тонът на този пост не беше сериозен.

Както и да тълкуваш изявлението на Адам Шиф направено преди две години,
след 24 февруари цяла Европа разбра, че Русия е единственият и главен източник
на агресия на континента и че Русия сега е главният дестабилизиращ фактор в целия
свят, а не американският конгресмен с неговите изтъркани клишета.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: snowprincess]  
Автор Reverend Harry Butz ()
Публикувано19.05.22 10:40



Горбачов не беше онзи, който провали СССР.

Това не е по силите на един човек.

(Един президент не може да провали, например, Франция или САЩ,
а един министър-председател - Англия)

Системата провали СССР.

Яничарската система на КГБ (1 000 000 служители към 91г., от тях 500 000 офицери)
и бюрокрацията удушиха СССР, по същия пример по който яничарите причиниха
упадъка на турската империя.

Сега отново се забелязва същият феномен.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: snowprincess]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано19.05.22 11:08



Сноу, като гледам колко жалиш разпадането на ссср, и как милееш за путинска русия, направо се чудя какво те задържа тук





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: snowprincess]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано21.05.22 00:20



"Мислех, че ще умра от старост. Но когато Русия, която хранеше с хляб цяла Европа, започна да купува зърно, разбрах, че ще умра от смях. Сталин взе аграрна страна и я превърна в суровинен придатък и ядрено бунище.
След няколко поколения те ще деградират и дори няма да могат сами да добиват полезни изкопаеми. Народът ще измира, а диктаторите и техните слуги ще живеят, купувайки от нас луксозни стоки и продавайки концесии на съседните страни. За руските лидери това е най - изгодния бизнес.
Достатъчно е да спрем съветската експанзия и те ще се самоунищожат без активни действия от наша страна"...
Сър Уинстън Чърчил
ОК, и аз цитат - забърсан също от ФБ.
Разтърсих се, цяла сапунка е имало - сър Уинстън Чърчил е бил влюбен в млада кагебистка. От тяхната кореспонденция е дръпнат горният цитат.
Пълният текст на писмото

. и превод .

P.S. За съжаление е фейк...



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: crystalkyle]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано21.05.22 13:15



а това не било фейк








Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: snowprincess]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано21.05.22 13:27



Фейк е и мога да го докажа, имам и идейното ръководство (книгата на Герман Марков Украина двойка по истории я има в свободен достъп, и даже на Амазон я е качил, но скоро ще се махне), и учебниците, които цитира Небензя, а също и руските учебници, в които ама хич не се лансират нацистки идеи. Дай ми малко време, че в момента имаме гостенка от Москва и я реанимираме.





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: snowprincess]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано21.05.22 14:02



Районът на строга северно от Черно море по чисто географски и природни особености наистина е важен път за преселение и място за заселване от хората от хиляди години.
Нациитв са исторически феномен не по-рано от последните 250 и по-малко.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: crystalkyle]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано21.05.22 14:39



май това е страницата в учебника






Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: tuzlija-179435]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано21.05.22 14:42



интересно мнение прочетох в коментарите
ти знаеше ли, че Киев е основан от братът на хан Кубрат



"През 2016 г. в Киев, местни хора, преподаватели в университети и интелектуалци, ме водиха да видя украинските исторически герои, чиито паметници бяха безспорно красиво изградени – Кирил и Методий, Григорий Цамблак, княгиня Олга, Киприан и Кий. Това, казваха те, са Кирил и Методий, които...А това е Цамблак, който...(Цамблак е българин, роден в Търново, по-късно става Киевски митрополит). Вижте, казват те и ми посочват Киприан, това е личността, която…(Киприан е българин, роден в Търново, по-късно митрополит и патриарх Киевски, Литовски и на цяла Русия). След това ми посочват княгиня Олга, която всъщност е внучка на княз Борис I (Баръш каган, „Алтайски барс”). Казвам им, това е много хубаво, дори е чудесно, но всички те са българи. Отначало не ме разбират, сякаш не са ме чули…Един от местните ми казва: „Ама как Олга ще е българка, когато е родена в Псков?” Отговорих му: „През 890 година, когато е родена Олга, не е имало град Псков, а Плисков (Плиска), както е записано съвсем ясно рождението ѝ във всички исторически архиви на онази епоха. Псков е основан през 903 г. Разбира се, ако настоявате, че Олга е родена на празното поле, където е построен 13 години по-късно този град, за когото твърдите, че ѝ е роден, аз не бих искал да споря с Вас”. Водиха ме и до един монументален паметник, където величаво стои Кий, основателят на Киев. Градът днес носи неговото име. Но това, казвам аз, е Кий Шамбат, по-малкият брат на хан Кубрат (Курт хан, Куртбат - Вълк, по майка от Ашина клан, "Вълчицата"). Киев е основан от Шамбат и във всички летописи, Вашият град е записан с името Шамбатас (Самбатас), включително и от Прокопий Кесарийски, пряк свидетел на епохата и велик историк. Историята е ясна и…българска, казвам им аз."
Стоян Динков





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.