Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:02 28.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Криворазбраната цивилизация-в аванс?нови  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано10.04.22 17:07



Вероятно няма човек на нашата възраст, който да не е гледам постановката. За мен, редом с Вражалец, това е велика постановка, устояла на времето и абсолютен "евъргрийн". Със смесени чувства ми предстои да бъда зрител в Сатиричния театър. не мога да забравя Калоянчев, Ружа Делчева, Илия Добрев, бате Николай, (все ми се струва, че съм гледала друга постановка преди години с Николай Урумов, ама може да съм сънувала

)

Споделете стари постановки, които бихте гледали с нови актьори. Отивам със смесени чувства, но може би имате какво да споделите за други постановки на нов глас.

Бай ганьо, Римска баня...... Секс, наркотици и рокендрол и Немили-недраги.... там нещата са съвремие



Тема Re: Криворазбраната цивилизация-в аванс?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано10.04.22 17:24



Ех, че хубава тема :)
Благодаря ти. Бг театърът ми е слабост.

Преди време Нерв ми беше дал линк към радиотеатър.
Безкрайно съм му благодарна.

Скоро слушах



"Цял живот копаем с пръсти кладенеца на живота,
за да открием накрая,на сухото му дъно една сълза."
Йордан Радичков


И това...

И други...



Тема Re: Криворазбраната цивилизация-в аванс?нови [re: T a n y a]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано10.04.22 17:38



"Цял живот копаем с пръсти кладенеца на живота,
за да открием накрая,на сухото му дъно една сълза."


С напредване на възрастта все повече "препрочитам" такива мисли. Сълзата .... може да е от мъка, може да е от радост. ИЛи....за един радост, за други мъка, за един брадва, за друг сватба



дори не се сещам дали е от Радичков и какъв е поводът. Не си спомням "Суматоха". Утре ще изгледам. Забравила съм.

Жан Пол сартър, абе май съм гледала, но.... прости простотията ми... ще поровя в паметта си, май гледах във ви бокс...няма да се изглагам, ще се поогледам



Тема Re: Криворазбраната цивилизация-в аванс?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано10.04.22 17:43



.....май гледах във ви бокс.

Да, оттам е. :)

"Адът - това са другите".... цитат от пиесата



Тема Re: Криворазбраната цивилизация-в аванс? [re: RujaKaramfilova]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано10.04.22 18:30



Театрални постановки никога не съм гледала повторно, но опери и оперети...потретвам

и...дори попетвам за три много любими опери.

Видин Даскалов и Арон Аронов на сцената в "Царицата на чардаша" са ми пред очите и сега след толкова много години! Гледах оперетата още два пъти с различни артисти, но никога не се повтори магията на първата видяна постановка.

Любими на:
9:00мин. "Дай ми целувка, мила, бързо дай. Скучен без теб е и самия рай..."
15:30мин. "Жените, жените, ах, ангели са те, но често с мъжете си играят. За тях любовта все е смях или шега..."




Тема Re: Криворазбраната цивилизация-в аванс?нови [re: Dolce De Leche]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано10.04.22 18:50



Оперети?

Даа, Да, Да. Ех.... :)



Тема Re: Криворазбраната цивилизация-в аванс?нови [re: T a n y a]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано10.04.22 19:20



Скоро слушах Суматоха

Стоянка Мутафова, незабравимата:

А, другари, че аз крокодил ли съм? Откъде накъде той ще ми вика, че съм крокодил. Той си ветрее каната и си прави кефа, една крава не може да намери, та пак аз требе да я намеря и да я вържа, а после мене ме изкарва крокодил! Пет деца ми е направил, господ да го убие, и петте съм му ги изгледала, и на азбуката съм ги научила, и на таблицата за умножение, а той ще ми вика, че съм крокодил. Това, що е кръчма - не зная, това, що са моди - не зная, не съм аз модаджийка като градските крокодилши. Това, що е помада, не зная и от горе до долу всичко си го сама шия и плета. Веднъж само дето на панаир ме е водил, та ми купи едни гащи, но ми ги купи с дантели, господ да го убие! Що ще ми купува он на мене дантели, на подигравка ли ще ме взема он мене, та щех да пукна от гъдел. Така като кажа - тук гъдел, така като кажа, пак гъдел. Все гъдел и гъдел! Дантели!... Хвърлих ги и няма да ги види окото ми, та света да се преобърне! Що ще ми купува он на мене дантели, да ме умори от гъдел ли! Ами че аз мога и да кося, и да вършея, камъни да вадя от кариерите мога, ако потребе, и ликьор мога да бъда, и на война мога да ида, и стихотворение мога да кажа.


_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Криворазбраната цивилизация-в аванс?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.04.22 20:37



По-скоро бих казал кои не бих гледал с нови актьори.





Тема Re: Криворазбраната цивилизация-в аванс?нови [re: Dolce De Leche]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.04.22 20:40



- Баща ми, Жан Пиер гемеджията от Марсилия, в такива случаи винаги казваше - Ако искаш да разбереш дали една жена ти изневерява, хвърли една монета във въздуха. Ако се падне ези - значи ти изневерява. Ако се падне тура - значи си има любовник.
- А кога ти е вярна?
- Когато монетата остане във въздуха!

/Бал в Савоя/





Тема Re: Криворазбраната цивилизация-в аванс?нови [re: ad miral]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.04.22 20:51



Араламбене му е майката!






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.