Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:57 24.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Евала на американците!  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано31.03.22 23:19



Нене. Никаква ирония.
Дори немците не успяха да накарат по време на пика си в края на първата половина на миналия век, да накарат руснаците наистина да воюват сами със себе си.
Преди секунди гледах фрагмент от разпита на единия от двамата оцелели от двата свалени хеликоптера азовци в Мариупол.
Човекът говори отличен руски. Сред фашагите (такива са, пуделчета, факт!) от Азов сигурно 90 на сто и отгоре са си етнически руснаци)
Всички говорят отличен или селски полуруски - дори западняшките йододефицитни дегенерати от Западна Украйна.

Наистина трябва да сваля шапка на америгоските лайнари. Успели са да сътворят няколко десетки милиона антируснаци от самата плът на руския етнос, дори нашите пикливи сърби (с немалка помощ от самите руснаци, но и западняците) не успяха дфа направят ЧАК толкова интензивни антибългари от македонските лайна.
Гротески - да.
Но истински, берсеркери - антируснаци от самите руснаци в Украйна - ....
Путин нещо квичи през ден-два от ТЖто, но - съвет.
Оставете пропагандата. Гледайте резултатите.
Нямам предвид идиотите - русофоби като шизоидите или пишманадвокатката/съдийка, ... горко на държавата с такива като нея.
Нормалните, с някакви остатъци критично мислене.
Руснаците с чекиджията Кадиров вземат Мариупол от 3 седмици. Ама все още дори не са разсекли реално защитата на фашагите.
Фашагите пускат нхякакви смешни фейкове със стари снимнки и непрекъснато избиват руснаци със стотици милиони.
Затова - гледайте фактите.
Факти:
Урките все още си "дармонят" Донецк и през ден избиват тамошни мирни жени и деца.
Руснаците все побеждават уж, ама нито Луганск, нито Донец - обласи още не са в техни ръце.
Знааам бе, знам, деца на руски лесни курви - уж за да пазят мирното население.
Ама...руското население си измира със стотици, ако не и хиляди. И продължава.
Е - не можете. Явно не сте някакви супервоини, ама и урките са същите като вас. Безсмислени и без да ги ееня реално за мирните жители.
По-добре полу-ужас веднага, отколкото цял - без край.
Вземете и ги смелете най-сетне с някоя опт великите си бетонокъртещи авиобомби барабар с бункерите и да се свършва (визирам най-вече групата в Донбас).
Всичко вървяло по план. Аха, вервам ви. Колкото вервам на урките.
Вече ми писва - вземете си стая и да се свършва, ви еба в дегенератите.
Но нашите управляващи са още по-големи дегенерати и малоумници.
Доказателство? Просто вижте снимката на Киро, даже не е нужно да му гледате действията. Тъй или инак ще ги усетим.
Деба и умрялата още преди век шибана малоумна нация.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано01.04.22 01:34



Според мен, има много нива - аз поне виждам 1 със сигурност.
Бавната война, води до милиони украинци в ЕС.
А това, както сам казваш са си руснаци. Е, със специфично мислене, ама....
Та, от гледна точка - минимизиране на жертвите, на мен поне ми изглежда като добра стратегия.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Евала на американците!нови [re: bira_more]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано01.04.22 10:07



Честно казано - слава Богу, това не е наша война.
Но тъпите дъмбели, които при това се имат за умни, мислещи в категорията "Лецки-Цецка" за тоя конфликт, наистина ме изумяват.
При това стъава дума за уж интелигентни хора, държавни служители най-общо. Путя, Мутя и Бутя.
И тия реално управляват държавата. Ще цъфнем и вържем, знам, че си съгласен


Да правят каквото щат руснаците 1 и 2, но ние къде се бутаме?? Водени от въпросните лайна.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано01.04.22 10:34



Руснаците с чекиджията Кадиров вземат Мариупол от 3 седмици. Ама все още дори не са разсекли реално защитата на фашагите.
Фашагите пускат нхякакви смешни фейкове със стари снимнки и непрекъснато избиват руснаци със стотици милиони.
Затова - гледайте фактите.
Факти:
Урките все още си "дармонят" Донецк и през ден избиват тамошни мирни жени и деца.
Руснаците все побеждават уж, ама нито Луганск, нито Донец - обласи още не са в техни ръце.

По-добре полу-ужас веднага, отколкото цял - без край.
Вземете и ги смелете най-сетне с някоя опт великите си бетонокъртещи авиобомби барабар с бункерите и да се свършва (визирам най-вече групата в Донбас).

Всичко вървяло по план. Аха, вервам ви. Колкото вервам на урките.


това видео е от вчера от Мариупол



а това мнение съм копирала от някъде, но съм забравила да запазя името на човека

"Омръзна ми знайни и незнайни "специалисти" по отбрана и сигурност да мелят глупости. Без дори да си направят елементарната сметка. Но за пропадандата правенето на сметка е противопоказно. Важното е да тръбим как руснаците НИЩО не са направили за един месец, как настъплението им се задъхва, как отстъпват от Киев(пък то било ротация на войските), как Путин не получавал информация от фронта, защото ги било страх да му кажат каква е реалната обстановка.

А каква е реалната обстановка? Ами, простичка: Русия нахлува в Украина с около 200 хилядна войска. По това време ВСУ са с обща численост 200,000 души(125,000 сухопътни войски; 25,000 ПВО; 2,000 ССО; 10,000 флот; 40,000 ВВС) и приблизително 50,000 териториална отбрана(данните са от CIA World Fack Book). На всички, минали през казармата им е ясно, че за успешни бойни действия ти трябва съотношение 3:1 за отбрана и 6-7:1 за настъпление. В случая ситуацията е 1:1, т.е. Русия не се готви за тотоална война, а за ограничен по своята същност въоръжен конфликт.

Какво е постигнала до момента Русия: на изток е завзела около 110 хиляди квадратни километра. Помните ли от часовете по география колко е територията на България? ДА, точно така 111 хиляди. С други думи, за един месец Путин е превзел една "България". Отделно още толкова е превзел между Киев и Харков. За състоянието на ВСУ няма да коментирам, но те почти нямат останали самолети, танковете им са Т64(дори в България са снети от въоръжение), Байрактарите падат като зрели круши. И да ми говори някой, че аха и ВСУ ще обърнат войната и ще изгонят агресора на изток от ДОН? Тотална глупост и непознаване на материята.

Но не това е важното. Цената, платена от обикновените хора е огромна. Една държава е разрушена, икономиката й е срината, домовете на хората горят. Има над 3 милиона бежанци. И не от Горно Бонго, а от Центална Европа! И вместо да направим нещо, за да помогнем на хората, да се спре войната, чета военно-политически анализи как генералитетът го е страх да каже на Путин каква е обстановката. Това ли е най-многото, което можете да направите? Някакъв фейсбук мъдрец беше казал, че човек е толкова голям, колкото големи са мечтите му. Аз ще ви кажа(без да съм мъдрец), че човек е толкова голям, колкото може! Колкото помага на по-бедния или по-слабия. Колкото се опълчва на по-големия и по-силния, дори да знае, че ще го пребие училищния гамен. Така че, не седете пред клавиатурите и не тракайте с пръсти по тях. А помислете какво да направите, за да спре тази безсмислена война. И го направете. Без да пускате постове за това. Просто го направете!"






Тема Re: Евала на американците!нови [re: snowprincess]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано01.04.22 10:49



комсомолка, спортсменка, наконец, она просто красавица, особено на фона на сыбитията в Мариупол.
А ето и още една комсомолка-спортсменка-красавица, НяшМяшКрымНаш, ако си спомняте

. Е, едва ли е очаквала, че 8 години ще ходи с охрана непрекъснато.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано01.04.22 10:54



Вземете и ги смелете най-сетне с някоя опт великите си бетонокъртещи авиобомби барабар с бункерите и да се свършва
Не знам какво мислят истинските действащи военни, истинските шпиони и рептилите, но обикновените лаладжии по телевизирите всички до един се чудят на същото. Защо така се закучиха нещата? Тва от руска гледна точка. От украинска, предполагам чуденето е същото, но с обратен знак - "как успяхме, бе егати?!"

П.П. Тук обаче, съм едва вторият след теб. От тези, които съм чел, трети озадачен няма.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: snowprincess]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано01.04.22 12:23



Човек. Ти си плоскоземец. За чий чеп да си губя времето да те чета? Плс.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: crystalkyle]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано01.04.22 12:25



Тая е изкукала отвсякъде. Царебожка е, ултраправославна, абе куку, сравнимо само с кокошката по-горе и още 1-2 двуневронни клубарки.
Ненапразно се опитаха да я пратят посланик в Занзибар ли, Тринидад и Т ли, Патагония ли


Ама и тва отказа. Не и следя кариерата, но прокурор едва ли вече е.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: snowprincess]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано01.04.22 12:32



Видеото в Мариупол спокойно може да е било правено далеч преди събитията... Бива ли да се хващаш на всичко де що лети в нета?!



Тема Re: Евала на американците!нови [re: osvoboden pich]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано01.04.22 12:51



вие ще казвате какво говорят по телевизията
а аз ще пускам какво съм прочела или гледала в нета
за сравнение






Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано01.04.22 14:34





Послединте две карти явно са най-близо до истината за съответните дати.
А тазсутрешното унищожаване на ГСМ базата в Белгород е толкова мощен репутационен ритник за руснаците, че няма какво да коментираме.
Не, не, че е важно практически, чистият пиар визирам.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: snowprincess]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано01.04.22 16:23



Не знам за кои вие говориш, обръщайки се към мен ама аз новини по тв не гледам.

Ти си пускай квото там желаеш.





Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано01.04.22 19:28



Бяха големи драми и героични епоси и опуси с десанта в Гостомел - киевското летище, държано от руснаците.
Сега зарязаха всичко и се оттеглиха.
Факт : )



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано01.04.22 23:11



Казано на кратко:
Когато атовете се ритат - магаретата нямат място.
И да, под атове разбирам - Русия и САЩ.
А под магарета - нема да обяснявам.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Евала на американците!нови [re: snowprincess]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано01.04.22 23:23



Почти съм съгласен с теб.
Само, дето, има една дребна особеност - войната тече осма година.
Да, до скоро беше гражданска, сега си стана - истинска.
На почти никой не му пукаше за гражданската война в Украина.
А според мен, една от целите - е ЕС да усети що е то украинец, а след това да получи още няколко милиона нег... ммммм бежанци от Африка.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано01.04.22 23:34



В правото - търпението е особено важно, знам го на собствен опит.
Делата се точат ли точат...
Във войната - търпението е още по важно.
Но, да - руснаците отстъпиха, и също да - получиха ако не сериозен шамар, поне шамарче.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Евала на американците!нови [re: bira_more]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано02.04.22 11:24



Афроафриканци





Тема Re: Евала на американците!нови [re: bira_more]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано02.04.22 11:30



Така изглежда :) Но за да не изьпадаме в положението на мнозинството турбоинжекцион-аналитици в клуба (за отопление не трябва газ

), нека изчакаме.
Ние с теб, за разлика от мнозинството офисен планктон, виждаме и двете гледни точки: украинската от всички Бг масмедии и руската - от интернет.
Сега остава да видим по резултатите кой е по-близо до истината.
Ако руснаците оправят 40-50 К-групировка в Донбас на урките, значи работата е ясна.
Ако не и го направят след месец-два-три.... с цената на още 1 ако не и 2 вълни мобилизация ("доброволци), значи едва ли е било баш тъй планирано.
Щото обратното - да не успеят въобще, означава ни повече, ни по-малко край и на Путин, и на самата Русия.
Лично на мен няма да ми липсва, аз наистина не съм русофил.
Само ме е яд, че само година-две след това вече насила ще ни накарат да станем педерасти. Знаеш, БЛМ - активистите твърдят, че ако мълчиш (не ги подкрепяш на думи), значи си расиаст, съответно хомофоб. Демек, ще въведат един гей-петък да речем.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано04.04.22 12:31



Буча. (убеден съм, че западните медия-манипулатори ненапразно са избрали тоя град, заради сходството с една англоезична касапска дума - никой не отменя подсъзнателните корелации в един неособено дълбок ум).
Това е толкова евтино зле скалъпено педо-дезинформационно мероприятие, че е силно обидно за интелекта на нормален човек.
Обаче 95 на сто от офис планктона на запад стиска възмутено юмручета пред "зверствата на руската армия" (вкл. предполагам, около половината от тукчетящите).

Но въпросът е по-общ.
Ако в първите дни след инвазията бих дал на руснаците около 90 на сто шанс за успех, в момента тази ми преценка е вече някъде около 45, т е по-скоро няма да успеят, отколкото обратното, с намаляваща перспектива.

Една от целите на Путин е т нар денацификация.
Това няма как да стане без окупиране на цялата територия на Украйна и поставяне на железен контрол на границите и (в ход е очевидно зануляване на военен и - вече видимо - промишлен потенциал, без които тя няма как да воюва успешно, но това е заблуда - оръжията ще и бъдат доставяни, очевидно)
А това пък, от своя страна няма как да стане, без една поне 1-1.5 милионна окупационна армия (желателно два).
А това също няма как да стане без мобилизация и съответните щети за качеството на живот, икономиката и загубата на популярност за правителството (не казвам Путин, защото имам едно чувство, че той вече е към края на пътя си и за него най-важното е дори не да завърши операцията, а да си осигури не-Горбачовски приемник).
Т е Путин май се оказва в цугцванг, с липса на полезен ход.

Да видим дали ще позная какво ще се случи в следващите месеци.
За сметка на усилване на натиска и нови сили (на тоя етап "доброволци"), вероятно ще сведат ЛДНР до границите и ("освободат" с или без кавички в зависимост от това дали сте тъп западен индоктриниран педераст или син на дашно рускинче) - 99 на сто съм убеден.
Големият въпрос е Харков и Херсон (сърч Гугъл "Таврическа губерния") - за Харков давам едно 50 на сто, за Херсон - над 50, защото географски подстъпите към Крим са наполовина оттам - логистика, вода, буферен хинтерланд. Руското ВПР трябва наистина да е полудебилно, за да се откаже от тоя град - те са очевидно не чак такива гении, каквито ги виждат русофилите, но според мен вероятността да са дебили е още по-малка)
За Одеса, честно казано, не знам. Логиката изисква да я вземат, за да спрат достъпа на въоръжения за остатъка от Украйна поне по море, но дали ще им стигнат дори не топки (очевидно ги имат), по-скоро - ресурс?

Само за инфо на клубния планктон: през 2014 те на практика бяха в покрайнините на Мариупол (не вярвайте на западната пропаганда - там са 99 на сто руснаци, силно симпатизиращи - имам предвид местните. Сегашните, биещи се като берсерки Азовци са внесени психопати), но тогава наистина не им стигна акъл или топки, за да го вземат.
Изобщо, Путин е един неохотно радикализиращ се бивш "либераст", когото западните високомерни тъпаци просто не поискаха да вземат в глутницата си преди 20 години.

Русофилите ще ви обясняват как всичко е ХПП (хитър план на Путин), но - да повторим: важни са не приказките, а видимите резултати.
Подвиха ли опашка от Киев? Подвиха. Ама това било стратегия. Ако нещо прилича на подвиване на опашка и от него следват последици като провокацията в Буча, значи то Е подвиване на опашка, както американското осиране в Афганистан. За някои е гениален ход, ама ... все едно някой опънат отзад да представя това, че някой е получил протриване на препуциума си в гъза му, не е ебане, а хитър план от негова страна да му нанесе лека физическа болка :)

Разбира се, може и да е ХПП, но към момента изглежда по-скоро силно недооценяване на противника и лоша преценка. катастрофално лоша преценка.
Напомняне: да изчакаме резултатите в краткосрочен план.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано04.04.22 17:30



То като се разиграе медийната курвачка такива свинщини се случват. Помня в Сребреница клането май е сътворено от хърватите, които са минали оттам преди сърбите... просто първите натрисат медийно отговорността за клането на вторите - демек сърбите или нещо такова... Не си спомням детайли... та нищо чудно тук да се е случило нещо подобно.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: osvoboden pich]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано04.04.22 18:13



Сърбите са, но реално повечето от убитите са мъже, които преди това избиват няколко сръбски села. Мътно е, но ако в Холандия, примерно, си позволиш да се усъмниш в Сребреница - западната интерпретация, може и в затвора да влезеш. Като за Холокоста.

Но няма смисъл да с еобяснява, ако човек не е способен сам да мисли критично, се превръща в тъп (женски) пън-грешка на еволюцията като Бутката.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано04.04.22 18:16



Абе войната по принцип и презумпция е ужасно нещо, пълно с подобни откровени свинщини (все още не вярвам да е фейк). Лека им пръст на загиналите и лек им път из вечните ловни полета.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано04.04.22 19:55



Изобщо, Путин е един неохотно радикализиращ се бивш "либераст", когото западните високомерни тъпаци просто не поискаха да вземат в глутницата си преди 20 години.

Точно. Но все пак, не само от високомерие. Някои от глутницата си имаха тревогите, че вземат ли го в компанията практически узаконяват потенциални бракове вътре, а такива интимни отношения са атлантически непоносими.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано04.04.22 21:47



Доста вероятно - да.
Също, вероятно - месианство и високомерие.
Друго е любопитно. Ако имаха машина на времето, поне визуално, и видеха какво се случва в момента, дали биха взели същото решение?
Ако да, спукана му е работата на Путин - значи са напълно сигурни, че ще го смажат.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.04.22 01:56



Тук, вече нямам възражения.
Аз - не знам, за някои съм русофил, за други - русофоб.
А аз опитвам да се имам за българофил.
Както и да е - Русия ме кефи в много аспекти. Особено когато е на няколкостотин километра от нас.
Руснаци - имам добри спомени от руснаци - в България. Дошли на курорт.
Виж, руски войски, или руско управление - някак не ме кефят. Все пак - 26 години живях в социализъм. Не ме кефеше - никак.
Лошото, много лошо е че ставките се вдигнаха много. Днес - или Русия ще клекне, или ЕС.
Ако Русия клекне - а бе все пак съм на 57, та се надявам, задника ми да оцелее.
Ако ЕС клекне - а бе няма да е добро. А ЕС ще клекне. Поне така мисля аз.

Bеer? Mоre?




Тема Страничен погледнови [re: mangosutu-168725]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано06.04.22 07:05



Както знаем, според каквото нашите специалисти слухтят и гадаят и изчисляват, руснаците за първите 30 дни от специалната операция в Украйна - да повторя: първите 30 дни вкупом! - още не доближават броя по маса и взривна мощ на каквото САЩ са стоварили върху Ирак през първия - да повторя: първия един ден! - на американски действия там. Мнението е, че руснаците са много, може би прекалено, внимателни, и че искат колкото е възможно да омекотят приложението на военна сила. Което ще рече, руснаците гледат на сблъсъка в Украйна като на нещо което ще бъде разглеждано в историята на отношенията между Русия и Стара Русия (нещо като България и Стара България, да се досещаме коя е тя) за векове на пред.

На ум мигновено изскача американското прочистване на Гренада: поводът там беше започването - започването! - на строеж на самолетна писта, която - според американските възгледи - беше прекалено дълга за прекалено голями самолети за нуждите на Гренада. Плюс строителите, каращи булдозери и стъргачи и прочие строителна техника, бяха кубинци, изчислени като "баталион" (800 човека, плюс-минус). А, и СССР били "проявили интерес" към Гренада. Съпоставката на тази прекалено-дълга за Гренада писта, кубинските строители, и "интереса" от СССР бяха пре-достатъчни за САЩ да прочистят Гренада мигновено. Реаган не се пипкаше и туткаше и не интелектуалчеше цели 8 години, че да изчисти положението. (Ако си спомням правилно, когато Гренада беше... освободена... от кубинския... баталион, пистата не беше завършена.) Но САЩ имаха способности за военна разправа с кривнали държави, които Русия изглежда все още няма. Справка руското интелектуалчене и туткане и пипкане 8 години за органични на Русия територия и население. Също справка географски къде е Гренада спрямо САЩ, и къде е Украйна спрямо Русия.

Другият исторически прецедент, само-предлагащ се за сравнение с руските нежности в Украйна, е маршът на ген Схерман (Шерман) през южните щати по време на САЩ Гражданска Война. Сходна население обосновка (американец срещу американец) - обаче каквото колоните на Схерман ги вършат би съперничело добре на турците през Освободителната Война. То са били изнасилвания, то са били избивания, то са били краднения, то са били престъпления ей тъй по кефа на който както се бил случил да му падне... Обаче! Диващината на Схерман все още намира отзвук в душата на южняците в САЩ. Нещо, което руснаци явно се опитват да НЕ правят. Явно руснаците предвиждат и целят що-годе мирно и спокойно съжителство с прочистена Украйна, с минимум 150 години на пред.

С други думи, както разбирам от нашите хора, руснаците пипат "бавно но славно", с голям само-контрол (удивителен, спрямо примери от гражданските войни по други места), и няма начин да не завършат каквото са започнали - защото на скала 1 - 10 за военна мощ, те още карат на 1. Имат още много резервни варианти да го докарат до, примерно, 5, да не говорим за доближаване към 10.

Истерията срещу Русия и всичко руско, вкл. изблика на противо-руската етническа омраза, е практически изцяло породена от осъзнатата безпомощност на атлантическия световен ред да спре руските действия, които, ако още не е станало ясно, са меки и нежни от благоразумие до може би откаченост - спрямо каквото САЩ са правили толкова много повече пъти, в по-голям мащаб, с повече сила, и с повече торби за трупове. Нещо като показно на американския казармен израз "не си го вади прекалено дълъг, защото току си го настъпиш". Едно е да го вадиш на Гренада, Либия, Сирия, Ирак, Сомалия, Иран, Ливан, и прочие, съвсем друго е да го вадиш на себеподобна сила, която - ако ти сам не си го настъпиш, току тя ти го настъпи.

Но братята ще се разберат. Американците попрекалиха. Ето, вече си извадиха корабите от Черно Море. Спряха да симулират пускове на ядрени въздух-земя ракети (досещаме се за... симулираната цел на ракетите) от въздушното пространство на Украйна. Ще има още прояви на братско... разбирателство. Кръцването на силата на долара, чрез руското изискване за плащане на руски суровини чрез рубли, беше предизвикано от глупащината на атлантически некадърници: това не вярвам руснаците да отпуснат. С други думи, в обозоримо бъдеще ще има осезателно свиване на атлантическата хегемония. То така е: друг на САЩ не можеше да направи това което САЩ сами си направиха на себе си.

Все пак... Братското съдружие и разбирателство тепърва ще се заформя, във вида на обедняла Европа. ЕС-то много се замогна. Беше време на братските клещи от изток и запад да се посвият. Е, западната част на клещата била малко грубичка, невъзпитана, може би нагла. Но все пак е била придвижена към общото братско добро, да? А европейците да му мислят. Нека си тънат в между-етническите омрази от памти века. Нали на холандци и франсета и подобни все българите им пречеха, все българскта "корупция" ги мъчеше... Западняшката омраза срещу източните европейци край нема! Вместо да целят обединение, висшите раси целеха владичество. Настъпиха си го. По-точно, американците им го настъпиха. В театралната борба срещу руските братя. ЕС си го получиха. Ще живеят по-бедно, за по-скъпо, и няма да могат да се бъркат в голямата игра на братята.



Тема Re: Страничен погледнови [re: Santo Modesto]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано06.04.22 09:41



Скромни, добре завърнал се! Инак някои се притеснявахме, гадаейки за причините защо те няма.
Надявам се, всичко е наред с теб и ти пожелавам още много години живот и здраве! :)



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано07.04.22 12:19



Междувременно, за месец рублата е поскъпнала почти 2 пъти. Много ми е любопитно, ако слезе под 60 да речем, какви мерки може да вземе РЦБ, за да спре това поскъпване, щото мн хубаво не е на хубаво, знаете.







Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано07.04.22 15:30



Аха, впечатлява, само дето несъвестни граждани се опитват на купуват валута на черно за 250-300 рубли за долар, а не искат да купуват в банките; или пък май банките не продават? Загриженото правителство

, за да освободи гражданите от лапите на нелегалните валутни дилъри.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: crystalkyle]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано07.04.22 16:35



А, разбира се. И боингът е свален от донбасците и котката на Скрипал е (единствената жертва на най-опасната отрова и) умряла от Новичок, и в Буча по незнайна причина руснаците са избили някакви мирни граждани и ги наредили покрай Ларгото.
И РБК, която ми линкваш, никак не е на издръжка на Стейт Департмънта като моята противна съученичка Тони Фюрера, и САЩ са Града на Хълма, който ще просъществува 1000 години, защото само там е истинската свобода и демокрация.
Нима съм толкова тъп, че да споря с теб??



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор crystalkyle (старо куче)
Публикувано07.04.22 16:39



Не споря с теб - откакто обеща, че Брекзит няма да се случи, само те чета и чакам.





Тема Re: Евала на американците!нови [re: crystalkyle]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано07.04.22 16:45



Това бе много радостен момент: както, когато се случва да чакам в опашката на моделите студ, а той не се реализира.
Та и тогава - не мисе вярваше, че ще ни застигне тоя кеф.
Но слава Богу, дребнобритите си биха камшика, което си беше празник.


А инак съм поласкан, че ме имаш за нещо средно между Ванга и Нострадамус :) Не съм, сори.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: crystalkyle]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано07.04.22 16:51



Кой дава 300 рубли за долар? Вчера ДСК ми даваше към 90 за долар





Тема Re: Евала на американците!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано07.04.22 17:34



Клиентът просто е промит фобски мозък.
Срещу неговата боклукчийска РБК (която не се и отваря), ето каноничния Блумбърг:



Mocked as ‘Rubble’ by Biden, Russia’s Ruble Comes Back

В Превод: Байдън пръдна мощно в локвата, ама де-де!



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано07.04.22 17:58



Ей на, щях да направя удар, ако Ламби ми беше продал един милион, ама не рачи...







Тема Re: Евала на американците!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано07.04.22 19:42



Гледам, ЕП иска от ЕК с резолюция, гласувана от почти 100 процента (400 и отгоре срещу 22) да спрем ВЕДНАГА вноса не само на петрол и газ, но и на атомно гориво.
Поручик, ще го духаме/т.
Днес си поръчах една дестилаторна колона с 2 тарелки (нямат с 4, щяло след месец - ама след месец......)
Целта ми е да си добивам собствена водка, защото очевидно руската - капут.
Ама майната му, ще я гоня 2, ако трябва 3 пъти.
Винена водка.





Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано07.04.22 19:55



Тия се надяват на революция срещу Путин, ама май по-скоро ще има революции в Европа.
Да мислим газ-генератори за колите ли?
И за домашен ток.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано07.04.22 20:51



Токът не е чак такъв проблем (домашният).
Но и с газгенератори, придвижването през Пустите Земи ще може да става само с конвоиращи бронемашини (мангали, гладни дегенерати).

Всичко това има обаче и положителна страна.
Кефя се как нашият офис-планктон никак не може да приеме, че Бел Епок замина, свърши, битти.
И че веднага след като злият Путин подвие опашка, всичко ще бъде както преди. Аха, аха!





Тема Re: Страничен погледнови [re: Santo Modesto]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано07.04.22 21:26



Ей, появи се най-сетне, тука вече се тревожеха, какво е станало с тебе.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор TCNQ ()
Публикувано07.04.22 21:34



:) Водка правят само тези, дето нямат акъл и материал да си направят качествена ракия. Щом те кефи... Оставям те да си търсиш с повече тарелки или да си правиш припек. Има технология за еднократно качествено отдестилиране на вредните неща, без да убиваш качествения мирис с проста еднократна дестилация. Ама оправяй се.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: TCNQ]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано07.04.22 22:11



Олеле, майко.....Слушай. Ако аз не мога да правя ракия, господ не може да демиургства.
Моля, не пиши повече в мои теми.
Гнусен и прекалено тъп си, раязваляш ми кефа.
Смятай го за предупреждение: г-н админ, изтрийте му профила, ако ми отговори пак, пращам линк.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: TCNQ]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано07.04.22 22:34



Има технология за еднократно качествено отдестилиране на вредните неща, без да убиваш качествения мирис с проста еднократна дестилация. Ама оправяй се.



чудя се дали си си такъв по рождение, или....

И после пак викай "въх".



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано07.04.22 22:40



гледам, си "нахранил" своевременно шморца.


Докато аз се тутках да открия сайт за качване на заснимка на "колона", че да не ми се налага с ново "клякане" да му разнообразявам менюто.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: Silverado]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано07.04.22 22:57



Животното е толкова тъпо, че е далеч отвъд дори границата на Дънинг-Крюгер.
Самонадценяващия се дебил ДК е поне носител на някакви далечни остатъци разум. Да, по-малки от тия на парапитек, но...
Докато това е извън класацията.
Между другото, от година имам много як квазиаламбиков казан за дюлева, сливова и кайсиева, които ползвам когато се налага (рядко) - това са единствените ракии, които харесвам. Гроздовата - не. Не ме кефи (казало кучето етц)


Обущарят ходи бос.
Затова и всичката преса и втори самоток, вместо на гроздова, трябва да стане на водка. Не ми се занимава с имбецили (да продавам) а и иде реч за не повече от 400-500 литра ракия, не си струва. За приятелите се намира.
Като студент деветдесетте, педерастите от данъчното (преди новия мафиотски закон за виното те бяха, не митницата - което е още по-малоумен ташак) ми бяха взели 40 кила и след отпадане на акта (естествено), ми я върнаха. Не мога да ти обясня какъв елексир беше след 18 месеца отлежаване в избата на Данъчното, онова до Славянска беседа
Но - гроздова, пак намазаха авери и стари клиенти, някои вече не между живите..... Не ме кефи просто. Мога да я пия, ама трябва много да ми се пие....и пак след 100-200 грама ми минава меракът.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано07.04.22 23:31



на мен пък сливовата ми е по тежка на стомаха.
А гроздовата - еееех!


Тази година ми беше първата сливова, ферментирала с клапан на бидона. Абсолютна стана. Сега зрее.
6-7 месеца запечатана под клапан и, очаквайки неочакваното, кога я отворих за казана, ми... вино бе, сливово вино. На вино си и миришеше.
А бяха твърди сливите, сорт Елена. Вичко беше станало на вино, без грам каша.
Тази година пак, а вече и само така ще залагам. Мисля да пробвам този път с любимия ми сорт, Йо Йо.
И само на "колоната". Личния казан ще прибера за архив.

Кажи с няколко думи за този, квазиламбиковия казан, де?



Тема Re: Страничен погледнови [re: Santo Modesto]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.04.22 00:02



Първо и най-важно - да кажа, че се радвам да те чета отново.

Относно написаното от теб... Ако го бях написал аз, макар че това е мнението ми за повода за конфликта, подчертавам - повода, а не причината - на мен този повод много ми харесва, начинът му на изпълнение - същ, щяха както винаги да ме нарекат комунист и путинофил.
Ако ти го напишеш същото това нещо да речем в българския сегмент на Фейсбука, моментално ще те докладват и блокират. Щото е демокрация нали...

Ето

записките на някакъв руски войник, които съвпадат с моето мислене и твоя анализ.

Този път, за разлика от 41-ва, цивилизацията изпреварващо удари фашизма.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 08.04.22 00:09.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.04.22 00:06



За ракиите имаме еднакъв вкус явно.
Гроздовата и на мен не ми е присърце, макар навремето по бригадите в русенско много да вървеше бисерната.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 08.04.22 00:11.



Тема Re: Страничен погледнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.04.22 00:39



Ето тук записките на някакъв руски войник

"Враг пред портите".

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Страничен погледнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано08.04.22 00:52



Много добро е това, ще го пусна в групата във фейса. От една страна, винаги съм обвинявал Путин в прекалена мекушавост. Но от друга, няма как да знам всички цели на тази операция. Може би, умните мозъци зад него отдавна да са изчислили че световната война е неизбежда и това да е репетиция...

Z


Тема Re: Страничен погледнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.04.22 01:05



От една страна, винаги съм обвинявал Путин в прекалена мекушавост.
Защото си прекалено глупав, за разлика от Путин.

Но от друга, няма как да знам всички цели на тази операция.
Ами чети повечко, и ще ги разбереш. Изобщо не ги крият.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Страничен погледнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.04.22 01:09



Мисля, че не е репетиция, а опит за предотвратяване.
Разреждане на натрупаното напрежение в малък трус, преди да се е стигнало до 9 по Рихтер.



Тема Re: Страничен погледнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.04.22 01:27



Ти доскоро мислеше и че руснаците никога няма да окупират украйна, за да си я прибират обратно.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Страничен погледнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.04.22 01:38



между сегашната ситуация и руско-финската война от един приятел във фейса.



Тема Re: Страничен погледнови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.04.22 01:39



Ами, те не искат да си я приберат обратно.
Искат да не я приберат другите.
Виж линка по-горе.



Тема Re: Страничен погледнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.04.22 01:45



Ами, те не искат да си я приберат обратно.

Сюрьозну?
Значи са пуснали някакви писатели-фантасти да гадаят бъдещето на боб по руските медии.


Искат, и още как. Вече си намериха повод, оттук насетне само стой и гледай.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Евала на американците!нови [re: Silverado]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано08.04.22 14:10



Мързеше ме да описвам, моя измислица е думата, онова с "втория капак" отгоре. Тая додина ще направя малко джанкова (junks)


Понеже селските тъпунгери я правят боклук, затова и се носи незаслужено лоша слава. А преди 15-ина г тъст ми, лека му пръст, беше направил една, още помня аромата и.
Различна е от сливовата, но категорично еднаква класа.
Сливовата има един кофти недостатък: трябва да отлежи поне няколко месеца. Но това от казан, де. Плодова само с колона без сухопарник е ОК, но през 2 тарелки вероятно ще я скопи здраво. Ще пробвам, все пак. Сливовата може да се подсили после с шепа сушени сливи за аромат, изпробвано. Но сушени джанки няма как)
В ракиени форуми навремето само чета, но плявата е толкова много, че почти не си струва, а да пиша и да ми отговори някой тъп селски смрадливец като горния ни събеседник - мерси, не съм заинтересован. Животът е твърде къс за такива забавления.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано08.04.22 14:21



Аз си падам силно най-вече по сливова (наследствено), а кайсията, дюлята и крушата - за веднъж на няколко месеца. Но го има проблемът, споменат от Силверадо - не можеш да я пиеш като водка или гроздова, ако минеш 400-половин литър, на другия ден стомахът изразява леко недоволство.
Гроздова....вече писах)
Като лафа ми за зеления боб: много го харесвам, ама ако зърната са зрели и няма шушулки - още по-добре!


Сливова мога през ден да пия, ако е мн хубава, но мн хубавите сливови едно, че са редки, две - бая пара. Затова най-накрая тая година ще си надвия на масрафа и ще заложа материал за 20-30 литра.
Основната насока е скопяване на материала от всякакви неща извън спирта. Но гроздов. Навремето такава водка правеха Винпром Търговище - нямаше равна. Но явно вече е прекалено нерентабилно и надписът изчезна. А и водката им не е същата, разбира се.

Там е работата, че абсолютна чистота се постига - ако трябва ще я гоня два пъти през тарелките, ако трябва и 5 пъти през аквафор-филтри (ефектът им е коленоподкосяващ, но самият материал вече трябва да е почти чист, инак смолите се задръстват след половин литър и излиза магаре на кобила).
Но го има и моментът на алкохолно-водните кластъри и разплитането им, онзи почти метафизичен момент който по принцип дава отлежаването. И който, примерно, отличава Белугата от златния Руски Стандарт



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано08.04.22 14:43



:)
В линка има и друг към оригинала на английски.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано08.04.22 19:36



така е, хубава джанкова не всеки може да направи.
В двора на старата фирма имахме една Мирабела, уникално сладка.
И се държеше здраво за клоните до късно, което и осигуряваше доузряване до степен на абсолютна сладост.

Сливовата може да се подсили после с шепа сушени сливи за аромат

И аз това винаги го правя - 7 сушени сини сливи на 10 литра алкохол.


Даже и на джанковата /кога беше жив баща ми да събира/ и слагах сушени сини сливи и ставаше наистина добра.
А тазгодишната сливова ще я изчакам няколко месеца и след като я прекарам през филтърната кана/мерси/, ще я прехвърля в други съдове за съхранение.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.04.22 20:35



400 съм минавал може би един път в живота си. Айде да речем - два да са били. То при това количество, мисля квото и да пиеш, ще е кошмар после.



Но го има и моментът на алкохолно-водните кластъри и разплитането им, онзи почти метафизичен момент който по принцип дава отлежаването.

С ускорител става за минути.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано08.04.22 20:42



Сменяме в заглавието на центъра думата "изследвания" с "манипулации" и нещата си идват по местата веднага.

WALL·E


Тема Бе ракия да енови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано08.04.22 21:36








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.