Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:54 17.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Страничен погледнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.04.22 01:09



Мисля, че не е репетиция, а опит за предотвратяване.
Разреждане на натрупаното напрежение в малък трус, преди да се е стигнало до 9 по Рихтер.



Тема Re: Страничен погледнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.04.22 01:27



Ти доскоро мислеше и че руснаците никога няма да окупират украйна, за да си я прибират обратно.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Страничен погледнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.04.22 01:38



между сегашната ситуация и руско-финската война от един приятел във фейса.



Тема Re: Страничен погледнови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.04.22 01:39



Ами, те не искат да си я приберат обратно.
Искат да не я приберат другите.
Виж линка по-горе.



Тема Re: Страничен погледнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.04.22 01:45



Ами, те не искат да си я приберат обратно.

Сюрьозну?
Значи са пуснали някакви писатели-фантасти да гадаят бъдещето на боб по руските медии.


Искат, и още как. Вече си намериха повод, оттук насетне само стой и гледай.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Евала на американците!нови [re: Silverado]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано08.04.22 14:10



Мързеше ме да описвам, моя измислица е думата, онова с "втория капак" отгоре. Тая додина ще направя малко джанкова (junks)


Понеже селските тъпунгери я правят боклук, затова и се носи незаслужено лоша слава. А преди 15-ина г тъст ми, лека му пръст, беше направил една, още помня аромата и.
Различна е от сливовата, но категорично еднаква класа.
Сливовата има един кофти недостатък: трябва да отлежи поне няколко месеца. Но това от казан, де. Плодова само с колона без сухопарник е ОК, но през 2 тарелки вероятно ще я скопи здраво. Ще пробвам, все пак. Сливовата може да се подсили после с шепа сушени сливи за аромат, изпробвано. Но сушени джанки няма как)
В ракиени форуми навремето само чета, но плявата е толкова много, че почти не си струва, а да пиша и да ми отговори някой тъп селски смрадливец като горния ни събеседник - мерси, не съм заинтересован. Животът е твърде къс за такива забавления.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано08.04.22 14:21



Аз си падам силно най-вече по сливова (наследствено), а кайсията, дюлята и крушата - за веднъж на няколко месеца. Но го има проблемът, споменат от Силверадо - не можеш да я пиеш като водка или гроздова, ако минеш 400-половин литър, на другия ден стомахът изразява леко недоволство.
Гроздова....вече писах)
Като лафа ми за зеления боб: много го харесвам, ама ако зърната са зрели и няма шушулки - още по-добре!


Сливова мога през ден да пия, ако е мн хубава, но мн хубавите сливови едно, че са редки, две - бая пара. Затова най-накрая тая година ще си надвия на масрафа и ще заложа материал за 20-30 литра.
Основната насока е скопяване на материала от всякакви неща извън спирта. Но гроздов. Навремето такава водка правеха Винпром Търговище - нямаше равна. Но явно вече е прекалено нерентабилно и надписът изчезна. А и водката им не е същата, разбира се.

Там е работата, че абсолютна чистота се постига - ако трябва ще я гоня два пъти през тарелките, ако трябва и 5 пъти през аквафор-филтри (ефектът им е коленоподкосяващ, но самият материал вече трябва да е почти чист, инак смолите се задръстват след половин литър и излиза магаре на кобила).
Но го има и моментът на алкохолно-водните кластъри и разплитането им, онзи почти метафизичен момент който по принцип дава отлежаването. И който, примерно, отличава Белугата от златния Руски Стандарт



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано08.04.22 14:43



:)
В линка има и друг към оригинала на английски.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано08.04.22 19:36



така е, хубава джанкова не всеки може да направи.
В двора на старата фирма имахме една Мирабела, уникално сладка.
И се държеше здраво за клоните до късно, което и осигуряваше доузряване до степен на абсолютна сладост.

Сливовата може да се подсили после с шепа сушени сливи за аромат

И аз това винаги го правя - 7 сушени сини сливи на 10 литра алкохол.


Даже и на джанковата /кога беше жив баща ми да събира/ и слагах сушени сини сливи и ставаше наистина добра.
А тазгодишната сливова ще я изчакам няколко месеца и след като я прекарам през филтърната кана/мерси/, ще я прехвърля в други съдове за съхранение.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.04.22 20:35



400 съм минавал може би един път в живота си. Айде да речем - два да са били. То при това количество, мисля квото и да пиеш, ще е кошмар после.



Но го има и моментът на алкохолно-водните кластъри и разплитането им, онзи почти метафизичен момент който по принцип дава отлежаването.

С ускорител става за минути.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.