Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 08.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема gaza.net  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 01:15







Тема Re: gaza.netнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано27.04.22 01:29



Изчакаха да спрат парното в София.
Това, защото, както казваше един наистина недостоверно тъп дегенерат, за отопление газ не е нужен.
Но:



Наиграха се кировци, умнокрасиви и гласувалите за тях.



Тема Re: gaza.netнови [re: mangosutu-168725]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.22 01:52



Наиграха се кировци, умнокрасиви и гласувалите за тях.



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: gaza.netнови [re: mangosutu-168725]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.22 02:20



ПП

Егати, спряха ни газта само заради едното преименуване на кучешка площадка на "Героите на Украйна"... прави сметка какво ще ни спретнат, ако изпратим оръжие!



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: gaza.netнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.22 07:19



Е, като няма, няма. Баба ти все на газ се е гряла.
Сега в знак на протест 400-те хиляди руснаци да си дадат имотите в Бг на 400хил. украинци и да си одят в Русия при газаджиите.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: gaza.netнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано27.04.22 08:27



И-и-и... сега вече ще се мре



Тема Re: gaza.netнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано27.04.22 08:50



Путин май опитва да стабилизира government.bg


Прави трудните въпроси лесни.

Шегувам се.

Защо го газа нет, някой разбра ли?



Тема Re: gaza.netнови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.22 08:55



По телевизора подочух, че не сме свършили нещо както трябва по отношение на рублите, а и чух, че на Полша вече й била възстановена газта. Не съм сигурна и в двете.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: gaza.netнови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.04.22 09:19



Аз дочух (от брифинга на енергомина), че на България не е и спиран газът. "Ако бъде спрян физически, ще ви уведомим", каза... къф беше.



Тема Re: gaza.netнови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.22 09:25



Да, някакъв дърдореше нещо, но не го чух добре.

А за Полша е истина, но в нетя не изясняват причините за това, че пак са почнали доставките. Наистина били на нула снощи.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: gaza.netнови [re: mangosutu-168725]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.04.22 09:28



Слушах го Хиновски по Нова, трудно му се разбира на човека (говорни дефекти), критиката му бе справедлива - защо нямаме договор с Турция, защо нямаме нещо си с Румъния, защо се налага да правим суоп с Гърция (наш газ за тях, техен газ за нас) и т.н., вкл. защо резервът Чирен е едва на 17% пълен.
Слушах обаче и смешния Кузман Илиев в същото студио, който директно излъга в ефир: че руснаците не можели да ползват валутата си и затова е справедливо и оправдано да искат рубли за газа. Поредното руско мекере - ония ти късат договора, той ги хвали. Като обща картина е ясно, отговор на санкциите, но защо на Илиев му трява да представи асиметричен отговор като симетричен, не мога да разбера. n-ти Копейкин.



Тема Re: gaza.netнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано27.04.22 09:30



mizeria.bg




Тема Re: gaza.netнови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.04.22 09:31



Поживем-увидим.

Прави ми впечатление друго - че актуалните ни газови експерти заекват и сричат до един.



Тема Re: gaza.netнови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано27.04.22 09:45



Относно "Героите на Украйна". Последното, което успях да намеря набързо, гласи, че решението щяло да влезе в сила, АКО не бъде върнато от областния управител. Понастоящем преименувано ли е нещо или не?

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: gaza.netнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.04.22 09:46



Ако се случи, да вземем пример от русите.
Те казват - ничего, потерпим.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Борисов, 2011 г.нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.04.22 10:04



04.02.2011 г.:
„Европа твърдо е решена повече да не допусне това, което се случи преди две години - да бъдем поставени в дискриминационни условия и да ни се спира подаването на газ", заяви министър-председателят Бойко Борисов пред българските журналисти в Брюксел, където се провежда редовно заседание на Европейския съвет, посветено на бъдещата енергийна стратегия на Общността.

По повод решенията за осигуряване на енергийните доставки премиерът посочи, че до 2014 г. всички държави-членки са длъжни да имат минимум два източника за газово и електроснабдяване. Той даде пример с интерконекторните връзки с Румъния и Гърция, по които България работи, и изрази надежда през следващите месеци да се направи първа копка и на връзката България-Турция, която е добавена в енергийния пакет за сигурност по настояване на Великобритания."





Тема Re: gaza.netнови [re: Bezsynna]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.22 10:08



Да, върна го веднъж, но въпреки това втори път е гласувано и е прието, и заради това Митрофанова направи съответните си изцепки.



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Борисов, 2011 г.нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.22 10:08



Недоразумението Настимир Ананиев тази сутрин плю по Бойко точно защото той през март 2021 г бил заявил, че ВЕЧЕ сме напълно диверсифицирани и независими, а всъщност било точно обратното.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Борисов, 2011 г.нови [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано27.04.22 10:49



За да не изпадаме в дълги и безсмислени дрънканици, както повтарям напоследък, следим (поне) в показателни неща:
1. Спират ли реално газа
2. Плащаме ли по схемата, искана от Путин/Газпром.

По т 1 засега няма яснота (май не са го спрели, но ще го спрат всеки момент)
по т 2 също ще разберем съвсем скоро, макар може би малко по-късно от т 1, защото нашите тъпи боклуци на власт ще лъжат като за последно. Тук чакаме информация от руски и евроизточници, нашите са булшит.



Тема Re: gaza.netнови [re: Crrafterr]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано27.04.22 10:52



Ако това да се опитваш да обясняваш логиката на действие на руснаците е да си Копейкин 2 - ОК.
Ако ти ми плащаш за доставена от мен стока, а ти държиш парите, с които си ми платил в свой сейф, който (също) може да ми забраниш да отварям - много ясно, че ще търся начин да заобиколя това, карайки те да плащаш за моята стока с пари, ама вече в мой сейф.
Не бил такъв договорът? Не е, факт. Но и правилата на играта - ти да ми вземеш парите от сейфа на своя територия също са променени.
Тук вероятно ще кажеш, че са променени,. щото аз съм виновен, понеже си бия кучето и искам да му сложа намордник. Доколко промяната на правилата заради скапаното куче е резонна - виж, това вече е личен избор и нито ти, нито аз можем да се убедим взаимно.

Но ако приема факта, че е, тогава ти може да ми откраднеш парите (това реално Е кражба) и по други измислени поводи: например, защо не пикая клекнал (защо потискам ЛГБТ педерастите - примерно). Като във вица "Зайо, защо пушиш".

Редактирано от mangosutu-168725 на 27.04.22 10:53.



Тема Re: gaza.netнови [re: mangosutu-168725]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.04.22 11:05



OK e не обясняване на логиката на руснаците, явно не си гледал предаването. Обяснявам: логиката е представена като лична логика на коментатора. Не става въпрос за анализ, а за т.нар. безпочвени твърдения.

Впрочем безпочвени са и твоите думи: "Ако ти ми плащаш за доставена от мен стока, а ти държиш парите, с които си ми платил в свой сейф". Нито долар, нито евро са задържани от парите на Газпром.

Грешка не е това, че има асиметрични санкции и отговори - грешка е представянето им като симетрични.
(настрана чистата, неподправена, откровена агресия на Русия към България в случая с газа)



Тема Re: gaza.netнови [re: Crrafterr]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано27.04.22 11:09



Демек - да, бия си кучето, разбрах - така и предположих.

Не били прибрани парите на Газпром? Сериозно ли?))))))
Значи парите на една компания, макар и Газпром - не са (все още), но половин трилион валутни авоари на самата държава вече реално са блокирани (демек - откраднати, руснаците ще си ги видят през крив макарон!).
Ти, наистина, сериозно ли?
А агресията...да, лошо нещо е, аз гледам непрекъснато и полевите снимки на избити нормални мъже, грозна работа...нечовешка. Но - реалност.
Приеми, че руснаците тоя път са решили да не воюват на собствена територия, както последните 2...3...5....10? пъти.
А ти и умнокрасивите като теб спокойно си лепете етикетите :)
Нота бене: агресията си е агресия, тук спор няма. Другото не е оправдание: това НЕ Е наша война, макар тъпунгерите на повод на Стейт Департмънта от правителството и всички медии да се опитват успешно да я направят. То е просто и очевидно обяснение.



Тема Re: gaza.netнови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.22 11:15



В руската преса гърми:
"Газпром" спира доставките на газ за България от 27 април.
От къв зор, никой не обажда, обаче си е официална новина.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: gaza.netнови [re: mangosutu-168725]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 11:26



Да ти кажа, мен повече ме притесняват не нашите, а зеленските, във връзка с последните събития в Приднестровието.



Тема Re: gaza.netнови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 11:29



То газът само за парно се ползва щото.
А както е тръгнало, баба ти и дърва няма да може да си купи на есен, и ток.



Тема Re: gaza.netнови [re: osvoboden pich]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 11:30



Ииии... сега още 50-200 процента вдигане на цените.



Тема Re: gaza.netнови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 11:31



Защо го газа нет, някой разбра ли?

Защото сме вражеска държава?



Тема Re: gaza.netнови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 11:31



защо резервът Чирен е едва на 17% пълен.

Ако Хиновски го е казал това, значи газът не му е много ясен.



Тема Re: Борисов, 2011 г.нови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 11:34



Да. И понеже е твърдо решена, ще си набавя газ от ядене на боб.



Тема Re: gaza.netнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.22 11:34



Е, па, преди да прекарат тръбата, чунки бяхме умрели без газ.
Ти по онуй време си изживявал даже Златния век на житейските си идеали.
С една боза от шес и лилииванова по радиото на мах.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: gaza.netнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано27.04.22 11:35



Вражески братушки



Тема Re: gaza.netнови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 11:35



Братушките свършиха, имаме само европейци.



Тема Re: gaza.netнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.22 11:38



Братушките свършиха

Е, как ще да са - нали от днес ни връщат в 70-те?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: gaza.netнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано27.04.22 11:42



Ние българите сме корави копелета - можем да издържим всичко.





Тема Re: gaza.netнови [re: mangosutu-168725]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.04.22 11:57



В отговор на:

умнокрасивите като теб



Доста си.. труден - сега аз кво, да кажа "глупавогрозните като теб" ли? Каква е идеята на това, сигурно има нещо скрито?

Ми не са прибрани парите на Газпром. Ако някой иска да им ги прибере, той се намира вътре в Русия. Подсказвам, че държава и държавна фирма не са съвсем едно и също нещо.

Агресията... колко българи избихме на полето нормални руски или украински мъже? Доста наблюдатели смятат, че руснаците (тоя път) са решили да "воюват" именно в България, не знам за Полша, а не в други държави от Европа, с цел политическо сътресение у нас. Личното ми мнение е, че не е особено нужно - правителството ни самичко си се тресе достатъчно.

За войната не знам чия е, темата е за газа... уж.



Тема Re: gaza.netнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.04.22 11:59



Да, той. Пък министърът каза 18%. Балиги.



Тема Re: gaza.netнови [re: alisalisa]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано27.04.22 11:59



Долу-горе баланцирано в

.

Преди 3-4 дена в предаване на една умерена московска ТВ имаше дебат за икономическите перспективи на Русия и, естествено, стана дума за санкциите и газ-експорта. Това, дето го нищехме за механизма за плащане в рубли действително е предложено, а алтернативата - за плащането в долари/евро е означавала, чесумите не се превеждат в Русия, а в заблокираните руски сметки, като в бъдеще Русия би могла да си възстанови достъпа до тези средства.
Това, което обсъждаха, обаче, беше доколко Русия може да си позволи да спре кранчето: няма газохранилища, които да поемат значителни количества газ; липсват предприятия за втечняване *(имали едно или две такива, малки); вариантите да се гори или затапи са неизгодни; самата Русия не е газифицирана в огромната си част. Т.е. на Русия също не й е изгодно да спира износа в моемнта, и то не само заради парите.
Кой ще мигне пръв?

Редактирано от crystalkyle на 27.04.22 12:01.



Тема трикнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.04.22 12:03



Има един трик:
- износът на Русия е 70% газ;
- вносът на руски газ в Европа е 40%.

Някак излиза, че Русия е по-зависима от газа си, отколкото ние от газа им.
Моята (и не само) хипотеза: дървим се, защото се надяваме Русия да блъфира. Всъщност ако не блъфира с цел "разделяй и владей" (източна vs. западна Европа, примерно, или конкретни вътрешнополитически ситуации, или нещо друго, да речем блъф за 10-15 дни) - то ми изглежда някак... неразумно от тяхна страна.

ПП: Всъщност сега чета интересна формулировка:
- за Полша спирането е наказание;
- за България спирането е заплаха.

Редактирано от Crrafterr на 27.04.22 12:10.



Тема Re: gaza.netнови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 12:12



Връщат ни в 97.



Тема Re: gaza.netнови [re: osvoboden pich]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 12:14



Е що махнахме Жан, като можем да изтърпим всичко?



Тема Re: gaza.netнови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 12:16



Значи и министърът толкова разбира.



Тема Re: трикнови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 12:20



Не знам от къде са взети тези числа, но последно гледах нещо или слушах нещо, че енергетичния износ на Русия е около 50% от общия. Целият износ на всичко, което е енергия.
Тъй, че няма как износът на газ да е 70%.



Тема Re: gaza.netнови [re: crystalkyle]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.22 12:21



Газпромбанк не е блокирана.
И актуални преводи в евро се извършват, последната новина беше за Франция май.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: gaza.netнови [re: alisalisa]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано27.04.22 12:27



Газпромбанк не е, но 1) би могла, иначе защо обсъждат варианта с ескрау сметка, дори и превантивно? ; 2) чудя се има ли връзка с толкова пощурели напоследък газфактори (2 или 3), дето си трепят семействата и после се самоубиват?



Тема Re: трикнови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.22 12:32



Има един трик:
- износът на Русия е 70% газ;
- вносът на руски газ в Европа е 40%.


Има и друг, отдавна и открито публикуван в руските медии.
Русия се самоуспокоява, че европейските санкции хич няма да навредят на износа й за горива, защото китайският и индийският пазари са необятни и Китай проявява интерес към целия възможен износ на руски нефт и газ. Имало само малкички временни неудобства - липса на газо и нефтопреносна мрежа за доставки. Китайците веднага си предложили услугите да я построят срещу съвсем дребна отстъпка - да купуват руските горива по намалени цени. За индийците не знам, ама едва ли да извадят същите пачки за газ и нефт като западноевропейците. Та, руските енергособственици олекват в джоба отсЕкъде, ако алъш-веришът им с Европа секне.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: gaza.netнови [re: crystalkyle]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.22 12:33



всички разплащания за газ минават през Газпромбанк по договор.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: gaza.netнови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.22 12:38



Доста си.. труден - сега аз кво, да кажа "глупавогрозните като теб" ли? Каква е идеята на това, сигурно има нещо скрито?

Не е в моя стил да вървя да обяснявам кой какво искал да каже, това е повече твой стил, но - ще го направя (не че ти не си се сетил, и дори се чудя защо питаш

)

Умнокрасивите сте тези, които харесвате дебейците, десебейците и пр, и гласувате за тях.

Ако не си такъв, но си оставил такива впечатления у много хора - грешката не е тяхна.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: gaza.netнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано27.04.22 12:44



Блумбърг: 10 компании от Ойропа вече са открили сметки за плащане в рубли.



Явно нашите малоумни тъпаци от правителството са се съгласили с америгоските си кукловоди да се пробват и направят на много яки.



Тема Re: трикнови [re: alisalisa]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано27.04.22 12:46



За десети път пиша - находищата на газ, които доставят за Китай са различни от тези за Европа. Каквито и мераци, и възможности да има Китай(а той няма), ще трябва да почака полагането на хиляди километра тръби за да може да замени Европа.



Тема Re: gaza.netнови [re: Crrafterr]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано27.04.22 12:49



Още един опит.
Всички валутни средства на руснаците извън тяхна юрисдикция са на практика конфискувани/откраднати.
Газпром е изключение - сети се защо и още веднъж се сети, дали това изключение ще продължи да бъде изключение.

България и Полша, защото публично сме отказали да "плащаме в рубли". Поляците - защото са шизофреници, ние - защото в лицето на управляващите малоумници сме.... малоумни.
Ето ти отговора:





Тема Re: трикнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано27.04.22 12:54



Това са просто опорните точки на фобите от преди 20-30 години. Те смятат читателите си за тъпоумници и дори не си правят труда да опресняват методиките.
Че Украйна и Русия заедно изнасят (ха) зърно колкото/сравнимо с Канада и Сащ заедно....това не е част от методиката.

Представи си сега някой БГ, щото европолитиците са ясни - там нивото е под дъното. Някой - било то и Копейкин, повдигне въпроса за възстановяване на КАБовете и електризираните бодливи телове по границата - все едно кой, има гласа ми.
Обяснявам на мъзучковците: след година "бежанците" от умираща от Глад Африка и Магреб ще са не хиляди, а милиони. Сега ги храним с руска и укропшеница.



Тема Re: gaza.netнови [re: mangosutu-168725]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.22 12:54



Хубу де, за нас, поляците, австрийците и унгарците стана ясно кой зелен - кой червен. А другите от ЕС кво правят?

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: трикнови [re: Crrafterr]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.04.22 12:58



Новинарите ни:
За Полша - спирането е защото отказват да плащат в рубли
За България - спирането е защото отказваме да плащаме по двуетапна схема която е в нарушение с досега съществуващия ни договор.



Тема Re: gaza.netнови [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано27.04.22 12:59



Умнокрасивите сте тези, които харесвате дебейците, десебейците и пр, и гласувате за тях.

Естествено.
Но при него това е и пряко: човекът е и фотогеничен и симпатичен (никаква ирония!), не е и глупав, може да се каже, че е умен.
Често, обаче, е твърде наивен, до границата, след която наивитетът се нарича по друг начин.
Освен, ако не е изигран.
При ДБ-сектантите (какъвто не можем да сме сигурни, че е любезният ни събеседник) дълго време мислех, че повечето от тях са просто лицемери. Но с укрокризата виждам, че не - те наистина си вярват. Невероятно, но факт.



Тема Re: gaza.netнови [re: mangosutu-168725]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.22 13:02



Но при него това е и пряко: човекът е и фотогеничен и симпатичен (никаква ирония!)

Е тва аз няма откъде да го знам!



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: gaza.netнови [re: mangosutu-168725]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано27.04.22 13:03



Текстът на Bloomber от твоя линк:

Ten European companies have already opened the accounts at Gazprombank needed to meet President Vladimir Putin’s payment demands, the person said, speaking on condition of anonymity to discuss confidential matters.



А по-долу:

"After the EU imposed sanctions on Russia over its invasion of Ukraine, Moscow demanded that it be paid in rubles for shipments starting April 1. But the bloc told member states that the mechanism the Kremlin proposed, which required opening euro and ruble accounts with state-controlled Gazprombank, would violate the sanctions."



Тема Re: gaza.netнови [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано27.04.22 13:03



Вече го знаеш. Но не точИ лиги, женен и стабилен е!





Тема Re: gaza.netнови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано27.04.22 13:07



Аз съм по-хубав.



Тема Re: gaza.netнови [re: Green Light]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано27.04.22 13:09



Именно. Второто го знаем, първото изглежда ОК - за мен Блумбърг са все още авторитет, когато става дума за икономика.

Иначе знаеш - ярост-отхвърляне-пазарлък-депресия-приемане: евромъжкарите в момента са някъде към последната или предпоследната фаза на приемане на реалността и материалът на Блумберг е точно в целта като д-во.

Унгария и Австрия публично се съгласиха с условията на Путин/ГП и ЩЕ имат газ - факт.
Ние също ЩЕ се съгласим: моля, запази това, за да ми триеш сол на главата, ако не позная.
И ще изглеждаме като тъпи чекиджии, опитали се да диктуват на големия батко, но после клекнали като помияр, вместо просто да клекнем с достойнство като унгария и Австрия.
Да видим. Не дали, а кога кирчо невероятният кретен ще подвие опашка.



Тема Re: трикнови [re: mangosutu-168725]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 13:13



Тъкмо обяснявам на един умнокрасив у фейса, че на изборите на зима, БСП ще им се вижда ужасно желателен партньор, щото Гунчева и Копейкин ще вземат близо 50% от гласовете, а дайбългарци няма да минат и 4-те процента.



Тема Re: gaza.netнови [re: mangosutu-168725]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано27.04.22 13:20



Аз съм съгласен с теб, така че няма кому да трия сол. За съжаление.


Е, с нюанси. Аз казвам, че газът няма да спре при никакви обстоятелства. Не, за България може би ще спре, може и много драматично да стане, но ин дженерал ще се намери формула да ни замажат очите на нас и на руснаците(на народа става въпрос) и газът ще продължи да тече. Европа е без алтернатива за Русия и Русия е без алтернатива за Европа. Въпрос на географски карти.
Накрая Путин ще каже че е победител, актуалният български премиер, заедно с Фон дер Лайен на микрофона тоже и така.
Ще победим, става въпрос. Всички.



Тема Re: gaza.netнови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.22 13:23



Теб съм те виждала.

Но и за теб, и за Геврека - не сте ми интересни, освен ако не искам да ме обвинят в педофилия!



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: gaza.netнови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано27.04.22 13:27



Аха, не знаех, шпионка! Но дет се вика- може само да се гордеем.


Ами Геврека е като мен, ама малко по-грозен.
Тва е.



Тема Re: gaza.netнови [re: mangosutu-168725]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.22 13:28



Лично мен ме поразява фактът (не че ме изненадва), че след изискването за плащане в рубли, още дори преди Путин да промени с неква система на две стъпки - нашите се изцепиха НА МОМЕНТА, че ние нямаме никакви проблеми да плащаме директно в рубли, защото имаме достатъчно такива. Официално лице го каза, от правителството.

Кога се наведохме толкова, че сега да се окажем една от двете държави, които са санкционирани ИМЕННО защото не са изпълнили условията? Наведени послушковци - ей тва сме ние...



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: gaza.netнови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.22 13:29



Е ква шпионка бе, ти развяваше едни снимки сума време! Некви интервюта с теб, фирмени снимки...

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема а бе... правотонови [re: mangosutu-168725]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.04.22 14:06



Не знам какво "опитваш"

Фактите са си факти:
1. На Газпром никой не му е блокирал нищо;
2. Газпром не е държава, а държавна компания (това се учи, разбира се, при това в горните курсове);
3. Позициите са асиметрични (което и аз се опитвах да ти подскажа, всуе... понеже не се досещаш, че в това сме еднакви, казвам го "в прав текст")
4. Опитът на коментатора да покаже, че са симетрични, е руска опорка.

Има и още един, скрит факт: "Лукойл Бг" не може да работи без газ. Ако „Лукойл“ няма газ, спира на 10-ата минута, т.е. и да имаме запаси от нефт, те стават неизползваеми.

===

Казвам само, че правителственото малоумие е другаде: разчита на pacta sunt servanda. Което може би е грешка, срещу това цитирам поне две имена:

1. Васил Велев, АИКБ - "Върховенството на правото вече не означава нищо"
Да не го вадя от контекст, пълното изречение е следното: "... може да се блокират активи на държави, на корпорации, върховенството на правото вече не означава нищо". Аналогията с поведението на Русия е: щом те (западът) така, значи и ние (руснаците) така.
2. Емил Хърсев от 13 март: "Безрискови активи не съществуват. Институциите са точно такава фикция, както закона, от който черпят силата си... Вчерашният финансов свят, светла му памет, беше “игра по правила”. /.../ можехме да се закълнем в неговото символ верую: “вярвам във върховенството на правото”. Аз вече в никое човешко обещание: харти, конституции, закони, директиви, в морал и етика, не вярвам. Оказа се, че без съд и процес могат да бъдат поставени под възбрана, могат дори да бъдат отнети активи и отменени договори само със среднощна санкция на властта." ()



Тема откровенонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.04.22 14:11



Откровено казано, снощи и днес сутринта позагледах каналите (имам само 3 на село, където се пласирах - БНТ, бТВ и Нова) - и не видях "експерт", който да не заеква, срича, въобще много смутени нещо. Само политиците са по-уверени, кой про- и кой анти-, няма значение, все уверени копелетата.



Усещане: разбирачите си траят и чакат развитие, псевдоразбирачите поемат фронтовата медийна линия



Тема Re: gaza.netнови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.04.22 14:12



Щях да питам киро, но той е много еуфоричен...

Пропуснала съм нещо.
Нали навсякъде обясняваха как ще става плащането към газпром.
И рубли имало достатъчно.
Какво стана.

След като са приели да плащат в рубли, да плащат.
Ако не щат - да отказват и да търсят решение, ако имат топки.

Иначе са големи радини вълнения, екзотичните екземпляри на копейкин пищят чак до луната, а всъщност се радват толкова, че им трябват памперси.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: трикнови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.04.22 14:14



Неразработен пазар означава обратното на необятност - понеже става въпрос за надпревара с времето.
Необятни... ама друг път, т.е. след години ("ще ми купи колело, ама друг път").



Тема Re: gaza.netнови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.04.22 14:29



Преди време нали ти писах тук, че газът все пак може да спре. Е, така и стана. Тогава говорех за "скрито ембарго" по износа.
Актуалният въпрос е защо започват с България.
Открит, обаче, е въпросът за Германия, Италия, Франция, Чехия, Румъния, Испания... да не изреждам.



Тема Re: gaza.netнови [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано27.04.22 14:29



Да, казва се "момче за бой"





Тема Почти без връзканови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано27.04.22 14:36







Тема Re: а бе... правотонови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 14:48



Възмутени сме до дъното на санкциите си, че Русия ни спира газа.



Тема Re: откровенонови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 14:50



Ми, ще заекват. Щото знаят за какво става въпрос, а не само, че "ще спре парното на софиянци".



Тема по картинкатанови [re: mangosutu-168725]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.04.22 14:50



(ако изчезне картинката, то в нея пише за Австрия "государство, согласившееся оплачивать российския газ рублями")
=> австрийският канцлер отрича това в Туитър:

с думите "fake news на руската пропаганда"



Тема Re: gaza.netнови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 14:50



Започват с България за пример към останалите, който нищо няма да им струва.



Тема Re: gaza.netнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.04.22 14:56



Кой ги знае. Все още не изключвам блъф, точно в смисъла на "пример към останалите".
Междувременно се забавлявам с чужди аналитици:

Един от цитираните, някой си Simone Tagliapietra, твърди "... в България горивото се използва предимно за отопление" и затова ни дремело на к..ра. Пък у нас цял ден реват от химията, стъкларската промишленост, металургията, дори хляб, зеленчуци, животни...



Тема Re: gaza.netнови [re: Crrafterr]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано27.04.22 15:02



Е, как що с България


Първо шамари на непослушната "бивша неофициална реСпублика"

Обичкат си ни те
Закачкат се

Редактирано от Lira Emerald на 27.04.22 15:10.



Тема Re: gaza.netнови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.22 15:10





Нали уж на Полша и били вдигнали наказанието?

Руският президент Владимир Путин няма планове да се среща с лидерите на България и Полша - страните, към които Москва спря доставките на газ. Това обяви прессекретарят на президента на Руската федерация Дмитрий Песков, предаде ТАСС. Той не изключи освен това и възможността други страни също да бъдат лишени от руски газ, ако не го плащат в рубли.

Значи има И ДРУГИ, които са "непослушни", но не са наказани?

Или е предупреждение за в бъдеще?

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Путин не би могъл да е по-краен(от Радев).нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано27.04.22 15:14



Радев:
1) Правителството трябва да отговори бързо на въпроса защо само на България и Полша са спрели газа.
2) Правителството дължи отговори чии интереси обслужва
3) На въпроса дали България да даде военна помощ на Украйна, Радев отговори: "Категорично не, това означава стъпка към пряко въвличане на България в този конфликт".
4) Суверенната българска позиция се изработва в София, не в Киев, и аз мисля, че няма нужда от едно такова посещение в Киев, заяви президентът
5) "политици, които губят чувствителност за проблемите на своя народ, не могат да помогнат на други народи".


Шеста точка е това, че ако Владимир Путин даваше интервю по тези въпроси, той едва ли щеше да отговори нещо различно.
Тук е мястото да си припомним, че има спряло дело за шпионаж заради невъзможност да се разследва Радев, защото е действащ президент.
Дет се вика страх ни е да питаме, па и да питаме, кой ли ще ни каже...

Забравих линка:

Редактирано от Green Light на 27.04.22 15:16.



Тема Малко Офф, ама да не пускам тема, пак за газ де...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано27.04.22 15:15



Срам не срам, ама блондински да попитам от задния чин



А Япония как се оправят, Австралия?
Те, газ-от къде? С танкери ли им го карат? И въобще там ползват ли го обилно?

И въобще тоз газ толкова ли е на зор да го имаме?
Питам, осъзнавайки, че май звуча наивно...
Блонди съм, тъкмо идвам и от посещение при маникюристката



Тема Re: Путин не би могъл да е по-краен(от Радев).нови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.04.22 15:19



Радев що не отговори на въпроса чии интереси обслужва.

На въпросите дължи отговор той - не нашата махала е събирала правителство, то е негов проект.
Отговорите са у него.
За оръжието да не се отмазва, дето викат русите, цял свят знае, че изнасяме за Украйна.
Само той и ниновая се правят на умрели лисици.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: трикнови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.22 15:28



За десети път пиша - находищата на газ, които доставят за Китай са различни от тези за Европа. Каквито и мераци, и възможности да има Китай(а той няма), ще трябва да почака полагането на хиляди километра тръби за да може да замени Европа.

Основно за нефт се споменава, Русия нали изнася и нефт.
Но, като цяло, това им е намерението срещу санкциите - всичкият досегашен износ на газ и нефт към Европа да отива към Китай като основен бъдещ купувач, Индия и други заинтересувани азиатски държави. А как ще си го пренасят до купувачите, те ще си измислят. Това са изявления пред пресата на ниво министри.

Дет се вика, ти и аз ли ще им берем гайлето на руснаците как да си продават горивата?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Малко Офф, ама да не пускам тема, пак за газ де...нови [re: Lira Emerald]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.04.22 15:32



За Япония знам, че инвестират милиарди в разработване на нови находища в Африка.
Внасят от арабите.
Даже бяха казали, че могат да внасят втечнен газ в Европа, след като задоволят собственото си потребление.

Австралийците също за казали, че могат да поемат доставки до Европа на втечнен газ.
Това преди няколко месеца.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Малко Офф, ама да не пускам тема, пак за газ де...нови [re: tartarianeyes]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано27.04.22 15:34



Благодаря Тарти за ориентировъчният отговор. Щото тези две дестинации хич не са ми ясни откъде се снабдяват с разните му там неща





Тема Re: Малко Офф, ама да не пускам тема, пак за газ де...нови [re: tartarianeyes]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.04.22 15:36



Австралийските еколози дори пищят, че 1/3 от цялата територия е в "разкопки" по газови находища и проекти.



Тема Re: Малко Офф, ама да не пускам тема, пак за газ де...нови [re: Lira Emerald]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.04.22 15:37



Внасят, с танкери сигурно.
Не знам.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Малко Офф, ама да не пускам тема, пак за газ де...нови [re: Crrafterr]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.04.22 15:40



Току-що прочетох, че в Малайзия разработвали или вече ползвали находища.
Австралийците.

Тук да вметна, прав си, Австрия няма да плаща в рубли, това е фейк.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: gaza.netнови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.22 15:51



Пропуснала съм нещо.
Нали навсякъде обясняваха как ще става плащането към газпром.
И рубли имало достатъчно.
Какво стана.


Не знам. Съобщенията в руската преса са, че Газпром спира доставките на Полша и България поради отказа им да плащат в рубли.В момента дават извънреден брифинг на премиер и шлейф по телевизията и баш сега аскуфската тв кула спря сигнала, та дори не знам и какво обяснение дават нашите ойлюви.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: gaza.netнови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.04.22 16:04



Онлайн можеш да гледаш. Ей сега ще гледам.

Ако, както твърдят, се окаже, че България не е нарушавала плащанията, и след смелите изявления на радев, това означава, че спирането на газ от Русия бележи начало на държавен преврат.
Не те го казват това, аз





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: gaza.netнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано27.04.22 16:05



Чакаме да станем с такава инфлация като при Жан и ще махнем и Кирчо. Като не можем да излъчим качествен политически матриал ще разчитаме на това, което имаме и ще ги махаме, после ще ги избираме отново и така нататък. То е трагикомично с два последователни емотикона





Тема Re: gaza.netнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор TCNQ ()
Публикувано27.04.22 16:05



РуZZия се вкарва меко в тотален турлюгювеч и се самосанкционира. Засега го дават меко, понеже нито България им е основен пазар, нито пък Полша, които и без това казаха, че до края на годината спират руската газ, нито пък балтийските републики. До 2 месеца се пуска гръцката връзка, можем да вкарваме през Турция. Въобще, нашите грижи не са големи. Ако се хванем сериозно, до година-две можем да започнем и собствен добив от нови находища.
Отделно рашистите ще ни дължат и неустойки по едностранното спиране на газа, отделно ние може пък да решим да вдигнем транзитните такси 3-4 и повече пъти едностранно, и при липса на плащане да спрем крана към Сърбия и Унгария.
Тук е мястото да се види, че русколизците са вредни за българското общество.



Тема Re: gaza.netнови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.22 16:10



докато превключа на интернет тв, не знам какво са обяснявали, но таман хванах кокорчо да обяснява, че са платили на Газпромбанк в долари, както било по договор, но са им върнали плащането, щото не било в рубли. обаче, те нямало да се поддадат на шантажа от руска страна.

не знам на германците и австрийците що не им спират газа, щом и те не плащат в рубли.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: gaza.netнови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.04.22 16:33



Berliner zeitung:

Laut Tass habe der russische Präsident Wladimir Putin bei Nehammers Reise nach Moskau Österreich „die Fortsetzung der Gaslieferungen in vollem Umfang und die Möglichkeit, die Lieferungen in Euro zu bezahlen, zugesichert“.

Накратко, според тасс при посещението си в Русия нехамер е договори плащане в евро.

Ето и реакцията на нехамер по повод фейка на кремъл:

Bevor hier Fake News der russischen Propaganda weiter verbreitet werden. Die OMV bezahlt Gaslieferungen aus Russland selbstverständlich weiterhin in Euro. Österreich hält sich auf Punkt und Beistrich an die gemeinsam beschlossenen EU-Sanktionen.


Преди да продължи разпространението на фалшиви новини от руската пропаганда.
ОМВ продължава да заплаща доставките си в евро. Австрия спазва изцяло общите решения относно eu санкциите.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: gaza.netнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано27.04.22 16:38



След вълнуващата, мъжкарска пресконференция на българското правителство, настоявам данъкоплатеца да събере дарения за гориво на един автобус, да натовари министерския съвет, и да го изпрати на посещение в Украйна, с първа спирка "Азовстал". Преди това да си изтеглят заплатата, и като застанат на входа, да я разменят за живота на излязъл украински войн. Като свършат парите, да се предложат за размяна самите те.

5-6 дена след пристигането на украинските бежанци тук, писах за разговор с един, който директно обвиняваше Зеленски за ситуацията, в която ги насади, въпреки обещанията да спре конфликта в Донбас, заради които е бил избран на власт.

Мислех си тогава - колко лесно би било да се възпротивят на правителствената политика, която вреди на националните интереси и противоречи на волята на хората в онези моменти, преди да се стигне до война.

Сега виждам, че е било невъзможно, поради същите причини, които спират нас да съборим масата на пресконференцията. Инерция и отсъствие на разбирането за критичността на момента, в който рязко трябва да се реагира.

Това правителство не говори с думите на хората. Поне на 70 процента от тях.

Воювайки, загърбваме смирението, а Бог ни гледа отстрани. И отвътре.Glastar


Тема Re: gaza.netнови [re: Lira Emerald]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.04.22 16:46



И знайкат, че даже ще им се радваме, както една част тук в темата... и Копейкините хора с памперсите...



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Тема Re: gaza.netнови [re: mangosutu-168725]  
Автор thehuntermuster23127O (пристрастен)
Публикувано27.04.22 16:55



Не е вярно, Австрия не плаща газ в рубли. Умел, хитър фейк е.



Тема Re: gaza.netнови [re: thehuntermuster23127]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.22 17:26



Е не може да дойдеш и да хвърлиш некво изречение, без да дообясниш или да дадеш линк

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: gaza.netнови [re: UnicaDonna]  
Автор thehuntermuster23127O (пристрастен)
Публикувано27.04.22 17:39



Навсякъде е, дори в дир-а.

Погледни в Туитър и виж изказването на канцлера.

Само че фейковете се разпространяват мълниеносно, а опроверженията хич. Те така и работят - не е важно дали някой някога някъде ще ги опровергае, за тях е важно да предизвикат в потребителя определена първосигнална реакция (винаги се случва, така работи мозъка ни), която ще изплува незабележимо всеки път, когато срещнеш обекта на фейка и производните му, ерго незабелязано ще влияе на мнението ни, дори отдавна да си приел опровержението.



Тема Re: gaza.netнови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 17:48



То да не мислиш, че харвардските аналитици са по-умни от нашите доморасли?
Както би казал моят приятел, професор Челинджър - Разширяват представата ми за възможното. Церебрална пареза. Умствена инертност.



Тема Re: gaza.netнови [re: thehuntermuster23127]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.22 17:50



Написа толкова много изречения, а просто трябваше да кажеш за какво става дума, а не да ме пращаш из туитъри (които не ползвам) или гугли. Човек или казва нещо и го подкрепя с доказателства - или не го казва. Просто от уважение към аудиторията...



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Путин не би могъл да е по-краен(от Радев).нови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 17:52



Бих искал да чуя отговор по всичките точки също.

Бих добавил още един въпрос, но не към правителството, щото чини ми се, Радев не би го задал, а именно:

6. Къде е т.нар. европейска солидарност, в т.нар. европейски съюз? Ние се отказахме от АЕЦ, от газопровод, от какво ли не... Не може ли от утре целият ЕС да спре да ползва газ, в знак на солидарност с нас? Или могат само да пращат стари оръжия в Украйна, която не е член на съюза.



Тема Re: Малко Офф, ама да не пускам тема, пак за газ де...нови [re: Lira Emerald]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 17:54



На зор е да го имаме, за всички е на зор.



Тема Re: gaza.netнови [re: osvoboden pich]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 17:55



Ние от 30 години това правим - избираме това, което не е за избиране.



Тема Re: gaza.netнови [re: UnicaDonna]  
Автор thehuntermuster23127O (пристрастен)
Публикувано27.04.22 17:59



Извинявай, не съм искал да те накарам да се почувстваш неприятно. Споделих тъжни, но валидни факти, както и дребни размишления относно непреодолимите особености на средата, с вероятни пагубни последици.

Ето линк, първият, който излезе.

https://bntnews.bg/news/kanclerat-na-avstriya-falshiva-novina-e-che-sme-prieli-da-plashtame-za-ruskiya-gaz-v-rubli-1192919news.html



Тема Re: gaza.netнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано27.04.22 18:17



Не знам - сигурно ние сме бъгави нещо та не можем да изберем качествен политически материал. Тоя Кирчо сега е по-зле и от Баце. От трън та на глог. Хвани единия и удари другия.



Тема Re: gaza.netнови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.04.22 18:36



Аз съм дала и линкове, и превод...
Ама... Тряя се прочете





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: gaza.netнови [re: tartarianeyes]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.04.22 18:37



Ама чакай, то и ние не изнасяме оръжие за Украйна.



Тема Re: Путин не би могъл да е по-краен(от Радев).нови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.04.22 18:41



Шеста точка е това, че ако Владимир Путин даваше интервю по тези въпроси, той едва ли щеше да отговори нещо различно.

Ха, че той Путин бил един Гераско бе





Тема Re: gaza.netнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.04.22 18:43



Нехамер казва, че опровергава руски фейк.
Да се разбират.

Нинова каза, че не изнасяме.
Ако е фейк, да се оправя тя.

Не съм в пр тима ни на единия, ни на другия.
От което губят те





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Путин не би могъл да е по-краен(от Радев).нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано27.04.22 18:44



Петте въпроса съдържат в себе си лъжливи твърдения. Това не са въпроси, нямат отговори. Какво да се отговори на "чии интереси обслужвате?"
За мен, когато Радев си отваря устата говори Путин. Или Митрофанова. Или Решетников.
(Че май му правя комплимент чак с "Путин")



Тема Re: Путин не би могъл да е по-краен(от Радев).нови [re: tartarianeyes]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.04.22 18:44



Радев що не отговори на въпроса чии интереси обслужва.
На въпросите дължи отговор той

Някой зададе ли му го?

За оръжието да не се отмазва, дето викат русите, цял свят знае, че изнасяме за Украйна.

Как така изнасяме, за какво ни четат конско украинците тогава? Кирил Петков не е ли казал още в туитър като един същи Karl Nehammer че не изнасяме?





Тема Re: gaza.netнови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.22 18:45



"Русия в миналото често е гледала на България като на пета колония"
Про100 Киро

"Колония е същото като колона, но различно"
Божинката



Тема Re: gaza.netнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.04.22 18:46



Откачам с тая божинка, не беше си едно и също с Кирил Петков? И откъде накъде божинка?



Тема Re: Путин е супер краен!...от днеснови [re: Green Light]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано27.04.22 18:48





"Всички, които се месят в ставащото в Украйна и създават заплахи от стратегически характер, трябва да знаят, че ударът ще бъде мълниеносен". Това обяви руският президент Владимир Путин пред Съвета на законодателите днес."

"В случай на заплаха Русия ще използва в отговор средства, които опонентите ѝ все още нямат", заяви Путин, цитиран от ТАСС и РИА.





Тема Re: Путин не би могъл да е по-краен(от Радев).нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано27.04.22 18:50



Не ти вярвам. Едва ли мислиш, че участваме във война ако даваме оръжие, че правителството обслужва Зеленски или че националните ни позиции се формират в Киев.
Какво твърдиш всъщност?



Тема Re: Путин е супер краен!...от днеснови [re: Lira Emerald]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано27.04.22 18:55



Уплашен Путин, опасен Путин.
Кофти работа, но какво да се прави, като гален по главичката пак е опасен?



Тема Re: Путин не би могъл да е по-краен(от Радев).нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.04.22 19:01



А, за Кирил Петков отиваш при този, дето ни го натресе, радев си сглобява, разглобява, накрая все съветски кауне излизат, там търси отговорите.


Дали някой бил питал радев...
Ти знаеш ли, че си прав, няма нито смисъл, нито нужда от питане:
" Къв да е Крим, руски е".



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Путин не би могъл да е по-краен(от Радев).нови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.04.22 19:02



Разбира се, че не мисли така, все пак е човек с акъла си.

Ама пусти пристрастия





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Путин е супер краен!...от днеснови [re: Lira Emerald]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано27.04.22 19:03



че ударът ще бъде мълниеносен

Е той досега само мълниеносни неща прави... Мълниеносно превзе и денацифицира Украйна





Тема Re: gaza.netнови [re: tartarianeyes]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.04.22 19:07



Опровергава го като казва "опровергавам"? То това е лесно, Кирил Петков с чиста съвест може да каже "не изнасяме оръжие за Украйна", но ти самата каза че не е така. Аз, господин никой, мога да изляза с няколко схеми за внасяне на газ "плащайки в евро", какво остава за най-мошеническата европейска нация (казвал съм съвета от американския ми счетоводител - ако регистрираш европейска фирма, да не е австрийска щото не ти мърда одит от IRS).



Тема Re: Путин не би могъл да е по-краен(от Радев).нови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.04.22 19:17



Едва ли мислиш, че участваме във война ако даваме оръжие
Мисля го с лексиката в цитата ти "стъпка към пряко въвличане на България в този конфликт". Да го продаваме, по-приемам, нека не ползваме "даваме". Знаеш, просто бизнес.

че правителството обслужва Зеленски или че националните ни позиции се формират в Киев

Тия двете са на практика едно. Намирам го за сарказъм, за въпрос "къде е интересът който клати тоя фес"? Щото и аз се чудя. Не одобрявам иронията/сарказма в дипломацията и политиката, да не оставя грешно впечатление.



Тема Re: gaza.netнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.04.22 19:23



Писала съм, че наричат австрийците "евреите на Европа".
Нехамер беше на разговори с путин, ужким там да видим кво ще правим с тая война, кофти работа, но тук-там се шушукаше къде под сурдинка, къде явно, че ще се плаща в евро..

Австрия има традиционно добри отношения с Русия, свързани с искрени чувства - много, ама много, много кинти.
Е, от време - навреме избухне някой скандал като тия със записите от ибиса, от време-навреме натирят някой прекалил доста шпион от рашкото посолство, или пък публично се възмущават от спипан на тясно австрийски военен, руски шпион, ама то това дреболии.

И пипат внимателно политиците, старите австрийци помнят войната, русите, и немците ги мразят еднакво дълбоко.
На младите хич не им пука кой кво, докато някоя от патриотарските партии не им подпали фитилите.
Щото тия нито са много умни, нито образовани, и много им харесва да спасяват Австрия от враг, който им посочат.

Една такава партия аха да спечели, хубаво, че се мобилизираха в последния момент.

Тъй че хем любим путин и кинтите, ама показваме, че сме европейци и независими.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: gaza.netнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано27.04.22 19:38



Ми, просто е: няма рубли - няма газ.

Z


Тема Re: gaza.netнови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.22 19:39



Целия този текст можеше да го напишеш много по-рано и да стане ясно на всички. . Щото твърденията ти, че си дала линкове (не си дала) и преводи (така си го написала, че човек много не разбира че иде реч за превод) не помага много на хора, които влизат набързо и не се задълбочават много.

Нейсе.

Повече ме интересува как така Австрия не е санкционирана и кви са тия двойно-тройни аршини.

Извън кикотенето ми с превиване и тичане до тоалетната при чуването на "петата колония"!



Ей, тоя наистина мнооо прос бе!

Преди време беше направил една такава щура езикова грешка пак, та чак тема пусках специално, ама вече забравих... Тряба да си събираме негови бисери!

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: gaza.netнови [re: UnicaDonna]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано27.04.22 19:46



Ей, тоя наистина мнооо прос бе!

Преди време беше направил една такава щура езикова грешка пак, та чак тема пусках специално, ама вече забравих... Тряба да си събираме негови бисери!


Събирай, събирай, изборите идат...



Е, много си тъп, Саше...

Тема Re: gaza.netнови [re: Sarayah]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.22 19:49



Намерих си го! Ставаше дума за "политически ВИХРУШКИ"!!



Обаче съм сигурна, че и други подобни имаше.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: gaza.netнови [re: Sarayah]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.04.22 19:51



Смени това саше на кире па ти накрая





Тема Re: gaza.netнови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.04.22 19:55



Език мой, враг мой, кирето.
За Австрия съм написала десетина реда до гераско, ако искаш, прочети.

Ти можеш се хилиш на приказките на кирето, ма хората му се кефят, точно както се кефеха на бойкот.
Говорят на народен, разбираем език, и простотии приказва, как да не ги харесаш...


Видях, че не съм дала линкове.
И да бях, се тая, щеше да се заядеш що са немски





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Путин не би могъл да е по-краен(от Радев).нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано27.04.22 20:06



иронията/сарказма в дипломацията

Ама остави по принцип. Какво казваш за иронията/сарказма, употребен срещу твоето българско правителство в този момент на чисто враждебно действие от враг?

Не, зАрежи! Верно съм тъп, обяснявам че бялото е бяло, призовавам към разбиране... [smeq se gorchivo], story of my life, иде ми сам да си ударя шамар. Сериозно ти казвам, пропилях си живота с тва безсмислено упражнение, дали и на 70 пак така ще се обяснявам?



Тема Re: gaza.netнови [re: mangosutu-168725]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано27.04.22 20:21



навремето, през ВСВ, снайперистите са дебнели за цел войници, имащи неблагоразумието да излезнат в ничията земя, пред окопите, за да ги прострелят умишлено в корема. Раната е смъртоносна, но смъртта идвала бавно и в големи мъки.
После, снайперистите не позволявали на санитарите да вдигнат глава над окопите, за да приберат ранените.
До смрачаване виковете и стоновете на ранените си свършвали работата и бойната дисциплина на противника лесно е била по този начин сломявана.

Е, нас сега ни "простреляха" с газа в корема. Не беше нужно да "прострелват" Германия, че да си усложняват с нея отношението. Хеле пък и сега, след като ни лъснаха ачик и задниците с доставките на боеприпаси, хептен я сгепсахме.
На нас сега ни остава само да "пищим" от липсата на газ за срутената си икономика за да стресираме останалите еврпейци.



Тема Re: gaza.netнови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.22 20:26



Ти можеш се хилиш на приказките на кирето, ма хората му се кефят, точно както се кефеха на бойкот.

Когато Киро Тъпото изкара 12 години... пардон - 12 месеца като премиер - ела тогава да ми обясниш кой колко му се кефи.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Редактирано от UnicaDonna на 27.04.22 20:28.



Тема Re: Путин не би могъл да е по-краен(от Радев).нови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.04.22 20:50



Ако кажеш на мен, ще те разбера, защото съм съгласна с позицията ти за враждебно действие на враг.
Това е

положението.

Ти можеш да им обясняваш до второ пришествие, те ще те разкарват из цяла Европа и ще питат ам що Германия, що Полша, що Австрия.

Естествено, това се отнася не само до гераско.

Просто различно отношение към русията



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: gaza.netнови [re: Green Light]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.04.22 21:41



Е, с нюанси. Аз казвам, че газът няма да спре при никакви обстоятелства.
Последно, имате ли облог или напротиф?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Почти без връзканови [re: mangosutu-168725]  
Автор TCNQ ()
Публикувано27.04.22 21:42



И без мозък, малко си скромен, дебилския ти пропуска, а?



Тема Re: gaza.netнови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.04.22 21:49



Опазил ни бог от кирето, радев, копейкин, корнела, боко.
Някой остана ли.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: gaza.netнови [re: Silverado]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.04.22 21:51



Толкова гърчене, за да си покажеш либовта.
За която бронебойни патрони няма открити.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: gaza.netнови [re: tartarianeyes]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.04.22 21:53



Опазил ни бог от кирето, радев, копейкин, корнела, боко.
Някой остана ли.

А дебейците, а дебейците, къде ги слагаш?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: gaza.netнови [re: ad miral]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.04.22 22:03



Разбира се, и дб, как без тях.
Те са колоратурният сопран в путинския хор.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: gaza.netнови [re: tartarianeyes]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано27.04.22 22:22



???!



Тема Re: gaza.netнови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.04.22 22:32



Защо слагаш питанки.
Влязъл в коалиция с червените, спотайвал се като шушумига, какъв да е.
Понякога целта не оправдава средствата.

Пояснявам, че не съм гласувала за никого, всички са бкп издънки.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: gaza.netнови [re: tartarianeyes]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано27.04.22 22:50



Толкова гърчене, за да си покажеш либовта.

Помогни ми поне с разбивка, де.





Тема Re: gaza.netнови [re: tartarianeyes]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.04.22 23:19



...всички са бкп издънки.
Дааа, всичко е от Лукавия!



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Почти без връзканови [re: TCNQ]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано28.04.22 00:15



Курво, вероятно си или пияна, или дрогирана - не се разбира какво искаш да кажеш.
Последно предупреждение: не пиши повече в мои теми или те давам на админа за изтриване. Гълтай, боклук.



Тема Re: gaza.netнови [re: Silverado]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано28.04.22 00:17



Не носи на пиене.



Тема Re: Путин не би могъл да е по-краен(от Радев).нови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано28.04.22 00:35



Какво казваш за иронията/сарказма, употребен срещу твоето българско правителство в този момент на чисто враждебно действие от враг?

Ех, поете


В какво се изразява враждебното действие? Отказът да ни доставят газ който не е платен по начин който те искат, и който начин ние можем да изпълним. Каква е причината ние да се държим сякаш искат да наеват женената ни сестра на площада? Не знам. Нали казах че имам същите въпроси - чии интереси защитава това правителство? Не ми изглежда никак да са нашите. Това ли е моето българско правителство? Не, това е българското правителство, но не е моето. Намирам че на сарказма му е даден добър повод да изглежда уместен.

Не, зАрежи!
Аз те разбирам, обясняваш на човекоядец че хората не трябва да се ядат. Изпитвал съм същото към педофили убийци на деца (гледам краим инвестигатион). Не само не ги разбирам, а се и страхувам да не би да ги разбера, щото ако разбера, току ги оправдая, а недай си боже и да ми хареса светогледът им.



Тема Re: Путин не би могъл да е по-краен(от Радев).нови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.04.22 01:05



Защо да са лъжливи твърдения?

Хайде да караме по ред на номерата.

1) Правителството трябва да отговори бързо на въпроса защо само на България и Полша са спрели газа.

Тук лъжливо твърдение няма. И на мен ми е интересен този въпрос.
Е, докато правителството, в лицето на кокорчо по телевизията обявяваше война на Русия, руснаците дадоха отговор на въпроса. Защото не искаме да плащаме в рубли. Макар същото това правителство преди седмица-две да заяви, че всъщност не било проблем. И всъщност - не е. Защото плащането пак се извършва в евро, но през курса на рублата.

2) Правителството дължи отговори чии интереси обслужва

Ми да.
Мен примерно ако ме попитат, мога да кажа, че защитавам интересите на техническия университет. Или на някоя фирма, за която работя в момента. И мога да го докажа. Ако попитат теб, можеш да кажеш, че защитаваш интересите на фирмата и клиентите. И сигурно можеш да го докажеш. Защо правителството не каже, че защитава интересите на държавата или народа? Може би защото не? Или поне аз не виждам доказателства.


3) На въпроса дали България да даде военна помощ на Украйна, Радев отговори: "Категорично не, това означава стъпка към пряко въвличане на България в този конфликт".

Естествено!
Да продаваш оръжие е бизнес.
Ние продаваме такова на Украйна, макар и през проксита много отдавна. Още преди 7-8 години руснаците показваха муниции на АТО с надпис "мейд ин бг". И на муджахидините в Сирия продавахме, пак през същите (задокеански) проксита. Та, Нинова няма кво да се прави на ощипана и да вика, че Бойко не бил прав. Прав е бе! И по негово време продаваха, той знае. От как е войната, сме продали три пъти повече. На кого бе джанъм?!
Дето викаше шефът на гилдията на оръжейниците в Ангх Морпорк - основното на търговията с оръжия е, че тя е търговия. И руснаците да бяха поръчали - и на тях щяхме да продадем. Тарти тук в нейната тема разправяше, че американците лендлизвали към СССР, още преди да влязат във войната. Само дето разликата е само месец - договорът е от октомври, а те влизат във войната декември. И до последно продават и на Германия. Бизнес ис бизнес.
Обаче, търговията е едно, помощите са съвсем друго. Тогава вече ставаш враг, защото подпомагаш врага.


4) Суверенната българска позиция се изработва в София, не в Киев, и аз мисля, че няма нужда от едно такова посещение в Киев, заяви президентът

Ма категорично е тъй! Или поне трябва да е тъй.
Какъв точно го търсят корчовци в Киев? Можеш ли да дадеш разумно предположение?

5) "политици, които губят чувствителност за проблемите на своя народ, не могат да помогнат на други народи".

Е кво да кажа... Ми, ашколсун! Аллах акбар!



Тема Re: gaza.netнови [re: mangosutu-168725]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано28.04.22 19:55








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.