Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:50 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Уред за кисело мляко?нови  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.05.22 13:31



Ползвате ли? Или ваши познати?

Подквасвам мляко от млада булка. После.... спрях. От магазина. Но от миналата година започнах отново. В селото има едно семейство, което гледа крави и доставят мляко до дома. Получава ми се, кога по-рядко, кога супер)).
Даже изварявах кисело мляко в буркани, копирано от съседка. Стана супер мляко, да го мажеш на филия. Отворих буркани и 3 месеца след консервирането.

Но... гледам сега машините за подквасване. Какво повече може да ми дадат, освен домашното подквасване, което си знаем от баба?



Тема Re: Уред за кисело мляко?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.05.22 13:42



Не бях и чувал за такива, погледнах гугъл=>eMag, виж марките: First Austria, Adler, Hausberg, Clatronic...
Ще учат баща си как се правят деца?!





Тема Re: Уред за кисело мляко?нови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.05.22 13:50



да бе,ти да видиш.. Има и уреди за варене на яйца, според мен най-безсмисленият уред, но вероятно някой го купува


Гледах е-маг, гледах технополис, Зора... Различни марки, различни пари : от 30 до 300 лева. Вместимостта няма особено значение за цената, за домашната употреба де. Все от литър до литър и половина.

Мамка му, дали да метна 30 или 60 лева?, така, да видя поне.



Тема Re: Уред за кисело мляко?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано14.05.22 13:56



логично да има, заради обемите в производствата някакви машини...
не знаех, че има домашни...колко му е да заквасиш 5 литра в къщи...
5 минути макс



не квася често...то купешко кисело и прясно какво да им квасиш...

с машините се учудвам на разнообразието...
нали се запалих по бъркане на кремове...
в къщи си ги правя в първа фаза в буркани на водна баня...

от любопитство погледнах прозводствените цехове...
използват нещо като големи млековарки...
не е сложна тази машина

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Уред за кисело мляко?нови [re: Baldrian]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.05.22 13:59



не гледам производствени, а домашни. И се чудя, какво, аджеба, дава повече тази машина?



Тема Re: Уред за кисело мляко?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано14.05.22 14:20



не знам, но ми звучи като уред за събиране на прах...



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Уред за кисело мляко?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано14.05.22 14:37



Да, преди ползвах такъв със стъклени бурканчета, но бързо се скапа и още се чудя какво има да му се скапва; имах и някакво чудо за оризово вино, йогурт, кефир и пр. (беше подарък, много удобно нещо заради якия термостат и програматора), но и той замина след 15 години жестока експлоатация, и в момента използвам програмата за йогурт на мултикукъра или, ако са някакви по-екзотични бактерии, програмата за су-ви (? sous-vide) заради термостата.
Най-ценното е термостатът, макар че едно време са се справяли и без. В България има страхотно кисело мляко, но тук просто се налага, а и си е пристрастяване - за сметка на липсата на нормално кисело мляко, може са се купят най-разнообразни закваски, всяка с номера си (температура/режим/продщлжителност), та от тази гледна точка мултикукърът е идеален,
Ако ще използваш уреда само за кисело мляко и само български закваски - вземай най-евтиния. Ако вече имаш мултикукър или пък се чудиш дали да си вземеш някога - пак си заслужава, не само заради киселото мляко.

Редактирано от crystalkyle на 14.05.22 14:39.



Тема Re: Уред за кисело мляко? [re: Baldrian]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.05.22 14:37



Уред за събиране на прах е далеч по функционален. Ако има такъв, веднага си купувам. Представям си го така : хвърчи във въздуха и събира де що има прах по мебелите. Ееее, размечтах се





Тема Re: Уред за кисело мляко?нови [re: crystalkyle]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.05.22 14:46



след 15 години жестока експлоатация
че тоооо, на мен ми стигат и 10,няма да живея с орлите я


Нямам мултикукър, някак ... обичам да си готвя бавно, с мерак

абе... май си е измишльотина, ще си квася като баба
Преди малко си възстанових "абонамента" за прясно мляко. Тук е така, казваш и ти носят млякото. Зимата спрях абонамента, не идвах на село. От следващия петък вече отново прясно мляко. ... Пазя си млековарката... от едно време. Като писне... цяло село знае, че някъде се сварило млякото



Тема Re: Уред за кисело мляко?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.05.22 15:12



кой друг, ако не аз, ще ползва уред за яйца

Много съм доволен от машинката, прави ми ги medium точно както са ми на кеф.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.