Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Войната в картинови  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано26.04.22 10:04



От доста време, още откакто руснаците се изтеглиха от Киев, като разглеждах картите на бойните действип ми се струваше че всичко ще се реши за седмица максимум. Изтокът е почти затворен в прословутят чувал, остава само заключването на войските и предаването на уккаринците. Много се чудя, защо руснаците не приключват нещата и сега реших да ви питам вас.
Ако гледаме картите, всичко изглежда на една крачка от финал, но седи така вече двайсет дена и не помръдва.
Аз не мога да разбера защо? Имате ли предположения?


Линкът е на BBC, а картите са на












Тема Re: Войната в картинови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано26.04.22 10:36



Няма да ти разглеждам картите, по женски не са ми интересни, само ще ти кажа предположенията си, щото питаш.



Мисля, че Путин има в главата си няколко плана, и ако някой не се осъществи - тръгва по втори, трети... нещо като програма минимум и програма максимум. Но ВСИЧКИТЕ са печеливши. Поне за него самия. Какъвто и да е той - е мноооого далеч от това да е ПЪЛЕН ГЛУПАК и да върви срещу себе си, включвайки непостигане поне на програмата си "минимум".

Това е теоретично. Какви са му на практика "програмите" и дали е по-близо до максимума или до минимума си - само той си знае.

Дори не мога да изключа "копчето" като програма минимум.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Войната в картинови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано26.04.22 10:44



Ами то едва ли има някой, който смята иначе. Точно така е.
Срещу себе си, обаче има също такива планове, които (на етап планиране) с поне толкова печеливши.
Такъв е животът или дори това е животът.

Заради това ние зрителите гледаме карти

и се мъчим да разберем тези планове. За това е темата.




Тема Re: Войната в картинови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано26.04.22 10:53



Заради това ние зрителите гледаме карти и се мъчим да разберем тези планове. За това е темата.

Ако намекваш, че не съм ПО ТЕМАТА - ще изляза и ще те оставя да си "играйкаш" на карти.

Срещу себе си (срещу Путин) , обаче има също такива планове, които (на етап планиране) с поне толкова печеливши.


Ей тук ти е грешката. Поне от 2014 г Путин е имал много повече време и възможности да се подготви за по-печеливши планове. Докато ония си губиха времето да се борят за свободата на половете - над 50 на брой. И си въобразяваха, че ще си разиграват коня и плановете на украинска територия, дразнейки лошото куче. Забравиха, че то може би е и бясно.

И сега се редят по опашки, щото на практика санкционитаха СЕБЕ СИ.

И - виж подписа ми.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Войната в картинови [re: Green Light]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано26.04.22 10:55



изглежда като опрян в челото пистолет, без да се бърза с изстрела...
въпросът-защо все пак не се стреля и да се свършва...защо се бърза бавно...
най-желаният отговор би бил-по малко човешки щети...
със сигурност има и други...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Войната в карти [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано26.04.22 11:04



Гениалният Путин не е толкова гениален, колкото мислят подмокрящите се негови фенове.
Вярно, по-често успява, но за да преценим правилно нещата извън двете оскотели пропаганди, имаме един безотказен инструмент: реалността. Резултатите.

Путин има поне една ако не стратегическа, поне дългосрочна оперативна грешка: Мариупол.
През 2014-15 ДНР и т нар Северен вятър практически бяха взели Мариупол: просто трябваше да влязат в него и да установят там властта на Донецк - урките се бяха разбягали.
Но по неясни за мен причини той не го направи. Не знам дали знаеш, но Мариупол е по-руски и от Донецк, там 95 на сто бяха проруски настроени - мани я тъпоумната пропаганда.
Цената на тогавашната му нерешителност и грешна преценка е няколко (десетки) хиляди жертви сега и тотално разрушен град.
Ако Мариупол беше част от ДНР, освен значително по-високата мобилизационна база, сега вероятно руснаците щяха да обсаждат Кривой Рог или да се бият за Харков. Това илюстративно, да не се самоуподобавам на диванен експерт.
Това, както и неосвобождаването на Донецка област докрай или поне на още 20-30 км на запад (това доведе до 8 години обстрели от урките на самия град - те практически са в предградията му!) показва фатално лоша преценка на идола на русофилите Путин.

След Иловайския котел на практика украинската армия бе престанала да съществува като организирана сила в Източна Украйна през януари 15, нямаше проблем границата на ОРДЛО да е по административната или поне достатъчно далеч на запад от самия Донецк.
По непонятни за мен причини това не стана. Каквито и да са били въпросните причини, те показват фатално лоша преценка. Да е разчитал, че тия ще спазят Минските съглашения? Ха-ха!

Та, след като виждаме, че Путин прави почти фатални грешки, аз, ако бях руснак, бих се обезпокоил, при това - сериозно, от възможността Путин да е готов на някакъв компромис тип Минск и сега. Спира го вероятно фактът, че 85-90 на сто от руснаците не биха приели предаването дори на Херсон и биха го счели за чисто предателство, при това биха били прави.
Ако украинската власт се върне там, просто ще изколи рускомислещите, както го прави и в момента. Дори само по подозрение. Където спре Путин, дотам ще е прословутият му "руский мир", защото видимо за мен като пасионарност, украинците ги бият с един порядък: колят и буквални закопават неукраинстващите :)
И така трябва. Колкото и да е смешно, толерастията на руснаците може да е отишла твърде напред и вече да ги е убила.





Тема Re: Войната в картинови [re: Baldrian]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано26.04.22 11:04



Уцели точно това което усещам, страхотна метафора :-)

Ако, обаче, планът е да има по-малко жертви, тогава уви, много са криви сметките, защото днес пишат за 15 000 загинали само от руска страна. Ако е вярно, тогава е колкото за десетгодишната инвазия в Афганистан. Фантастична касапница.

Украинците вероятно са тройно.



Тема Re: Войната в картинови [re: mangosutu-168725]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано26.04.22 11:11



Ами (за предградията на Донецк), на мен, без и аз да се опитвам да се правя на диванен експерт, много ми изглежда че точно заради упорството на украинските военни да не отстъпват от там, така прекрасно се затваря "чувалът".
Чудя се, обаче защо не се е затворил досега? Има ли вероятност доставката на оръжие да е толкова интензивна и успешна, че украинците всъщност да побеждават?

По картата уж не изглежда така, но докато не се замислим защо вече двайсет дни тази карта не се променя?



Тема Re: Войната в картинови [re: mangosutu-168725]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано26.04.22 11:18



Гениалният Путин не е толкова гениален, колкото мислят подмокрящите се негови фенове.

Да, и аз това се опитвам да втълпя на "подмокрящия се негов фен", дългогодишен при това, който ми е в обсега на действия и мисъл, обаче напразно.

Всичко друго просто не мога да коментирам (не че го очакваш!

) защото първо - от военни планове и кроежи нищо не разбирам, второ - не съм в главата на Путин, и трето - нещата още не са приключили, за да можем да преценяваме със 100% сигурност кое е било грешка, кое надценяване , пр, и пр... Аз затова писах - програма минимум - програма максимум. Проба-грешка.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Войната в числанови [re: Green Light]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано26.04.22 12:04



Според британското разузнаване:
"Since the conflict began, Russia has lost about 15,000 personnel, over 2,000 armored vehicles, and more than 60 helicopters and fighter jets, according to U.K. Ministry of Defence estimates, Wallace said. Over 25 percent of the battalion tactical groups Russian committed to the fight have been “rendered not combat effective,” he added."
“Russia has so far failed in nearly every one of its objectives,” Wallace said. “These next three weeks are key.”
От себеси да добавя - руснаците всеки ден губят хора и техника. Украинците всеки ден прибавят хора и техника, която идва от цяла западна европа, Канада и САЩ. Как се насмогва на такова нещо?
Колкото повече руснаците се бавят, толкова по-небоеспособни стават - обезверени, зле снабдени с гориво, храна и заместваща техника.
Още не мога да се начудя как можа Путин да се хване на тази въдица, след като руснаците имат опита от Афганистан?!
Предполагам вярвал е че успехът от 2014та година ще се повтори. Да, ама не. А сега вече няма ход назад. Всяко мирно разрешение на въпроса е загуба за Путин и за Русия. Следва вкопаване на съществуващите позиции, което също ще е загуба за Русия, но по-бавна. Не виждам полезен ход за Русия!
Западът няма да допусне падането на Украйна под руска власт, та ако ще и НАТО да се намеси.
Натискането на някакво въображаемо копче като разрешение на проблема не е решение. Учили сме в казармата за тактически ядрени снаряди за локална употреба на фронта. В такъв случай трябваше да клекнем и да се покрием с някакво хартиено покривало. Несериозна работа! Русия не може с един ядрен залп да унищожи запада. По-скоро западът може да унищожи Русия с един ядрен залп от всички страни членки на НАТО.
Още един път - Русия няма полезен ход.
Виждам Путин на мястото на Милошевич - пред съда в Хага и в последствие умирайки като Милошевич.
Другия изход за Путин е този на Хитлер! Кога точно, не мога да предвидя.

\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.