Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:41 20.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Осиновяваненови  
Автор 2biri ()
Публикувано27.02.22 22:24



Сигурно съм дърта на 47, не знам защо не се реших по-рано.

Мислих за приемна грижа, но после... не знам как ще осмисля "беше мое за малко, а после не е". То накрая само това остава. Усерщането, че си дал. Може би ми е късно за първото, а рано за второто?

Колко голямо дете бихте осиновили макс, ако имахте избор? Бебе е ясно - трудно е и за по-млади, а после до колко? Как го виждате като максимум, в който можете да изградите връзка и да съдействате?

7? 9?



Тема Re: Осиновяваненови [re: 2biri]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.02.22 22:33



Колко голямо дете бихте осиновили макс, ако имахте избор?

На 16-17. Тях никой не ги иска, а като навършат 18, нямат право да остават повече в домовете.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Осиновяваненови [re: alisalisa]  
Автор 2biri ()
Публикувано27.02.22 22:45



Трудно се създава връзка, ще е като абсолютно чужд човек. Инак си права на теория за бъдещето на детето. Ти би ли осиновила 17 годишен младеж, не нали?
Аз егоистично питах за мен и съответно за вашето мнение - ти няма да осиновиш син на 17. Би ли осиновила дете на 7?
Аз няма да мога на 12-15+ или с увреждания. Нямам силата и парите да го подкрепя. Нито нервите да го приобщя. Границата я виждам къмто 7-9. Но много ме е шубе, само опипвам почвата. Малко дете на 47... не бива - според мен.



Тема Re: Осиновяваненови [re: 2biri]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано27.02.22 22:45



Защо ти е това?




Тема Re: Осиновяваненови [re: pravil_nick]  
Автор 2biri ()
Публикувано27.02.22 22:48



Не разбирам. За какво ми е детето ли? За да съм красива



Или за какво ми е темата? За да съм вайръл!



Тема Re: Осиновяваненови [re: 2biri]  
Автор Liya ()
Публикувано27.02.22 23:00



Уффф... за тази криза, когато детето отлети трябваше да се подготвиш много по-рано с разни хобита.
Не че не ми беше минало и на мен през главата това покрай една луда моя приятелка, която ходи по домовете всеки уикенд да им организира събития.
Я бързо да си намериш един мъж най-добре

Не да го гледаш, а той теб



Тема Re: Осиновяваненови [re: 2biri]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.02.22 23:02



Докъм 4-5.
Абе, зависи, може и по-голямо, ама тогава е добре отношенията ви вече да са предварително изградени.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Осиновяваненови [re: 2biri]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.02.22 23:06



Това е много, ама много сложен въпрос.
Да осиновиш, няма значение на каква възраст, изисква условия, които нямат нищо общо с обичайно разпространяваните глупости.
Това е готовността да помагаш, да дадеш шанс.
И няма нищо общо с нагона да създадеш наследник.
То е като да прибереш от улицата коте, куче, мишка или дете, да го отгледаш, за да може да се справя самичко в живота навън, без да очакваш задължения, отговорности и всичко, свързано
с очаквания

, тип "аз ти дадох, сега ти ше даваш" .



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Осиновяваненови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.02.22 23:06



Аз бих засегнала друг аспект на темата, извинявай, направо си е ОФФ...



Да се осинови бебе или дете на 1-2 години съм чувала, че е борба, трябват адски връзки и е почти невъзможно. До коя възраст е така? Тоест - някой запознат ли е от коя възраст нагоре вече има много деца, които очакват това да им се случи и.... грозно казано - осиновителят може да има избор?

А на твоя въпрос... зависи от детето. Не съм се замисляла много, но на първо четене - ако усетя, че детето има качества, които уважавам - не бих била “капризна” относно възрастта...

Готина тема.

ПП Стига ми едно, дет е копирало баща си по всички линии, ако ще осиновявам - ще си потърся душичка, която да прилича на мен!

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Редактирано от UnicaDonna на 27.02.22 23:19.



Тема Re: Осиновяваненови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.02.22 23:13



Всичко, което си написала, зависи в ПЪЛНА степен и за истинското родителство.

Човек, какъвто родител е за собственото си дете - такъв би бил и да осиновеното.

Или ставаш - или не.



Ако не ставаш - детето го отнася. Но това почти не е твоя вина.

За тези, които няма да се съгласят - в друга тема преди дни 90% от клубарите написаха, че не са се променили от ранните си години та до днес, и близките им също...Е, същото е.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.