Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:20 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Green Light]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано15.05.22 22:47



US на практика обяви спонсорската програма за източване на мозъци; в момента посолството на US в Москва (не ми се търси линка) не издава работни визи или подозрителни такива, пренасочва към Полша.
Наш приятел (руснак) и жена му (украинка), и двамата програмисти с много солидни СВта бяха у нас няколко седмици транзит. Преди месец се опивачме да измъкнем майка му, която беше забъркала невероятна каша; той и прехвърли апартамента си, тя се опита да го продаде, преди да замине, някакви странни тразакции, рубли, долари, официален и неофициален курс, а бе не знам какво беше, но мама беше успяла да забърка суперкаша, че и да купи долари на черно по курс 250-350 рубли за долар. Както и да е, пари се правят, не е фатално.
Ама стискайте палци, че в четвъртък мамата каца в Лондон - и нашата задача е да я задържим тук! Поне за известно време.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: crystalkyle]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано15.05.22 22:49



Обадете се в полицията, че пренася Новичок.





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано15.05.22 22:58



А не, организирала съм й културна програма. Жената е адекватна, но склонна към паника. Ще я реанимираме. Впрегнах децата.





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Pollyanna33556]  
Автор 2biri ()
Публикувано15.05.22 23:37



На 6.54 се вижда другото олио - 73 срещу 139. Аз наскоро в един квартален магазин си взех олио Бисер за 8 лв. Беше 21ч и спешно трябваше да пържа картофи. Продавачката ми се присмя - имали бас, че никой няма да го купи. Е, аз го купих.

Инак в магазина в Раша има всичко. Има си промоции като тук. Цените са същите като тук. Не е сезон на домати - нормално да не са евтини. Няма опашки, няма драма. А и все пак навсякъде има инфлация.

Светлана е досадна. Никой няма да изгледа до края 30 минутното й видео. Поне аз не успях



Много ми е чудно защо не пуснеш клип на цените тук, а пускаш за тези в Русия? Ние живеем тук. Санкциите на Европа към Русия се отразиха на цените тук, остави руските.



Тема Що се чудишнови [re: 2biri]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.05.22 00:17



Ние тук, сме втасали.
Всичко ни е екстра. И премиера - не е нарушавал конституцията, и законите се спазват, от всички, на всякъде - включително и по пътищата.
И понеже, при нас всичко е екстра, и даваме акъл - на когото можем, и на когото не можем.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: crystalkyle]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 00:38



И после чакат 18 месеца.



Тема Re: Що се чудишнови [re: bira_more]  
Автор 2biri ()
Публикувано16.05.22 00:47



Ъ? И санкциите не ни се отразиха на нас, само на лошите руснаци... И украинците съживиха икономиката с 40лв/ден, които ние харчим с кеф. И цъфтим, цъфтим...



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 00:50



чейнд бюро в Москва миналата седмица - продават ти 1 долар за 300 рубли. Ако щеш.

И защо са ти долари в Русия? Аз си обръщам доларите в левове, ако съм в Русия ще е в рубли, курсът на поручика е най-близък до каузата ти "на руснаците им се набра лайката".



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 00:55



аз понеже съм малоумна


Искаш да внушиш обратното, но много алтернативен акъл е нужен да не виждаш че им е по-евтино на руснаците, аз съм направо издразнен от факта



Пп
Гугъл се подпичкпсва с мен, издразнен било изпразнен моля ти се

Редактирано от h1685614@trbvm.com на 16.05.22 01:02.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано16.05.22 00:59



И защо са ти долари в Русия?

Защото в Русия доларът е по-сигурно разплащателно средство от рублата.
Рублата се срива, а доларът спрямо рублата расте.

Те в момента са България в началото на '90.

Аз си обръщам доларите в левове

Това сега. В началото на '90 се правеше точно обратното. Всичкия кеш се обръщаше в марки и долари.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.