Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема То си става генетично...нови [re: Pollyanna33556]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано16.05.22 16:02



Русия още от наполеоново време е била обграждана със "санкций" и разни блокади. Я блокада от шведите в източната балтика, я после (след Петър 1) на изхода от балтика, естествено в Босфора, и Гибралтар, и традиционните "откази на продоволствие" за руски кораби, кажи речи от както руснаците са имали истинска флота. Ми че даже курсът на руската ескадра към Цушима - и тогава е имало пречки и подобни.

Мисълта ми е, руснаците вече 200 години се разправят със "санкций" от различен вид. По 25 години на поколение, това са 8 поколения. 8 поколения са достатъчни за започване на животинска порода; ще да са достатъчни за еволюционно начало и на човешка. Руснаците би трябвало вече да са майстори в живот под санкций.

И май Ржевский отбеляза, че видеото показва резултат не от 2 месеца, а от 8 години санкций. В руския национално-еволюционен опит, както аз виждам нещата, санкцийте всъщност дори не са от 8 години, а от близо 200. Вече говорим за генетично умение за живот и развитие в такива обстоятелства.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 17:01



ама нямам офис "същия размер" като неясно какво
Като апартамента с отрязаното парно. Подиграваш ли се с мен или наистина забряваш предното изречение докато четеш?

Ако твърдиш, че масата, които плащат сметки за парно и топла вода, са с отрязано парно
Обясни моля, как изгради това съждение, кое те наведе на мисълта че може да твърдя такова нещо


Ще ти обясня (пак) какво твърдя - при положение че в София при отрязано парно плащаме 35 лева, неотрязаното (ще питаш ли "неотрязаното какво") е невъзможно да е 75 лв. Чудесно че вашето парно е евтино, но вие, пловдивските домакинства на парно сте 8% от софийските такива, естествено е да сте пренебрежими в голямата картина.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано16.05.22 17:06



Моето жилище е около 52 квадрата - през зимата парното бичи здраво, щото съм зиморничав и плащам не повече от 80 лв. месечно. Чужди тръби през жилището ми НЕ минават тъй като е ново строителство с хоризонтални тръби.

Това само за инфо.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 17:08



Парното е частник - предлага ти стока на каквато иска цена - ако ти е по джоба, купуваш, ако не ти е, си търсиш по-евтин вариант.

Това някой оспори ли го? Поручикът каза, че там комуналните разходи са пет пъти повече по джоба отколкото тук, ти сама каза че заплатите са съизмерими.

Цените сами по себе си нищо не значат - категорията "скъпо-евтино" е спрямо покупателната способност на клубарите.
След като заплатите ни са съизмерими, остава да сравним цените тук и там за да видим къде се харчи по-малко от тая заплата за горива енергия храна и покрив. Доходите на клубарите нямат значение, тука сви сме "кот ми излезе на касовата бележка, няма да ме припоти, няма да го върна".



Тема по време на мир - британците гладуватнови [re: Pollyanna33556]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано16.05.22 17:11




явно русляците са най-богатата държава - по време на война...населението им от нищо не са лишени и дори им оставят пари за спестяване!



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: osvoboden pich]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 17:12



Браво на вас,

от паралелната вселена не сме от късметлийте



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано16.05.22 17:16



Ами не знам кви са тези космически сметки... Аз от съвършено нищо не се лишавам и комунизмът ми е построен - парите ми стигат за всичко и дори ми остават непохарчени 200-300 лв. месечно.

Не споря с никой - просто така стоят нещата при мен. През зимата освен парното което бичи у дома на макс докато съм си там също така и климатика бичи здраво. През зимата се мотая по къси ръкави у дома и е яко лятна жега, каквото не всеки може да понесе.

Нямам идея как се случва така - но е така.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: osvoboden pich]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано16.05.22 17:19



нещо е лъжа в тази сметка от 80лв за парно
освен ако имаш само вертикални тръби със съседите!!!



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: NUT]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано16.05.22 17:32



За 52 квадрата жилище с добра външна изолация и комшии с "неотрязани тръби", според мен е възможно.

Щастието идва при веселите!



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: Шило]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано16.05.22 17:39



възможно е само ако има или измама - или грешка!




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.