Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:44 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Някой туканови [re: Quelle]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.01.22 12:45



Ония, дето вярват в господ, им е по-лесно, щото там играта изглежда, че има правила.


Мдаа, вярно е: Бог дал, Бог взел. И не му мислят защо.
Аз по-скоро вярвам, че има начертан път и разни пътечки, по които да стигнеш до края на пътя. Пътечките са различни-къде сняг, къде дупки, къде цветенца...но накрая все стигаш до едно и също място.

Та важна е пътечката, която ще избереш-или ще ти е хубаво или кофти. Краят все е 2Х1 или "ваза".

Без бъгове не може, ако всичко е наред значи има нещо гнило. А зависи и коя програмка ти е чекната, коя не





Тема Re: КомплексирАх се и ме ше шубе от обвинения в инте-нови [re: Green Light]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано28.01.22 12:48



какво контролираш ти лично? Чудесно, не си жертва, а активен фактор в живота си. Ами смъртта, ами падането на тухли върху тиквата, както си вървиш? Ами тежки болести по близки? Ами ти го мисли едно, па то ти се изсипе съвсем друго. Какво би избрал, ако можеше да контролираш нещо? И колко време можеш да навигираш в хаоса, преди да каталясаш?

Великият инквизотор, героят, казва че бих избрал нищо да не контролирам, и аз съм съгласен с него. Даже разпростирам това върху 90% от хората. 10% избрани или по неволя контролират нещичко не всичко, но го правят и за останалите. Носят оговорността. Другите кютаме на завет, и псуваме 10тях процента вдъхновено и с удоволстве на ракия и шопска салата.



Тема Re: Някой туканови [re: Baldrian]  
Автор Quelle (ентусиаст)
Публикувано28.01.22 12:51



Да, дава избор, но толкоз ограничен, че дали може да се нарече избор?

Пътища има, обаче аз си редя напоследък един пасианс, онлайн. Емии, програма, всичко е програмирано, колкото и да са възможностите. В тая програма не са много и туй позволява да се видят ограниченията й - можеш да наредиш пасианса само веднъж от х пъти, не повече и не по-малко. Ако си в серията, в която пасиансът не може да се нареди, каквото и да избереш, все е грешно (програмата позволява да се върнеш назад и да видиш какво би станало, ако беше избрал да местиш друга карта)

Get busy living or get busy dying!


Тема Re: Някой туканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Quelle (ентусиаст)
Публикувано28.01.22 12:57



Даам, съществуваме на същия принцип като компютрите. Ограничена вариантност, която води вероятно до един и същ резултат.

Хм, демек, може да фърлиш топа сред цветенца, усмихнат или газейки сняг и дупки и крив.

И ако си некъф контрол фрийк с изисквания и претенции има мноого дупки и сняг да газиш... Обаче кой те е програмирал контрол фрийк с претенции, а? Да не си искал да си такъв?! И как да се пренапишеш, та да ходиш усмихнат сред цветенца?!

Абее, само да ми падне в ръчичките програмиста ....



Get busy living or get busy dying!

Тема Re: КомплексирАх се и ме ше шубе от обвинения в инте-нови [re: Green Light]  
Автор Quelle (ентусиаст)
Публикувано28.01.22 13:03



Ще, ще, аз я имам в списъка на книги за слушане цялата. И понеже съм такъф кардинален тип, ще си я слушкам цялата.

Get busy living or get busy dying!


Тема Re: КомплексирАх се и ме ше шубе от обвинения в инте-нови [re: Green Light]  
Автор Quelle (ентусиаст)
Публикувано28.01.22 13:05



Значи стигаме до смирението. Що е то и има ли почва у нас? На мене мий мноо трудно за усвояване.

Get busy living or get busy dying!


Тема Re: КомплексирАх се и ме ше шубе от обвинения в инте-нови [re: Quelle]  
Автор Quelle (ентусиаст)
Публикувано28.01.22 13:09



И как се връзва смирението с нуждите на ежедневието, дето а си се показал смирен, а сички са ти се качили на главата?



Не знам кво разправя в библията по въпроса, ама те там нали предлагат моркова на отвъдния свят, сигурно имат куп идеи и предложения как да се разреши дилемата.

Get busy living or get busy dying!

Тема Re: Някой туканови [re: Quelle]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.01.22 13:12



демек, може да фърлиш топа сред цветенца, усмихнат или газейки сняг и дупки и крив.
Може, зависи къде е краят на пътя ти

Програмистите винаги го отнасят, но търси и фърмуер там някъде





Тема Re: КомплексирАх се и ме ше шубе от обвинения в инте-нови [re: Quelle]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано28.01.22 13:17



Ей, ти си трепач, страхотно, брой се че си прочела книгата, така е точно, дори не съм си давал сметка, но самият Достоевски точно това вади като извод. Майната му на Достоевски, аз не искам да си приказваме за него, все ми се навира в клавиатурата, па после се дразня...
Смирението е велика сила и велик параграф 22. Ако постигнеш смирение си всесилен и тогава майната и на съдбата, но за да го постигнеш трябва да си толкова силен характер, че почти всесилен бездруго...

Тенкс (че ми се връзваш)



Тема Re: Някой туканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Quelle (ентусиаст)
Публикувано28.01.22 13:20



Фърмуеъра е много виновен.

Щото, ако не ти е фърм фърмуеъра да кажем, ами е софт и ти си един разбран човечец, вариантите да пукнеш сред цветя и усмихнат сигурно са повече.

Обаче ако фърмуеъра ти е тъп, нали...

И кой ти го е турнал тоя фърмуеър, а? Да не си го избрал ти?

Get busy living or get busy dying!

Редактирано от Quelle на 28.01.22 13:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.