Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:01 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано16.05.22 13:00



300 е нормална сметка за парно за този сезон за София. 50% по-скъпо от миналата година.

Токът ми е двоен на миналогодишния, но аз пък се поувлякох с консуматори, та не смея да давам оценка на поскъпването.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 13:14



Той може и милиони да изкарва, защо да следва че трябва да му е по-скъпо парното? нали жалеше руските пенсионери как ще оцелеят с цената на сьомгата, кажи нещо за българските с 300 лв парно. Обсъждат се цените, не индивидуалните финансови възможности на клубарите.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.22 13:17



Към 75 лева беше средната месечна сметка за парно и топла вода в Пловдив за миналата зима.
Към 35 лв беше средната сметка за апартамент на който парното е отрязано в София за миналата зима. Някой да не си помисли че ако парното не беше отрязано сметката щеше да е 75





Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: alisalisa]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано16.05.22 13:24



Спор няма, това е едно от базовите неща. Но, едно от базовите. Голяма част от смешното понятие "стандарт", са много други неща, доста от които - чисто психологически.
P.S. радвай се, че не гледаш цените, все още. Няма да продължи още дълго. Няма кво да те е срам.

Z

Редактирано от PekoHcTpykTop на 16.05.22 13:25.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.22 13:24



Не знам за твоето отрязано парно, аз не говоря за средна сметка на калпак от населението на града, както явно ти се иска да си мислиш, а за средна сметка за неотрязано парно, представи си.

Я кажи какво иде да рече клипът сега. Че срещу руснаците да тичаме, няма да ги стигнем по цени на сьомгата, че никой не ги е бомбардирал тях, поради което и животът там не е променен, или какво?

Колкото до българския пенсионер с 573 лева средна пенсия и руския със 17000 рубли (делена на 70 равно на около 250 лева), не знам кой е пО за окайване с все евтиното парно и ток, ако това ти е питането, ама нали темата беше животът в Русия, какво трябваше да се поучим от това? Щото за разлика от вас, които твърдите, че тук е в пъти по-зле от където и да било и в частност Русия, аз никога не съм твърдяла, че там стандартът е различен от тук.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 16.05.22 13:26.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано16.05.22 13:25



А така, сега кажи тука публично пред всички: Русия е най-велика, Путин е велик цар.

Z


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано16.05.22 13:27



Кой, точно, пенсионер зима 573 кинта?

Повечето са около 300, 400 вече се води голяма.

Z

Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.22 13:28



Води се в твойта тиква.

Майка ми преди две години, преди да почине, взимаше 600. На твоя колега дядо му, на 90 години, и той взима някъде толкова.

Иначе минималната за стаж и възраст е 370 в момента, ама в твоята глава "се води" висока и пак там повечето взимат 300.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 16.05.22 13:32.



Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: MupaM]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано16.05.22 13:34



Говорим за обикновени бачкатори, каквито са всички пенсионери около мене, не некви бивши велможи. Има и разни дето взимат над 1000, бивши военни и разни, както казах, партийни велможи.

Z


Тема Re: Живот в Русия 2 месеца след санкциитенови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор 741 ()
Публикувано16.05.22 13:36



Повечето са около 300, 400 вече се води голяма.

Минималната е 370, а 400 определено не е голяма.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.