Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:01 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.05.22 01:09



Ми ако пътуваш насам-натам извън страната, пък картата ти е блокирана от санкции и не можеш да се разплащаш с нея, нито да теглиш, по стар цървулански обичай натъпкваш в пояса кеш от най-лесно конвертируемата навсякъде валута. Кой щи купува рубли на Сейшелите, например. То, на мен и в Бг не ми трябват долари, ако е въпросът.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: 2biri]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 01:12



Много ми е чудно защо не пуснеш клип на цените тук, а пускаш за тези в Русия?

Видеото е информационно, постарал се е да намери такова със сравнително ниски нива на пропагандицити. На мен ми беше любопитно, нямаше да изгледам ако някой друг го беше пуснал. И съм разочарован, очаквах да са в трагедия руснаците, още им е рано предполагам.



Тема Re: Що се чудишнови [re: 2biri]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.05.22 01:12



Ми анджък де - цъфтим, акъл даваме. И ся се чака да вържем.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.05.22 01:17



но много алтернативен акъл е нужен да не виждаш че им е по-евтино на руснаците, аз съм направо издразнен от факта

Малко по-евтина им е храната от основната потребителска кошница, и то не всичката. А някои продукти са им по-скъпи, отколкото тук. Виж, елдата и ольото им са съвсем евтинджос, ако се прехранваш само с елдена каша. Тук оправдават поскъпването с поскъпването на горивата, пък в Русия горивата са двойно по-евтини от тук. И пак цените им са като в нашенско, да се чудиш защо.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: pishmangreek]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 01:21



Защо са ти да ги купуваш. Ти няма проблем да си имаш доларова сметка и да си прехвърляш в рубловата за живот. Не купуваш а продаваш долари.

Началото на 90-те няма общо с настоящето. Гледаш на сащ, на Русия, на Танзания като българин който има средства в левове/евра и гледа колко би му струвал живота там. 90-те банките нямаха смисъл, моите сметки бяха в македонски банки щото по-сигурно, в България влизах с кеш, който ако оставаше неупотребен, отиваше в доверено чейндж бюро.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 01:26



Аха, по-добре са санкционираните ама малко, въпросът разбираш ли е защо не са много по-добре от санкциониращите





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор 2biri ()
Публикувано16.05.22 01:27



Аз предлагам да вдигнем цените тук. Какво ще си играем...



Ти честно ако отидеш в Кауфланд/Лидл/Била нима ще е същото като в кварталния магазин? То вече има карти с намаление с по 25-33 процента на част от стоките. Сигурно и там има, да не сме го измислили ние. Може кашата да е още по-евтина.

Понеже не разбрах каква е идеята на темата - поносимо им е на руснаците. Принципно и на нас. Пенсиите да го духат и тук, и там (остава зад кадър тази теза). Там се очакваше да има хиперинфлация. Не се усеща.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.05.22 01:44



въпросът разбираш ли е защо не са много по-добре от санкциониращите

съвсем резонен въпрос - имат местно руско производство на хранителни продукти и руски евтини горива и ел.енергия за производството и транспорта им. би трябвало да са бая по-евтини, отколкото в Бг, пък не са. щото тезата на поручика е, че с тези евтини горива и както си произвеждат всичко, няма да гладуват, за разлика от нас. пък на тези цени - средната пенсия в Русия е 400лв. хич не гладуват.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: 2biri]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано16.05.22 02:05



Аз не съм чел за очаквана хиперинфлация в Русия. Висока - да, доколкото е рекордна за последните 20 години, може би ще достигне 20% на годишна база (рекордна е и у нас).



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.05.22 02:24



Че тук колко е средната пенсия?
А я сметни колко са средните режийни за жилище тук и там, ама не на село, а в града. Щото там комуналните разходи - ток, вода, газ, парно, са 30 лева на месец.

Русия не е от два месеца в санкции, а от барем от 8 години.
Пък ние сме в проспериращия ЕС. От много повече години

Е, бива ли страна, която е от 8 години в санкции, да е нашето, прогресивно ниво?

Санкциите ли не струват, или ЕС?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.