Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 28.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Стенограма на заседанието на СНБнови [re: Green Light]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано21.02.22 23:23



Разкри ги. За хубавата Елена е.

ПС Да не забравя! Важното е, че миризливите америгоски кюмюри и ЛГБТ ЩЕ го духат.




Издухаха сиренясалите афгански чепове, напоително, с примлясквеане.
Подвиха опашки като бити мастии.
Но сега с руснаците ще се справят, сто про.

Редактирано от mangosutu-168725 на 21.02.22 23:24.



Тема Re: Стенограма на заседанието на СНБнови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано22.02.22 00:03



Новина за три дни.
А дано, ама надали.
Украинците са тръгнали на широк фронт в Донецк и Луганск.



Ситуацията се развива буквално с минути.



Тема Re: Стенограма на заседанието на СНБнови [re: mangosutu-168725]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано22.02.22 07:43



Подвиха опашки като бити мастии.
Но сега с руснаците ще се справят, сто про

Разкрит си, дано ми се размине бан за изнасяне на лична информация, ама или си Jeff Mason или Idrees Ali. Целият ти постинг е

към статията на Ройтерес:

Russian troops in Ukraine's Donbas won't trigger broader sanctions - U.S. officia
...
The United States will continue to pursue diplomacy with Russia until "tanks roll," another official told reporters.
...
"This isn't a further invasion since it's territory that they've already occupied," that official said.



Ами то и на Киев какво му е, там също колко му е да има два цивилни взвода, мож да се окаже че и Киев си е вече руски, зак'во да се тормозим въобще с тия украинци. Санкции па чак...


Големо шоу са тия американци

Редактирано от Green Light на 22.02.22 07:45.



Тема Re: Стенограма на заседанието на СНБнови [re: tartarianeyes]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано22.02.22 08:56



Направо зелена завист ме обля като те прочетох. Как може да ти е толкова лесно? Путинофобията ти нахлу, изскандира "Долу ЦСКА!", надраска един графит с неприличен знак, и се самоопредели еднозначно.



Аз що не мога така, бе? То размисли, то двоумения на коя страна да застана.

Дали на Русия, на която беше , но се оказа, че обещаното не е като завещаното и в последващите години обръчът около нея се стяга, стяга, стяга. Или на Украйна, която късно се усети, че не може да излезе от схемата, в която се/я набутаха недалновидните и политици и "приятели"?

Не беше ли предначертан и очакван този конфликт от гледна точка на идеята за създаване на НАТО през 49-та (САЩ съдейства на европейските страни членки от евентуално нападение на ССР), Алиансът да предлага обятията си на Украйна и да се довлече на границата на Русия? На езикът на дипломацията и войната как се превежда? И да не се заблуждаваме, че има причини, доводите се създават, както виждаме неколкократно в световен мащаб.

Президентът Зеленски пред журналистка на CNN в края на интервюто, след опитите му да спре внушенията за неизбежна война, тиражирани от ОМП (оръжията за масово поразяване - медиите), на чист английски (вероятно се е притеснявал, че за девствената англоезична публика думите му ще бъдат спестени) каза - "Вие какво, искате (да станем) втора Сирия?". А, сЕти се какво се случва!

Само, че Байдън подписа заповед, с която забрани на американски граждани да търгуват с "новите републики", но не планират да пращат войски в Украйна и за втори път премества дипломатическата си мисия от Лвов в Полша, но за сметка на това Традиционно възмутени приятели - предатели, на които Украйна ще разчита?! Жива играчка на пътя на големите. Да помълчим за мъртвеца.

На мен, като една европейка:-) ми намирисва на поредното разклащане на ЕС (освен всичко останало). Все пак хибридната (дай Боже само такава) война се води на територията на съюза, на който ние сме член, и който е яко зависим от единия участник. Утре ООН ще изкара крути санкции срещу Русия и забраната на SWIFT-та, ще ни се види пионерска песен. За разлика от прилагането и в Иран, където постигна лек ефект на вътрешно недоволство срещу управляващото правителство, тук може и да се върнем един век назад (преувеличавам малко).

Безброй разсъждения и колебания за ситуацията, но това, за която съм категорична и не се колебая е, че на мен (гражданинът на планетата), чисто стратегически, една силна Русия ми е твърде необходима. От друга страна прецедентът, който създава (то и прецедент не е) ми е силно неприемлив, затова не мога да напиша пристрастно - Кор за ЦСКА! Обяснявам за какво ти завидих, де:-)

Воювайки, загърбваме смирението, а Бог ни гледа отстрани. И отвътре.Glastar

Тема Re: Стенограма на заседанието на СНБнови [re: Green Light]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано22.02.22 09:40



Мръсни шибани мръсници с тъпите им грандомански игри, и Путин, и Байдън, и всичката кал и смрад вътре в тях.
никакви грандомански игри няма, човешкото общество си следва някаква динамика,като водата и въздуха, и тя не произхожда от путин и байдън а от природата на всички хора. да не каже някой че съм селдънист, аз вярвам че отделни хора имат силата да влияят на историята, но това не са путин и байдън,а "инфлуенсърите" - мохамед, христос, френските педераси-мислячи от ренесанса, тия хора. робеспиер, путин, байдън просто следват обществената динамика, която в повечето случаи си следва натурални неписани закони, но все пак е донякъде подвластна на инфлуенсъри. в по-глобален мащаб мисля обаче че следата на инфлуенсърите се заличава, волтер и русо може да променили света измисляйки днешната педеращина, но след 2000 години ще сме там, където вероятно бихме били и без тях.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Стенограма на заседанието на СНБнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано22.02.22 09:48



Широкият фронт, според някакъв анализатор, е 60 000 украинци (укри?) срещу 150 000 руснаци (руси?) и незнайно колко беларуси (бели?) отгоре, да кажем десетина хиляди. Плюс потенциални таджики, узбеки и киргизи от ОДКС. Това е живата сила, която при конвенционален сблъсък има своето значение. Въпросът е не дали, а колко дни биха издържали укрите.

С уговорката обаче, че широкият фронт изглежда невъзможен поради гъстата населеност. Това не е Курската дъга (

) от 1943 с 2 милиона участващи бойци... с 863 000 убити руснаци и 70 000 убити германци. Според мен, руснаците ще спрат някъде в полетата, създавайки "санитарен пояс" / "зона за сигурност" по подобие на Турция в Сирия през октомври 2019. Не помня колко километра бяха навътре в чуждата територия.
Като казах Турция, тя тогава благодари на Русия за подкрепата в подготовката на инвазията. Днес очаквам точно Турция да възпира НАТО. Е, политиката е курвенска работа и не се знае, нещата могат да бъдат "динамични".

Редактирано от Crrafterr на 22.02.22 09:51.



Тема Re: Стенограма на заседанието на СНБнови [re: mangosutu-168725]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано22.02.22 11:19



И кво, нищо.

Свиха сърмите и се скриха в ъгъла. Същото като в Крим. Тая работа трябваше да стане много по-рано.


И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...

Тема Re: Стенограма на заседанието на СНБнови [re: Green Light]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано22.02.22 12:06



Факт!





Тема Re: Стенограма на заседанието на СНБнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано22.02.22 12:09



Чак ми е жал за америгосите) То бива подвита опашка, ама....
Обаче нашите политици - без изключение, колко са силни и смели! И осъждат!! Осъждат!!!!





Тема Re: Стенограма на заседанието на СНБнови [re: Vtasahme q]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано22.02.22 12:12



Аве, глей ся, всички са гадни свини, това го казваше още бащата на една съученичка, като бяхме в горните класове. Сигурно и преди това го е казвал и сигурно не го е измислил той. Било трудно оборима презумпция.
Няма страна, всички са гадни свини. Да си голям по размери, му е майката, тогава ставаш и нагъл. Като не си, гледаш да ти се размине по възможно най-добрия начин, ако може.
Ма се пак ако трябва лично аз да избера едната от гадните свини, няма да е Раша. Що - щото в конкретната част на Европа (и в нашата също) тя е, която най-вече си прави, каквото си иска.
На акнетата с опция "на кого вярвате" гласувах с "на никого", на оная "за кого викате" без "за никого" - за НАТО.

А путягата точно тва направи, защо се учудваш на Тартариан айс? Взе си квото си реши, щото е голям и нагъл. Ще му приседне, ако се случи други големи да му се опрат по някаква причина, иначе няма.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 22.02.22 12:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.