Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:34 24.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано01.04.22 14:34





Послединте две карти явно са най-близо до истината за съответните дати.
А тазсутрешното унищожаване на ГСМ базата в Белгород е толкова мощен репутационен ритник за руснаците, че няма какво да коментираме.
Не, не, че е важно практически, чистият пиар визирам.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: snowprincess]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано01.04.22 16:23



Не знам за кои вие говориш, обръщайки се към мен ама аз новини по тв не гледам.

Ти си пускай квото там желаеш.





Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано01.04.22 19:28



Бяха големи драми и героични епоси и опуси с десанта в Гостомел - киевското летище, държано от руснаците.
Сега зарязаха всичко и се оттеглиха.
Факт : )



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано01.04.22 23:11



Казано на кратко:
Когато атовете се ритат - магаретата нямат място.
И да, под атове разбирам - Русия и САЩ.
А под магарета - нема да обяснявам.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Евала на американците!нови [re: snowprincess]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано01.04.22 23:23



Почти съм съгласен с теб.
Само, дето, има една дребна особеност - войната тече осма година.
Да, до скоро беше гражданска, сега си стана - истинска.
На почти никой не му пукаше за гражданската война в Украина.
А според мен, една от целите - е ЕС да усети що е то украинец, а след това да получи още няколко милиона нег... ммммм бежанци от Африка.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано01.04.22 23:34



В правото - търпението е особено важно, знам го на собствен опит.
Делата се точат ли точат...
Във войната - търпението е още по важно.
Но, да - руснаците отстъпиха, и също да - получиха ако не сериозен шамар, поне шамарче.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Евала на американците!нови [re: bira_more]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано02.04.22 11:24



Афроафриканци





Тема Re: Евала на американците!нови [re: bira_more]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано02.04.22 11:30



Така изглежда :) Но за да не изьпадаме в положението на мнозинството турбоинжекцион-аналитици в клуба (за отопление не трябва газ

), нека изчакаме.
Ние с теб, за разлика от мнозинството офисен планктон, виждаме и двете гледни точки: украинската от всички Бг масмедии и руската - от интернет.
Сега остава да видим по резултатите кой е по-близо до истината.
Ако руснаците оправят 40-50 К-групировка в Донбас на урките, значи работата е ясна.
Ако не и го направят след месец-два-три.... с цената на още 1 ако не и 2 вълни мобилизация ("доброволци), значи едва ли е било баш тъй планирано.
Щото обратното - да не успеят въобще, означава ни повече, ни по-малко край и на Путин, и на самата Русия.
Лично на мен няма да ми липсва, аз наистина не съм русофил.
Само ме е яд, че само година-две след това вече насила ще ни накарат да станем педерасти. Знаеш, БЛМ - активистите твърдят, че ако мълчиш (не ги подкрепяш на думи), значи си расиаст, съответно хомофоб. Демек, ще въведат един гей-петък да речем.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано04.04.22 12:31



Буча. (убеден съм, че западните медия-манипулатори ненапразно са избрали тоя град, заради сходството с една англоезична касапска дума - никой не отменя подсъзнателните корелации в един неособено дълбок ум).
Това е толкова евтино зле скалъпено педо-дезинформационно мероприятие, че е силно обидно за интелекта на нормален човек.
Обаче 95 на сто от офис планктона на запад стиска възмутено юмручета пред "зверствата на руската армия" (вкл. предполагам, около половината от тукчетящите).

Но въпросът е по-общ.
Ако в първите дни след инвазията бих дал на руснаците около 90 на сто шанс за успех, в момента тази ми преценка е вече някъде около 45, т е по-скоро няма да успеят, отколкото обратното, с намаляваща перспектива.

Една от целите на Путин е т нар денацификация.
Това няма как да стане без окупиране на цялата територия на Украйна и поставяне на железен контрол на границите и (в ход е очевидно зануляване на военен и - вече видимо - промишлен потенциал, без които тя няма как да воюва успешно, но това е заблуда - оръжията ще и бъдат доставяни, очевидно)
А това пък, от своя страна няма как да стане, без една поне 1-1.5 милионна окупационна армия (желателно два).
А това също няма как да стане без мобилизация и съответните щети за качеството на живот, икономиката и загубата на популярност за правителството (не казвам Путин, защото имам едно чувство, че той вече е към края на пътя си и за него най-важното е дори не да завърши операцията, а да си осигури не-Горбачовски приемник).
Т е Путин май се оказва в цугцванг, с липса на полезен ход.

Да видим дали ще позная какво ще се случи в следващите месеци.
За сметка на усилване на натиска и нови сили (на тоя етап "доброволци"), вероятно ще сведат ЛДНР до границите и ("освободат" с или без кавички в зависимост от това дали сте тъп западен индоктриниран педераст или син на дашно рускинче) - 99 на сто съм убеден.
Големият въпрос е Харков и Херсон (сърч Гугъл "Таврическа губерния") - за Харков давам едно 50 на сто, за Херсон - над 50, защото географски подстъпите към Крим са наполовина оттам - логистика, вода, буферен хинтерланд. Руското ВПР трябва наистина да е полудебилно, за да се откаже от тоя град - те са очевидно не чак такива гении, каквито ги виждат русофилите, но според мен вероятността да са дебили е още по-малка)
За Одеса, честно казано, не знам. Логиката изисква да я вземат, за да спрат достъпа на въоръжения за остатъка от Украйна поне по море, но дали ще им стигнат дори не топки (очевидно ги имат), по-скоро - ресурс?

Само за инфо на клубния планктон: през 2014 те на практика бяха в покрайнините на Мариупол (не вярвайте на западната пропаганда - там са 99 на сто руснаци, силно симпатизиращи - имам предвид местните. Сегашните, биещи се като берсерки Азовци са внесени психопати), но тогава наистина не им стигна акъл или топки, за да го вземат.
Изобщо, Путин е един неохотно радикализиращ се бивш "либераст", когото западните високомерни тъпаци просто не поискаха да вземат в глутницата си преди 20 години.

Русофилите ще ви обясняват как всичко е ХПП (хитър план на Путин), но - да повторим: важни са не приказките, а видимите резултати.
Подвиха ли опашка от Киев? Подвиха. Ама това било стратегия. Ако нещо прилича на подвиване на опашка и от него следват последици като провокацията в Буча, значи то Е подвиване на опашка, както американското осиране в Афганистан. За някои е гениален ход, ама ... все едно някой опънат отзад да представя това, че някой е получил протриване на препуциума си в гъза му, не е ебане, а хитър план от негова страна да му нанесе лека физическа болка :)

Разбира се, може и да е ХПП, но към момента изглежда по-скоро силно недооценяване на противника и лоша преценка. катастрофално лоша преценка.
Напомняне: да изчакаме резултатите в краткосрочен план.



Тема Re: Евала на американците!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано04.04.22 17:30



То като се разиграе медийната курвачка такива свинщини се случват. Помня в Сребреница клането май е сътворено от хърватите, които са минали оттам преди сърбите... просто първите натрисат медийно отговорността за клането на вторите - демек сърбите или нещо такова... Не си спомням детайли... та нищо чудно тук да се е случило нещо подобно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.