Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:18 27.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Осиновяваненови [re: Vtasahme q]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано28.02.22 19:58



Останалото наистина не е нито страшно, нито ние със собствените сме гарантирани, че няма да ни се случи, но не се спираме да раждаме:-)

Сериозно

, кой месец си моля и кога да очакваме щастливото събитие

Абе твоето най-малкото на колко е? Най-малко на 10, нали. Моите имат почти 11 години разлика и трябва да ти кажа, че все едно са съвсем различни поколения, а и аз бях на един акъл като раздах първото и на съвсем друг - второто. А сега дори 5г. вече са друго поколение, толкова различни. С това искам да кажа, че тогава не сме можели да гарантираме, то и сега никакви гаранции не можем да дадем, но ако тогава за много неща не сме се замисляли и сме разчитали на младост, сила, енергия, жизненост, спнтанност, сега вече и да ги имаме всички тези неща, не са нито каквито са били на 20, на 30, дори на 40... След 5 г. нещата ще са коренно различни и за тебе, и за детето. Гаранции няма никакви за нищо, но дори свое да решиш да родиш на тия години, пак няма ей тъй да скочиш без да мислиш и да го направиш.

Осиновените деца не са порцеланови куклички, за които да се грижиш извънредно. То и с теб ще гладува, но няма да те съди, ако види, че ти е "твоето всичко"...

Идея нямаш, колко взискателни в момента са родителите до най-малката подробност и за своите си, и за осиновените си деца... За гладуване и дума не може да стане, то да не ти е като едно време преди 30-40-50г. когато имаше подобни разбирания. Сега се иска един стандартен минимум - да, но този минимум си е бая висок и не включва идея дори за гладуване...

Така че, като ти говоря за идеализъм и романтика, имам пред вид розовите очила, дет си ги надянала и розовия балон, който си надула около себе си

А, ако става въпрос за потребност да обичаме, това важи за всички нормални хора. Всички имаме такава потребност и тя не изчезва с времето. Нормалният човек винаги има достатъчно любов в себе си, която да раздава на близки и не толкова, както и на новопоявили се души около него. И да, който го влече толкова силно, че не може да пренебрегне подобен стремеж или подтик, разбира се, че нека го реализира, но не ей така през куп за грош, а като го обмисли добре и се подсигури в рамките на възможностите си за всички възможни рискове.



Тема Re: Осиновяваненови [re: 2biri]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано28.02.22 20:23



хм, нямах си друга работа, та се реших да претърколя и тая тема.



Така че, според мен природата си знае работата и с право така е решила въпросът със женската физиология, дето да и удари контра в нужната възраст!
За да не се срами пред поколението!

Детето е човек и хора, а не играчка или коте!!!

Знам, че има изключения, но те само затвърждават правилото.



Тема Re: Осиновяваненови [re: 2biri]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано28.02.22 22:57



Колко голямо? Бих го сметнал така /за раждане на деца - също!) , когато стана на 60 - 65г. то да е вече на миниум на 20г. за да може вече само да се погрижи само за себе си, ако с мен се случи нещо...



Тема Re: Осиновяваненови [re: Noy BG]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано01.03.22 00:20



Айде стига простотии бе. Никой не те пита на колко да е детето. Нямаш право на избор. Нито дали е циганче, нито дали е болно. Ако щеш.



Тема Re: Осиновяваненови [re: Albena l]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано01.03.22 04:01



Ъъъъъъ, това какво е? Колко голямо дете бихте осиновили макс



Тема Re: Осиновяваненови [re: 2biri]  
Автор Liya ()
Публикувано01.03.22 04:11



Бири, това е толкова лично решение!
Ако сериозно го мислиш, не виждам разумна причина да питаш по форуми за възраст на детето и да ни убеждаваш или по-скоро да се самоубеждаваш в правилността на решението.



Тема Re: Осиновяваненови [re: Silverado]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано01.03.22 07:22



На една 47-годишна жена преди колко години и е ударена контра от природата според теб, че да не се срами?

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 01.03.22 07:54.



Тема Re: Осиновяваненови [re: Liya]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано01.03.22 07:51



Ако сериозно го мислиш, не виждам разумна причина да питаш по форуми за възраст на детето и да ни убеждаваш или по-скоро да се самоубеждаваш в правилността на решението.

И защо? Когато нещо се "пита по форуми" - се прави, за да се съберат различни мнения. После "компютърът" ти ги обработва и решава дали изобщо да ги вземе под внимание в зависимост от това дали е чул нещо ново и различно (винаги има такава вероятност), колко души се обединяват около едно и също мнение, от кого го е прочел и пр, и пр... в някои случаи - просто да си улесни живота и да си помогне (това не е такъв случай, а може би в известна степен?)

Нито някой задължава питащия да се съобрази с прочетеното, нито за отговарящите има някакъв проблем да дадат мнение или да обменят опит.

"Помощ от публиката" бе!



Не се превръщай, плз, в оная клубарка, на която й пада червената пелена на мига, в който прочете някой за нещо да попита... почва да хвърчи и да бълва огньове през носа си!



ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: Осиновяваненови [re: MupaM]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано01.03.22 20:05



ми примерно от 35-8 до малко над 50.
Естествено, без медицинските случаи, разбира се.
За да не стане "стара отровна гъба" - помниш.



Тема Re: Осиновяваненови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано01.03.22 20:35



Аз имам един класически пример по случая отпреди над 15 години сигурно. Идва една госпожица в автомобилен форум и пита - трябва ми малка икономична и много надеждна кола Какво ще препоръчате ... Загледала съм се в едно червено Пежо.

И заваляха отговори
- недей, не взимай нищо с мачка п*чка и елхичка
- що бе какво му е на реното 300 пъти по-добре от това Пежо
- вземи си един Опел че всички майстори го познават
- всичко става само да не италианско
- Абе все пак немското си е немско вземи си един volkswagen
- японско и нищо друго!!
- от японско до японско разлика колко от dacia до Мерцедес!
....
Тука вече идва един пич който обширно напоително и аргументирано обяснява какви точно дефекти дава въпросното пежо дето си харесала мацката, как трябва да прегледа едни работи от окачването които струват 700 лв парчето (смятай това преди 15 години) и завършва постинга се с препоръка за hondа или toyota.

След две седмици мацката се появява - взех пежото, страхотно е, много сладко изглежда, червено. Нещо трополи и скрибуца там отзад, дали не са ония работи по 700 лв дето ги каза аргументирания ...

Ум царува, ама да питам иначе в интернет.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.